|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana u toku dojenja
21.6.2014 13:49:56   
Dobro
puno razloga. nemam vremena a sama sam, ne smem mlecne proizvode, nisam kuvarica i ne umem da kuvam, lose prehrambene navike od ranije

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Ishrana u toku dojenja
10.3.2016 12:59:34   
Sanjalicaaa
Koliko kafa dnevno popijete? I jeste li pazile na citruse? Znam da se prvih 2 meseca izbegavaju zbog grceva, ali i dalje ih izbegavam.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Dobro)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Ishrana u toku dojenja
10.3.2016 13:02:53   
branki*
ja dnevno uglavnom 2 kafe turske i nekad popijem i 3 u 1.citruse slabo jedem,jer ih ne volim bas,nekad popijem cedjenu narandzu i to je to,jednom u mesec dana.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Ishrana u toku dojenja
10.3.2016 13:05:54   
Sanjalicaaa
Branki, tako si i na pocetku pila dve kafe, dok je Boka samo dojila? Sve se plasim da ga ne muci posle stomak. Ja bih nes, a on je malo blazi od turske.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Ishrana u toku dojenja
10.3.2016 13:12:30   
branki*
jesam,sanjalice.e,sad moja boka je prva tri meseca imala grceve i stalno smo je nosali,ali da li je to bilo do moje kafe ili neceg drugog,ne znam,jer sam sve otprilike jela,nisam bas vodila racuna nesto.samo nisam pila gazirano uopste i nisam jela orasaste plodov.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Ishrana u toku dojenja
10.3.2016 13:19:11   
Maraj
Sanjalice ja prvih mesec dana pila kafu bez kofeina. I imao je grceve. Onda sam presla na tursku. Nekad jednu neksd dve dnevno.
ja licno mislim da je instant kafa tj nes jaca od turske jer ja nes ne mogu bez secera jer mi je prejaka a tursku pijem bez secera

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Ishrana u toku dojenja
10.3.2016 13:22:52   
Mala Elena
Sanjalice, moja beba ima skoro dva meseca, fali deset dana. Popijem na par dana nes, ali ne znam ..mislim da ne utice na svaku bebu isto.Moja nije uznemirena, vise joj smeta mleko nego kafa pa njega izbegavam.A ne jedem orasaste, med, papriku, kupuse, mahunarke..zacin c, alevu, biber...citruse po malo samo. A juce mi prevristala , nisam stigla ni da jedem nista konkretno. Ne znam vise.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Ishrana u toku dojenja
10.3.2016 13:29:44   
World

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Koliko kafa dnevno popijete? I jeste li pazile na citruse? Znam da se prvih 2 meseca izbegavaju zbog grceva, ali i dalje ih izbegavam.


ja sam pila kafu regularno, citruse sam izbjegavala dok nisam skontala da ne smetaju.. najbolje ti je da isprobas na bebi sta joj smeta, a sta ne, mojima su npr. smetale totalno razlicite stvari..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Ishrana u toku dojenja
10.3.2016 13:33:35   
Maraj
Sta god vi jele bebe moraju navici creva na bakterije iz spoljnjeg sveta tako da grcevi ne ginu.
ja sada svako jutro pijem limun i toplu vodu. Narandzu svaki ili svaki 2/3 dan. Jedem sve. Dojim

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Ishrana u toku dojenja
10.3.2016 14:17:11   
choopa choops
Ja pijem jednu tursku i jednu nes ili espreso sa mlijekom. Uglavnom nisam primijetila da bi im smetalo (osim što neko reče kad popijem veliki nes ili mlijeko, mlijeko im nije pasalo). A citruse sam izbjegavala, nije sad da ne bih uopšte jela, ali recimo jednu, dvije narandže mandarine sedmično. To u početku. Mada meni je L imala pelenske osipe kad jebila veća i sama jela narandže, tako da sam bila oprezna sa tim.
U principu nisu imali grčeve. (jesu, ali vrlo malo ili onda kad bi pili D3kapi, ali to ne računam).

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Ishrana u toku dojenja
10.3.2016 15:26:28   
Animsaj9

IZVORNA PORUKA: Maraj

Sta god vi jele bebe moraju navici creva na bakterije iz spoljnjeg sveta tako da grcevi ne ginu.
ja sada svako jutro pijem limun i toplu vodu. Narandzu svaki ili svaki 2/3 dan. Jedem sve. Dojim

Slazem se u potpunosti, i ja jedem sve, a grceve mora, pa mora imati, ali nismo ni nesto se mucili sa njima svega mozda neke dve nedelje i to jako malo, termofor na stomacic i prodje

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Ishrana u toku dojenja
10.3.2016 20:51:47   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: World


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Koliko kafa dnevno popijete? I jeste li pazile na citruse? Znam da se prvih 2 meseca izbegavaju zbog grceva, ali i dalje ih izbegavam.


ja sam pila kafu regularno, citruse sam izbjegavala dok nisam skontala da ne smetaju.. najbolje ti je da isprobas na bebi sta joj smeta, a sta ne, mojima su npr. smetale totalno razlicite stvari..



Ja nesto nemam hrabrosti da isprobavam i slusam kako place...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Ishrana u toku dojenja
10.3.2016 21:58:44   
Sanjalicaaa
Mi grceve odavno nemamo. Nisam dosad primetila da mu nesto od hrane smeta. Popijem ja kafu nekada dva puta dnevno, ali izbegavam. Citruse ne jedem.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Ishrana u toku dojenja
20.3.2016 20:35:20   
Valerie
jel smemo da jedemo camembert, brie, plave sireve? dokom trudnoce nisam, a sad se dvoumim user posted image
redovno pijem djus, limun ne bas cesto, ali vise sto nemam naviku user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Ishrana u toku dojenja
23.5.2016 17:45:16   
Anck Su Nmaun
Danas sam pojela dve jagode user posted image ....toliko sma ih zeljna da sam morala, ne verujem da moze da smeta?? Mislim niko u porodici nije alergican na njih.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 23.5.2016 17:51:36 >

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ishrana u toku dojenja
24.5.2016 12:50:39   
misika
Moja beba nema grceve user posted image
Ja sam od porodjaja kad sam dosla kuci jela pola kg jagoda dnevno svaki dan..
Bebac mi je mesec ipo dana i do sad nisam jela kupus i pasulj i ne pijem kafu.. jedem redovno svo voce i semenke i orasaste plodove i med..
Nama su u skolici govorili da ishrana ne utice na mleko i da se teska hrana ne jede iskljucivo zbog mame dok se stomak tj varenje ne vrate u normalu i da su te price o mleku malo zastarele..
njoj nista ne smeta i samo sikimo.. za prvih pet nedelja je dobila 1,8kg

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ishrana u toku dojenja
24.5.2016 13:44:52   
isidora88
Misika delim misljenje o tome da su zastarele price da se ne sme jesti hrana koja nadima zbog beba.
Anck slobodno jedi, prati bebu, ali ne bi trebalo da ima reakcije. Ja sam jela jagode , med, lesnik, badem...bebi nista ne smetauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ishrana u toku dojenja
24.5.2016 14:05:30   
serpica

IZVORNA PORUKA: Animsaj9


IZVORNA PORUKA: Maraj

Sta god vi jele bebe moraju navici creva na bakterije iz spoljnjeg sveta tako da grcevi ne ginu.
ja sada svako jutro pijem limun i toplu vodu. Narandzu svaki ili svaki 2/3 dan. Jedem sve. Dojim

Slazem se u potpunosti, i ja jedem sve, a grceve mora, pa mora imati, ali nismo ni nesto se mucili sa njima svega mozda neke dve nedelje i to jako malo, termofor na stomacic i prodje





Tacno da grceve moraju imati ali zasto tu muku pogorsavati jos necim ako moze da se izbegne. Ne znaci da ce bebi da smeta ali zasto rizikovati,meni su rekli da od citrusa bebi moze da bude bas prolivasta stolica zato nisam to jela,a za jagode ko sto vec napisah ne znaci da ce beba da odreaguje ali eto ta neka kontaktna alergija moze da se javi,
Anck verujem da od dve nece nista biti.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ishrana u toku dojenja
24.5.2016 14:23:45   
eca89
Ja sam se isto kao i Šerpi pridržavala, mada ona nije imala grčeve, skontala sam da je malo muči kad pijem kravlje mlijeko u konzumiram mlijecne proizv., pa neko vrijeme nisam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ishrana u toku dojenja
24.5.2016 16:07:38   
choopa choops
Moji su imali grčeve kad bih ja pila mlijeko. Pa ga nisam ni konzumirala. Isto tako nisam puno jela ni citruse (L mi je imala reakcije kasnije) pa sam ih izbjegavala sa svakim djetetom. Ja sam isto vodila računa o svome jelu prvih par mjeseci sa svakom bebom. Kasnije naravno sve manje.

Mislim da od 2 jagode ništa neće biti. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ishrana u toku dojenja
24.5.2016 20:32:06   
muzicarka
Moja beba ima 2,5 meseca. Otkad sam se porodila nisam jela mahunarke, kupus, mleko izbegavam, a konzumiram kiselo mleko, jogurt, kajmak, pavlaku. Jagode sam jela nekoliko puta, citruse da ali retko...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ishrana u toku dojenja
26.7.2016 14:27:01   
Anck Su Nmaun
Ovako... da sumiram user posted image
Prvih mesec ..sam pazila i imao je grceve, posle sam polako pocela sve da jedem i on nema vise grceve, tako da bolje jedite lepo sve da imate mlekca jer ce grceve svakako imati ili nemati bez obzira sta vi jeli.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ishrana u toku dojenja
26.7.2016 14:39:17   
Khaleesi
ja sam samo pasulj izbegavala i opet je imala grcice....

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ishrana u toku dojenja
30.1.2017 13:06:42   
Bloger
Hrana koju unosimo je izuzetno vazna za hranljivih mleka, ja sam licno jela laganu hranu riba, piletina voce povrće, izbegavali sam začinjena jela i tesko jer od mnogo kaloricne hrane mleko dosta nadilazi a ja sam imala bas dosta mleka, izbegavala sam citruse, leguminoze kao pasulj grasak boraniju zbog grčeva kod bebe.

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ishrana u toku dojenja
23.2.2017 15:12:21   
Dragce86
Cokoladno mleko je zakon :D Od njega majcino mleko nadolazi kao ludooo :D

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here