|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 13:28:25   
vonavoj
Mati,iskreno,to jeste posledica korone..a i anksioznost..stalno se preispitujemo,mislis o tome..mene cesto uhvati da ne mogu do vazduha,da cesto zevam..tako mi je bilo i za vreme korone...a to i jeste strah.Mm je dobro,isao danas da vadi krv,pa ce na kontrolu.Ivanka,i ja sam tako😂😂izgleda sve zene tako..


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1401
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 17:19:24   
mati
Von, ja bas cesto zevam, posebno uveče. Kad kažem uveče ne mislim na pred spavanje i da mi se spava. Nego kao da tako hvatam više vazduha. Pored svega samo mi je jos to falilo.
Jel ste vi u stanu ili kući? Kako ti pada izolacija?

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1402
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 17:43:44   
vonavoj
Mati tako i ja zevam....mi smo u kuci. I ja izlazim sa decom u set_nju,niko nema simptome,nismo ni sa kim u kontaktu..ma ne mogu opet 2 nedelje potpyne izolacije..tako sam prosli put. Mi smo u naselju gde su same kuce..bukvalno nikoga ne sretnemo,verovali ili ne. Sinoc smo u pola 8 set_ali..sad smo bili ispred kuce 2h..nema dece u ulici...ako neki auto prodje.


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1403
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 19:05:28   
mati
Ma bar imate dvorište. Mi u stanu. Ali ja sam izlazila da izvodim Mazuljicu, sa maskom i rukavicama. Kada me neko sretne na stepenicama ja kažem da se ne zadržava jer sam pozitivna, nisam krila.
A deca, njih motkom ne mogu da isteram. Budući programeri ili sta vec vezano za računare.
Evo i sad mi je plitak dah. Samo mi anksioznost fali, još tu dijagnozu nemam.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1404
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 19:43:25   
Sanjica26 RR
mati, mislim da je tebi malo na psihickoj bazi. Disi. Psiha je cudo.


Moja drugarica od koje se deca ne odvajaju dobila je obostranu upalu pluca. Prekida dojenje. Ali se nada da ce da mu se vrati. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1405
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 19:49:49   
mati
Samo neka nastavi da se redovno izmuzava. Ja sam morala par dana antibiotik da pijem, ali nisam odustajala od dojenja.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1406
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 19:49:59   
vonavoj
Mati,psiha je cudo.

Au,sanjice,dotle doslo..pa jel imala i ranije upale pluca,sklona tome?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1407
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 19:56:28   
Sanjica26 RR
Nije sklona. Ali eto kad ne odmaras.

mati, ona planira da se vrati dojenju. Samo ne znam ni kako ce ovu malu da odvoji od dojenja kad je vezana.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 27.3.2021 19:57:17 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1408
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 20:12:44   
mati
Da, ne zna se kome je teže, majki ili bebi.
Ma ja kad nisam koristila pumpicu u Pančevu po onom vazduhu, ne znam zašto mi je sada pojačala. Nekako nemam poverenja u to prepisivanje farmaceutskih proizvoda.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1409
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 20:34:46   
vonavoj
Mati,ne diraj mi Pancevo...onda ti je jasno zasto mene i dalje boli i disem jedva😂😂

Joj,dojenje..pa kolika je beba?  Opterecenje je za majku,i ovako je umorna,bolesna,jos da se izmuzava...joooj..ne daj Boze nikome.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1410
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 20:35:29   
Ivanka 75
Mati, da li bi smela nesto za smirenje da popijes? Sad posle korone... Bar pola tabletice nekoliko dana, da se opustis malo. 


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1411
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 20:40:42   
mati
Iv, na mene to ne deluje. Skuva u maticnjak, i malo da uključim masazer.
Von ti si iz Pančeva? Možemo kaficu da organizujemo neku..

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1412
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 20:43:58   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Mati,ne diraj mi Pancevo...onda ti je jasno zasto mene i dalje boli i disem jedva😂😂

Joj,dojenje..pa kolika je beba?  Opterecenje je za majku,i ovako je umorna,bolesna,jos da se izmuzava...joooj..ne daj Boze nikome.



Beba ima 15 meseci. Nije mala. Kaže da nema snage da se izmuzava. Jako brzo se umara. Bas mi ju je žao. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1413
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 20:55:09   
Ivanka 75
Nije mala beba, ne mora ni da nastavi da doji. Ima dojenje jos vise da je umara a telo da se trosi. Nego ona nek sto brze ozdravi, detetu treba zdrava. 


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1414
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 20:56:38   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Nije mala beba, ne mora ni da nastavi da doji. Ima dojenje jos vise da je umara a telo da se trosi. Nego ona nek sto brze ozdravi, detetu treba zdrava. 


Slažem se sa tobom.Detetu treba zdava.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1415
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 21:04:32   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Nije mala beba, ne mora ni da nastavi da doji. Ima dojenje jos vise da je umara a telo da se trosi. Nego ona nek sto brze ozdravi, detetu treba zdrava. 





Ivanka, to je njena stvar. Ona sama treba da odluci. Ne volim ni sestri da se mesam, a ne drugarici.
Ona svakako ne može da je doji zbog antibiotika.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 27.3.2021 21:07:37 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1416
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 21:09:16   
vonavoj
Mati,naravno da kafa moze kad god kazes😁

Kad dolazis? I gde ti uospte radis😂malo tamo,malo vamo.Sanjice,pa to sam i mislila,napor je izmuzavanje....bice kako bude,velika je beba,nije smak sveta...i neka je ne grize savest,bitno je njeno zdravlje.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1417
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 21:12:04   
Ivanka 75
Sanjice, razumem da je njena stvar. Kao sto Von rece, nek se ne grize zbog dojenja, 15 meseci je puna kapa. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1418
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 21:15:08   
Sanjica26 RR
Poznavajuci blesava je sto se tice dojenja. Bas je zaglavila. user posted image I po mom misljenju puna je kapa.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1419
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 22:30:30   
mati
Sanjiće, pa to nije mala beba, ali svakako nemoj da se mešas. U svakom slučaju, moje mišljenje, da bi joj bilo lakše da je sada odbije. I ako je jos i izmuzavanje zamara...
Von, ne mogu bas da ti odg na to pitanje... user posted image
Ali kaficu sigurno pijemo.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1420
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 22:32:20   
Sanjica26 RR
mati, kaže da malecka nije toliko zapela. Ali kad hoce tata je set_a. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1421
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 22:36:36   
mati
Pa da. Ali to treba prvo sama sa sobom da reši. Mučenje bi joj bilo da je sada recimo ne doji, jer svakako ne može. I da se izmuzava a zamara se. Pa onda da nastavi da doji, a jednom mora opet da prekine. Mučenje i za nju i za bebu.
Ja sam rolke nosila i marame kad su prestajali da sisaju. Muke su to, i za mamu i za bebu. Kao da seces vezu

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1422
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 23:18:32   
Sanjica26 RR
Inace kaže mi drugarica da sad ima vise sa upalom pluca nego pre. Rekose joj u kovid ambulanti. Taj britanski soj je prisutan. I ona je bila ok. Bas mi se pohvalila. I vece pre kontrole vrati joj se temp. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1423
   RE: Korona virus 3.deo
27.3.2021 23:53:34   
mati
I ja sam tako čula. A znam i primere gde prodje više vremena od prelezane korone i onda zapaljenje pluća.
Zato ja nisam mirna uopšte.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1424
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 0:11:51   
flamingos
Danas mi kuma javila da su svi imali koronu,sem sina.Još se oporavljaju.U Beču su svi.Šta znam,kažu da ostavlja posledice.I da je dug oporavak.Valjda i ovo zlo jednom prođe .


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here