|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
14.9.2021 13:48:21   
Malaraja
Eto Gaga vidis 😁 taman ces da iducoj kontroli cuti srculence 🥰 sad uzivaj 


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
14.9.2021 14:15:52   
Milena18
Super, Gago! 
Ja na kraju nisam uradila ništa jer im je pao sistem i nisu mogli da unesu upute. Idem ponovo sutra. Sreća pa mi je tu maltene pored kuće. Rekao mi je samo da je rano za skidanje serklaža, što i sama znam. 



(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
14.9.2021 14:31:52   
Malaraja
A to sto si cekala 2,5 sata nikom nista 🤐🤐


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
14.9.2021 16:06:37   
Milena18
A pa to sam čekala njega da dođe, a posle sam čekala da ubace uput 😄 
Kako si ti danas, Malaraja, jesu li malo popustili oni bolovi? 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
14.9.2021 16:22:51   
Leptirica92
Gaga, drago mi je da je sve uredu :) A na toj kontroli bi trebalo i srce da se cuje. Ugl. opusti se i ne misli na lose, bice sve kako treba :)

Milena, a cekanje od 2.5 sata nikom nista. Cccc, sutra nanovo 🤷‍♀️ Zamisli pao sistem, haha, pa boze dragi svasta

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
14.9.2021 16:33:04   
Gaga1996
Hvala vam puno! Verujem da ćemo čuti i da će biti sve u redu! 😊🥰


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
14.9.2021 16:44:54   
Malaraja
Bolovi su tu, sad me i ledja zezaju 🤣 al znate sta vise sam navikla na njih, bice mi neobicno kada nestanu 🙄 

Sutra ujutru nam je prvi ctg, trazit cu i pregled pa vidimo 😄 nadam se da necu i ja cekat 2 ipo sata. 

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
15.9.2021 14:11:05   
Milena18
Ja sam danas čekala ponovo 4 sata 🙄 Leđa mi otpadaju od stajanja. I na kraju me nije udostojio odgovora ni na jedno pitanje, bukvalno me izbacio iz ordinacije sa uputima. Ja navikla na mog finog dr, kud naleteh na ovog arogantnog. Sutra moram u laboratoriju i da mi uzmu briseve, pa sa svim tim opet kod njega. Već mi je muka. 
Sad sedim u dvorištu vrtića i čekam da dete užina, pa da je vodim kući. Imamo danas i roditeljski, poželjno je prisustvo oba roditelja, ali će samo mm ići. 

Malaraja, kako si ti prošla? 
Ostale trudnice, kako ste ? 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
15.9.2021 16:53:40   
Leptirica92
Jao Milena to je strasno. Da 4 sata cekas u takvom stanju 🥺 Bas tuzno, a najgore cekas toliko da bi te neko za 5 min. izbacio bez konkretnog odgovora.

Malaraja, javi nam kako si ti prosla 😊Ja sam standard, sem konstantnog problema sa zgaravicom. Kontam cak otici doktoru da vidim da se nije sta zakomplikovalo. Pocela sam i povracati ujutro od silne kiseline, cini mi se da bude i krvi u tragovima. Imam neke tablete, ali kratkog vijeka pomognu.Ostale trudnicice kako ste? Mahanje 🤗🤗

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
15.9.2021 18:08:04   
Malaraja


user posted image
Milena ako te sta tjesi ja sam sad usla u kucu, a izasla jutros u pola 10 🤐 prvo sam pola dana bila u ambulanti nisu mogli uradit ctg kako treba i poslali me za bolnicu. Uzas 🤐 De cure neka mi neko objasni ko konta sta znaci PVU 70% sakroponirano, i jel puno sto je CK prolazan za vrh jagodice prsta. Brine me jer je rekla da mu je glava nisko i da je moze osjetit na moje pitanje jesam li zatvorena kaze jesi. :( 

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
15.9.2021 18:39:51   
BubaBubica
Gaga čestitam još jednom, sad se pazite i uživajte 🥰 

Milena predpostavljam da ideš državno pa me te gužve ne iznenađuju uopše, tako je i ovde, pa zato sam krenula privatno, mada najviše jer smo u opštini ostali bez normalnog ginekologa. 

Leptirice idi bolje proveri da ne dobiješ gastritis od tolike kiseline. Mene je mučila na početku i baš sam imala bolove u želudcu. 

Ja sam se izgleda navikla na trudnoću ili su me popustile popratne tegobe. Jedino se osećam tromo ponekad, verovatno zavisi kako se beba namesti. Ponekad kao da nisam trudna. Moglo bi da potraje ovako do kraja. Razmišljam da krenem polako da kupujem stvari za porodilište pa da u 36.nedelji samo spakujem. Stvarčice sam oprala i spakovala u vakum vreću koja je ispustila 🙄 pa ću posle samo da popeglam i složim u orman. Ostalo mi je da ofarbam kolevku a nešto mi se neće. Razmišljam i da li da sklopim i krevetac, hoće li uopšte beba spavati u krevetcu ili samnom, ne znam ni sama šta još, nemam ni kadicu za kupanje, stvarno moram da napravim spisak pa da krenem da spremam polako. 😵

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
15.9.2021 18:40:42   
BubaBubica
Malaraja, ja mislim da je to ok nalaz. Kaži mi kakvi su ti tačno ti bolovi ispod stomaka? Kad se javljaju, da li su oštri ili tupi?

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
15.9.2021 18:49:21   
Malaraja
Ne znam Bubice ni kako bi ih objasnila, kao upala jajnika.... pritisam mi je ispod stomaka. Nekad mi se dese onako grcevi al prodju. Nego me najvise zabrinulo kad je rekla da mu osjeti glavu, koliko je nisko. 🤐 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
15.9.2021 19:10:38   
Milena18
Uh Malaraja, i ti si se izmaltretirala baš. I ja mislim da ti je ovo ok nalaz. Pa i to što je bebina glava nisko mislim da nije ništa alarmantno u ovoj fazi trudnoće. Možda otud i ti bolovi koje imaš, ko zna.


Leptirice, to kod tebe zvuči kao neki gadan refluks. Mislim, jedno je žgaravica, ali baš povraćanje sa tragovima krvi... Javi šta kaže dr, nadam se da će imati neki predlog kako da makar ublažiš tegobe. 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
15.9.2021 19:15:20   
Malaraja
Moguce, da mi je pritisak zbog toga :) vjeruj preumorna sam, 3 puta sam radila ctg, srecom 3 put je bio ok. Mada ne razumijem ni kakav treba biti. Leptirice svakako otidji doktoru, bolje sprijecit nego lijecit pogotovo sad pred kraj i izvini....vidis da sam 🥱 javi nam sta ti kaze, moguce da je neki kapilar od naprezanja al ipak da ne nagadjamo. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 10:16:23   
BubaBubica
Malaraja verovatno je onda to što i kod mene, prenategnuti ligamenti, spušten stomak, nisko beba, plus ako si aktivna to dodatno vrši pritisak na ligamente pa ne mogu da se opuste... To sam i ja primetila da kad ih preoteretim aktivnostima, noću imam jače bolove u ligamentima nego kad nosim pojas i odmaram češće. Ja se ne bi bunila što je beba nisko, bolje nego da je visoko pa neće da se spusti. Ja sam ovu noć baš loše spavala, stalno me budili ovi bolovi ispod stomaka, al šta da se radi. Još bar mesec dana pa može napolje. 😁 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 10:34:17   
nata11
Bubice cini mi se da si te bolove imala i u cetvrtoj trudnoci?

Bogme priblizava se tvoj terminuser posted image

_____________________________





(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 12:02:14   
Milena18
Bubice, ti si sad negde u 32-33. nedelji, je l'' tako?
Leptirice, šta si rešila, ideš li kod lekara zbog problema sa želucem? 

Ja i danas bila u bolnici, odradili mi briseve i ctg. Rezultati briseva mi stižu tek u utorak popodne, tako da sam do tada valjda slobodna. Inače, kod nas u gradu je u ponedeljak bila neka havarija sa vodom i sada laboratorije većinu analiza ne rade, što mi je baš strašno jer ko zna koliko ima ljudi kojima je potrebno hitno odraditi neku analizu. I ja ću morati ponovo da dajem krv jer su mi uradili samo trećinu onoga što je dr tražio. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 12:12:40   
Malaraja
Mislim da kod mene to nisu kontrakcije sogurno, desava mi se ta menstrualna bol ponekad, al ovo je nesto sto je konstantno, u mom slucaju najgore je navece kad se probudim i krenem u wc valjda duze trpim mokracu i zajedno sa tim pritiskom dobijem lutriju. Kod nas se ti brisevi mogu radit 15 dana prije poroda...toliko vaze. 

Sad sam u dilemi i koju bolnicu izabrati. Iduce sedmice cu u ambulantu, trazit uputnicu za bolnicu, i uputnicu za ctg jer sam juce u ambulanti cekala 3 sata da bi na kraju rekli da ctg nije validan i poslali me za bolnicu gdje sam jos cekala toliko. Nadam se da cemo izdrzati barem jos 2 sedmice. Leptirice nadam se da si ti ok, sta nam je sa Maslackom ne javlja se 😁 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 12:22:20   
Milena18
Malaraja, Maslačak nije trudnica. Ona se javi tek ponekad da nam razjasni neke stvari, valjda kad baci pogled na temu pa primeti da smo zaglibile u tumačenjima i analizama 😄


Da su kontrakcije kod tebe, videlo bi se na ctg, tome on i služi između ostalog. Tako da ne brini, sve je ok sigurno, samo bebica baš tu vrši pritisak. 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 12:43:24   
Malaraja
A nisam znala to 😁 bas fino od nje. Ma ne razumijem se ja u taj ctg, mn to izgleda samo kao neke linije po papiru. Jedino sto sam skontala kad su me drugi put vratili jeste da treba da ga probudim, pitali me jesam li jela 🤪 imal neki dio na onom papiri gdje se vidi ocitavajul se trudovi. 

Znate sta sam ja cure skontala, kad odem doktoru sve sto me bolilo nista me ne boli 🤣

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 13:02:35   
Leptirica92
Maloprije sam poruketinu ispisala i izbacilo me. Mrzim kad se to desi, a ne sacuvam 😳😳

Malaraja CTG ti na prvoj liniji mjeri otkucaje srca bebe, normalni su 120-160. I ta linija je skroz neravna i skace gore dole kako se beba pomjera. A donja linija ti mjeri kontrakcije. Tu brojevi idu od 0 do 100 i ona je vise manje mirna do pred porodjaj. Cini mi se preko 50 kad predje su kontrakcije koje otvaraju i tad krece porodjaj. Neka me neko ispravi ako sam sta pogrjesila 😊Meni je sad na CTG ta linija skroz mirna bila, znaci nikakve kontrakcije ne mjeri, a imam iste bolove kao i ti. Kad mi se piski, a trpila sam, kad ustanem kao da kamen imam toliko me presjece bol, jedva dodjem do solje. Imam i BH kontrakcije svremena na vrijeme. Tako se jako stegne stomak i pusti. Malaraja sve dok je na kontrolama ok, te tegobe su normalne. Nije lako nositi 2.5 kg srece u stomaku 🤭🤭 To te pritisce, gnjeci, ubada, ali prezivi se :)Milena nisam jos isla. Ne znam da li da idem kucnom doktoru ili da sacekam svoju doktoricu i kontrolu iduci petak spa vidim prvo sa njom. Danas mi je kao malo bolje, nisam ni povracala. Ali cu pratiti, ako preko vikenda opet se javi i primjetim krv, otici cu kucnom u pon. Pa vidjet sta ce mi reci.Kako ste vi curke? Mahanje 🤗

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 13:17:39   
Malaraja


user posted image user posted image  Po tome onda je ovo mirno? :D Pa dobro ako ti se sada smirilo mozes pricekati pregled, blizu je svakako. Al mozda ti je stvarno samo neka zila od naprezanja, i mn zadnji noci muci zgaravica, cak sam neku noc i povracala koliko me ujede. Uzasan osjecaj...znam ko kiselina 🤐

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 14:50:58   
BubaBubica
Nato jesam, i u trećoj i u četvrtoj. Jak grč me tako uhvatio kod doktorke kad sam krenula da ustajem sa UZ toliko da nisam mogla ni da udahnem, dr mi je opipala stomak i bio je potpuno mekan, dakle nije bila kontrakcija. I kad krenem da piškim noću isto i mene probada ko noževi, čak kako se bešika prazni meni se bol premešta na želudac 🥴 i posle prestane kad ustanem. Što se tiče ovih grčeva sa strane stomaka obavezno me jako uhvate kad sam u ležećem položaju na leđima i to skroz vodoravno, kao kad se radi UZ, to mi je ubistvo. Kod kuće totalno izbegavam taj položaj ali ponekad se noću nađem na pola na leđima i tad me probudi grč sa strane stomaka. U nogama napr nemam grčeve. Sve naopačke kod mene ali definitvno bi menjala grčeve u nogama sa ovim u stomaku. 

Jesam u 33.nedelji, za tri dana ulazim u 34.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 15:04:34   
Malaraja
I mn ufati ta neka bol, kad prelazim sa ledja na bok...i tesko ustajem kad mi ultrazvuk rade. Izgleda da je sve to od pritiska dole. Kada se pomjera osjetim kako me udara dole, i nije prijatno uopste. Ja imam grceve i u nogama, al samo odjednom me ufati..hodam hodam i bol, ili ustajem i vratim se al opet to sto kazes usporedo sa ovim koliko god da bole smijesni su 🥰


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here