|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 15:07:57   
Milena18
Da, Malaraja, po ovome nemaš kontrakcije uopšte. Meni su prošle nedelje išle do 25, a danas do 40 i rekao mi je dr samo da je sve u redu i da uživam. 


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 19:47:40   
Gaga1996
Zdravo trudnice! Pratim vas sve i nadam se da ste dobro... :) 

Htedoh da vas pitam da li i koliko je opasna dijareja u ranoj trudnoći? Prekjuče sam imala dijareju, juče ništa i danas sam ručala grašak i odmah posle krenulo da mi se mulja u stomaku i posle 2h sam imala vodenu i obimnu stolicu. Uzeću probiotik i korigovala sam ishranu. Jedem samo suvo sada. Ali me zanima da li može nešto da škodi plodu koji se tek razvija... 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 21:10:23   
Malaraja
Oki Milence 😁 ma kokad samo gledaju u papir u mumljaju. 

Gaga nedavno si nas to pitala, u pocetku zbog pritiska na crijeva zene imaju zatvor, ali moze se desiti da je obrnuto zavisi od organizma do organizma. S obzirom da si to pitala prije 7 dana i da ti jos traje nmzes naskodit plodu al mozes ti dehidrirat sto nije dobro ni za njega. Ne uzimaj lijekove na svoju ruku, jer je dosta cajeva, a ne tableta zabranjeno nama. Nazovi svog ginekologa na telefon, i pitaj sta ti je dobro za to. 

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 21:27:30   
Gaga1996
Malaraja, hvala na odgovoru! :) 

Samo, nemoguće da sam to pitala pre 7 dana jer sam prvu ređu stolicu imala u utorak a sada je četvrtak, znači dva dana. S'' tim da juče nisam imala uopšte. Znam da smem da pijem probiotik, to mi je dr rekla. Znam da ne smemo skoro ništa. Ako ne bude prošlo zvaću ginekologa...

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 21:49:51   
Malaraja
Moguce da sam ja pukla 🤣 

Ustabilit ce se tebi to ne brini :) samo ne smijes dozvolit da ti fali tecnosti. Mislim vecinu znas i sama. 🥰

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 22:22:22   
Leptirica92
Malaraja i ja se sjecam da je pitala, ali prije koji dan, i da sam bas odg jer je mene samo jedan dan strefilo i proslo. Mene je samo strah bilo jer sam ja i povracala puno da ne dehidriram. Ne znam jesam li casu vode uspjevala zadrzat, a onda jos i dijareja, ali sreca samo dan i gotovo. Svakako se prati, pogotovo ako su mucnine krenule i gubis tecnost povracanjem, gubis tako onda nije dobro. Ali plodu kao plodu, to nikako ne moze stetiti, to se ne sikiraj :)

Jao zene, zove me mama i kaze mi da se od rodjaka iednog zena nocas porodila, a termin joj bio 3 sedmice nakon mene. Bogu hvala sve je u redu, bebac 2 400 tezak i 46 dug. Poslala mi slike, mali uopste ne izgleda da je 2 mjeseca ranije rodjen, vec ko beba od mjesec hahah Pa me nekakva panika snadje. Mi se prvog selimo u novi stan, sve mi maltene u kutijama. Sve smo nabavili za bebu, ali nista nije do kraja spremno. Nisam ni robicu oprala, kontala sam cim predjemo onda to poopirat, sklopiti sobicu i poslagat, a sad ni tam ni vam. Kakva sam pocecu iz kutija vadit i prati, pa makar nek imam ciste robice 🤦‍♀️🤦‍♀️

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 22:29:44   
Malaraja
Mn vise izgleda da su oni njoj opasno fulili termin, ja sam sve spremila, mn odavno he uspanicilo to sto tebe sad. Od muza 2 rodice se porodile ranije, mamina kolegica sa posla. Ostale su mi jedino pelene one da otkuham, kolika me panika fata dodje mi da torbu u auto smjestim 🤣 pa jel maleni ok? Msm nije mi malo da fule 2 mjeseca hahhaha 


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 22:41:39   
Leptirica92
Jeste, oboje su okej. On je u inkubatoru, ali su joj ga donosili, i bio je mali brat i muz njen u posjeti, slikali se sa njim, drzali ga u rukama. Cini mi se da joj termin bio polovinom novembra, a eto nocas se porodila. A ne znam bas 2 mjeseca da mogu fulat haha. Nesto mi to puno 🤣🤣


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
16.9.2021 22:56:43   
Malaraja
Rekla sam par puta da cu bas pisat o tome kad se porodim. Jer cu ja znati u minutu :D razlika je mjesec ipo izmedju odnosa, da mjesec fule dajem im prostora zbog prezivljavanja spermica, implatacije itd. A ja sam obisla 3 najbolja privatnika, i 3 su odredili isti termin. Po zm 15 oktobar, po prvim ultrazvucima 13,14 a kao ti prvi ultrazvuci su tacni u dan, dva pa bas cemo vidjet da li bebe zure ili oni fulaju 😀 


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
17.9.2021 9:23:11   
BubaBubica
Sve su to samo okvirni datumi, malo koja se porodi baš na taj dan kad dr odredi. I ja mislim da su malo omašili termin ali se svakako rodila bebica ranije. Ja od ovih pritiska dole i svih tegoba sam i u trećoj i u četvrtoj trudnoći tripovala da ću se poroditi sa ulaskom u deveti a ono oba puta dočekala skoro sam termin. Ovaj put ignorišem, iako imam osećaj da će mi poispadati organi kroz dole, imam menstrualne bolove, lažne kontrakcije, sva moguća probadanja, oštar bol u stidnoj kosti... Sve sam to imala i prošlih puta i ništa. Samo sa drugom ćerkom je krenulo dve nedelje ranije ali je bilo sve u redu, imala je 3 kg i nije bilo baš nikakvih problema. Ostala tri puta sam se porodila par dana pre termina. Al opet nikad se ne zna, definitivno moram da napravim spisak i vidim šta imam a šta moram da nabavim. 


Gaga ja u ovoj trudnoći imam problema sa crevima svako malo, celu trudnoću pijem probiotik, rekla mi dr da slobodno pijem svo vreme. U početku em kiselina me urnisala em proliv svako malo sa jakim grčevima. Šta se poremetilo, nemam pojma. Nadam se da će se normalizovati posle porođaja.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
17.9.2021 9:35:58   
Malaraja
Ja sebi dajem jos 7 dana, od sinoc imam menstrualne bolove, bukvalno se preznojavam od njih a dole mi je toliki pritisak da se nmg ispravit ako se ne drzim za nesto i bolovi u krstima. Malo mi je falilo da odem za bolnicu, al skontam bila sam prekuce sta se moglo promjenit drasticno. Mislim da sam iscrpljena vise. Najgore mi je ne smijem piti nista za bolove. :( 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
17.9.2021 10:11:33   
Milena18
Dobro jutro, devojke!

Ja za razliku od vas imam osećaj da ova beba uopšte neće uskoro, i pored serklaža i toga što sam ovih dana bila baš aktivna. Možda je u pitanju i to što sutra ulazim u 38. nedelju pa više ne razmišljam o tome šta ako se rodi ranije jer više nema tog ranije, od sada je sve na vreme.

Malaraja, smeš da popiješ Paracetamol protiv bolova, bolje to nego da se mučiš.

Ja ostavila dete kod kuće danas jer sam konačno slobodna, da malo uživamo nas dve.




(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
17.9.2021 12:08:49   
Malaraja
Popila sam, valjda pomogne malo. Sve mi se u noge spustilo, al kontam da je i do promjene vremena, ko ce ti znati. A mozda sam se prehladila na onom ctg-u ni to me nebi cudilo, od tad me boli ovo jos vise. Ima i toga sigurno Milena, sad si 2 sedmice do termina pa mozak sam od sebe drugacije reaguje. I ja kontam da mi je doci do te 38 da se malo opustim 😄


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
17.9.2021 22:49:43   
Milena18
Zapravo imam još tri nedelje jer tek ulazim u 38. , ali to je to, još malo 😊


Malaraja, Gago, jeste li bolje? 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
17.9.2021 23:05:23   
Malaraja
Znaci ja i ti smo Milena u 7 dana razlike :) s obzirom na jutros dobro sam, nije da nmg izdrzat samo se prepadnem. Nekako mi ovi dani usporili 😊 skontala sam da mi se smiri od hodanja pa sad....malo prohodam po kuci i legnem. 

Kako si ti, kako si provela dan sa curicom? 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 0:41:30   
Gaga1996
Ja vas samo pratim i gledam šta me sve očekuje 😁😁😁

Milena, ja sam bolje danas, malo me uhvatile mučnine pa mi se ništa ne jede ali nije strašno, baš blago. Pijem probiotik pa verujem da će se i stolica srediti. Sledeće nedelje idem na kontrolu pa se nadam da ću čuti srculence... Mada možda bude rano ali videćemo 🥰

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 0:46:58   
Malaraja
Mozda Gaga budes kakve srece da abd sve ovo izbjegnes 🤣 zgaravicu posebno 🤮 

Ako su ti ciklusi oko 28 dana trebala bi da cujes 🥰 ja se nisam bas puno mucila sa mucninama, al mn je pomagala limunada,grisini i B komplex 😁 

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 8:59:50   
Leptirica92
Heej curke vidim vise manje sve ste dobro 😊😊

Jooj mene su mucnine ubile. Vise od 2 mjeseca sam bila ko iscjedjena krpa. Cim oci otvorim eto i mucnine, ako me sama ne probudi. Uzas 🤮🤮🤮🤮Ne znam uopste od cega sam prezivljavala, kad sam sve povracala. A sad je slicno sa zgaravicom, samo sam sad gladna i sve mi se jede, al mi sve i prisjedne. Ponekad mislim da je porodjaj mala maca za trudnocu. Boli nekoliko sati i sve prodje :DMalaraja i Milena, vi ste dakle vec u terminu skoro. I da krene porodjaj nije strasno. Onda smo Buba i ja tu u par dana :)Mahanje 🤗

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 9:28:02   
Coconut
Dobro jutro, evo i mene.Od jutros me malo boli glava,po malo mi je muka i hvata me neka nesvest.Ne znam sta bi to moglo biti, nadam se da ce proci i da nije nista strasno.Inace sam sve umornija a deca traze paznju 😑 treba sve ovo i izdrzati 😁 


(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 9:38:53   
Leptirica92
Jao Coconut tebe sam zaboravila. I ti si sa mnom i Bubom u par dan. Bice gusto koja ce prije :)

Uzimaj vitamine, meni svi preporucuju vitamin C i cink. To je za imunitet najbolje. Sad je svakako vrijeme gripa i prehlada, jos u ovoj situaciji sve to djeluje jos strasnije. Najvise me strah da pred porod ne fasujem nesto.

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 9:42:48   
BubaBubica
Jutro i od nas! Coconut meni je bilo tako neko vreme pre jedno nedelju dve dana, ispostavilo da je pad šećera, dr mi je rekla da uvek imam nešto slatko pored sebe a i u toku dana da pojedem svako malo nešto slatko, plus povećan unos vode, jer sad trudnoća sama oduzima puno energije pa pada šećer, a gde su plus obaveze pored. Krvna slika i pritisak su mi bili ok tako da verovatno samo trenutan pad šećera. Od tad pazim da nešto uvek grickam slatko između obroka, napravila sam vitaminsku bombu, samlela suve šljive, suve kajsije, med, limun, orahe, seme koprive i laneno seme, mislim da sam i suvo grožđe stavila, pa to ubacim u usta u toku dana a i deci. Jer ove komercijalne slatkiše mi se nešto ne jedu. Al zato se juče ubih od ratluka pa mi posle bilo loše od tolikog šećera 🥴

Juče sam napravila spisak stvari, konačno, sad mi je jasnije šta treba da dobavljam.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 13:05:11   
Malaraja
Mn zadnji dana boli glava, i sinoc mi je bilo muka od zgaravice koje sam se uspjela rijesit sodom citavi sat vremena al za uhar. Msm da ima i ovih promjena vremena, a pored toga trudnoca sama crpi od sebe. Nego kako se vi nosite za napadima vrucine, znojenja ne znam ti ni ja cega. Ja se probudim sva mokra 🤐 

Ma svi smo mi tu negdje Leptirice, znas da nema pravila 🥰 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 14:34:48   
Gaga1996
Ciklusi su mi dolazili uglavnom na 26, 27 dana. Nadam se da će sve to proći kako treba 🥰


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 14:37:53   
Malaraja
Hoce Gaga, javi nam svakako 🥰


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
18.9.2021 15:55:49   
Coconut
Leptirice,da tu smo negde nas tri.Slabo piskaram pa zato, ali citam.Nekako ne znam sta da napisem 😅

Samo kad me nesto muci pa se izjadam.I dalje nisam bas najbolje,po malo muka i neka slabost.Inace pijem one vitamine za trudnice i c vitamin, mozda cink jos da uvedem jer sto kazes sad ima svakakvih virusa.Pamtim da me bas zakacio neki slabiji grip bas pred porodjaj prosli put,ali kad je krenulo zaboravi se grip, kao da ga nema tad 😂 mada kazu da je i to jedan od znakova da je porodjaj blizu kao i dijareja.Nju sam imala kad su pocele blage kontrakcije i za koji sat stigla beba.Bubice moguce mada i jela sam i sve pa opet ne prestaje.I jos se znojim uzas jedan,oblije me hladan znoj s vremena na vreme.A i inace se znojim kao da je 40+ i dalje,sve se mislim ma nije moguce da je i dalje tako toplo a kazu da je zahladnelo. 

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here