|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
14.8.2020 11:50:44   
jabudic
Ja sam prvu bebu osjetila u 16, a i ostale isto tu negdje. Valjda se u svakoj narednoj rrudnoci ranije se osjeti beba, s tim sto ja ovu zadnju najmanje osjecam, mozda je do polozaja posteljice (na zadnjem zidu).


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
14.8.2020 21:36:25   
Maruska15
Kako si Jabude? Nešto i ti slabo pišeš.. na kraju cu ja sama sa sobom da vodim razgovore 😁


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
14.8.2020 21:42:25   
jabudic
Maruska, kad god udjem vidim da nije razgovor odmakao od prethodnog puta, i onda nista i ne napisem 😊

Stalno smo u pokretu ovih dana, s plaze na plazu, iz grada u grad. Kako si ti? Nove trudnice se upisale i odose 😁

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
14.8.2020 21:51:19   
Maruska15
Pa u pravu si... Ako,samo uzivajte. Kako stomacic? Mi sutra idemo na plazu,biće toplo. Danas sam bila kod babice na kontrolu.  Sad me malo cesce kontrolisu. Slusali smo bebino srce preko aparata,pa sam mirna do 24,tad imam uzv.. Ti kad ideš?


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
14.8.2020 22:39:01   
jabudic
Meni se nekako potrefilo da sam 20/08, ebo vec 3.mjesec na isti datum. Jedva cekam, bas mi nesto davno bilo. 😁

Jesi se opustila malo, vidis da je sve super!

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
15.8.2020 9:21:50   
Maruska15
Pa jednom mesecno je idealno.  Opuštena sam. Ja se plasim tamo 18-20 nedelje..


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
15.8.2020 11:52:01   
nata11


IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Termin mi je 11.mart ali postu moram na carski biće negde u februaru, ali zvaničan je 11.mart.

U sredu imam sl uz tačno 10 nedelja ćemo biti. 😊




Tako mi je drago da te vidim u temi. Pa jos takvo bogatstvo 😘😘😘

_____________________________





(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
16.8.2020 0:13:28   
vojvodjanka87
Hvala Nato 🤗 I meni je drago da vidim vas poznate da ste na forumu 😊

Cure sta znaci kod dve bebe je trofoblast napred a kod jedne je u fundusu 🤔

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
16.8.2020 10:39:34   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Hvala Nato 🤗 I meni je drago da vidim vas poznate da ste na forumu 😊

Cure sta znaci kod dve bebe je trofoblast napred a kod jedne je u fundusu 🤔


Ja mislim da je trofoblast posteljica. Kod dve bebe je prednji zid a kod jedne zadnji.. Javiće se vec neko sa boljim znanjem.. 

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
16.8.2020 12:03:51   
jabudic
Jutro trudnjace!

I ja mislim kao i Maruska, da se radi o posteljici.Ja bila kod zubara jutroa, sreca otvorili su zbog mene u nedelju, pukla mi jedinica. Juce sam plakala od muke kako sam izgledala.Inace, juce sam prestala da radim, sad samo uzivanje. 😊Ljubim vas 😘

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
16.8.2020 12:17:44   
vojvodjanka87
Hvala vam na odgovoru 😊 inače sam malo malokrvna pijem neke tablete gvožđe i vit c a sad mi je dala i tothemu ampule, ja znam kako su one odvratne nisam ih još kupila, a procitala sam i da jako oštećuju zube a moji su i onako tanki i nikakvi bojim se sta ce mi uraditi 😕



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
16.8.2020 12:24:08   
jabudic
Mozes li da uzmes nesto drugo umjesto ampula?

Ja sam pila ranije neke kapsule. Doduse, nisu ni one nesto preukusne. 😁I ja sam malokrvna, ali nije bilo bas ekstremno na pocetku. Vidjecemo sledeci put kad budem vadila krv.

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
16.8.2020 12:27:34   
Tiziana


IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Hvala vam na odgovoru 😊 inače sam malo malokrvna pijem neke tablete gvožđe i vit c a sad mi je dala i tothemu ampule, ja znam kako su one odvratne nisam ih još kupila, a procitala sam i da jako oštećuju zube a moji su i onako tanki i nikakvi bojim se sta ce mi uraditi 😕





Tot hemu sipas u neki sok, promesas i popijes slamcicom. Nece ti ofarbati zube. Ja sam pila celu prvu trudnocu. Ampule su bolje od bilo cega drugog. 

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
16.8.2020 18:03:08   
Maruska15
Jabudic super sto si uspela u nedelju da sredis zub! Sad se lepo odmori i uzivaj.. kakav crni pos''o 😃

Mi saf dosli sa plaze,iskupali se i osuncali za sve pare. Od sutra Nata ide u vrtic a ja u skolu za jezik.. proso nam raspust. E da,i meni babica rece da sam malokrvna ali kao vrlo malo.. i da pijem kapsule Niferex se zovu. Svaku trudnocu sam malokrvna i sa njima bukvalno za nedelju dana gvozdje normalno.. Ne znam dal ih ima u Srbiji...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
19.8.2020 14:27:07   
Maruska15
Gde ste ženske? Kako stomacici? Tema nam je na  godisnji odmor....


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
19.8.2020 16:19:30   
emicaa
Vojvodjanka mozes li traziti da ti venski daju zeljezo.Mene je to spasavalo jer mi je zeljezo bilo u haosu u drugoj trudnoci



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
20.8.2020 13:06:13   
Khaleesi
Caos trudnice.... Ja sam juce bila na kontroli kaze dr beba 1520gr...38 nedelja.... I tako sve ok hvala Bogu 😘sta ima novo odavno nisam svracala


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
20.8.2020 13:18:29   
jabudic
Bravo Kahlesi, sitno brojis! 🤗


I ja sam bila jutros na kontroli, velicina odgovara u dan, sve je odlicno!I da, nista ne visi, tako da je zvanicno djevojcica 😊

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
20.8.2020 14:32:01   
emicaa
Khaleesi jesi li dobro napisala tezinu i sedmicu?

Jabudic sad cete biti 3:3 😁

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
20.8.2020 19:14:20   
jabudic
I meni se ucinje mala kilaza za nedelju, ali mozda je sitnija beba. Svakako su to jos 3 nedelje do termina, ugojice se.
Moja sila 330g 😁
Emice, da, 3:3. N je navijao za djecaka, mi svi za djevojcicu. I kazemo mu mi, nema veze, sledece ce biti brat. A on: ne, ne, nema potrebe, super je to, ne treba sledece 😂

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
21.8.2020 15:38:40   
Maruska15
Jabudic eto,milina 2 dečka i 2 curice. Bas lepa kombinacija. Khalesi zar vec 28 nedelja..? Leti vreme.Nego moja beba je prekjuce bas lupkala dosta juc manje a danas mozda nekoliko puta.. Bas se sekiram,dal je to normalno? 16 nedelja smo.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
22.8.2020 9:38:28   
jabudic
Maruska, rano je 16.nedelja za neko konkretno lupkanje. Ja sam ovu bebu osjetila prvi put u 16.nedelji, i onda par nedelja apsolutno nista. Bas sam mislila sta se desava. A onda je u 20.nedelji pocela zurka koju ne mozes ni sa cim pomijesati, sad udara za sve pare. Bas sam vidjela na UZ malo stopalo i trenutak kad me opali koliko moze 😂


Tako, ok je to, samo je jos rano i beba je jos mala.
Ja evo izasla u dvoriste da pijem kafu. Bila sam vrijedna, ranom zorom pravila neki paradajz sos, dok jos nije vrucina.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
22.8.2020 11:07:21   
lesli

IZVORNA PORUKA: Maruska15

Jabudic eto,milina 2 dečka i 2 curice. Bas lepa kombinacija. Khalesi zar vec 28 nedelja..? Leti vreme.Nego moja beba je prekjuce bas lupkala dosta juc manje a danas mozda nekoliko puta.. Bas se sekiram,dal je to normalno? 16 nedelja smo.



Maruska, normalno je. Beba je jos mala i zavisi gde se i kako namestila. Mrda se ona stalno, samo ti u svakoj poziciji ne mozes da oset__is.Ja mislim da sam redovne udarce pocela da osecam tek tamo od 23/24 nedelje. Pre toga je znalo da se desava da maltene nista ne oset__im i po 24h ili da bas moram da se napregnem i koncentrisem samo na to da bih je oset__ila.Puno te pozdravljam i ljubim. Opusti se, ovaj put mora biti  sve ok!

Jabudic, 2:2...divno!


Puno pozdrava i ostalim trudnicama.

< Poruku je uredio lesli -- 22.8.2020 11:08:34 >

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
22.8.2020 11:17:46   
Maruska15
Hvala vam,sad mi je lakse. Stvarno osecam kao baloncice,nisu to udarci jos uvek.. Ali prekjuce ih je bas bilo,pa sam se juce zabrinula. Jedva čekam da krene za koju nedelju žurka. U ponedeljak idem na uzv.. Jabudic jel i dalje obilazite plaže? Kod nas se vreme pokvarilo.. tolko nam bese!


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
22.8.2020 11:51:30   
jabudic
Obilazimo, narocito otkad ne radim. Evo da rucamo, pa idemo. Gledamo da idemo na sto vise mjesta, jer nema guzve nigdje i sve nam je blizu. 😎

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here