|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
5.8.2010 10:51:59   
Pravoslavna
Drage moje, ostala sam u drugom stanju sa 42 godine uoči mog rodjendana 15 decembra 2009. spontani sam imala na svetog Nikolu.Počela sam da krvarim, dobila bocu ali na žalost nije bilo pomoći. U toku noći sam dobila kontrakcije (nisam verovala da to tako boli) i na žalost kraj. Bila sam najtužnija žena na svetu. Moj ginekolog je insistirao da ne idem na reviziju već da se očistim prirodno. to prirodno je trajalo, krvarenje 2 meseca .... istog jutra je prestalo da bi uveče počela redovna menstruacija. Pa još 10 dana krvarenja. Posle toga je konačno stalo, mislila sam neće nikad. Dr. je rekao da se sačeka i do 6 meseci pa iz početka. još mi je rekao super, jedino dobro iz ovoga je što znaš da možeš da ostaneš trudna.
Uradila sam pretrage na urea i miko plazmu, hvala Bogu nemam.
Sada je već treći mesec kako opet pokušavamo, pre mesec sam dobila da pijem tablete za povećanje ovulacije. Išla sam na pregled i dr. mi je rekao da sam super reagovala i da ima folikul na oba jajnika. I rekao od petka do ponedeljka sex.
I .... jutros sam dobila.... tako sam razočarana....
Strah me je od svega, da imam puno godina, da znam sve ide iz glave i treba se opustiti.
PA KAKO DA SE OPUSTIM KAD ZNAM DA TREBA BITI SEX-A NAREDNA 3 DANA????
Treba mi i savet i pomoć i podrška i ne znam ni ja više šta.
Nije da gubim nadu nego sam trenutno potonula, samo na bebu mislim. neke moje drugarice kažu pa polako, a šta ako ja nemam polako sa  sada 43 godine. Da li da probamo neki drugi vid oplodnje'
Please, jel može neki savet?????

(odgovor članu maja/mne)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
5.8.2010 11:57:10   
Pravoslavna
Zaboravila sam da kažem da sam od tih pilula za ovulaciju bila užasno nervozna i može se reći blago luda i nikako nisam mogla da se kontrolišem. Prvi put kad smo napravili bebu nisam pila ništa čak smo cunjali po kafićima i pila sam pivo i desilo se. Neću više da pijem te pilule jer nema rezultata a i od njih se ne osećam dobro. Nadala sam se da smo sada uspeli, kasnilo mi je 5 dana kad ono ništa.... Možda mi je kasnilo i od tih pilula što sam pila.

(odgovor članu Pravoslavna)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
5.8.2010 12:04:25   
pahulja76
ja sam bila na reviziji posle spontanog, mm i ja smo resili da pravimo pauzu i tako je proslo 6 mes. a onda smo "uspeli" iz prvog puta-doduse ja uopste nisam tada ni razmisljala o user posted image jer smo hteli da sacekamo jos bar mes. dana al eto, desilo se user posted image . bice sve ok, samo nemoj preterano da mislis na sve to-znam da je tesko al pokusaj user posted image

(odgovor članu Pravoslavna)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
5.8.2010 13:05:54   
Pravoslavna
Hvala pahuljo, sad ću početi da pijem folnak i neke vitaminčiće. neće da škodi a može da pomogne.

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
5.8.2010 13:21:13   
pahulja76
ja sam folnak pocela da pijem 3-4 ned. posle spontanog i pila sam ga sve vreme pre user posted image i do IV mes. u user posted image (a cim sam saznala da sam user posted image koristila sam i utrogestan preventive radi). user posted image user posted image

(odgovor članu Pravoslavna)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
5.8.2010 13:39:43   
Pravoslavna
Kaži mi molim te za šta služi i šta je utrogestan?

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
5.8.2010 14:10:19   
Pravoslavna
Upravo sam pročitala i dala komentar Zašto mi to moj doktor nije rekao nego mi je dao samo jednu injekciju progesterona i rekao da je to Božja volja????
Možda bih spasla bebu? Zar to možda nije vredno pokušaja????

(odgovor članu Pravoslavna)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
17.8.2010 23:16:06   
Povredjena mala
Drage moje,...ja sam bila pocetak sedmog mesewca kada mi je doslo do odrubljivanja posteljice,bebu sam izgubila mene su operisali carskim rezom,jedva sam ostala ziva...doktor mi je rekao da moram da cekam 2 godine da bih opet ostala u drugom stanju,i da ce sledeca trudnoca biti visoko rizicna.user posted image Zamolila bih vas,ako neko zna da mi napise toje bi testove trebala da uradim pre nove trudnoce?Unapred hvala user posted image

(odgovor članu stefana)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
26.8.2010 13:16:03   
Anoniman
povredjena mala, ja sam pre 5,5 meseci imala spontani u 10oj nedelji. sad planiramo ponovo da pokusamo i htela sam i ja da pitam da li neko zna koje testove treba da uradim, tj. da ponovim, jer sam svasta radila prvi put. planiram sledece nedelje da odem da uradim papa test pa cu pitati i dr i javiti ovde sta mi je rekla.

(odgovor članu Povredjena mala)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
30.8.2010 14:25:49   
stefana
ja sam imala spontani u feb.2009 u 23 nedelji trudnoce.iako sam imala vec dvoje dece to me strasno pogodilo.o tome sam vec pisala.Dpktor mi je rekao da cekam godinu dana ,ali ja ga naravno nisam slusala.uradila sam TORCH i tonprivatno jer u DZ nisu hteli da mi daju uput("posle jednog spontanog se ne rade nikakve analize,vec posle nekoliko pobacaja"-rekli su).saznala sam da je uzrok bio CMV.Posle tri meseci  smo pokusavali i ja sam sest meseseci od pobacaja ostala trudna.user posted image .Pre tri meseca sam rodila decaka najlepseg na svetu .Evo ga on pored mene spavka.Trudnoca je bila odlicna  bez problema .NAJSRECNIJA SAM    ZENA NA SVETU.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
30.8.2010 14:35:40   
pahulja76
stefana user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu stefana)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
30.8.2010 19:00:00   
Anoniman
sta je CMV?
a za bebca user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 212
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
30.8.2010 22:43:52   
jacagoga
virus. Ja sam radila komplet preged, nasli su mi ureaplasmu, ali dr kaze da ona nije mogla biti uzrok spontanog. Ima li slicnih iskustava?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
30.8.2010 22:47:31   
Anoniman
jacagoga, samo da te grlnem. user posted image

(odgovor članu jacagoga)
  Direktna veza do poruke: 214
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
30.8.2010 23:12:07   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: Tash

jacagoga, samo da te grlnem. user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i ja tebe.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
31.8.2010 8:44:19   
Anoniman
ja sam radila sve to (ureoplazma, toxoplazma, hlamidija...) i sve negativno, ali bio spontani.

(odgovor članu jacagoga)
  Direktna veza do poruke: 216
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
1.9.2010 13:27:38   
Anoniman
evo, bila kod dr, radila papa test. pitala sam je da li treba od testova nesto da ponovim. rekla mi je da ne treba, bar za sada, jer su svi testovi bili u redu, a radila sam ih u februaru. ako prodje jos nekih 6 meseci a ne ostanem u drugom stanju, onda ce mi reci nesto da ponovim.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 217
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
23.9.2010 9:54:35   
majared
Posle spontanog u avgustu prvu user posted image  sam dobila početkom septembra posle 34 dana od intervencije. Jedan doktor reče može beba već sledeći mesec dok je drugi mišljenja 3-6 meseci. Napravićemo pauzu ovaj mesec pa u oktobru krećemo u akciju. A teško se suzdržavamo. Što se nas tiče krenuli bi odmah user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
8.10.2010 12:46:12   
mr75
cao
ja sam imala spontani na samom pocetku, bila sam maks. 3 nedelje trudna... prosle nedelje su mi radili reviziju, ali nisam jos uvek pitala svog dr koliko da sacekamo pre ponovnog pokusaja... ali nesto mi je logicno ako je tako mala trudnoca bila u pitanju, onda treba manje i cekati...?
ne znam zasto razmisljam o ovome, jer mi trenutno uopste nije do seksa :)
imala sam srece da se sve ovo desi na pocetku, dok jos nisam ni postala svesna trudnoce, vidim da ovde ima raznih slucajeva i teskih iskustava, ja sam stvarno imala srece!
zene, ne dajte se!
p.s.
meni je dr pomenuo samo da proverimo briseve kad se malo oporavim, mada su mi svi bili negativni prosle godine... muz isto negativan... valjda nije svrljao u medjuvremenu!? :))

_____________________________

jedva cekam da se preselim na forum TRUDNOCA i povedem sve vas sa sobom :)

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
8.10.2010 15:26:44   
Anoniman
mr75, ako procitas malo unazad, videces uglavnom vlada misljenje - sto je manja trudnoca, to je manje potrebno cekati. tebi bi bio dovoljan i jedan mesec, bar tako mislim. sta ti je dr rekao? da li si pitala kad mozete poceti da pokusavate?

(odgovor članu mr75)
  Direktna veza do poruke: 220
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
8.10.2010 16:07:46   
Modessty
Mr75 najbolje bi bilo da prodje sledeći ciklus pa da se onda bacaš ponovo na pravljenje bebca. Do tada možeš da uradiš briseve i sve ostalo što ti je dr predložio.
Jako je bitno i da se psihički oporaviš.

Inače, predpostavljam da je trudnoća bila negde izmedju 5 i 8 nedelja. Ne može da bude 3 nedelje, jer se kao prva nedelja trudnoće računa nedelja kad si imala menstruaciju.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
9.10.2010 14:08:29   
mr75
pa da, mislila sam da sacekamo sledecei ciklus, i da u medjuvremenu uradimo briseve i to da bude to... dr nisam jos nista pitala, jer sam bila uhaosu tih 5 dana u bolnici i nisam nista pitala, samo sam gledala kako me bodu iglama po sto puta dnevno i brojala minute kad cu kuci :(
treba da odemo kod dr ovih dana pa cu i njega da pitam sve, svakako!

_____________________________

jedva cekam da se preselim na forum TRUDNOCA i povedem sve vas sa sobom :)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
9.10.2010 15:19:08   
Ana RR
Mr75, posle spontanog se obično rade brisevi, nemoj da ti to bude čudno. Ja sam pila i antibiotik.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mr75)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
9.10.2010 15:35:32   
Anoniman
i ja sam pila antibiotik, ali briseve nisam radila jer sam ih radila 2-3 nedelje ranije...

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: Trudnoca posle spontanog pobacaja
9.10.2010 17:30:54   
mr75
i ja sam ispila antibiotik, uradicemo briseve, sacekati ciklus, pa jovo nanovo...

_____________________________

jedva cekam da se preselim na forum TRUDNOCA i povedem sve vas sa sobom :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here