|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
18.8.2021 18:50:17   
Malaraja
Ja preko dana mogu spavat, navece tesko :) sto zbog vrucina sto zbog njegovih udaraca navece. Udarci su postali bolni, a ja jedva hodam od pritiska dole sto me pomalo zivcira jer nmg neke stvari obavljat normalno. Ma proce, jos malo 😁 odbrojavamo zajedno. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
20.8.2021 2:12:42   
Branchyca
Pozdrav drage trudnice🤗


Samo da znate da mislim na vas i da ulazim ponekad da vas citam🙂
Divno sto ste svi dobro i sto se polako blize oktobar i novembar....
Puno vas pozdravljam💜

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
20.8.2021 22:01:29   
VeRa91
Pozdrav drage trudnice 😊 imam jedno stručno pitanje za vas 😁 dakle, ja sam trenutno u 7.nedelji trudnoće, i za par dana treba da putujemo na more. Doktorica mi je rekla da mogu slobodno da idem ako se osećam dobro. Pored mučnine, sve ostalo je, nadam se, ok. E sad, imate li vi neki savet čega treba da se čuvam? Šta je dozvoljeno na moru a sta ne? Hoću maksimalno da se zaštitim, pa reko da pitam vas sa iskustvom ☺️😉 naravno sklanjacu se sa jakog sunca, šešir, faktor... Imate li još neki savet? 😊 ❤️❤️❤️ 


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
20.8.2021 22:01:38   
VeRa91
Pozdrav drage trudnice 😊 imam jedno stručno pitanje za vas 😁 dakle, ja sam trenutno u 7.nedelji trudnoće, i za par dana treba da putujemo na more. Doktorica mi je rekla da mogu slobodno da idem ako se osećam dobro. Pored mučnine, sve ostalo je, nadam se, ok. E sad, imate li vi neki savet čega treba da se čuvam? Šta je dozvoljeno na moru a sta ne? Hoću maksimalno da se zaštitim, pa reko da pitam vas sa iskustvom ☺️😉 naravno sklanjacu se sa jakog sunca, šešir, faktor... Imate li još neki savet? 😊 ❤️❤️❤️ 


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
20.8.2021 22:17:27   
Malaraja
Pored svega sto si sama rekla, presvlaci redovno kupaci..cim izadjes iz vode i ne dozvoli da se susi na tebi koliko god da je toplo kako nebi dobila upalu. Mislim da su to jedni od najveci problema trudnica, a sad si osjetljiva. Sto se ostalog tice uzivaj i odmori se 🥰 

(odgovor članu VeRa91)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
21.8.2021 10:10:48   
BubaBubica
Branchyce draga 🤗 

Verka čestitam 🥰


Da vam mahnem i ja, ovo renoviranje nikako da se privede kraju, stalno nešto drugo iskrsne i samo se vrtimo oko istog. Igračke su mi svuda po kući jer dečija soba još nije gotova, spavaća isto nije, treba samo da se sklopi krevet i gotovo ali nikako nam se ne da. Ja sam dobro, valjda sam se navikla na ovu kilavost pa mi više ne pada toliko teško, spavam ok samo pred buđenje me počnu boleti kukovi od ležanja na boku pa moram da ustanem ranije nego inače. I postaću tetkaaa, moja sestra je takođe trudna! 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
21.8.2021 11:04:18   
Milena18
Branchyce, lepo od tebe što si nam se javila 😊 Kako ste vi?
Vera, dobro došla! 
Bubice, tetko, čestitam!
Malaraja, Leptirice, kako ste? 
Kod mene je sve ok. Još večeras imam terapiju, pa za nekoliko dana opet bris da odradim. Bebac je baš porastao, gurka me po čitav dan. Treba da zakažem i pregled kod lekara koji mi je radio serklaž, da vidim kad će da ga skida. 
Pozdravljam vas, devojke 🙂


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
21.8.2021 14:21:03   
Malaraja
Bubice samo polako, bez skrleta 😊 nmj se preforsirat. Cini se da ste sve u nekim obavezama, Leptirica je otisla na odmor koliko znam 😄 

Ja mislim Milena da skidaju kad udjes u 9, al nisam imala licnog iskustva sa tim, vidjet ces na kontroli. Ja sam juce imala jos jednu kontrolu, neke nalaze sam vadila. Ni oni ne znaju zasto imam bolove dole, al prepisujem to pritisku njegove glave. Cerviks mi je bio oko 40(sad je kao porastao) oblik je T, i napisala je grlic konican. Znal ko sta znaci to konican. Ukratko sad cekamo 36 nedelju, na mirovanju smo osim vikendom kad mi covjek ne radi uzmem oduska jer sam primjetila da mi grcevi postaju bolni, misici slabi od lezanja 🤗 ljubim vas

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
21.8.2021 15:34:32   
VeRa91
Hvala na savetu ❤️ još jedno pitanje. Da li se koja susrela sa bolovima na početku trudnoće? Danas me je u par navrata tako jako presekao stomak, jutros u donjem delu stomaka, posle sa leve strane pupka... Moram priznati da sam se uplašila... Ne ustajem iz kreveta, bojim se bas... A pregled imam tek u ponedeljak... Čitam svašta na internetu  0a sam van sebe 


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
21.8.2021 17:41:16   
Malaraja
Ja sam imala bolove od pocetka pa do dana danas, nmj citati po internetu jer svaka je trudnoca(cak i kod iste trudnice) a kamal kod druge zene razlicita. Mn je toliko stomak bolio da sam znala da nesto nije uredu i prije nego sto sam mogla uradit test. Menstrualni bolovi su ti normalni, isto tako krsta, jajnici svasta nesta...dozivljavas hormonalne promjene, cak i ako fizicke nisu vidljive. Naravno redovno se kontrolisi, pogotovo do 12 nedelje kada je plod osjetljiv. Moja drugarica nikakvi bolova nije imala, balkon je preskakala, kao da nije ni bila trudna a ja od pocetka u krevetu. Jednostavno sve smo mi drugacije 🥰


(odgovor članu VeRa91)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
21.8.2021 18:03:47   
VeRa91
Hvala ti puno ❤️❤️❤️ smirila si me 😘😘😘


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
22.8.2021 17:51:33   
Leptirica92
Hej curke, ja sam trenutno u Bosni, pa nema gdje me nema. Telefon po 2 dana ne punim 🤭🤭 Nemam kad ni čačkati. Bebica raste, suta, udara. Tako mi vrijeme prolazi. Vec smo 30 sedmica. Jos malo i mogu torbu pakovati za bolnice 😊 A kao da sam se juce javila ovdje na pocetku sa milijardu pitanja.

Vera dobro nam dosla, da nam se tema malo popuni :) Sto se bolova tice, ja ih imam i dan danas. Citavu trudnocu me nesto ziga, ponekad cak me zaboli kao da cu dobiti. Sve je to normalno, maternica raste, ligamenti se istezu, organi pomicu.Na pocetku sam se cak jednu noc probudila sa takvim bolovima da sam mislila da je to to. Medjutim ispostavilo se da su crijeva u pitanju. Tako da nije uvijek ni od trudnoce :) Opusti se i uzivaj Ostale cure kako ste? Milena vec vrijeme za dogovor oko skidanja serklaza?Malaraja, Buba kako vi?Mahanje 🤗🤗

(odgovor članu VeRa91)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
22.8.2021 19:45:45   
VeRa91
Bolje vas našla ❤️😊 hvala na gostoprimstvu 😄 juče ste me smirile, bolovi su prošli, moguće da su čak bila i creva u pitanju 😁 hvala bogu... Svakako ujutru idem do gin. Pa cu se valjda uveriti da je sve ok 😊❤️


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
22.8.2021 20:22:05   
Milena18
Leptirice, ti znači uživaš na odmoru, baš lepo 😊 Neće mi skidati serklaž još jedno 3-4 nedelje sigurno, ali moram da razgovaram sa dr zbog ove bakterije koje nikako da se rešim, to mi malo komplikije sve oko porođaja. Sinoć sam završila sa trećom turom terapije, ali nekako sam izgubila svaku nadu da ću rešiti na vreme...
Vera, javi kako si prošla na pregledu, mada sam sigurna da je sve ok 🙂

(odgovor članu VeRa91)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
22.8.2021 20:52:02   
Malaraja
Vero uzivaj u ovim prvim mjesecima, ako nemas mucnine jer kasnije od 6,7 mjeseca kako kome te stizu prave tegobe ne plasim te haha nego samo kazem uzivaj u tim danima. A ja, i ostale cure smo tu da ti pomognemo i posavjetujemo te koliko mozemo. Vjerujem da cemo i nakon poroda abd uletit 🥰 tako da dobrodosla. Leptirice znam kako ti je, vec se polako u hodu drzim za ledja, teska sama sebi. Milena nadam se da ces se rijesiti, moj ti je savjet imas sumece vrecice za te upale od brusnice u apoteci ja ih pocela piti mn ko pomazu, i pijem caj od brusnice. 

Nego mozel mi neko reci sta im je grlic konican? 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
23.8.2021 0:01:14   
Milena18
Malaraja, nemam bakteriju u urinarnom traktu, tako da mi, na žalost, čaj ne može pomoći. A da znaš da imaš onaj Josif Pančić Čaj za trudnice, čula sam ovde na forumu da je super za urinarne infekcije, mada ga nisam probala jer nisam imala problema sa tim.


Koničan grlić je valjda ok nalaz za prvu trudnoću, tj. ženu koja nije imala porođaja. Baci pogled na temu Grlić materice u trudnoći, čini mi se da je tamo neko to spominjao. 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
23.8.2021 11:42:42   
BubaBubica
Mi smo konačno sredili spavaću, doduše još zavese fale i eventualno neki tepih ili stazu, prostorija sa policama za garderobu je isto završen, sad je na redu dečija soba, za dvoje najmlađih, da se konačno rešim igračaka jer se ubih od preskakivanja i nagazivanja istih. Posle se selim u podrum, da sredim garderobu koja je "na čekanju", zimska, ono što čeka mlađe i tako. To kad sredim onda sam sve krupno rešila. Meni treba zabraniti biti trudna, prevrnem dom svaki put, srećom pa ne mogu da se popnem na tavan, i to bi sredila 🙄 prekjuče sam oprala sve prozore i roletne i fasadu sa šlaufom, pa posle i unutra sa krpama 🤦🏻‍♀️ 

Dobro, ja ovde dođem samo da se iskukam, ajmo malo vedrije teme 😂 osim bolova u zglobovima za sada je sve ok, kreću da jačaju pripremne kontrakcije, što i nije čudno jer sam aktivnija nego van trudnoće. Bebana mrda i javlja se redovno, i tako. Što kažeš Leptirice, ladno još malo i spremamo torbu za potodilište, a kao da smo se juče javili u temu sa prvim simptomima 😳 Neko vreme se vuku dani a onda odjednom sve prošlo. Jeste li smišljali imena? Ja i dalje nemam pojma. Deca samo izmišljaju, a ja i mm zapravo još nismo ni razgovarali, verovatno ćemo pred sam kraj ili kad se već rodi. 


Milena, probaj svakako onaj čaj Josipa Pančića za trudnice, biljke deluju i na druge organe, ne može da škodi a da pomogne može 🤗



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
23.8.2021 13:30:39   
Malaraja
Bubice ja dok sam procitala sta sve trebas umorila sam se 😄 mi smo u podstanarima tako da ne smijemo previse sredjivat...torba za bolnicu je spremna, nosiljka isto. Iduci vikend dolazi krevetic, i kolica i onda ostaje samo da cekam. A Milena u svakom slucaju znam kako ti je, i ja se od pocetka borim sa bakterijama, stalno su mi prepisivali neke vaginalete i slicno al ublazi malo i tjt. Mislim da cemo se tesko rijesit do kraja. 


Znate sta me zanima, ako ste vi krvna grupa negativna, a muz pozitivna jestel primile inekciju i prije poroda i poslije. Mn moja doktorica kaze da sad uzmem tu inekciju da je primim, i ponovno ako dijete bude pozitivno. Iznenadila sam se jer znam da se prima nakon poroda u slucaju fa je on pozitivan ali i prije 🙄 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
27.8.2021 13:03:19   
VeRa91
Pozdrav žene 😊

Opet ja sa dilemama 😬 da li se nekoj desilo da je imala braon iscedak na početku trudnoće i da je sve bilo ok? Bila sam kod gin. I rekla mi je da moram da mirujem, da se ne naprezem, odnose da zaboravim i sl... Kao dobro je jer nije sveža krv... Sutradan je to prestalo, i sad se opet posle par dana pojavilo i evo traje 2 dana... Nije ništa puno sad ne znam ni šta znači puno, al ga ima... Pa me brine... Na odmoru sam, idem opet na pregled čim dodjem za srb.. 😐 Hvala na odgovoru ❤️

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
27.8.2021 14:24:17   
lesli
Moze da bude ok, ali bi trebalo da te pregledaju - i pod spekulumom i na uz.Ja sam u drugoj trudnoci imala svezu krv, mnogo sveze krvi, pa je bilo ok. Nemaju pojma sto sam krvarila toliko obilno i dugo (oko mesec i po dana). Dete ima 3 godine. U trecoj sam imala neko smedje mrljanje koje je bilo posledica nekog malog hematoma, pa se to cedilo. Isto sve ok. Beba ima 2m.U prvoj trudnoci sam imala smedje mrljanje i ta se trudnoca zavrsila pobacajem. Kao sto vidis, pravila nema… ali ako je na uz sve ok i ako je grlic zatvoren, to je onda dobar znak.


(odgovor članu VeRa91)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
27.8.2021 18:32:17   
Milena18
Malaraja, nadam se da si našla odgovor na svoje pitanje. Ja baš ništa o tome ne znam.
Vera, znam dosta žena koje su imale krvarenja u ranoj trudnoći i sve je bilo ok, ali kao što kaže Lesli, trebalo bi ipak da odeš na pregled. 
Lesli, mah mah. Nadam se da je kod vas sve super. 
Ja danas išla opet da mi dr uzme bris, rezultat u ponedeljak. I merila sam se, njihova vaga mi dodala jedan kilogram 😃 Mislim, nemam mnogo za svoju visinu, ali u odnosu na početak +12, a u prošloj trudnoći sam u 40. nedelji bila na +11, mada sam krenula sa 3kg više nego sada, pa ću na kraju verovatno biti na istom. Dete mi je pre neki dan reklo da ne razume kako hodam sa ovolikim stomakom 😂


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
27.8.2021 20:27:41   
Malaraja
Nisam nasla odgovor, al idem da je primim u utorak :) Haha ja sam neki dan set_ala, i dere se neki djecak iz nase zgrade(obraca se svome bratu starijem) eno vidis, vidis bolan rekao sam ti, ima teta ovdje progurala loptu. Roditelji samo spustili glavu 🤣 
Vero moras ici na uzv pregled, moze biti nista, moze biti svasta. Ja sam imala u 7 nedelji smedzu mrlju na gacicama, otisla odma doktoru i nasli mi hematon. Dobila sam terapiji, da bi u 8 nedelji se opet pojavio(samo mrlja) i tada mi je bila kontrola kod jedne profesorice ginekologije koja mi i dan danas vodi trudnocu rekla mi je da ima jos jedna gm koja je nepravilna, i pretvara se u hematon. Znaci bili blizanci. Necu da te plasim, a ni da te tjesim. Ima zena koje krvare 1 mjesec ko da imaju mengu pa sve ok.... a ima i obrnuti slucajeva. Ja sam stavljala vaginalete, i primala inekcije. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
27.8.2021 21:20:17   
lesli
Mah, mah Milence.Dokle ste stigli? 😊
Ne brigaj za kilograme. Ja sam bila u tripu u jednom momentu da mnogo dodajem. Na kraju sam na porodjaj otisla sa +10ak, a iz porodjajne sale izasla sigurno sa bar 7-8kg manje. Dete bilo dzin. Evo sa 2m, skoro 3 je kao sestra sa 6 🤣 Dosla sam kuci i bila na 0 vec 5. dana nakon porodjaja, a toliko sam se nervirala oko kilaze 😁

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
27.8.2021 21:21:26   
lesli
Malaraja hahah, decija posla 😁
Nadam se da ste sve dobro 🤗

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/21 [ chat]
28.8.2021 1:00:26   
Malaraja
Ma Milena ne brini oko kilaze, ako ti je za utjehu ja sam +17, sa 58 ostala trudna sad imam oko 75. Al ja sebe nemam izgovor, jedem kao konj...mn je organizam dozivio sok jer sam trenirala, nisam jela hljeb, tj ugljikohidrate, slatko isto tako 2 godine i onda sam odjednom pocela sve to jesti u vecim kolicinama 😆😆 i lezat u krevetu ko tuljan. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here