|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcinacija Covid -19
14.1.2021 16:41:33   
milicicak

IZVORNA PORUKA: nata11

Maslacak - Mili a na sta se odnosi ovo:

Mere opreza:

– Kod osoba sa težim poremećajima koagulacije, zbog intramuskularne primene, vakcinu treba primeniti samo ukoliko se proceni da je korist veća od rizika za primenu vakcine.

Sta racuna medicina pod tezim poremecajem koagulacije?



Ja bih rekla da je su to oni koji iskrvare na smrt i od najmanje posekotine, jer ako je kontraindikacija samo intramuskularna primena nema da bude šta drugo. Ili, boje se da će taj neko sa težim poremećajem koagulacije iskrvariti zbog uboda igle a ne zbog onoga što se nalazi u vakcini. Tako da mislim da vakcina nema kontraindikacije za one koji imaju trombofiliju

< Poruku je uredio milicicak -- 14.1.2021 16:43:46 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Vakcinacija Covid -19
15.1.2021 1:05:43   
smeško
Ih, bre, Maslacak, zasto stalno brines ko ce se uvrediti? Ako ne mozemo da slobodno razmenimo stavove, cemu teme? Jednostavno, nisu me ubedili da imaju bezbednu vakcinu i to je to. Zivimo u vremenu kada je trovanje svih vrsta ozakonjeno kroz sve moguce elemente, pa zasto ne bi i na ovaj nacin. Nisam ni mislila na vakcinaciju dece kao dece. Moja deca imaju dozivotne kontraindikacije, znaci ne smeju da ih prime ni kada odrastu. Ne znam, jednostavno nisam sigurna u nju i ne zelim. Uz duzno postovanje, kao da zivimo u savrseno uredjenom drustvu, pa je sad nezamislivo da se desi bilo sta stetno po zdravlje stanovnistva. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Vakcinacija Covid -19
15.1.2021 6:48:34   
Misha i Ljisha
U neku ruku bih stvarno volela da je obavezna vakcinacija da prime vakcinu svi koji mogu i da se npr opet uvede karantin dve nwdelje. Za te dve nedelje dnevno da vakconisu po 200 000 ljudi na dan i da puf sve nestane za dve nedelje. Stvarno. Da se vratimo u normalu kolko tolko


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Vakcinacija Covid -19
15.1.2021 9:10:40   
Maraj
Rodjaka je imala koronu pre mesec dana. Bila je na vakcinaciji. Nisu je vakcinisali jer su rekli da mora da prodje 3 meseca

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Vakcinacija Covid -19
15.1.2021 15:32:25   
dunja RR
Maraj a ona je bila prioritetna grupa ili se prijavila?
Jer vidim da od prijavljenih tek su penzioneri na redu, bar tako pišu ..

Ako se prijavim sada npr, otkud znam kada ću doći na red, šta ako dođem brzo, a ne mogu da primim jer još dojim?
Planiram da prekinemo dojenje ali ne odmah, bar još neko vreme sigurno neću.

Da li me u tom slučaju odlažu, ili kako, šta su rekli rođaki tvojoj? Kada prođe još 2 meseca zovu je ili da se prijavi ponovo?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Vakcinacija Covid -19
15.1.2021 15:36:22   
dunja RR
Ja bih sada prijavila mene i mm, pa kada god pozovu, on nek primi, ali ako ja još budem dojila neću moći da primim, da me ne otkače za skroz, pa posle da uopšte ne primim. Ili će me odložoti, ali znajući kako se ovde sve radi neorganizovano..

< Poruku je uredio dunja RR -- 15.1.2021 15:41:43 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Vakcinacija Covid -19
15.1.2021 15:57:04   
dunja RR
Možda sam ludi optimista kada verujem da će zaista oni stići tako brzo da sve vakcinišu pre nego prestanem da dojim user posted image

Ko je gledao sinoć Dr Panića i Dr Žujovića sinoć, rekoši oni za plan vakcinacije "a onda je mrmot zamotao čokoladu"..oni su pesimistični skroz, da će to glatko ići ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Vakcinacija Covid -19
15.1.2021 17:38:13   
ivaMark
Sto se reda tice i ovde ce ici sporooo...od 27.dec je vakcinisano samo 1% stanovnistva, rekli su da mi koji nismo prioritet necemo stici na red pre Maja. 



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Vakcinacija Covid -19
15.1.2021 18:07:59   
lesli
Mi se isto nismo prijavili jos uvek bas zbog tog sta ako pozovu, mada sumnjam u to da bas tako brzo mozemo da stignemo na red.Ja bih se najverovatnije u periodu dojenja vakcinisala, samo ne bih jos ovih narednih 4/5 meseci dok sam trudna i mozda jos mesec/dva dok se organizam malo oporavi od porodjaja.
Vidim da evropske organizacije savetuju da se ne vakcinisu deca, trudnice i dojilje. Dok americki CDC kaze da su ok mRNA vakcine u periodu trudnoce i dojenja.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Vakcinacija Covid -19
15.1.2021 18:12:18   
Maraj
Dunja ona je zdravstveni radnik. Ustanova gde radi je taj dan bila na programu za vakcinisanje. Ali kao sto rekoh nju nisu vakcinisali jer su joj rekli da mora da prodje 3 meseca, kod onih koji su bili zarazeni koronom

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Vakcinacija Covid -19
15.1.2021 18:36:58   
milicicak
Dunja, prijavi se, ništa te ne košta. Dok ti stigneš na red proći će mnogo vode ispod Savskog mosta :D


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Vakcinacija Covid -19
17.1.2021 8:18:13   
Misha i Ljisha
Prijavila se ali onda me po toj logici nece jos vakcinisati. Nisam ove istocnjacke stavila u opciju. Tj ruse i kineze. Nije da vise verujem zapadu ali... 


U svakom slucaju gde svi tu i mali mujo. Ko sto rekoh ja bih sad jedan totalni karantin na 3 nedelje. Za to vreme vakcinisati naciju i docekati 0 novozarazenih. I cao zbogom kovid

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Vakcinacija Covid -19
17.1.2021 16:18:21   
dunja RR
Hvala Mili, Maslačak na savetima, prijavila mm i sebe, obeležila kao i Mili i Ljiša, zapadne 3.

IZVORNA PORUKA: milicicak

Dunja, prijavi se, ništa te ne košta. Dok ti stigneš na red proći će mnogo vode ispod Savskog mosta :D





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Vakcinacija Covid -19
18.1.2021 14:23:27   
Olga75
Evo čeka se na imunizovanje.
Matori bi trebao biti ovaj krug- prosvetar jelte, sad što smo se prijavili za iste pa čini mi se da ćemo biti i isti dan pelcovani jer mi smo "iskazali interesovanje" za fajzera i modernu.
Jedina dilema mi je Zvrercica, nije ni velika ni mala i znam- kako sva deca tako i ona al nije mi kul da se mi pelcujemo a ona ne.
Nego danas počela škola a profesori nisu imunizovani. Kraj priče user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Vakcinacija Covid -19
18.1.2021 15:39:40   
vonavoj
Olga,cek prvo zdravstveni radnici..

Pa rizicne grupe..kako to vec ide..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Vakcinacija Covid -19
18.1.2021 16:31:50   
Olga75
Von, stigao im je dopis da su do juče trebali biti prijavljeni na eupravi. Od sutra koliko sam čula kreće i njihova imunizacija. Oni su isto poprilično ugroženi. Idu sa novinarima u paketu. Rekoše na tv a ko sam ja da sumLjam user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Vakcinacija Covid -19
18.1.2021 16:38:58   
Lilly5
I ja sam cula da ce prosvetari od sutra primati vakcinu. 


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Vakcinacija Covid -19
18.1.2021 19:58:13   
marketing RR
Vakcinacija prosvetnih radnika počinje u sredu

„U sredu će početi vakcinacija i zaposlenih u prosveti, čime pokrivamo i ovaj važni sistem zaštitom od virusa Kovid 19“, rekao je Ružić i dodao da je ovo jedini način „da se ova pošast zaustavi“, saopštilo je Ministarstvo prosvete.

Zaposleni u prosveti, pored zdravstvenog sistema, po rečima ministra, važan su deo za funkcionisanje našeg društva i jasno je zašto su i oni prioritet. „Na taj način sačuvaćemo zdravlje zaposlenih u prosveti, kao i zdravlje dece sa kojima su oni u svakodnevnom kontaktu“, podvukao je Ružić.

PROČITAJ VIŠE...

(odgovor članu Lilly5)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Vakcinacija Covid -19
18.1.2021 20:57:47   
vonavoj
Da li tu spadaju i vaspitaci? Oni su vise ugrozeni od prosvetara?! Em rade skraceno,online,male grupe,svi sa maskama..a vrtici puni,deca ne nose maske..

Meni su trgovci vise ugrozeni nego prosvetari,sorry..oni su neprestalno u kontaktu sa mnoogoo ljudi..ali dobro...docice i oni na red,kao obicni gradjani😂😂😂Ja se jos drzim mojih antitela,i cekam reakcije na vakcine😂

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Vakcinacija Covid -19
18.1.2021 21:02:19   
dunja RR
Dr Panić (radi u kovidu) je pričao neki dan na TV da su stomatolizi najugroženiji, i zato imaju puno zaraženih, da bi prvo njih trebalo vakcinisati, jer su najbliži (fizički) pacijentu... Pacijentu su otvorena usta, pregled traje 8-10 minuta, pa onda sledi popravka zuba, vađenje i ostalo šta već treba, znači mnogo duže su u kontaktu sa pacijentom, dok poređenja radi, doktori na kovid klinikama pacijenta pregledaju u proseku 2 minuta.



< Poruku je uredio dunja RR -- 18.1.2021 21:45:03 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Vakcinacija Covid -19
18.1.2021 21:08:45   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Da li tu spadaju i vaspitaci? Oni su vise ugrozeni od prosvetara?! Em rade skraceno,online,male grupe,svi sa maskama..a vrtici puni,deca ne nose maske..

Meni su trgovci vise ugrozeni nego prosvetari,sorry..oni su neprestalno u kontaktu sa mnoogoo ljudi..ali dobro...docice i oni na red,kao obicni gradjani😂😂😂Ja se jos drzim mojih antitela,i cekam reakcije na vakcine😂



Ako te bude cula zaova🤣



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Vakcinacija Covid -19
18.1.2021 21:36:15   
Lilly5
Ma svi su ugrozeni. Pitala sam doktorku danas da li bi i ljudi koji imaju antitela trebalo da se vakcinisu. Rekla je da je u tom slucaju dovoljna jedna doza.


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Vakcinacija Covid -19
18.1.2021 21:43:06   
vonavoj
Da.da.stomatolozi su najugrozeniji,zaista.

Ah,zaova ide po kaficima,njena cerka isto...bas ce u skoli da se zaraze🤣🤣

(odgovor članu Lilly5)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Vakcinacija Covid -19
18.1.2021 22:05:33   
Sanjica26 RR
Slažem se Von. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Vakcinacija Covid -19
18.1.2021 22:53:35   
Misha i Ljisha
Uuu znaci od srede mogu da ocekujem vakcinu. Opaaa batooo...znaci nece me vakcinisati😂 nije proslo 3 meseca e izem ti zivot.


Von vaspitaci su uglavnom sa svojom grupom dece. Znaci do 30. Nastavnici pogotovo u srednjim skolama vidjaju kud i kamo mnogo veci broj i kolega i dece. 
Prodavacice nisu toliko ugrozene jer je obavezno nosenje maske u prodavnicama. Evo ja nijednu ne znM da je prelezala a idem u lokalni univer i uvek caskam sa njimani u dve lokal e prodavnice i mesaru. Niko nije pokupio jos. A mojih kolega ihaj....
Inace Irci su opet u totalnom lockdownu opet 5km od kuce opet samo prehrambene prodavnice rade itd. A kod nas guzvanjac stiskanjac

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here