|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 8:03:29   
smeško
Dobro jutro!Evo, ja se uopste ne slazem da je rano za logopeda. J ide vec dva meseca i napredak je primetan. Jos vise se radi sa decom koja imaju svoj jezik kao zamenu. Ali, razumem da ti se ne vodi u ovoj situaciji. Mi smo kod kuce. Deca su dobila stomacne viruse, M je najgore prosao. Pijem kafu dok ne pocnu nova povracanja.Mirko, mene od ledja boli cak i napred. 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 8:07:12   
Sanjica26 RR
Devojke, omasile ste temu. Molim vas pređite u odgovarajucu temu

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 3.8.2020 8:14:08 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 8:12:22   
Mirko Svirko
Dobro jutro. Ja ustala pijem kafu. 
Mi smo isli i sa 6 mes i sa 9 mes kod logopeda, ali to je bio onaj sistemastski pregled. Mada sada je bas zeznuto ici. Cuvajte se. On ce svakako progovoriti,  nego logoped ima svoje specificne vestine i onda bi mozda brze usvojio vezbice. Samim tim bi se brze video napredak. 
Lepo ti kazes, postoje slogovi sada,  znaci da ima osnovu i sada ce vise da prica.
Mene ovo kad kad opet malo zateze.. moguce da je kicma. Ja podigla neki metalni sto sama. Kad zelim da budem Hulk...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 8:13:38   
smeško
Da, izvini, molim te. Razmišljam šta da kuvam danas, što oni smeju jesti, stalno slušam Muka mi je i Boli me stomak. user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 8:16:14   
Sanjica26 RR
smeško, muke su to. Gde su zakacili stomacni?

Moje spavaju. Razmisljam se sta za dorucak. Vise ne znam. A treba i rucak smisliti

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 8:17:08   
Mirko Svirko
Izvinjavam se.

Smesko, prepeceni hleb. Supa iz kesice.Kuvano povrce.Keks.Caj.Pirinac i pirincana voda je dobra.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 8:23:22   
emicaa
dobro jutro,budna sam od pola 8.Cekam da tijesto nadodje da ispecem hljeb.

Smesko bas ste se usrecili sa stomacnim,brzo ds vam prodje.
Sanjice kako si ti danas?


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 8:28:09   
jess021
Jutro!


Sanjice, Mirko.. Kako ste danas? Ljiso, rekla bih da je P dobro. Smesko, ja mojima pr povraćanja dajem 1/4 Controloca da im smiri zeludac. M ih smo i juce imali goste i ja sma i juce pekla krofne😁Isle smo do manastira Velika Remeta, mnogo je lepo. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 8:31:50   
Sanjica26 RR
Velika Remeta i pevanje sa horom. A ostalo mi je u secanju kad nam je dirigovao akademik Dimitrije Stefanovic. On dirigije kompozicijom "Tebe pojem" i place. A jeste carobna i jedna od najlepsih kompozicija Mokranjca. Pre neki dan je preminuo.

Jess i Emi, nije savrseno ali bolje je.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 3.8.2020 8:32:57 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 8:32:44   
smeško
Sanjice, J je doneo iz vrtića. Ali, već dugo traje. M je završio i na IMD-u. Dala sam stolicu za koprokulturu, za svaki slučaj. Videćemo. Jes, mi juče hteli u Bot. baštu, ali dok ne ozdrave nema šanse.

< Poruku je uredio smeško -- 3.8.2020 8:33:30 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 8:33:43   
jess021
Smesko, uf, bas mi zao. Jel dehidrirao? Nadam se da cete uskoro biti bolje. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 9:17:48   
flamingos
Smeško,zakačli virus,hajd da sto pre budete dobro.Ljisho,nadam se da ste vi dobro.Evo da popijem kafu,pistim mašinu da pere.Rano mi je jis da krenem sa prozorima.Moram da pređem opet,dupli prozori,pa se hvata i paučina,da usisavam itd.Ali,sve mi nesto rano,do nedelje će opet da se isprljaju.Od srede da krenem.Nesto ću i danas.Kuća velika,posla koliko hoćeš.Da danas sprat sredim.Mm ode do grada da pazari za nedelju i da se ošiša.Pozdrav svima.❤


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 10:09:31   
Maraj
A joj smesko. Nagrabustili ste znaci
Tacno znam da i ja poslajem L u vrtic ,da bi doneo nesto. Za sad je kici. Evo za vikend ke bio na Zlatiboru. Nije usao u kucu. Al dzabe, od jutros oboje, kukaju kad ce napolje.
Ljiso ne znam sta da ti kazem. Da P kaska - kaska. Ti najbolje znas svoje dete. Logoped ga sigirno vodi kao razvojna disfazija. I sigurno da bi vam rekla da dolazite jednom ili dva puta nedeljno kod nje.
Nemoj te mikro pokrete da vezbas. Kreni od makro. Od krupnih pokreta. Npr slaganje kule u vis od kocki. Najveca na dno, pa najmanjaa gore na vrhu....pa neka je on srusi. Pa.imitirajte zvuk padanja. Pa iznenadjenja AAAA...onda npr te kocke slazite u oblik voza, pa gurajte ih po podu uz zvuk voza UUUUU...... tako nesto....mikro pokreti idu nakon usvojenih makro.
Jel pokazuje prstom? Kaziprstom? Taj prstic je "uvod" u progovaranje

< Poruku je uredio Maraj -- 3.8.2020 10:10:33 >

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 10:20:18   
mama Jo
Maraj, ti si bese logoped ili defektolog? Ti si nam zlata vredna ovde 😊



_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 10:24:57   
flamingos
E sad da zapamtim šta je Maraj.❤


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 10:28:17   
Milena18
Dobar dan!
Smeško, brzo da ozdravite.
Sanjice, dobro je da si malo bolje. Nemoj sad da se preforsiraš.
MS, je l' prošao bol?
M je opet prespavala celu noć u svojoj sobi. Tek u 6:10 se čulo "maaamaaaaaaa" user posted image Ja sam, naravno, sto puta u toku noći išla da je proveravam i sad sam smlaćena skroz.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 10:32:42   
mama Jo
Smesko, mi smo u martu imali jezivi stomacni virus, bas je dugo trajalo i bilo bolno. Najiskrenije se nadam da vama nece tako biti... Nego htedoh da kazem da nam je dr savetovala paradajz supicu iz kesice.
Ja sam citala da je dobar caj od lista dunje, pa sam im i to davala. Ostalo sto se hrane tice verovatno sve znas. Dokle god ne prestanu retke stolice pazite sta jede...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 10:39:20   
Sanjica26 RR
Devojke, vec sam vam rekla da pređete u temu logoped. Jako je korisna ta tema, a nekom ce koristiti.

Milena, sama sam sa decom. Gomilu stvari ima da se uradi. A haos je. Dve pune masine da se slozi, sudovi u masini, prljavi sudovi sto sam im dorucak spremila. Sad perem posteljinu. Rucak me ceka. Svasta imam.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 10:55:11   
Misha i Ljisha
Maraj pisala sam ti u temi


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 11:08:39   
smeško
Хвала! На ИМД-у смо били због свеже крви у исповраћаном садржају. Испало је да му је истовремено кренула крв из носа. Дали смо столицу на анализу, јер је Ј први то донео из вртића, а у вртићима уме да кружи салмонела. Надам се да нисам у праву, јер је овакав стомачни мало прејак за обичан. Мама Јо, јесте ли ви радили анализе у марту?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 11:20:08   
Maraj

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Maraj, ti si bese logoped ili defektolog? Ti si nam zlata vredna ovde 😊



Defektologuser posted image

L i ja izaslj napolje. I to biciklom. Onom sto me izludjuje. Taman smo se malo odaljili od zgrade, L naleteo na ivicnjak, kremuo da pada i podigne nam se pomocni tockic. Moralj smo se vratiti kuci. Kazem vam ja , poludecu od ove bicikle, majke mi

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 11:39:51   
flamingos
Joj Maraj,śta da radiš kad sva deca vole da voze bicikl-sem moje Anđele.Nikad nije volela.Trotinet obožava,juri po dvorištu,ali bicikl-nikako.😀


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 11:42:15   
smeško
Маро, разумем све! Ја сам скинула точкиће и кушила мањи бицикл и сада М гура ногама и ,,хвата'' равнотежу. Тако ће брже и да научи. Смучили су ми се точкићи.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 12:04:12   
mama Jo
Smesko, jesmo radili smo analizu. Prvo smo nosili samo jednu stolicu, i onda ono tei uzastopne stolice. A radili smo jer su poceli da joj se pojavljuju koncici krvi u stolici. U prvom uzorku je bilo napisano da se vide tragovi salmonele, a drugi uzorak je pokazao kandidu tada. Dr je rekla da na to uopste ne gledamo jer je to u toku proliva sve normalno, posebno kad je tako jak proliv. Starijoj 2 nedelje trajalo. Nije nam dala nikakvu terapiju nego samo da vodimo racuna o ishrani, izbacili smo tada sve belo brasno, mleko, umesto pavlake mileram, umesto mleka jogurt, bas da pazimo dok se sve ne stabilizuje.
Ona tada nije ni isla u vrtic stoga nemamo pojma kako je pokazalo salmonelu. Cak i da je trovanje hranom, svi se isto hranimo pokazalo bi jos nekome osim njoj.

Kako ste sada? Je l' imaju jos proliv?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Razgovori mama 08/20
3.8.2020 12:33:22   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: flamingos

Joj Maraj,śta da radiš kad sva deca vole da voze bicikl-sem moje Anđele.Nikad nije volela.Trotinet obožava,juri po dvorištu,ali bicikl-nikako.😀






Flamingos secas se pre par meseci da sam isto napisala. E D voI bajs otprilike od kad sam ja napisala taj post 😂 i to veliki bicikl

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here