|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
4.4.2021 15:04:03   
Branchyca
Leptirice, poslala sam ti pp, ali pojma nemam da li ti je stigla, posto prvi put koristim, nadam se da sam uspela :)
Trudnice, kako ste inace, par zenica nam se ne javljaju odavno, nadam se da ste dobro🥰

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 9:00:48   
Leptirica92
Brancia, nisam nista dobila. Isla sam na desktop verziju, ali nema nista. Ili smo mi smotane, ili nesto ne ide kako treba 🥴


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 9:08:02   
Milena18
Dobro jutro, trudnice!
Juče se nisam javljala, nisam stigla, ceo dan sam bila u kuhinji i igrala se sa detetom. Gledale smo i jedan dugometražni crtani, a tada mi nije dozvoljeno korišćenje telefona user posted image
Moje mučnine su prilično popustile, osećam se bolje nego pre 2-3 nedelje, na primer. Danas treba da popričam sa direktorkom i pravnicom u vezi sa odmorom i trudničkim bolovanjem. Mislila sam da radim još dve nedelje kako bi imali vremena da angažuju nekog da me menja.
Kako ste vi danas?

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 11:15:58   
Coconut
Lesli, moja deca su ranoranioci.Navikla sam vec 😀 mada sad mi teze pada kada bih samo spavala.Sve sam nesto kilava 😑

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 11:51:23   
Branchyca
Dobro jutro drage trudnice!

Leptirice, bas mi je krivo, ne znam u cemu je problem, sto ne salje..I Lesli sam poslala.
Milena, konacno su popustile mucnine, sad mozes da uzivas :)
Kod nas danas sneg, ne mozemo napolje🙄

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 15:40:06   
lesli
Brancice, poruka se mozda nije poslala jer si dodavala smajlije sa telefona.Kada se poruka posalje telo poruke se pojavi ispod...Jao, sneeeg. Divno. Mada vidim da se ti i ne radujes bas 🙂


Milena, super za mucnine!


I Leptirici ce uskoro biti bolje. Meni su najintezivnije prosli put bile sa 8,9 nedelja. Sad slicno. 8,9,10 nedelja. Posle krene lagano da popusta. Sa 12-13 punih nedelja vec bude dosta bolje.Jedino sto meni pred kraj opet krecu i to na meso 🙄 


Coconut, pa kad lezu kad ustaju pre 7? 😁
Moje dete je izgleda veliki spavac. 🤣

Nema nam leni da se javi... valjda je sve ok.





< Poruku je uredio lesli -- 5.4.2021 15:42:33 >

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 15:41:59   
lesli
Brancice, imas pp.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 15:52:49   
Branchyca
Konacno Lesli :D


Nego zene, imate li vi Braxton Hiks kontrakcije? Meni se u zadnje vreme ponekad stegne stomak i bude neprijatno, pa ne znam da li je to normalno ili su lazne kontrakcije🤔

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 16:08:43   
lesli
Brancice, meni su kontrakcije pocele prakticno odmah. Ono tacno osetis da se stomak napne i izoblici. I to je bilo ocigledno da je definitivno pocelo cim je materica izasla iz male karlice.
Poslednjih dana postaju bas ucestalije. Mada ima dana i kada prodje sa 10-15 dnevno, a ima dana kad zaredjaju i toliko ih ima u svega par sati.

Napomeni lekaru kad odes na sledecu kontrolu.

Kontrakcije su u sustini ok dok ih nema previse, dok ne bole, nisu ritmicne, ne zgusnjavaju se i ne pojacava im se intezitet. I bitno je da ne menjaju grlic.
Meni je sada razmeksan i uloziv, tako da ce da me prati malo cesce pogotovo zbog prethodne trudnoce - imala sam more kontrakcija, strogo mirovanje i porodjaj je na kraju poceo na samom pocetku 38. nedelje, cim su pogasili sve lekove za suzbijanje istih.
Cak je htela da mi da na proslom pregledu (pored utrogestana) Nifelat, koji sam prosli put koristila kao tokolitik. Odbila sam ga, jer je grlic zatvoren i ok duzine. Jedino sto je smeksao opet prerano...

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 16:15:09   
lesli
I izbegavaj ono sto ih pogorsava.Meni su uglavnom prosli put bile najgore na umor i stres. Onda slede puna besika, dehidratacija, glad...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 16:19:43   
Branchyca
Lesli, ja sam ih prvi put primetila pre 2 neeelje, dok sam bila u Srbiji, isla sam tad na pregled kod ginekologa gde mi je rekla da je sve ok i da popijem 3, 4 Utrogestana kad krenemo na put, da se ne bi stezao u toku voznje.Tada sam popila samo 2 jer mi se uzasno sapavalo posle leka a morala sam i ja da vozim.Onda je proslo, da bi juce i danas opet oset_ila.Sutra imam pregled kod mog ginekologa pa cu mu reci, iskreno se nadam da ne uticu na grlic.




(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 16:34:54   
leni90
Hej drage trudnice, ja sam opet imala problem sa telefonom i ovaj put sam ga promenila. Zato se nisam javljala tako dugo ☺️Kako ste? Sada cu natenane da citam sta se sve desavalo kod vas ovih dana!Ja sam dobro, nisam uopste krvarila sto je fantasticno!Bila sam na ultrazvuku, danas imamo punih 10 nedelja 😍Doktorka kaze da je bebica savrsena i da je bas bas zadovoljna. Bila je uplasena zbog tih krvarenja ali kaze da se na kraju dobro zavrsilo. Hematom je u procesu resorpcijeeeee! Za tri nedelje idem opet na ultrazvuk i tek tada cu raditi prenatalni test.Kaze da zbog virusa i svega ima puno gubitaka beba i hoce da bude bas sigurna. Ja sam u prvoj trudnoci radila u 11-toj nedelji tada cu imati punih 13 ucicu u 14-tu a mozda i punih 14 jer ona ide na godisnji odmor. Bas mi nije jasno sto tako kasno. 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 16:36:56   
Branchyca
Draga Leni, jako mi je drago sto je kod tebe sve super!

Bas sam se pitala gde si, al dobro, najbitnije je da ste bebica i ti savrseno🙂

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 16:48:01   
lesli

IZVORNA PORUKA: Branchyca

Lesli, ja sam ih prvi put primetila pre 2 neeelje, dok sam bila u Srbiji, isla sam tad na pregled kod ginekologa gde mi je rekla da je sve ok i da popijem 3, 4 Utrogestana kad krenemo na put, da se ne bi stezao u toku voznje.Tada sam popila samo 2 jer mi se uzasno sapavalo posle leka a morala sam i ja da vozim.Onda je proslo, da bi juce i danas opet oset_ila.Sutra imam pregled kod mog ginekologa pa cu mu reci, iskreno se nadam da ne uticu na grlic.





Ne verujem da uticu, narocito ako se retko javljaju, ali neka te pogleda za svaki slucaj.
Bh su normalne, materica je misic i jedino sto moze je da se kontrahuje.
Kazu da u svakoj narednoj trudnoci ranije pocinju i da se intezivnije osecaju, a tebi je treca trudnoca i vec si presla polovinu, tako da mislim da je to ok.
Ako u prethodnim trudnocama grlic nije bio upitan, ne verujem da ima sad nekog razloga za brigu.


Leni, super!
Nije to kasno. Ja sam u prosloj trudnoci radila sa punih 12, gotovo 13 nedelja.
Doduse, tada je pokusavala da me odgovori od prenatalnog i da odradi samo uz + double. Ovog puta nije ni pokusala, tako da sam ga radila odmah u 11. nedelji 😂


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 22:32:42   
Leptirica92
Brancia, ne znam gdje grijesimo, ali poruke ne idu nit dolaze 🥴

Leni, drago mi je da si se javila i da je sve uredu. Ti i ja smo izgleda u dan razlike. Ja sam danas 10+1 😊Lesli, i meni se cini da su mi ove 3 sedmice uzas. Iskreno se nadam da ce uskoro popustiti. Preko vikenda je bilo podnosljivo, ali od juce popodne, skoro sve sto pojedem i povratim. Tecnost skroz slabo 😒Postajem hronicno gladna, a nista ne mogu da jedem. Nocu sanjam kako bukvalno zderem svoja nekad omiljena jela. Onda se probudim i bude mi mucno od silne hrane. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 22:37:04   
Branchyca
Leptirice, milsim da ti je danas od mene stigla pp, proveri :)


Jesi li probala nesto protiv mucnina? Meni je pomagao i caj od nane na primer ili voda sa limunom i djumbirom, ja sam kiselu bas pila dok sam imala mucnine jer mi je ona prumetno pomagala.Ali generalno, to je samo trenutna pomoc, jer dok ne ürodju same mucnine, dzaba leba.

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 22:46:38   
Leptirica92
Jeste dosla, odgovorila sam 😊

A nema sta nisam probala, mama mi samo recepte salje, ali mislim da mi nema pomoci. Cekam da samo prodje i to je to. A toliko mi je postalo iscrpljujuce, da nemam volje ni zasta. Najradije bi prespavala jos sedmici, dvije 🥴

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
5.4.2021 22:50:35   
Ivanka 75
Leptirice, ako su ti mucnine ujutru, pre nego ustanes iz kreveta grickaj neki keks. Meni je pettit beure mnogo pomogao. Uvece stavim na tacnu nekoliko keksica i ujutru prvo njih pogrickam onako lezeci 😊


Nisam povracala uopste. I badem je dobar za grickanje. 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
6.4.2021 6:45:53   
Coconut
Lesli, sad kako je duzi dan kasnije idu spavati ali dok je ono zimsko vreme jedan je znao zaspati vec u 18-19 😁 a drugi oko 20-21.Mada to i nije igalo neku ulogu kad ce da se bude jer kad god da zaspali budni su pre 7,uglavnom u 6 ustaju. Mada evo sad jos spavaju.


Inace sta jos mogu sem caja od brusnice da pijem,imam onu nelagodu kao pred upalu besike 😑 nije jos ono da pecka ali tacno znam da je to.Inace mucnina skoro da i nemam vise, danas sam punih 9 nedelja ili usla u 10-tu kako se vec racuna.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
6.4.2021 7:56:59   
Milena18
Coconut, imaš onaj Josif Pančić čaj protiv urinarnih infekcija kod dece i trudnica. Nisam ga pila, ali neke žene ovde su imale dobra iskustva.

Leptirice, ja evo već danima doručkujem one Tuc krekere i kiselo mleko. Nezdravo, ali mi prija. Ovih dana ću se usuditi i nešto drugo da probam jer, kao što rekoh, dosta mi je manje muka.

Leni, drago mi je da je kod tebe sve ok i da bebac lepo napreduje. Ja sam prenatalni radila u 12. nedelji. Ok je i 14-ta, mislim da ginekolozi obično preporučuju da se uradi oko 11-12. da bi se ranije znalo ako nešto nije u redu, a kako se u ogromnom broju slučajeva ispostavi da je sve ok, i da bi trudnice bile mirnije.

Lesli, kako tvoja malena reaguje na dolazak bebe, da li se raduje?

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
6.4.2021 8:16:58   
Leptirica92
Jutro trudnice, idemo u nove pobjede

Ja sam sve moguce varijante probala, ali kad me pritisne pomoci nema. Nemam cak ni neki red u mucninama. Nekoliko dana me probudi ujutro i onda na prazno povratim do zuci. Onda 2-3 dana prodju bez povracanja, sa pokojom mucninom. Onda me zavrne navece pa jedva zaspi. I tako kako koji dan, bez reda i pravila.Najradije bi na infuziju otisla i da sam mirna 🥴Nadam se skorom popustanjuKako ste vi curke?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
6.4.2021 12:54:43   
Coconut
Milena,hvala.Bas cu da probam.


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
6.4.2021 21:13:25   
leni90
Jeste jeste sve je ok, hvala vam sto ste mislile na mene! Daaaa Leptirice, jedan dan je razlika ☺️ mada meni bebica "kasni" 5 dana, to je tacno tih 5 dana za koje mi je bio pomeren ET ali dobro.Jao bas si se namucila, ja uopste nisam povracala ni u ovoj ni u prethodnoj trudnoci. Imala sam mucnine u 6-toj nedelji, posle sam malo vise bila oset_ljiva na mirise a od prosle nedelje me muci gorusica. Mada sve je to tako minimalno. Moje dete se skroz naviklo da ja moram da lezim i mirujem, ali mi je uvek neko to.Kako vasa deca spavaju nocu? Meni sin jos uvek nije sklopio celu noc, i dalje se budi, kenka, trazi mleko i bas bas sam iscrpljena. Milena i ja sam u prvoj trudnoci radila prenatalni odmaaaah cini mi se cim sam mogla. Ali sta da radim, moracu ovaj put da sacekam ☺️

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
6.4.2021 21:38:52   
lesli
E i meni su slane opcije bolje nego slatke za mucnine. Plazma mi je smetala jer je slatka. Ali secam se da je maslacak pricala da bukvalno nista nije mogla da zadrzi u stomaku do neke 12/13. nedelje.Emica je valjda isto imala bas izrazene mucnine i povracanje.


Coconut, a dobro rano i lezu. Moja leze oko 21 i onda spava uglavnom do 8. Desilo se par puta da se nadigla orna za pricu u vec u 7 i da je mm i ja molimo da jos malo cuti 🤣Za eserihiju ti je dobra i d manoza. Pitaj u apoteci, ali mislim da sme u trudnoci.A taj Josif Pancic je generalno dobar za mokracne puteve. Ja bih trebala da ga pijem jer mi se od pocetka pojavljuje pesak i kupila sam ga, ali sam lenja da skuvam. 🙄

Milena raduje se, ali je jos uvek mala i mislim da nema bas punu svest o svemu kao tvoja M.Cekam da vidim rekaciju kad vidi bebu prvi put 😊

Leni, mi nismo imali tih problema jer je ona sa 3-4 meseca izbacila jelo u toku noci. Izbacuj to mleko u toku noci podhitno jer mu odavno ne treba (osim ako je bolestan i ima temperaturu i sl.). Svakako ces morati da ukidas tecnost u toku noci i zbog skidanja pelena. Nosite ih jos, je l’ da?Jedino kada nam je lose(tj losije) spavala u toku noci nakon ta 3 meseca je kada su izbijale 4orke. Ostalo, skoro da nismo ni oset_ili. Drugo ce da nas urnise, garant 😂

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
6.4.2021 21:55:25   
Maslacak15
ne vala. maslacak.moze da potvrdi da bas nista ne radi :))) nema za muju kapa. probala sam i.djumbire i akupresurnee trake i krekere i ove i one trikove, jela povracala, kao najgora bulimicarka bila...i uvek u 13 oj nedelji bila na -3 kg u odnosu na pocetak trudnoce.

     uzasno mi je muka bilo, moj mm se divio da neko tako moze da povraca i da je to evolutivno opstalo :)))) ali trudnoce su se razvijale extra, beba uvek uzme sve sto joj treba, bas je briga kako se hranim ili koliko povracam.      i smatram da sam imala nekomplikovane i super trudnoce, posle toga sam bila ko avion tako da sam ja to prihvatila "u roku sluzbe". za mene je teror u prvom tromesecju simptom zdrave trudnoce ....

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here