|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
10.8.2021 13:08:55   
Malaraja
Samo da vidim kako ste zenice, kako su vam stomacici 😀 nesto ste mi utihnule. 🥰


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
10.8.2021 13:26:06   
Milena18
Hej, evo mene. Čekam kod ginekologa da mi uzme bris opet. Inače ništa posebno novo kod mene. 


Kako si ti, Malaraja?
Ostali stomačići, šta radite? 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
11.8.2021 20:36:55   
Malaraja
Dobro, vrucine su uzasne, nikad toplije ljeto al ziv se covjek na sve navikne 😂 Kako prodje pregled....Zenice ja imam jedan mali problemcic i ne znam dal da panicim zbog njega ili ne a posto mi je prva trudnoca pojma nemam. Bol u zdjelici dole, tj u kostima vagine ma ne znam ni kako bi to objasnila, nije jaka nego nekako neugodna pogotovo ako se on pomjera. Kao da me strecne nesto i desava se ako hodam, stojim rijetko kad lezim 😁 zanima me samo jel to normalno. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
12.8.2021 11:26:28   
Leptirica92
Heej curke, ovdje nekakvo zatisje. Nadam se da ste sve dobro. Ja se polako pripremam za put, jer mi je doktorica rekla da je sve ok i da izmedju kontrola slobodno putujem. U ponedjeljak imam kontrolu kod specijaliste opet, ako ostane sve kako treba poslije toga abd planiramo na godisnji.

Milena nadam se da je sve ok proslo.Malaraja, mene od 5 mjeseca u vagini nesto pikne. Kad sam pitala doktoricu kaze da beba vjerovatno nacepi neki zivac i odrazi se skroz dole. A u zadnje vrijeme me boli i zdjelica i noge i ruke hahaha Kad lezim, dok ustanem pukne mi svaka kost. Kad hodam onda me sve boli kad sjedam. Uglavnom ako je sve uredno sa trudnocom to su normalni bolovi. Donekle od sirenja i pomjeranja organa, a donekle i sama priprema na porodjaj

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
12.8.2021 12:21:12   
BubaBubica
Nažalost ti bolovi su normalni i upravo se i ja borim sa njima, osećam se ko pregažena, svaka koska i zglob me bole. Sa svakom trudnoćom izgleda da je sve gore. Doduše poslednjih dana prevrćem svaki ćošak doma, još nas sutra čeka krečenje spavaće sobe i jedne dečije, taman da se sad raspadnem pa posle skupljam za porođaj. Zato me i nema, izbacujem sve viška iz kuće. Sutra idem na oregled pa javljam šta sam završila.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
12.8.2021 13:03:16   
Milena18
Ćao, devojke.


Stigao mi je rezultat, i dalje je tu prokleta bakterija. Sad čekam da mi ginekolog javi kada da odem po novu turu terapije. Baš sam se smorila. Za mesec dana mi skidaju serklaž, ako se do tada ne sredi, verovatno ću morati na carski rez, a ta ideja mi se nikako ne dopada. 
Mene ništa ne boli, makar to 😁
Malopre smo M i ja sređivale neke njene bebeće stvari i odvajale ono što će bebac moći da nosi. Našle smo nekoliko bodića i donjih delova. 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
12.8.2021 21:34:26   
Malaraja
Ruzan osjecaj stvarno, kao da me neko strujom dotakne dole 🤐 toliko neugodno da prelezim citav dan samo da sto manje puta osjetim to. Moj je nisko dole pa valjda zato. Cini se da su svi u nekim obavezama, odmori se Leptirice i pazi se, redovno presvlaci kupaci al to stvarno. Kad vratim film ja sam na bazenu dobila upalu, kad sam imala one bolove nisam ih imala dok nisam isla na bazen i eto bio mi cejf zbog vrucina otic jednom, okupat se malo, osvjezit ocigledno me kostao. 

A ni ti se sa sobom nmj forsirat, trebat ce ti te kosti 🤣 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
13.8.2021 0:51:57   
Leptirica92
Malaraja, ja sam inace sklonija raznim infekcijama i upalama, tako da na bazen svakako necu ici, mada i ne preporucuju se u trudnoci. Na more necemo ni ici, jer muz nema dovoljno godisnjeg, a zbog moje vanredne kontrole gubimo 4 dana. Tako da cemo samo malo dole do svojih. Mogu se na rijeci okupati, ako mi se bude dalo izaci na vrelinu 🤣🤣

Bubo, svakako ti cuvaj snagu, trebat ce ti 😁 Ostavi se krecenja i poslova, ti zapovjedaj drugi nek rade 🤭🤭

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
13.8.2021 19:43:06   
Milena18
Leptirice, lepo se provedite na odmoru!
Malaraja, nadam se da si danas bolje. 

Što se Bubice tiče, ja znam da ona ne može da miruje 😄
Ja danas pune 32 nedelje 💪 Još jedno 4 pa ću polako da se vraćam u normalan život valjda.





(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
15.8.2021 0:27:15   
Malaraja
Hejj cure, bila sam vcrs u vojnoj zbog ovog propadanja dole i dobijem nalaz koji apsolutno ne razumijem. Jedino sto sam shvatila je da mirujem. 

Pise: Porcija lagano skracena, vu ulozivo za jagodicu prsta, visina fundusa odgovara gestaciji. Zrelost posteljice 2,pl vode dovoljno. E sad neko ko je prosao kroz ovo neka mi odgonetne sta je pisac htjeo reci. Koliko je uopste lose, tacno da mi se porodit vise, stalno nesto 🤐 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
15.8.2021 11:27:13   
Milena18
Malaraja, mislim da ovo znači da je grlić malo skraćen i uloživ za vrh prsta. Ovo drugo (uloživost) je mislim ok za nedelju u kojoj si, mnogim ženama bude tako i ranije. Jesu li ti merili grlić vaginalnom sondom? Visina fundusa se odnosi na veličinu materice i to ti je ok. A za zrelost posteljice nisam sigurna, mislim da  2. stepen bude oko 36. nedelje obično, ali možda će se naći neko ko će ti preciznije reći nešto o tome. Jesu li ti rekli da miruješ zbog grlića ili nečeg drugog? 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
15.8.2021 12:55:44   
BubaBubica
Nije mi jasno kako ispišu dijagnozu i ne objasne šta to zapravo znači? Ovako ni ja ne razumem najbolje, za drugi stepen mogu da pogledam kad su mi napisali u kojoj nedelji, što se tiče grlića moguće da je krenuo da popušta, mada mislim da nema neke veze sa onim bolovima i sevanjima, kod mene je sve ok a opet se raspadam koliko me sve boli i sve je u redu. Kao da imam noževe svuda, dok se ne razmrdam. Doduše grlić je krenuo da se skraćuje, sada je 35mm meren sondom, a do sad je bio preko 4 cm ali dobro, ništa mi još nije rekla da mirujem. Bebana ima 1200 gr, lepo raste. Za 4 nedelje opet pregled i onda kaže da će biti malo češći pregledi i priprema analiza za porođaj. Mašem vam iz ovog haosa, nadam se da ću uspeti da odmorim bar malo pre porođaja 😂

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
15.8.2021 13:07:50   
Malaraja
Ici cu sutra u svoj dom zdravlja, ovo za zrelost posteljice nije dobro to znam i ja, al on nista nije spominjao a ja nisam ni gledala dok nisam izasla. Da bi dosla kuci i vidjela da moja beba za 2 sedmice je jako malo narasla. Od bebe koja je bila naprednija sad kasni. Prije 2 sedmice zrelost je bila 1.... sad 2, fl kasni 2 sedmice, bbd isto tako sedmicu...kad usporedim sa proslim mjerama za 2 sedmice fl je narastao 1mm. Uzasno sam ljuta, ja koja nisam medicinski radnik vidim da nesto ne funkcjonise. A za mirovanje, pa eto kao imala sam citavu trudnocu kontrakcije, pa da nastavim mirovat al njemu nalaz izgleda skroz ok 😡


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
15.8.2021 13:42:50   
Milena18
Malaraja, ja stvarno nisam sigurna u vezi sa placentom, ovo gore sam napisala jer se sećam da su neke žene pričale o tome dok sam bila u bolnici. Možda je 2. stepen i ok. Ti si sad 32. nedelja ? A što se bebinih mera tiče, to ćeš najbolje videti sutra kad odeš kod tvoje dr. jer je ipak najbolje da se to uvek meri na istom aparatu. 


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
15.8.2021 15:06:06   
Malaraja
Nije ok, i ja sam citala na internetu. Nego sam ljuta jer napisat takvo nesto, a ne reci mi sta se desava, nego ja moram doci i analizirat stvari. Jos mi reci sve mi izgleda ok, al miruj krevet, wc...ko je lud tu. Izvinite cure, samo sam se stvarno potresla ko nijednom do sad :( 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
15.8.2021 16:03:25   
Milena18
Nema potrebe da se izvinjavaš. Veruj mi da znam kako se osećaš. Nije mi jasno zašto je preporučio tako strogo mirovanje, sigurno se grlić nije toliko skratio jer ipak piše da je lagano skraćen. Što se zrelosti posteljice tiče, ne verujem da na to aktivnost ikako utiče. A sve ostalo je u redu. Da li su viđene kontrakcije na ultrazvuku? Rekla si da si ih imala ranije. 


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
15.8.2021 16:38:44   
Malaraja
Nije bilo kontrakcija, al je kralj napisao da me boli ispod stomaka a ja dosla zbog pritiska i sijevanja u rodnici. Vjeruj nije ni meni, kontradiktorno mi je reci mn je sve ok ovdje, a prije toga miruj nije isto rodit u 36 i 40. Sto se posteljice tice vidjela sam da su cure u ovim tijednima sa ovim stadijem zavrsavale u bolnici on mn pusti 😕 vidjet cemo sutra svakako cu zahtjevat cesce kontrole. Pa cu vam javit sve sta je i kako je. Hvala vam cure, javim vam se svakako. Nadam se da ste vi ok... :* 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
16.8.2021 12:01:24   
Milena18
Dobar dan, devojke. Kako ste? 
Upravo sam se vratila sa ultrazvuka, sve je u redu. Išla je i M sa mnom da vidi brata prvi put.
Malaraja, čekamo te da nam javiš šta kaže dr. Nadam se da će se ispostaviti da je onaj pre neki dan pogrešio. 






(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
16.8.2021 13:11:56   
Malaraja
Drago mi je da je sve ok sa tobom i bebicom 😊 narucila sam se sutra privatno kod svoje doktorice 15 do 11 pa cu vam javit. Da mi je izgurat jos ove 4 sedmice do 9 pa onda kad hoce nek izadje 🥰 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
16.8.2021 23:13:22   
Leptirica92
Hej curke, kako ste? Evo i ja da se javim da sam danas bila na kontroli kod prenatalnog i da je sada sve uredu. On kaze da je prezadovoljan kako beba napreduje i da je zdrava. Plodna voda je ok, prohod kroz pupcanu normalan, placenta kako treba. Beba je dobila 300 gr za 10 dana, ima 1300 gr. Sada vise uopste ne kasni i sve odgovara sedmici u kojoj sam. Sada ponovno samo redovne kontrole i to je to. Sta se desilo u ovom kratkom periodu i zasto se javilo odstupanje ne znamo. 

Milena drago mi je da je kod tebe sve kako treba.Malaraja obavezno nam javi sta su ti sutra rekli.Mahanje cure 🤗

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
17.8.2021 11:32:53   
Milena18
Divna vest, Leptirice! Baš mi je drago. Sad konačno možeš malo da se opustiš.




(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
17.8.2021 13:43:18   
Malaraja
Evo cure dosla sam sad sa kontrole. Po mojoj doktorici zrelost posteljice je 1, ona kaze da je tamo i bolnici mozda losiji ultrazvuk pa nije lijepo vidio. Sto se tice otvorenosi, za nju nema brige kao s obzirom da je jagodica prsta mogu ja jos dugo tako. Sto se tice pritiska dole, bola, ziganja cega vec misli da je to zato sto mu je glava dole i vrsi pritisak iskreno drago mi je da je samo to mada ne mijenja cinjenicu da ja nmg hodat. Leptirice mislim da je ona samo tada usporila rast, i sad ga ubrzala. Na proslom pregledu moj je kasnio, sad je opet napredniji po svemu osim fl on je manji. Ocigledno da oni malo uspore, pa ubrzaju da bi to na kraju sve doslo u neku normalu. Neki prvo uspore pa ubrzaju, neki obrnuto. Nadam se da je to to sa brigama, bolove cemo lako izgurat 😇 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
17.8.2021 16:55:42   
Milena18
Super, Malaraja! A da li ti je merila grlić? Znači, uopšte nema potrebe da miruješ? 




(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
17.8.2021 23:27:17   
Malaraja
Nije mjerila, mjerila je prije 2 sedmice bio 37. Pa ne moram bas krevet, wc al nmg sad ni forsirat sebe. Nego jel puno 2 kile za 32 nedelju 🤨 mislim neka on napreduje al nesto kontam imat ce 4. BBD i AC su mi oko 10 dana napredniji, a Fl kasni isto toliko. 

Kako si ti Milena :) 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
18.8.2021 15:28:45   
Milena18
Moj bebac je isto težak 2kg, što je kao 100 grama više od proseka za 33. nedelju. To bi značilo da je tvoj malo samo krupniji, ne bih rekla da je to nešto mnogo, a i pitanje je koliko precizno to može da se izmeri. Nama su se mere izjednačile, sad sve odgovara 33. nedelji, prošli put mu je nešto od mera bilo malo veće, ali opet mislim da i to zavisi i od položaja bebe u toku merenja i samog ultrazvučnog aparata.


Ja sam super, hvala što pitaš, jedino što me nesanica mnogo muči. Evo noćas sam zaspala u 4, pre neki dan u 7 🙄 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here