|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana u toku dojenja
7.6.2018 15:41:10   
IvanaSK RR
Tacno tako. Ja sam jela i pila sve dok sam dojila. Nemamo predispozicije tako da se nisam mnogo opterecivala.
U porodiliste mi je mama donela tresnje. Jagode sam jela cim sam dosla kuciuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Ishrana u toku dojenja
7.6.2018 15:46:25   
mama Jo
user posted image nisam o tome ni razmiljala... meni patronazna rekla nemoj jagode ja kao ok, ali sam ove godine uzimala pomalo, nista beba nije odreagovala 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Ishrana u toku dojenja
7.6.2018 15:46:30   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

milicicak to je upravo bila i moja logika. Mi nemamo nikog u familiji ko ima alergiju na hranu. /ni sa jedne ni sa druge strane

Ljiso, to sto nemate nikog u familiji ko je alergican nije garacija da dete nece biti alergicno. Stoji da je veca verovatnoca da dete bude alergicno ako u porodici ima alergija.
Htela sam da kazem da jedenje jagoda tokom dojenja nece izazvati alergiju ako dete samo po sebi vec nema predispoziciju da je razvije, zato na pocetku treba pratiti i jesti manje kolicine.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Ishrana u toku dojenja
7.6.2018 18:43:28   
Misha i Ljisha
Nravno nisam se prezderala user posted image a prvi put sam uzela svega par komada. Tako da nema problema

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Ishrana u toku dojenja
7.6.2018 22:40:23   
mama Jo
Meni je npr.beba odreagovala na med. Samo jrdno jutro kada se probudila imala na obrazu crvenilo koje nikada pre toga, a ni posle, nije imala. Nije to bilo nego zabrinjavajuce crvenilo, ali primetno jeste. Za veceru sam se napucala maslaca i meda, bas sam dosta toga pojela posle sto godina... eto.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Ishrana u toku dojenja
7.6.2018 22:48:54   
MimaKos
Jagode su u rangu sa kikirikijem, ne kazem da ce imati reakciju ali sam prisustvovala par puta jakoj alergiskoj reakciji deteta i takav sam strah navukla da uopste necu da rizikujem.. Starije dete nije alergicno verovatno nece ni malecki, ali je tu verovatno moj strah jaci.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Ishrana u toku dojenja
7.6.2018 22:50:50   
mama Jo
Ma toliko voca ima da se zamene jagode, da meni to uopste nije toliko strasno sto sad ne mogu da jedem koliko bih inace.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Ishrana u toku dojenja
7.6.2018 22:54:21   
MimaKos
Ja se ubih od tresanja :)

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Ishrana u toku dojenja
1.9.2018 18:45:37   
Majaculum
Da li znate jel smenda se jede kolac od zivih jaja dok se doji? 🙈

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Ishrana u toku dojenja
1.9.2018 19:00:25   
Maslacak15
Sme Sto nebi smela. Jela Sam vrhunsku plazma tortu sad U beogradu U nju ide 6 jaja. Njam njam

(odgovor članu Majaculum)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Ishrana u toku dojenja
1.9.2018 19:56:35   
Maraj
Pa ja nikako ne preferiram ziva jaja
Samo termicki obradjena
Nezavisno da l dojim ili ne


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Ishrana u toku dojenja
8.10.2018 18:37:56   
milicicak
Mame koje doje, da li imate napade gladi? Mene bas zezaju u poslednjih par dana. Bukvalno kao da imam rupu u zelucu koju je nemoguce popuniti. Danas sam pojela kolicinski jako mnogo hrane i jos sam gladna... Uzas!Dok V sisa jako sam zedna, obavezno pored sebe imam kriglu vode.Uopste se ne secam da je sa mini bubom bilo ovako 😂

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Ishrana u toku dojenja
8.10.2018 20:29:07   
Maraj
Mili isto user posted image
Kao da imam rupu zeludcu. Non stop nesto zvacem
Ima dana kad stalno nesto jedem dok se dese dani i da mi se malo manje trazi
S ce uskoro 3 meseca
Manje mi se sada pije tecnost. Na pocetku nisam mogla da se napijem vode. Pogotovo u toku i nakon podoja.

L sam isto dojila. Krenula sam vidno da mrsavim tek kada sam prestala da dojim. I sada imam 10kg viska.
.pa se nadam da ce kg krenuti dole kad prestanem da dojim...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Ishrana u toku dojenja
8.10.2018 20:32:08   
smeško
Mili, pa gde si!Porodila si se! Sjajno! 💖💖💖 Ja imam rupu vec tri meseca. :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Ishrana u toku dojenja
8.10.2018 20:57:27   
milicicak
Smesko, suncokret ima vec dva meseca 😀 malo je pozurio 😀
Kako ste vi?

Ceo dan zvacem i sad sam jela zito sa malinama i opet sam gladnaaaaa. Upucacu se

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Ishrana u toku dojenja
8.10.2018 21:07:33   
smeško
Suncokret? Jao, nasmejala sam se tako slatko!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Ishrana u toku dojenja
8.10.2018 21:10:32   
milicicak
Pa da, sestra ga tako prozvala 😀 mini buba je mamina ljubicica a V je suncokret zato sto se suncao kad se rodio i mora da bude cvecka kao sestra mu 😀

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Ishrana u toku dojenja
8.10.2018 21:15:05   
smeško
Sjajno! :D 
Meni se tek sada smanjuje apetit, tj. vraca u normalu. Posle tri meseca.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Ishrana u toku dojenja
2.11.2018 2:59:43   
Dora89
Ja se baš ništa ne ograničavam, jedem i pijem sve što mi se jede i pije, osim alkohola. Sa prvim detetom nije bilo problema, videćemo sad za drugo.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Ishrana u toku dojenja
27.2.2019 19:54:47   
Sanidej
Česti obroci, uz sto vise vode. Od namirnica sve, na kratko odloziti eventualno mahunarke..

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Ishrana u toku dojenja
27.2.2019 21:27:50   
veselicaa
Sada sa Ninom sam jela sve od prvog dana.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Ishrana u toku dojenja
21.3.2019 13:39:56   
dunja RR
Ovako i kod mene.

IZVORNA PORUKA: dijana1*

Ja sam se prva dva-tri meseca posle porodjaja ugojila. Dojenje me iscrpi i onda jedem kao luda. A slatkisa sta sam pojela i vode koliko sam pila to nije normalno. Non stop sam bila gladna i zedna user posted image
Sada je vec druga prica. Normalno jedem.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Ishrana u toku dojenja
21.3.2019 13:40:18   
dunja RR
Da li smemo džigericu, ribu, paradajz čorbu?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Ishrana u toku dojenja
21.3.2019 13:43:17   
dunja RR
Znači med sme

IZVORNA PORUKA: New Mom

Majka koja doji trebalo bi da ima tri glavna obroka i dve užine. Da bi zadovoljila sve nutritivne potrebe, njen jelovnik treba da se sastoji od sledećih namirnica:

  • žitarice: ceralije, pirinač, kukuruz, ječam, heljda, proso i ovas, hleb polubeli ili crni - 250 g dnevno
  • testenine: italijanska kuhinja: pice, pite, lazanje, makaroni sa sirom, mesom, raviole, tortilje, torteline, špagete - do 300 g dnevno
  • mesa: pileće, teleće, juneće, jegnjeće, ćureće, svinjsko (but ili slabina) - do 200 g dnevno
  • riba: pastrmka, tunj, skuša, oslić i sve druge morske ribe - do 300 g dnevno
  • jaja: 4 do 5 nedeljno
  • sir: beli sremski, posan, neslan - do 150 g dnevno, ili kačkavalj do 30 g dnevno
  • mleko, jogurt, kiselo mleko - do 500 ml dnevno
  • ulje: maslinovo, suncokretovo, kukuruzno do 20 g dnevno
  • povrće: sirovo ili bareno - do 350 g dnevno
  • voće: sveže ili sokovi - do 400 g dnevno
  • med: 50 g dnevno
  • šećer: 15 g dnevno
  • napici: voćni sokovi, ruski kvas, boza, mineralne negazirane alkalne vode, limunada, đus, čaj od anisa ili voćni čaj
    Primer ishrane dojilje za jedan dan
    Nije lako iskombinovati sve namirnice, naročito ako se zna koliko je naporan dan dojilje. Zato evo predloga za sastavljanje dnevnog jelovnika.
  • Doručak • 50 g šunke, meko kuvano jaje, puter i med, 250 ml mleka, kriška hleba
  • Užina • 250 g voća ili 250 ml soka
  • Ručak • Krem čorba, blitva, krompir, šargarepa, luk, piletina, hleb, zelena salata i puding
  • Užina • 250 g kompota ili voćna salata
  • Večera • Pica ili pita i jogurt


    Da bismo olakšali posao našim mamama, evo i nekoliko recepata...

    Ukusna ječmena kaša
    Potrebno je: 200 g geršle, 1 l vode i 200 g suvog voća (urme, smokve, šljive), med po ukusu.
    Priprema: Uveče potopite geršlu, ujutru je skuvajte dok ne omekša, dodajte seckano suvo voće i zasladite medom.

    Čorba od prosa
    Potrebno je: 300 g kuvanog prosa, 1 l vode, dve kašike sušenog biljnog začina, 1 kašičica karija, 1 kašičica seckanog crnog luka i 1 kašičica belog luka, pavlaka.
    Priprema: Proso skuvajte s vodom, začinom od povrća i karijem, pa poklopite i pustite da bubri. Poslužite sa pavlakom i barenim povrćem (lisnatim, zeljastim, ili paradajzom).

    Pilav
    Potrebno je: 100 g pirinča, 150 g pilećeg belog mesa.
    Priprema: Pirinač skuvajte da omekša, posebno prokuvajte belo meso, pomešajte, posolite, doajte malo ulja, stavite u rernu da se zapeče i servirajte s pavlakom.

    Supa od kostiju i povrća
    Potrebno je: 200 g junećih kostiju, 100 g junećeg me sa, 200 g povrća (boranija, krompir, šargarepa), so, supena kašika griza ili pirinča.
    Priprema: Sastojke kuvajte u 2 l vode, posolite, a na kraju dodajte griz ili pirinač.

    (Izvor)



  • _____________________________

    310 poljubaca vrelih
    prosuću po licu tvom
    310 poljubaca nježnih
    ...



    Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

    Šekspir

    (odgovor članu New Mom)
    Direktna veza do poruke: 149
       RE: Ishrana u toku dojenja
    21.3.2019 13:54:34   
    veselicaa
    Dunja ja sam jela sta mi se jede,kada sam izasla iz porodilista najvise su mi se jeli slatkisi,a u trudnoci nisam mogla jer mi je bilo muka od njih.Prvih meseci sam jela stalno,verovatno zbog dojenja.

    < Poruku je uredio veselica RR -- 21.3.2019 13:55:32 >

    (odgovor članu dunja RR)
    Direktna veza do poruke: 150
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
    Idi na:







    Praktična rešenja za miran san vaše bebe
    Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
    Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
    Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



    Anketa

    Трудноћа.
    пеперутка16

    Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

    Click Here