|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcinacija Covid -19
5.3.2021 17:52:26   
vonavoj
Mati,moja kuma je prelezela i posle 2 meseca primila rysku,obe doze..


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Vakcinacija Covid -19
5.3.2021 19:00:13   
dunja RR
Anči, na TV su pričali 1.3. da par dana neće buti ruske i kineske dok ne stignu ponovo, tvoj tata je primio dan ranije, dok je bilo.
A meni se skroz poklapa to priča da nije 2-3 dana bilo ruske i kineske jer sam dobila poruku u nedelju uveče, ej u nedelju uveče da dođem u ponedeljak ujutru (1.3.) da primim vakcinu (a prijavila sam se za Astrazeneka i Fajzer, i Modernu koje nema još čini mi se), tako da su ja msilim dosta ljudi na brzinu zvali, a znam ih nekoliko koji su dobili poruku kada i ja (ko se prijavio za zapadne) da potroše Astrazeneku i Fajzer 1.3 i 2.3, dok ne stignu ruska i kineska. Sada su valjda i stigle..


Mati, nemam pojma, ali juče su pričali na RTS vrati ako možeš, nekoliko doktora je bilo i Kon među njima, i rekli posle 3 meseca od korone da je najbolje primiti vakcinu.
Vrovatno može i ranije ali je optimalno 3 meseca kažu.


IZVORNA PORUKA: mati
Suzi, znaci ja da primim vakcinu posle tri meseca? Jel si upoznata mozda sa tim? Kada je pravo vreme?



< Poruku je uredio dunja RR -- 5.3.2021 19:06:11 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Vakcinacija Covid -19
5.3.2021 19:06:55   
mati
Hej, pa i meni zakazali za 3.03. Moguće da bi i ja primila Pfizer, prijavila se za rusku, Pfizer i modernu...
Ne žurim ja sa vakcinom sada kad sam već zakacila virus. Taman možda i stigne moderna za to vreme.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Vakcinacija Covid -19
5.3.2021 19:18:03   
dunja RR
Ja sam se smorila malo, jer eto imala sam priliku ali sam znala ranije da neću primiti dok dojim, samo sam se nadala sam da će zvati kasnije.
A eto upala sam u taj mini vakum kada su zvali dok je bilo samo zapadnih. Da nisam dojila otišla bih sigurno, i radovala bih se što sam imala toliko sreće da me pozovu baš tada.

Posle mi drugarica reče da su tamo gde su mene zvali davali Astrazeneku 1.3. i 2.3., a kod nas u DZ su tada davali Fajzer.

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.3.2021 19:19:55 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Vakcinacija Covid -19
5.3.2021 19:21:49   
mati
Suzi, polako. Ima vremena, ako si vec odlučila da ne primis dok dojis. Ti si svakako na spisku, prijavljena si. Pa kada prestanes da dojis, raspitaj se malo, gde se daju koje vakcine i odeš gde ti odgovara. Jer si u sistemu.
Ja sam zato i zvala, da ne zauzimam termin nekome, a ne mogu da se vakcinišem. I rekli su mi da nema problema i da odem kada se stvore uslovi..

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Vakcinacija Covid -19
5.3.2021 19:26:57   
dunja RR
I to me nervira, ja nisam zvala nisam znala na koji broj, jer je pisalo ne odgovarati na broj sa kog je poslata poruka, i u mailu je isto pisalo .Niti sma imala vremena da odreagujem, kada su tako na brzinu zvali. Još mi M bio rođendan, oboje dece na antibioticima kući. torta stiže, baš suuboli kada da zovu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Vakcinacija Covid -19
5.3.2021 19:43:40   
mati
Suzi bre, pa sad bar imaš sve info na internetu. Ja sam morala da zovem, osećala sam potrebu da treba. Nekako bi se loše osećala da ne javim, ne pojavim se, ne znam. U suštini žena mi nije ni uzela podatke, ništa to njima nije bitno koliko sam ja mislila. Ali jednostavno sam bila mirnija kad sam pozvala.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Vakcinacija Covid -19
5.3.2021 19:48:03   
dunja RR
Niko se ne javlja na te telefone sa neta, Beograd :(
Drugarica mi reče da je ona poslala muža da ode, jer isto nisu dobili nikoga telefonom, a on nije mogao da primi jer je upravo preležao.
A ja nsisam imala šanse da odem, kući sama sa dvoje bolesne dece. Drugi kraj grada, prevozom ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Vakcinacija Covid -19
5.3.2021 19:49:00   
dunja RR
Nazvaću ja sledeće nedelje moju dr u domu zdravlja da je pitam kakva je procedua..to mi jedino pada napamet.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Vakcinacija Covid -19
5.3.2021 20:02:25   
Ivanka 75
Dunja, danas su u DZ vracali ljude koji su dolazili za revakcinu Fajzerovom, uz reci, dodjite kad cujete na tv da su stigle za koji dan.

Mislim da mozes da odes bilo kad, kao sto Mati kaze, u sistemu si. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Vakcinacija Covid -19
5.3.2021 20:08:04   
dunja RR
Verujem, potrošili su je početkom nedelje, pa su sada na "meniju" kineska i ruska, mislim da se bukvalno u ar dana menja situacija sa tim koje vakcine ima, pa tako i zovu.

Iv, kod vas u DZ vakcinišu?

Ne znam da li u Bg može da se ode tako bilo kad, jer Ovde su velike hale za vakcinaciju, bar ovde gde su mene zvali.
Ali dok ova mala prestane da sisa, ko zna kako će biti.


U DZ nije strašno, pošto smo išli ovih dana nekoliko puta sa decom, viđali smo taj red ljudi koji čekaju vakcinu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Vakcinacija Covid -19
5.3.2021 20:15:48   
Ivanka 75
Mi prvu primili u hali Čair a za drugu nas zvali u DZ. Bi povelika guzva jutros. Vise mi se svidja  uhali. Širi prostor. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Vakcinacija Covid -19
5.3.2021 20:21:55   
dunja RR
Eto vidiš, možda ja samo imam paranoju od hala, možda i nije strašno, nisam bila:)

Da su me zvali u DZ, on mi je blizu, a i javljaju se na telefon, neku info bi dobila.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Vakcinacija Covid -19
8.3.2021 9:43:48   
Peace*
Bože koliko lepih i pametnih postova sam pročitala, tačno sam dušu odmorila na ovoj temi (posebno kad se uzmu u obzir nebuloze koje iskaču po FB ispor textova).
Poebno sam uživala u postovima milicicak i Maslačak15! user posted image
Dopao mi se i jedan od MiLj, jer delim mišljenje, a vezan za "volela bih da je vakcinacija obavezna".

Moj stav:
- Vakcinacija u situaciji u kakvoj smo (u smislu da je CEO SVET ZAHVAĆEN) ne treba da bude dobrovoljna, već obavezna.
- Izbor vakcine ne treba da bude izbor osobe koja je prima, jer, mi smo svi laici, i o vakcinama realno nemamo pojma - to lekari treba da odluče na osnovu naših već postojećih bolesti.

Primila sam Pfizer obe doze. Nisam imala nikakve reakcije, sem bol na mestu uboda dan-dva.
Od bolesti imam astmu, alergiju na polene, alergiju na lokalni anestetik, ali nemam anafilaksu.
Objašnjeno mi je da uz poseban nadzor primam samo ako imam alergiju na dva leka, da se alergija na polene ne računa.

Napisala bih još nešto, možda oni koji se razumeju umeju da kažu nešto pametno na to.
Par dana pre nego što sam trebala da primim drugu dozu vakcine, po novinama su počeli da iskaču textovi kako je jedna doza Pfizera dovoljna. Pošto sam po prirodi radoznala, a ovih dana i dokona, otišla sam u laboratoriju da izvadim IGG Spike. Bio je četvrtak (ili sreda, nebitno), a u subotu sam išla na revakcinu. Sin je bio sa mnom, pa sam i njega ubedila da izvadi krv. Rezultati su bili: ja 0,98, sin 7,17.
Dakle, on ima antitela (14,5god). Ni dana nije bio ni slinav, ok, kažu, deca su bez simptoma. Ali, ja sam tih dana, u žurbi često jela iz njegovog tanjira, njegovim escajgom, pa onda i sva ostala bliskost koju već svi imamo sa decom: zagrli, poljubi... Mene i dalje buni način prenošenja. Znam mnogo bračnih parova gde je jedan supružnik imao a drugi nije, a nisu se izolovali.



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Vakcinacija Covid -19
8.3.2021 12:42:18   
Beba987
Devojke, ja sam 06.03. primila AstraZeneca vakcinu. Prijavila sam se za Zvezdaru, ali su me zvali na sajam. Bilo je Fajzera i Astre. Ja sam po preporuci lekara zbog anafilaktičkog šoka koji sam imala ranije od penicilina primila AstraZeneca vakcinu. Sve je sjajno organizovano. Kada sam stigla ispred mene u redu je bilo sigurno 60-70 ljudi,a već za 10 min sam bila unutra. Od ulaska unutra do vakcine proslo je izmedju 5 i 10 minuta.

Samu vakcinu nisam ni oset_ila,mislim na ubod ali je ruka počela odmah da me boli. Odsedela sam posle nje oko pola sata zbog istorije alergijskih reakcija. Vakcinu sam primila u 3 popodne, vec oko 6 kreće jeza koja se javlja s vremena na vreme, osećaj pospanost i malaksalost, oko 7 bolovi u mišićima u celom telu koji su oko 11 postali baš jaki toliko da celu noć nisam mogla da spavam, oko 8 temperatura 37 sa 3, koja se do 11 popela na 37 sa 5 i takva bila cele noći. Ujutru posle jedva par sati sna sam se probudila sa temperaturom 37 sa 2, bolovima u mišićima istog intenzitet. Oko 3 popodne kreće užasna glavobolja, zbog koje sam oko 4 popila kafetin.. Sat vremena posle kafetin prestaje glavobolja, prestaju bolovi u mišićima, nemam više ni temperaturu. Prisutna je samo iscrpljenosti koju povezujem i sa nespavanjem. Sinoć sam normalno spavala i jutros sam se probudila bez ikakvih simptoma. Jedino što je još prisutno je bol u ruci, posebno kada je podignem. Sestre od tetke mog supruga su isti dan primile istu vakcinu i imale su sličnu reakciju kao i ja, a tetka žena od 70+ nikakvu reakciju nije imala, isto na AstraZeneca vakcinu. Doktorka mi je na pregledu pre vakcine rekla da je reakcija poželjna. 
Kada sam bila na vakcinaciji oko mene su bili sve mladi ljudi, i baš sam bila zadovoljna time što vidim, da toliko mladih ima svest o celoj situaciji, jer dok to nisam videla nekako sam imala neku informaciju da mladi beže od vakcinacije i bila ubeđena da ću biti okružena gerijatrijom dok čekam vakcinu. 😂 Drago mi je što nije tako. 
Svekar i svekrva su 2 dana pre mene vakcinu primili u DZ Zvezdara, i primili su rusku. Svekar bez reakcija, svekrva malaksala. 
Možda grešim, ali stekla sam utisak da sada mlađe zovu na sajam, ili u expocentar gde beše već onaj drugi masovni punkt, a 65+ u DZ, jer su i sestre mog muža zvali na sajam, a tetku u DZ. 
Moja baka se 2 meseca posle preležanog covida vakcinisala kineskom vakcinom, sada u subotu ide na revakcinu bez ikakvih reakcija je prošlo. Takođe, još 10 meni bliskih ljudi su primili kinesku vakcinu, niko nije imao ni jednu jedinu reakciju. 
Suprug se još uvek nije vakcinisan jer ima ozbiljne postcovid simptome, pa mu savetuju da sačeka da se to smiri. 
Sve u svemu smatram da je ovo velika šansa za sve nas da iz ove pošasti izađemo kao pobednici i da je treba iskoristiti. 

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Vakcinacija Covid -19
8.3.2021 12:53:36   
dunja RR
Bebo i ja mislim da starije uglavnom zovu u DZ, jer sam u redu za vakcinaciju već nekoliko puta u DZ videla isključivo penzionere (često smo u DZ prethodnih dana , štp zbog prehlada, što zbog pregleda za školu).
Moguće jer je ipak lakše starijima da dođu u DZ, a ne da se cimaju pro prevozu do sajma ili expocentra.
U DZ Zvezdara mi deluje sve fino organizovano, obezbeđena su im i mesta za sedenje, tako se čini.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Vakcinacija Covid -19
8.3.2021 13:09:25   
mati
Bebo, kakve ozbiljne postcovid simptome ima tm? Koje simptome je imao tokom virusa?

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Vakcinacija Covid -19
8.3.2021 14:18:20   
Beba987
Tako je Dunja, kažu mi svekar i svekrva da je sve super organizovano. Oni su čak imali zakazanu vakcinu istog dana, svekrva u 14 svekar u 16, oboje su otišli u 14 i dali su im bez problema vakcine.

Mati on je imao koronu u novembru i decembru, baš je loše prošao, nije bio u bolnici samo zato što nije bilo mesta, temperatura skoro 2 nedelje, visoka, upala oba plućna krila, bio je na antibioticima i kortikosteroidima. Trenutno od simptoma ima hroničan umor, koji nikako ne prolazi, plus sto ne moze da se popne uz stepenice a da se ne zadiše kao da je trčao. Ima probleme sa želudcem, u vidu jakih bolova koji traju danima, pa prestanu i opet se vrate i nadimanja. Pije lekove za želudac koji i nisu baš od neke pomoći. I ima izrazitu zaboravnost, a povremeno i nesto što ne bih bas nazvala depresijom ali podseća na to, nema volje ni za šta, potišten je. To nije konstantno ali se javlja periodično. I sam kaže da je pola od čoveka koji je bio pre korone. Jedino što je utešno je to što mu se čini da mu je poslednjih 10ak dana malo lakše, u smislu da se sve to ređe javlja nego što se javljalo pa se čini da polako prolazi. 

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Vakcinacija Covid -19
8.3.2021 14:39:29   
Ivanka 75
Moja mama je bas bila  malaksala za vikend, pripisujemo to vakcini. Pospana i sve je bolelo, ne mnogo, ali s obziron na to da mama usta ne zatvara, da masinu za sudove nisam ukljucila otkako je dosla jer ih ona rekreativno pere posle svakog obroka, videlo se da joj nesto fali.

Danas se vec vratila u normalu 😂
Inace, gura 71vu.

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Vakcinacija Covid -19
8.3.2021 14:43:32   
mati
Joj Bebo, baš je loše prošao. A ta depresija, ili taj gubitak volje, mislim da je sve to povezano sa neizvesnoscu, nepoznavanjem onoga što nas je snašlo. Ne znaš sa čim se boris, šta da o ekujea, posebno što eto, i kad prodje, ostavlja posledice, koje su različite i nepoznate.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Vakcinacija Covid -19
8.3.2021 14:48:39   
Ivanka 75
Bebo, to je taj post covid sindrom. Mnogo vremena treba da prodje, ali proci ce. Sve najbolje vam zelim. 


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Vakcinacija Covid -19
8.3.2021 15:15:45   
Beba987
Proći će naravno, samo kažu da nekom treba i do 6 meseci.

A što se vakcina tiče izgleda da AstraZeneca ima najžešću reakciju. Danas čitam da su u Austriji obustavili vakcinaciju sa njom jer je jedna žena umrla zbog zgrušavanja krvi, a druga razvila plućnu emboliju neposredno nakon vakcinacije, pa sad žele da ispitaju da li to ima veze sa vakcinom.. Mada ja iskreno ne verujem da ima veze.. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Vakcinacija Covid -19
10.3.2021 8:26:44   
Tiziana
Mi smo dobili poziv za sutra za Fajzer. Idemo u dom zdravlja. 


(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Vakcinacija Covid -19
10.3.2021 9:30:26   
vonavoj
I moj tata ide sutra da primi fajzera😁


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Vakcinacija Covid -19
10.3.2021 9:34:00   
mama Jo
Super.
Posle koliko od prijave su vas zvali?


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here