|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 11/21
14.11.2021 20:46:17   
Malaraja
Imao je al se povukao, sada ima dole pri vratu kao izbacen dio glave, kao da je nepravilna ne znam ti to opisati. Sutra ujutru zovem ovu privatnu kliniku, nadam se da ce imat termin isti dan. Vidjet cemo sve, ja sam nekako svjesna da ima tu neki stvari, al se nadam da ce se moci ispravit ako treba icu i u drugi grad da se sto prije pocne vjezbat jer kod nas se na klinici ceka i po mjesec dana. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Razgovori mama 11/21
14.11.2021 21:24:29   
Malaraja
Meni je tako receno, naravno internet mi je dosao ko slag ma tortu. Moj se izvija u luk, podize glavu i drzi je uspravno, noge ukoci tako da ih ja jedva pomicem. Mada to sve radi kada je iznerviran, gladan i sl. Imao je hematon koji se povukao, sada ima izbocinu na glavi dolinjem dijelu sada jel to zato sto je stalno drzi sa strane lijeve ili desne dok spava pa je nepravilan oblik nezz. Iskreno Bubice potrazila bi ja, al nemam kad posto me reda jedno za drugim. Zbog proljeva gubi na kilazi, antibiotike mora jos piti, rijesimo jedno dignem se dodje drugo a nije proslo ni prvo i sve tako ukrug. Nikako da se opustim, zagrlim svoje dijete i uzivam. 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Razgovori mama 11/21
14.11.2021 23:08:23   
Ana RR
Moj Marko je bio hipertoničan i imao tortikolis (zbog položaja u stomaku). Vodili smo ga privatno na vežbice, išli smo do napunjene godine. Masaža, opuštanje, vežbice,dobar fizijatar... to je rešenje. Nisam nigde pročitala da postoji veza sa cer.paralizom, iskreno. 



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Razgovori mama 11/21
15.11.2021 7:48:09   
flamingos
Dobro jutro.Malaraja,mislim na tebe.Evo pijem kafu i stavila sam žito da se kuva,pa redom-torte,baklava,slavski kolač itd.Želim vam uspešnu radnu nedelju.Dečice,želim vam srećan povratak u školske klupe.Pozdrav svima.❤


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Razgovori mama 11/21
15.11.2021 9:10:23   
Sanjica26 RR
Dobro jutro.

Odvela sam jutros S u školu. Dosla kuci da doruckujem pre zubara. Otisla kod zubara, vratila sam se kuci. Sad sam T dala dorucak i vodim je u muzicku. Vraticu se kuci, pa nesto moje da odradim. Taman ce T da stigne, da joj postavim rucak, jer ide ranije zbog hora. I onda u svoju školu. Ceka me posle posla jos brdo posla. Eto otprilike moj dan🤣

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Razgovori mama 11/21
15.11.2021 9:31:49   
lesli
Malaraja, evo mame jos jednog hipertonicnog deteta. I isto se tako zabacivala i izvijala. I za to zabacivanje ce ti pokazati vezbicu. Toliko je bila cvrsta da je bilo maltene nemoguce presvuci je. Evo sad imam i drugu bebu i vidim u kolikoj sam zabludi bila kad sam mislila da su sve bebe takve 😳I moja je imala i tortikolis kao Anin M. I deformitet stopala. Sve zbog polozaja u stomaku. Hipertonusu ne znaju uzrok. Obicno je ili tezak porodjaj ili nam je terapeut rekla da je moguce da je posledica moje visokorizicne trudnoce i lekova za odrzavanje.
Hipertonus ne uzrokuje CP, vec moze biti simptom iste. To su dve sasvim razlicite stvari. Ali ako je CP u pitanju, vide tu oni jos neke pokazatelje, jer je nama fizijatar odmah rekla da je ona neuroloski ok, samo je cvrsta. I odmah su mi i ona i terapeut rekle da ne citam nista po googleu jer cu odlepiti.
Navezbali smo se kao konji, izmrcvarili se i mi i nju izmrcvarili. Mrzela je te vezbe i prevristala je svako vezbanje, 3-4x dnevno, od 2.5 meseca do godinu dana), kasnila je sa krupnom motorikom - sela sa skoro 10 meseci, do godinu dana nije mogla da se okrene sa stomaka na ledja, ali je na kraju sa 13-14 meseci sve postigla i tad je prohodala skroz (ne ono po par koraka da se pusti).Sad je zdrava trogodisnjakinja, jedino se meni dize kosa na glavi kad cujem komentar sa strane “bas je jaka” 🙄 I cinjenica je da u tim prvim danima i mesecima nismo bas uzivali onako kako je trebalo zbog glupavih vezbi 🙄 ali smo morali da ih radimo - to je bilo za njeno dobro.
Razumem da ti je tesko, ali postoje mnogo gore stvari na ovom svetu od tog hipertonusa koji se ispravlja vezbama.Mislim da treba da potrazis savet nekog strucnog, jer detetu pre svega treba stabilna i zdrava mama.


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Razgovori mama 11/21
15.11.2021 10:05:55   
Malaraja
Hocu, cim zavrsimo ovo :) tek u srijedu imaju termin jer je tek tada neuropedijatar tu ali spojit ce sve oblasti 🥰 pa cemo vidjet. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Razgovori mama 11/21
15.11.2021 10:56:17   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: lesli

rekla da je moguce da je posledica moje visokorizicne trudnoce i lekova za odrzavanje.



Ovo su i nama rekli. Mnog osu mu pomogle vežbe, mi smo išli privatno kod Snežane Milanović, divna divna žena.

Njega je taj hipertonus vukao da što pre ustane, već sa 7 meseci sam ga zaticala u krevecu kako stoji. Sa 8 meseci je propuzao, sa 10 prohodao i nije se zaustavio user posted image



< Poruku je uredio Ana RR -- 15.11.2021 10:59:22 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Razgovori mama 11/21
15.11.2021 16:00:22   
Malaraja


user posted image  Kao sto sam rekla najvise me brine ova izraslina na glavi, ali opet koliko god da sam potonula jer covjek ne ocekuje neke stvari trudim se razmisljat pozitivno. Hvala vam sto ste tu, i sto posavjetujete. :* 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Razgovori mama 11/21
15.11.2021 17:16:09   
Ivanka 75
Dobar dan. Mislim na vas zenice 😊



(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Razgovori mama 11/21
15.11.2021 18:46:13   
dddaca
Dobar dan.
Sanjice, sve si to stigla do 9 sati da uradis user posted image
Malaraja, Lesli ti je sve lepo napisala.
I mi smo radile vezbe iz drugog razloga, dolazila je zena kuci da nam pokaze. Vezbala nekoliko dana sa nama, a posle smo same. Snimis vezbice telefonom, pa polako. I da, jeste plakala na sav glas, ali jednostavno znas da je to za nejno dobro. Sto se tice glavice, to ipak neko strucniji treba da pogleda i da kaze. Ali iskreno se nadam da nije opasno i da ce se vremenom povuci.
Za probiotik znas da ne treba davati istovremeno sa antibiotikom? Pretpostavljam da znas, ali za svaki slucaj da napisem da bi trebalo napraviti pauzu od nekih 2 sata izmedju antibiotika i probiotika.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Razgovori mama 11/21
15.11.2021 19:36:21   
Bambino1
Dobro vece mame. Samo da vam mahnem.🙂

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Razgovori mama 11/21
15.11.2021 19:52:05   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: dddaca

Dobar dan.
Sanjice, sve si to stigla do 9 sati da uradis user posted image
Malaraja, Lesli ti je sve lepo napisala.
I mi smo radile vezbe iz drugog razloga, dolazila je zena kuci da nam pokaze. Vezbala nekoliko dana sa nama, a posle smo same. Snimis vezbice telefonom, pa polako. I da, jeste plakala na sav glas, ali jednostavno znas da je to za nejno dobro. Sto se tice glavice, to ipak neko strucniji treba da pogleda i da kaze. Ali iskreno se nadam da nije opasno i da ce se vremenom povuci.
Za probiotik znas da ne treba davati istovremeno sa antibiotikom? Pretpostavljam da znas, ali za svaki slucaj da napisem da bi trebalo napraviti pauzu od nekih 2 sata izmedju antibiotika i probiotika.



Do 9 sati škola, zubar i Teodorina muzicka. Posle ostalo od kuce dok nisam krenula na posao.To se dddaco jako brzo odradi. 
Evo sad spremam dorucak, rucak i užinu. Brbljivice ne zatvaraju usta. Nisu se videle ceo dan. Same smo, pa treba da ih poteram na spavanje. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Razgovori mama 11/21
15.11.2021 21:08:03   
flamingos
Samo da vam se javim.Turbo sam.Baš sam umorna.Budite svi dobro.❤


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Razgovori mama 11/21
16.11.2021 7:19:36   
flamingos
Dobro jutro.Srećna slava svima koji slave.Da popijem kafu,pa odoh u kuhinju.Nadam se da ste dobro.Pozdrav svima.❤


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Razgovori mama 11/21
16.11.2021 9:41:29   
IvanaSK RR
Dobro jutro. I ja, samo da mahnem sa posla! 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Razgovori mama 11/21
16.11.2021 9:50:15   
nata11
Jutro mame.

Kazite mi kada krene zapusen nosic kod dece bez ikakvih drugih simptoma jel vredi malo inhalacije vizioloskim ili prskanje nosa slanom vodom?

_____________________________





(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Razgovori mama 11/21
16.11.2021 10:58:25   
vonavoj
Nato,jel zna da duva nos? Ja prskam marisol i duva nos.


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Razgovori mama 11/21
16.11.2021 11:18:22   
nata11
Zna ali nema stad a duva samo je zapusen.

Prskacemo slanu vodu.

_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Razgovori mama 11/21
16.11.2021 11:47:19   
IvanaSK RR
Ja inhaliram fizioloskim i dajem Fluimucil. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Razgovori mama 11/21
16.11.2021 13:13:44   
ivaMark
Nato, spric...po 10ml u jednu pa u drugu.....moze pre toga inhalator i fizioloski cisto da im omeksa malo 🙂

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Razgovori mama 11/21
16.11.2021 15:02:42   
Tiziana

Ovo i mi radimo. Mojima je to sad kao pranje zuba,rutina. I kad je nos zaousen i kad nije, ispiraju. Sad to rade sami.
IZVORNA PORUKA: ivaMark

Nato, spric...po 10ml u jednu pa u drugu.....moze pre toga inhalator i fizioloski cisto da im omeksa malo 🙂



(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Razgovori mama 11/21
17.11.2021 7:51:45   
flamingos
Dobro jutro.Nato,kako ste?Malaraja,mislim na vas.Milena,Bambino?Ostale mame?Pijem kafu,pa da spremam ručak.Danas postimo,drugi dan slave.Nemamo goste.Dete spava,danas popodne u školu.Pozdrav svima.❤


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Razgovori mama 11/21
17.11.2021 8:14:35   
nata11
Dobro. Jedino taj zaousen nosic ovako je super.

Jao ja nikako nisam spavala evo na poslu, jedva mrdam.

_____________________________





(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Razgovori mama 11/21
17.11.2021 8:57:20   
Sanjica26 RR
I ja sam lose spavala. Dobro jutro.

Malaraja, javi danas kad se vratite od dr. Cini mi se da si rekla u ovu sredu da imate zakazano. 
Odoh na posao

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Ima Hana
Anck Su Nmaun

da li vam se svidja ime Hana?

Da (79%)

Ne (21%)


Ukupan broj glasova: 68

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here