|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 20:24:48   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Sanjice moj dr ima multipleks sklerozu i primio je. I to je autoimuna bolest. 





Stvarno? Pa ona je slusala na tv-u da ne mogu da prime osobe koje imaju autoimune bolesti. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 20:26:19   
Maraj
Svasta su pricali na tv-u. Kako koji dr. I za psorijazu isto, ko ima da ne moze da primi.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 20:29:17   
Misha i Ljisha
Ja videla da se u USA i trudnice vakcinisu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 20:29:38   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Maraj

Mili, a ono sto neki dr pricaju da vakcina ima gensku sifru u sebi i da kod onog koji je primi moze da izmeni genetski kod pa da ne znamo kakva ce se deca radjati... i jos stosta user posted image
Sta ti kazes na ta misljenja?



Debilizam na kvadrat i totalna nebuloza!!! Kosa mi se digne na glavi kad to čujem!!! I sve tr što lupaju takve gluposti bih.... Neću da psujem.
Elem, to nikakve naučne osnove nema, nikakve. iRNK ne može da uđe u jedro i promeni genetički kod, pobogu!!! Evo, opet sam se iznervirala...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 20:31:08   
lesica
Na televiziji lud zbunjenog...
Šteta je prava što na glupom RTS-u ne naprave ozbiljne emisije edukativnog tipa gde će lepo "narodski" objasniti šta i kako, ko šta sme odnosno ne sme da primi, koja vakcina je pravi izbor za određene kategorije i slično..

Ali, moj utisak je danima da se u nedostatku novca, organizacije i slično ide na to da se baš putem medija ljudi odbiju od vakcinacije i sve se prepusti prirodnoj selekciji pa ko pretekne.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 20:32:43   
lesica
Mili, nemoj se nervirati, besmisleno je i uzaludno.

user posted image user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 20:32:52   
Misha i Ljisha
Hhhaha mili evo mene zanima nesto. 


Kako je moguce da neko ko jw prelezao i "prirodnim putem ima antitela" da tvrde da ta nasa antitela traju krace nego kad se vakcinises. Meni to bas nema nikakvog smisla. Logicnije mi je da su "prirodnim putem dobijena antitela" dugotrajnija nego vakcinacijom. Vodim se time da za sve bolesti treba revakcina a kad prelezis eto npr varicele necwsnih ponovk dobiti tj nw treba opet da ih prelezis da bi imao antitela

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 20:37:52   
Maraj
Mili nemoj sd nervirati. Ja slabo poznajem tu materiju, zato i volim da cujem tvoje i misljenje maslacak.
Ja sam skroz "neodredjena" po pitanju vakcinacije. Budem za, pa posle cujem izlaganje dr koji svasta napricaju. Pa se povucem. I tako u krug. Ovo poslednje izlaganje je bilo dr na Prvoj tv u Jutarnjem programu. Skroz me pokolebao

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 20:39:30   
Maraj
Klik
Evo ne znam dal sam uspela da podelim isecak iz te emisije

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 20:43:14   
Misha i Ljisha
Prestala sam da gledam kad je spomenuo genetski modifikovanu hranu. Ja imam stav o GMO. A to je da je ukus GMO jagoda daleko bolji i sladji nego onih naduvanih hormonima koji su po meni opasniji. Gmo nece naskoditi nasoj dnk a hormoni ce naskoditi balansu nasih hormona. Nije tema znam ali kazwm tu sam prestala da glwdam


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 20:46:20   
lesli
Da li je tacno da neka od vakcina (Moderna ili Astra Zeneka) je kontraindikovana kod ljudi koji imaju autoimuna oboljenja?
I kako funkcionise to na eUpravi? Bira se jedna vakcina? Ili se pravi lista zelja od 2-3  vakcine (kao za vrtic 😂)? Da li mogu negde da naglasim da sam trudnica i da ne zelim da je primim dok se ne porodim (mada sumnjam da ce to tako brzo)?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 20:50:08   
lesli
I da, sta sa decom?Deca se ne vakcinisu?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 20:55:27   
milicicak
Za svakog ko želi da pročita nešto o vakcinama uopšte Klik
Maraj, ne ljutim se ja na vas koji pitate, normalno je da želite odgovore. Ja stvarno, stvarno, pi..m na sve te kvazi lekare, naučnike, nobelobce koji rad nisu pročitali od kad su završili studije i sad imamu mišljenje bez ikakvog naučnog osnova!!!
Lesli, isto kao za trudnice i doilje, ljudi sa autoimunim boledtima nisu bili deo kliničkog istraživanja. Na eUpravi možeš da biraš samo jednu ili svih pet vakcina. Ne možeš da kažeš da si trudnica i da hoćeš da čekaš da se porodiš

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 20:56:47   
milicicak


IZVORNA PORUKA: lesli

I da, sta sa decom?Deca se ne vakcinisu?



Ne, nisu bila ujljučena u klinička istraživanja. Nema podataka, nema vakcine. Jedino je tako bezbedno i odgovorno.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 20:58:08   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Hhhaha mili evo mene zanima nesto. 


Kako je moguce da neko ko jw prelezao i "prirodnim putem ima antitela" da tvrde da ta nasa antitela traju krace nego kad se vakcinises. Meni to bas nema nikakvog smisla. Logicnije mi je da su "prirodnim putem dobijena antitela" dugotrajnija nego vakcinacijom. Vodim se time da za sve bolesti treba revakcina a kad prelezis eto npr varicele necwsnih ponovk dobiti tj nw treba opet da ih prelezis da bi imao antitela



Ljišo, ne mora da bude logično. Zavisi od jačine imunog odgovora. A i protiv gripa svake godine ide vakcina

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 21:00:09   
dunja RR
Mili ako se bira jedna ili svih 5, ti si unela samo Pfizer ili kako?

IZVORNA PORUKA: milicicak

Ja sam se upravo prijavila za vakcinu preko eUprave 🙂


Može da se bira ako imate preferencu prema nekom proizvođaču, moje preference su Pfizer, Moderna i AstraZeneca.
I jedva čekam da me pozovu da je dobijem!



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 21:03:51   
milicicak
Svaka valcina je posebno pa možeš da klikneš na kućicu pored vakcine koju želiš. Otud možeš samo jednu ili svih pet, trebalo je da dodam ili bilo kojo broj između 😁


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 21:07:13   
dunja RR
Aha, ok, onda si ti obeležila ove 3: Pfizer, Moderna i AstraZeneca, nadam se da sam dobro razumela :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 21:15:43   
milicicak


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Aha, ok, onda si ti obeležila ove 3: Pfizer, Moderna i AstraZeneca, nadam se da sam dobro razumela :)



Da,da :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 21:30:01   
Ana RR
Verovatno sada lupam i pitam koješta, ali ovo je presedan, ceo svet je u haosu i ovo je po meni bila prilika da se svi naučnici sveta ujedine i naprave jednu vakcinu koja će biti 100% efikasna, bezbedna, sa minimalnim nuspojavama (ako je to moguće, ne razumem se u materiju). Ovako imamo nekoliko vakcina napravljenih za jako kratko vreme i meni kao laiku to prosto ne uliva poverenje. Apsolutno nisam protiv vakcina, naprotiv, ali što reče Gaga, ne znam šta da mislim o ovome. Nemam želju da se vakcinišem.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 21:58:28   
jabudic
Ja isto ne bih probala vakcinu. Ne uliva mi povjerenje cinjenica da ga naucnici nazivaju "nepoznat virus",  a toliko vakcina proozvedeno sa svih strana. S druge strane imamo rak, sidu, bolesti o kojima sve znamo godinama, a nema vakcine niti lijeka.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Vakcinacija Covid -19
11.1.2021 22:19:08   
nata11
Ko  se prvi vakcinise javljajte. 💪💪


Ja se javih za Fajzerovu kao totalni laik iz oblasti medicine (vidim da to dr primaju najcesce) pa sad kako bude. Bolja je bilo koja nego nijedna.

_____________________________





(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 8:43:07   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Verovatno sada lupam i pitam koješta, ali ovo je presedan, ceo svet je u haosu i ovo je po meni bila prilika da se svi naučnici sveta ujedine i naprave jednu vakcinu koja će biti 100% efikasna, bezbedna, sa minimalnim nuspojavama (ako je to moguće, ne razumem se u materiju). Ovako imamo nekoliko vakcina napravljenih za jako kratko vreme i meni kao laiku to prosto ne uliva poverenje. Apsolutno nisam protiv vakcina, naprotiv, ali što reče Gaga, ne znam šta da mislim o ovome. Nemam želju da se vakcinišem.



Anči, ovo što ti pišeš je nemoguće, ništa na ovom svetu ne dolazi sa 100% sigurnosti, svaki proizvod ima neku verovatnoću da će se nekom desiti nešto što nije u opisu proizvoda. A prijavljene nus pojave valcina su zaista minimalne, malte ne se ne razlikuju od nus pojava onih koje dajemo deci.
Drugo, ponekad za jedan problem postoji više rešenja. I meni je drago što je nauka toliko napredovala da ta rešenja može da pretvori u gotov proizvod u relativno kratkom roku.
A što se tiče raka i drugih bolesti i vakcina za njih. Pa vakcina po definiciji nije lek, nego prevencija. Uostslom, postoji HPV vqkcina koja sprečava rak grlića materice izazvan ovim virusima.
Zaista mi nije namera da bilo koga ubeđujem da se vakciniše, ali vas molim da ne potpadate pod uticaj netačnih informacija i teorija zavere 🙂

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 9:55:16   
Ana RR
Mili, da pretpostavila sam da je tako.

Iskreno, ne pratim uopšte ništa vezano za ovu temu, tv ne palimo do kasno uveče, vesti ne gledam, ne čitam. Ni to nije dobro verovatno ali jednostavno ne mogu više.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Vakcinacija Covid -19
12.1.2021 12:29:49   
Maslacak15
BioNtech kao kompanija ima jako interesantan portfolio sa vakcinama protiv karcinoma ( melanom), tj za terapiju istog bas na bazi mRNA vakcina. Samo sto su u razlicitim stadijumama klinickih studija i potrajace jos par godina dok ne saznamo da li si ce biti registrovane kao terapija. Kada je rak u pitanju studije traju neuporedivo duze jel mora da se ceka mesecima/godinama da se vidi kakav je efekat na bolest na duze staze. Tako da ta prica kako je tehnologija nova i da je neko smislio za 5 minuta nije tacna nego je sreca u nesreci da je moglo brzo da se reaguje ida se primeni mRNA tehnologija na koronu.
I ja mislim da je bolje ovako i prirodnije da je ponudjeno vise resenja.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here