|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.3.2021 22:38:23   
Tiziana
Ja sam uspela da kazem da imam ekcem i polensku alergiju takvu da mi nekad oci oteknu, ona mi je samo rekla to je ok, bitno da niste nikad imali anafilakticki sok ili da niste alergicni na penicilin. Pitala me da li imam temperazuru, da li kasljem i u isto vreme mi je sestra davala vakcinu. 


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.3.2021 23:01:42   
Ivanka 75
I kod mene bilo tako Tizi, samo bez vakcine. Vakcina za drugim pultom.
Kad se pomislim koliko vakcina bebe prime u prvih 12 meseci... A mi o ovome raspravljamo disertacije... 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.3.2021 0:38:22   
dunja RR
Eto sad, baš dr na vakcinaciji ti je rekao koliko je bitno da nema alergije na peniclin, a mnogi pričaju da nije bitno.
Mm i tetki su isto rekli da za sada ne primaju, baš zbog alergije na penicilin.


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Ja sam uspela da kazem da imam ekcem i polensku alergiju takvu da mi nekad oci oteknu, ona mi je samo rekla to je ok, bitno da niste nikad imali anafilakticki sok ili da niste alergicni na penicilin. Pitala me da li imam temperazuru, da li kasljem i u isto vreme mi je sestra davala vakcinu. 





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.3.2021 0:41:54   
dunja RR
Jeste videli da mnoge države u Evropi povlače Astrazeneku?



Moja najbolja drugarica živi u Dubaiu, kaže i tamo masovno vakcinišu a sve više zaraženih, kao kod nas. Ali kaže da je tamo omiljena kineska vakcina pa i ruska, ali da mahom svi tamo traže kinesku, ove zapadne izbegavaju.


Kaž eda se kod njih daje Astrazeneka proizvedena u Indiji. Jel i naša iz Indije zna li neko?

< Poruku je uredio dunja RR -- 12.3.2021 0:42:29 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.3.2021 0:48:01   
jess021


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

I kod mene bilo tako Tizi, samo bez vakcine. Vakcina za drugim pultom.
Kad se pomislim koliko vakcina bebe prime u prvih 12 meseci... A mi o ovome raspravljamo disertacije... 



Ivanka, primaju vakcine koje su testirane i napravljene u razumnom roku koji je podrazumeva za takvu vrstu imunizacije, a ovo sad je sve samo nije to sto treba 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.3.2021 9:03:44   
Tiziana

Mislim da se ta alergija na penicilin odnosi samo na Fajzer. 
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Eto sad, baš dr na vakcinaciji ti je rekao koliko je bitno da nema alergije na peniclin, a mnogi pričaju da nije bitno.
Mm i tetki su isto rekli da za sada ne primaju, baš zbog alergije na penicilin.


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Ja sam uspela da kazem da imam ekcem i polensku alergiju takvu da mi nekad oci oteknu, ona mi je samo rekla to je ok, bitno da niste nikad imali anafilakticki sok ili da niste alergicni na penicilin. Pitala me da li imam temperazuru, da li kasljem i u isto vreme mi je sestra davala vakcinu. 







(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.3.2021 9:04:23   
Tiziana

Deci vade krv i pregledaju ih pre vakcine. 

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

I kod mene bilo tako Tizi, samo bez vakcine. Vakcina za drugim pultom.
Kad se pomislim koliko vakcina bebe prime u prvih 12 meseci... A mi o ovome raspravljamo disertacije... 



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.3.2021 9:20:41   
Ivanka 75
Jeste, ali pre nekoliko decenija tehnoligija nije bila kao danasnja. Znaci sa napretkom tehnologije i vakcine brze stizu. Jedino sto treca faza ispitivanja malo klimava.


Ali sprovodi se, na nama ocigledno. 
Deca ne umeju da kazu da se lose osecaju a odrasli valjda mogu. Mada i tu ima polemike, mnogi kriju i nece da kazu da im nesto fali. 
I dalje sam misljenja, bolje bilo kakva vakcina nego nikakva. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.3.2021 13:48:42   
vonavoj
Dobio tata temp,37.2..i ima bolove u misicima..juce je primio fajzera.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.3.2021 13:59:00   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Dobio tata temp,37.2..i ima bolove u misicima..juce je primio fajzera.


Proci ce Von, do nedelje ce biti ko nov.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.3.2021 13:59:13   
Milena18
Von, je l'' to prva doza? Moja rođaka je imala t 38.5 i bolove u mišićima nakon druge doze Fajzera, ali svega dan i po. 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.3.2021 14:50:08   
vonavoj
Prva doza...


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.3.2021 14:57:58   
Maraj
Moja rodjaka koja je lekar, primila pfizer vakcinu. Ona dobila alergiju, zato sto izgleda ima hijaluron na licu, pa je lice svrbelo nakon prve doze vakcine. Naravno proslo je...
Ja sam danas trebala da idem na revakcinu, al ne odoh jer sam jos na bolovanju posle ppzitivnog testa na covid...
Zna li se sta, kada da se vakcinisu ljudi koji su se zarazili nakon prve doze?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.3.2021 15:00:36   
Maraj

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Dobio tata temp,37.2..i ima bolove u misicima..juce je primio fajzera.



Von od vakcine... ja sam isto dobila T dan nakon vakcinacije sinofarm vakcinom.. trajala mi T 9 dana, ja sam ubedjena da telo odreaguje tako na vakcinu, da sad i da se testira ,da bi bio pozitivan...
Evo i dunja kaze da je u Dubaiju vise pozitivnih ,a dosta vakcinisanih...ja nesto imam teoriju da je vakcinisanje i pozitivan test na kovid nekako povezano... samo sto je blaza klinicka sliko nego kod ljudi koji se stvarno zaraze...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.3.2021 16:18:14   
dunja RR
Meni baš sinoć napisala drugarica iz Dubaia, da joj je komšinica vaknisana, pa dobila koronu, pa kada je prebolela koronu, primila i drugu dozu vakcine.
Ali ne znam da li kod nas tako praktikuju, proveri.


IZVORNA PORUKA: Maraj

Moja rodjaka koja je lekar, primila pfizer vakcinu. Ona dobila alergiju, zato sto izgleda ima hijaluron na licu, pa je lice svrbelo nakon prve doze vakcine. Naravno proslo je...
Ja sam danas trebala da idem na revakcinu, al ne odoh jer sam jos na bolovanju posle ppzitivnog testa na covid...
Zna li se sta, kada da se vakcinisu ljudi koji su se zarazili nakon prve doze?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.3.2021 16:32:06   
Ivanka 75
Vakcina je isto kao da si bolestan. Ali nisi bas. 😁


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.3.2021 21:09:59   
mati
Suzi, mislim da da. Ovi ljudi sto čekamo kontrole, pa pričamo, ima ih dosta vakcinisanih. Kažu posle Ab deset dana su im rekli da mogu da prime.
Tako su i meni, ja sam pitala onog što uzima bris, da ne pijem hemomycin ako sam negativna, bila sam ubedljena da sam negativna a dr je na pregledu još dala Ab bez rezultata testa. I nisam planirala da pijem, već da se vakcinišem. Rekao mi je da ipak pijem, pa mogu da se vakcinišem posle deset dana. Isto je i za prvu dozu i za revakcinu očigledno

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Vakcinacija Covid -19
13.3.2021 21:23:04   
mama Jo
I sta mislite hoce zaziveti ovo sa putovanjima i priznatim vakcinama u EU?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Vakcinacija Covid -19
14.3.2021 13:31:56   
Filadendronka
Mi smo danas imali opciju da se vaksinisemo kineskom, ali smo odustali. Cekamo Fajzera. 


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Vakcinacija Covid -19
15.3.2021 11:45:01   
Beba987
Dunja AstraZeneca kod nas je indijski kovišild (ne znam kako se medicinski piše), to mi piše na potvrdi da sam primila. Ovi što pauziraju izgleda da svi imaju problema sa jednom određenom serijom. Verujem da ta kod nas nije stigla, jer s obzirom na to da vidim gde su ih pauzirali to je verovatno britanska proizvodnja. Juče sam pročitala da je žena koja je primila modernu umrla od tromboze. Sve u svemu, kako sam čitala, stručnjaci kažu da tih par tromboza vrlo verovatno nemaju veze sa vakcinom, jer se poklapaju sa brojem tromboza u opstoj populaciji, inače. Čini mi se 1 na 100.000 ljudi je uobičajena, sto se i sada događa. Ali, hajde da sačekamo zvaničnu izjavu.. Nije mi baš sve jedno i sad u opšte nisam načisto za revakcinu, no ima vremena do 29.maja kada mi je zakazana. Sa druge strane, toliko nelogičnosti sa kinezima kod nas, kad bi se u našoj zemlji bavili tako ozbiljno tim stvarima, Kinezi bi sigurno bili pauzirani..
Što se alergije na penicilin tiče, ja je imam, imala sam i anafilakticki šok od penicilina, i dali su mi vakcinu... Samo sam morala umesto standardnih 15 min da sedim pola sata posle vakcine. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Vakcinacija Covid -19
15.3.2021 14:56:51   
mati
A ja čekam Modernu... user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Vakcinacija Covid -19
15.3.2021 16:05:13   
dunja RR
Bebi, nisam čula za tu ženu što je primila Modernu, ali mi iskače jedno 100 različitih tekstova da je žena nakon Astrazeneke umrla od tromboze, i još dosta njih dobilo tromb, zato se i povlači u raznim zemjlama, mada nije zvanično utvrđena još veza između vakcine i tromba.
Evo baš novi tekst za tu ženu, malopre ponovo iskoči KLIK


Znači indijska je i kod nas.

Ja imam gustu krv, moža je i bolje što je nisam primila (zvali me baš za nju), mislim da ću je i izbrisati sa spiska, ako me budu zvali nekad opet, ili se budem opet prijavila, ali ovaj put čekam da dojenju bude kraj.


Letos smo putovali u Bosnu, kolima, a inače idemo busom, Bus mi je bolji i udobniji, mogu da se protegnem, a u kolima non stop skučen, i kada smo stigli u Bosnu na listu desne noge mi je bio plavi užas, nije bila modrica, mnogo gore je izgledalo i ogromno, da li je bio neki tromb ne znam. udarila se nisam, nisam ništa mogla da napipam, posle par dana dobismo koronu pa se nisam ni bavila tim, u bolnicu se nije moglo, bili u izolaciji. Elem, meni je ceo list bio plav, prečnik tog podliva je bio recimo 10cm, možda i više. Em dobili koronu, em u stranoj državi, ne znam uopšte šta se desilo tada sa mojom nogom, ali jeste neki problem sa krvnim sudovima, posle sedenja u kolima više od 7 sati (bili oni radovi na putu kod Užica, i stajali smo u koloni na sred puta, više od 4 sata bez pomeranja, nit sam mogla da protegnem noge, jer stojimo na sred puta, a druga traki radi, puštali naizmenično. A napolju pljusak), i kad stugosmo u Bosnu, meni na nozi užas.

Kada sam bila trudna dr mi je dao dozvolu da putujem na Zlatibor, ali obavezno da ustajem u busui hodam povremeno, protegnem se. Da ne bi došlo do tromba, jer noge spuštene, u jednom položaju.


IZVORNA PORUKA: Beba987

Dunja AstraZeneca kod nas je indijski kovišild (ne znam kako se medicinski piše), to mi piše na potvrdi da sam primila. Ovi što pauziraju izgleda da svi imaju problema sa jednom određenom serijom. Verujem da ta kod nas nije stigla, jer s obzirom na to da vidim gde su ih pauzirali to je verovatno britanska proizvodnja. Juče sam pročitala da je žena koja je primila modernu umrla od tromboze. Sve u svemu, kako sam čitala, stručnjaci kažu da tih par tromboza vrlo verovatno nemaju veze sa vakcinom, jer se poklapaju sa brojem tromboza u opstoj populaciji, inače. Čini mi se 1 na 100.000 ljudi je uobičajena, sto se i sada događa. Ali, hajde da sačekamo zvaničnu izjavu.. Nije mi baš sve jedno i sad u opšte nisam načisto za revakcinu, no ima vremena do 29.maja kada mi je zakazana. Sa druge strane, toliko nelogičnosti sa kinezima kod nas, kad bi se u našoj zemlji bavili tako ozbiljno tim stvarima, Kinezi bi sigurno bili pauzirani..
Što se alergije na penicilin tiče, ja je imam, imala sam i anafilakticki šok od penicilina, i dali su mi vakcinu... Samo sam morala umesto standardnih 15 min da sedim pola sata posle vakcine. 





< Poruku je uredio dunja RR -- 15.3.2021 16:06:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Vakcinacija Covid -19
15.3.2021 17:13:30   
Beba987
Videćemo šta će reći zvaničnici.. Sve je jako neobično, može da bude tačno, može da bude i prošarano politikom.. Čudno mi je što npr u Britaniji nije bilo ni jednog slučaja a znamo da su milione ljudi vakcinisali AstraZenecom, a oni su izuzetno transparentna zemlja koja ne verujem da bi tako nešto zataškavala. 

Npr naišla sam na podatak da je u Norveškoj umrlo 13 starijih ljudi nakon vakcinisanja (Fajzer i Moderna) to su pripisali njihovom zdravstvenom stanju. Ovo je tekst za Modernu koji sam spominjala. 
https://ekspresvesti.rs/cenzura/item/2426-zena-iz-jute-39-umire-4-dana-nakon-druge-doze-covid-19-vakcine-nalozena-obdukcija

Šta znam.. Sve je ovo očekivano, vakcine su nove, ali su svakako spas. 
Dunja ti najbolje da se posavetujes sa svojim lekarom oko toga, pa onda da rešiš šta ćeš. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Vakcinacija Covid -19
15.3.2021 17:29:21   
dunja RR
Bebi, pročitala sam ovaj tekst sada, ali ja ne vdiim da se igde spominje da je umrla od tromboze (ili sam previdela, ali pročitala sam 2 puta), piše da je najpre otkazala jetra, pa bubrezi, srce.
Na netu piše da u manjem broju slučajeva jetra otkazuje zbog tromboze, češći su drugi razlozi, ja kao laik sam mislila da otkazuje samo od prevelike doze lekove, otrova, droga,ili hepatitisa:

user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 15.3.2021 17:31:10 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Vakcinacija Covid -19
15.3.2021 18:44:51   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Mi smo danas imali opciju da se vaksinisemo kineskom, ali smo odustali. Cekamo Fajzera. 





Fil, mogu li da te pitam zasto niste hteli kinesku?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here