|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 21:23:20   
Anoniman
Ne sazaljevam sebe,kazem da nikad nisam imala i da sam navikla tako i da mi ne treba vise! Znam da ima ljudi u jos gorim situacijama ali ima i onih koji imaju a ne cena bas nista danas!
Verujem da ce da se sredi sve al pitanje je ko ce koliko da izdrzi jos!



< Poruku je uredio pcelica Maja -- 20.12.2009 21:24:39 >

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 21:23:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

IZVORNA PORUKA: Dora
Pcelice, nemoj da se ljutiš što ti ovo kažem, ali dobronamerno je zaista.

Ma shvatam sve Dora i nemam zasta da se ljutim,kako sam spremna na hvaljenje tako sam i na kritiku! Nemoj ni ti mene lose sada da shvatis!
Niko me licno ne zna i ne zna u kakvoj smo situaciji!
Ja nikad nisam imala sto ste vi imali! Od kad znam za sebe mi imamo samo za najosnovnije! Radili su mi mama i tata dok mama nije ni primila te plate za koje je radila, u takvom smo gradu da prvi propada! Za mog brata je moralo sve da bude,mislim upisao je i srednju i fakultet ono sto je on voleo,dok za mene nije bilo para,upisala sam ovde ono sto nisam volela i jedva zavrsila! MRZIM kad me pogledaju tugaljivo i daju mi 200 din ko sirocetu da imam! Nije to bitno kazem navikla sam da nemam!
Upoznam mm i shvatimo da zelimo isto i da se volimo,jedini nam je cilj da se bar jedan zaposli za pocetak i odemo privatno (pogresila sam kad sam rekla nesto nase,nisam mislila na to nego da odemo od nasih jer da mozemo presli bi ili kod mene ili kod njega ali pisala sam vec da nema mesta nigde)! Moja tetka je od mojih babe i dede dobila i stan i kucu a jos imaju dobre plate,moji ostavljaju bratu sve a ja kad odlucim da se udam ja moram da idem! Cim bi on nasao posao otisli bi smo i krenuli od 0 kao i vi svi sto ste tako uspeli! Mi do te 0 ne mozemo da stignemo!
MM mi je rekao da vidi koliko ja patim zbog svega i zato je trazio pauzu dok se ne snadje! Ja necu pauzu,izdrazacu sve,mogu ja to znam!
Toliko toga sam htela da napisem al eto sad sam blokirala!
Po ceo dan idem ko osamucena i placem i gledam gde mogu da odem i da pitam za posao,muka mi je od toga da posle ovoliko koliko smo prosli on mora da sedi kuci njegovoj a ja svojoj i da se cujemo i non stop pricamo o tome gde cemo i sta cemo a izlaz nemamo! Non stop se pokusava da se nadju veze i vezice da se bar negde gurnemo bar jedan!Eto vec godinu dana se vrtimo u krug a nista ni makac ka boljem!

Verujem da je nekom muka od mog kukanja ali verujte mi da je i meni muka od sebe! Pretvorila sam se u strasilo!
Tasho izvini zbog psovanja! KAo htela sam da cenzurisem!



Pcelice,
ja znam sta znaci nemati...Secam se da mama i ja nismo imale za uloske, secam se da nismo imale kremu za lice nego smo mazale margarin(meni se sad place kad se toga setim ali me nije sramota to da kazem), nismo imali ni za sta.
Ja jesam zavrsila fakultet ali tako sto sam od drzave dobila kredit jer sam bila najbolji student i radila sam sve vreme studija u kaficu - prala case, konobarisala, trpela pijanu stoku ...pijana stoka ostavlja dobar baksis...
Radim od svoje 17.godine i sama sam sebi platila fakultet...MOji roditelji su i danas u teskoj situaciji...
Ja sam se zaposlila u jakoj firmi sada i hvala bogu OK mi je.
Mm takodje...

Ja znam u kom gradu ti zivis i znam da tamo ima malo mogucnosti...Mozda da razmislis o preseljenju.Mozda da trazite posao u drugom gradu...pa da grcate pod kirijom neko vreme dok se ne stabilizujete...Lupam, samo predlazem..ne znam.

Ali, ne mogu da pohvatam ovu temu o cemu pisemo...najtacnije...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 21:26:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Ne sazaljevam sebe,kazem da nikad nisam imala i da sam navikla tako i da mi ne treba vise! Znam da ima ljudi u jos gorim situacijama ali ima i onih koji imaju a ne cena bas nista danas!
Verujem da ce da se sredi sve al pitanje je ko ce koliko da izdrzi jos!




A zasto taj stav: ne treba mi vise?
kao sto sam napisala ja nisam imala nista onda kad mi je trebalo da kupim sebi i ovo i ono i onda kad su devojke imale ja nisam imala ni za matursku haljinu...Ali nisam bila u fazonu ne treba mi vise..Ne!!!treba mi vise...Hocu da imam! ne samo za hleb. Ne moram da imam za jahtu (jaka stvar) ali hocu da imam svoj zivot, svoju kremu, svoju haljinu, svoje voce, svoj pun frizider...
I sada imam cilj da imam vise nego sada...to je jedini nacin da idemo ka boljem..

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 21:28:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

Pcelice,
ja znam sta znaci nemati...Secam se da mama i ja nismo imale za uloske, secam se da nismo imale kremu za lice nego smo mazale margarin(meni se sad place kad se toga setim ali me nije sramota to da kazem), nismo imali ni za sta.
Ja jesam zavrsila fakultet ali tako sto sam od drzave dobila kredit jer sam bila najbolji student i radila sam sve vreme studija u kaficu - prala case, konobarisala, trpela pijanu stoku ...pijana stoka ostavlja dobar baksis...
Radim od svoje 17.godine i sama sam sebi platila fakultet...MOji roditelji su i danas u teskoj situaciji...
Ja sam se zaposlila u jakoj firmi sada i hvala bogu OK mi je.
Mm takodje...

Ja znam u kom gradu ti zivis i znam da tamo ima malo mogucnosti...Mozda da razmislis o preseljenju.Mozda da trazite posao u drugom gradu...pa da grcate pod kirijom neko vreme dok se ne stabilizujete...Lupam, samo predlazem..ne znam.

Ali, ne mogu da pohvatam ovu temu o cemu pisemo...najtacnije...


Pa i ja znam sta znaci al nikad se nisam zalila! Cekamo da vidimo da li ce da zovu iz vojske i tad cemo morati da se selimo i grcamo,ali neka,samo da smo zajedno i ja ne biram posao!

Pa ja sam izgleda otisla of sa mojim pricama,uglavnom tema je o svetkoj ekonomskoj krizi!user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 21:31:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI
A zasto taj stav: ne treba mi vise?
Ne!!!treba mi vise...Hocu da imam! ne samo za hleb. Ne moram da imam za jahtu (jaka stvar) ali hocu da imam svoj zivot, svoju kremu, svoju haljinu, svoje voce, svoj pun frizider...
I sada imam cilj da imam vise nego sada...to je jedini nacin da idemo ka boljem..


Mozda bih i razmisljala tako kad bi se pomakli odavde,znam da bih svojoj deci htela da omogucim da imaju vise a ne kao ja da budu! Ali trenutno mislim da bi bilo dovoljno da bar on i ja uspemo da se osamostalimo jer ovako je mnogo tesko!

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 20.12.2009 21:33:11 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 21:33:24   
Anoniman
Mala, ono testiranje jos nije bilo i ja nisam zaboravila...
Poslednje sto sam cula je da je ove nedelje bila SUbotica a sledece tvoj grad////
I zvace ga.

a onda ta cela prica traje samo jedan dan (selekcija)...

Dobice poziv ovih dana  a ja sutra zovem da vidim da li su rezervisali datum...
(to uvek bude na istom mestu..Sportski centar tamo u prizemlju u nekom restoranu)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 21:34:14   
Dora
Pišemo ko se kako snašao u životu...user posted image Oti, svaka čast user posted image
Ja sam živela u Zrenjaninu a svako ko je iz Zrenjanina dobro zna da se tamo čovek ne može zaposliti čak ni preko veze jer sve je toliko propalo da i oni koji rade isto im je radili ili ne radili...volontirajuuser posted image
Zato smo mi lepo sa tek rođenom bebom i 200 E u džepu došli u NS. Sećam se, kupimo nešto bedno za jelo jedan dan i mm kupi novine Kurir a ja poludim što baca pare...plače mi se kad se setim. Počeo je tako što je radio u jednoj fabrici, imao dobru platu ali je posao bio sledeći: 12h stoji (nema stolice) i gleda u traku koja pakuje flaše. Jednom ili dva puta u toku smene nešto se zaglavi, on to odglavi i nastavi da gleda. Dolazio je kući plačući. Samo je radio i spavao, ja sam bila sa nervoznom bebom sama po ceo dan, bilo mi ga žao...
Jedne noći došao je i rekao -Ja sam dao otkaz. E, neka si! rekoh ja i tad nas je Bog pogledao...
Posle smo videli da sreća prati hrabre... tako je i danasuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 21:35:04   
Anoniman
Hvala ti najdraza al ne znam da li ce da uradi on dovoljno!
Teram ga da vezba sa mojim bratom malo ...

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 20.12.2009 21:36:23 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 21:38:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Pišemo ko se kako snašao u životu...user posted image Oti, svaka čast user posted image
Ja sam živela u Zrenjaninu a svako ko je iz Zrenjanina dobro zna da se tamo čovek ne može zaposliti čak ni preko veze jer sve je toliko propalo da i oni koji rade isto im je radili ili ne radili...volontirajuuser posted image
Zato smo mi lepo sa tek rođenom bebom i 200 E u džepu došli u NS. Sećam se, kupimo nešto bedno za jelo jedan dan i mm kupi novine Kurir a ja poludim što baca pare...plače mi se kad se setim. Počeo je tako što je radio u jednoj fabrici, imao dobru platu ali je posao bio sledeći: 12h stoji (nema stolice) i gleda u traku koja pakuje flaše. Jednom ili dva puta u toku smene nešto se zaglavi, on to odglavi i nastavi da gleda. Dolazio je kući plačući. Samo je radio i spavao, ja sam bila sa nervoznom bebom sama po ceo dan, bilo mi ga žao...
Jedne noći došao je i rekao -Ja sam dao otkaz. E, neka si! rekoh ja i tad nas je Bog pogledao...
Posle smo videli da sreća prati hrabre... tako je i danasuser posted image




Nemas pojma Dora kako mi je drago kad cujem tako da je neko ziveo i sad je sve ok! Zato sto razumem sve to! user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 21:39:06   
Dora
IZVORNA PORUKA: OTI



A zasto taj stav: ne treba mi vise?
kao sto sam napisala ja nisam imala nista onda kad mi je trebalo da kupim sebi i ovo i ono i onda kad su devojke imale ja nisam imala ni za matursku haljinu...Ali nisam bila u fazonu ne treba mi vise..Ne!!!treba mi vise...Hocu da imam! ne samo za hleb. Ne moram da imam za jahtu (jaka stvar) ali hocu da imam svoj zivot, svoju kremu, svoju haljinu, svoje voce, svoj pun frizider...
I sada imam cilj da imam vise nego sada...to je jedini nacin da idemo ka boljem..



To i ja kažem. Jedino tako možeš imati više. Ja sam malo čudna, neskromna, poletim lako... Stalno sam htela više, bolje... Nikad nisam rekla e, to je to... Obilo mi se o glavu 1000 puta al sam ostala ista. MM je drugačiji ali voli to kod mene. Uvek mi je bio beskrajno zahvalan što sam ga bez reči podržala kad je onda dao otkaz i samo sam rekla: Pre ćemo umreti nego živeti ko psi.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 21:43:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Pišemo ko se kako snašao u životu...user posted image Oti, svaka čast user posted image
Ja sam živela u Zrenjaninu a svako ko je iz Zrenjanina dobro zna da se tamo čovek ne može zaposliti čak ni preko veze jer sve je toliko propalo da i oni koji rade isto im je radili ili ne radili...volontirajuuser posted image
Zato smo mi lepo sa tek rođenom bebom i 200 E u džepu došli u NS. Sećam se, kupimo nešto bedno za jelo jedan dan i mm kupi novine Kurir a ja poludim što baca pare...plače mi se kad se setim. Počeo je tako što je radio u jednoj fabrici, imao dobru platu ali je posao bio sledeći: 12h stoji (nema stolice) i gleda u traku koja pakuje flaše. Jednom ili dva puta u toku smene nešto se zaglavi, on to odglavi i nastavi da gleda. Dolazio je kući plačući. Samo je radio i spavao, ja sam bila sa nervoznom bebom sama po ceo dan, bilo mi ga žao...
Jedne noći došao je i rekao -Ja sam dao otkaz. E, neka si! rekoh ja i tad nas je Bog pogledao...
Posle smo videli da sreća prati hrabre... tako je i danasuser posted image



Dora, ja jesam celog zivota bila skromna jer nisam imala i jeste da je sada i mm manje vise OK...(spaseni smo jer on ima svoj stan pa nismo pod kirijom) ali...uvek ima problema...
Ali sada moji nemaju...pisala sam o tome (tema:muz neradnik-kako da pomognem mami?)...Moja mama je svedena na minimalac u propaloj firmi a tata je taksista koji je neradnik...I onda je meni krivo sto moja mama nema, sto zeli da mi da a nema....sto cesto odem kod njih a vidim da im treba i tako...
I sad bih volela da mogu da im pomognem...ali...mene ceka beba i moram prvo svoju porodicu da gledam...
Ma tesko je nema sta!!!u ovoj zemlji...

ALi moram jos nesto da kazem:
ja radim posao selekcije kandidata za posao...radim intervjue kako za najobicnije poslove (cistacica, magacinski radnik) do onih visokih...
Mnogi dolaze i ovako kazu na intervjuu:
"ja necu da radim ovo, ovo i ovo...A radio bih ono ako je plata veca od 700 evra"
a ta osoba ni dana iskustva i ne radi nista godinama...A bira...Daje sebi pravo da bira....
Lillyt je lepo to rekla i ja se slazem...I ja sam sa diplomom fakulteta radila kao sekretarica i trazila BILO STA jer sam morala...A danas mnogi mladi jednostavno nece da rade...ima onih koji sebi daju za pravo da NECE da rade...
kad bih vam pricala ne biste verovale..

Ja sam skroz u tome i znam kakav se kadar nudi u Srbiji...
Ponekad ima posla a nema ko da radi...
Naravno ima i obrnutih slucajeva...



(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 21:50:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI


Mnogi dolaze i ovako kazu na intervjuu:
"ja necu da radim ovo, ovo i ovo...A radio bih ono ako je plata veca od 700 evra"
a ta osoba ni dana iskustva i ne radi nista godinama...A bira...Daje sebi pravo da bira....
Lillyt je lepo to rekla i ja se slazem...I ja sam sa diplomom fakulteta radila kao sekretarica i trazila BILO STA jer sam morala...A danas mnogi mladi jednostavno nece da rade...ima onih koji sebi daju za pravo da NECE da rade...
kad bih vam pricala ne biste verovale..

Ja sam skroz u tome i znam kakav se kadar nudi u Srbiji...
Ponekad ima posla a nema ko da radi...
Naravno ima i obrnutih slucajeva...




E oko toga sam i zapocela pricu na ovu temu! Ja bih radila bilo sta ali nemaaaa... Dovoljno je da vam kazem da sedim u frizerski salon ko pomocni radnik (a oni bi trebalo da primaju izmedju 12 000- 15 000 din) ni za sta BUKVALNO (da mi nedeljno po 200 din)! Sa nadom da cu da ukradem i taj zanat i ako vec nisam mogla da upisem fakultet, san mi je bio da upisem geografiju,da budem profesor ili geolog ali nisu imali da me puste da upisem,da pozavrsavam sta mogu i da imam sto vise solucija za posao! Moj brat zavrsava informatiku,jos jedan ispit mu ostao,mogao je da radi kao prof.matematike ali nece,lencuga je strasna,ali on uvek ima za kafe,kafice i za ono sto mu treba!
Pricala sam kako ljudi danas imaju posao i ne cene ga,kukaju non stop!

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 20.12.2009 21:52:24 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 21:50:26   
Dora
user posted image išla sam jednom za razgovor za posao i nagledala sam se tamo svegauser posted image volela bih da radim tvoj posao bar jedan dan!
Znaš, ponekad izaberu pogrešne ljude za neki posao, možda bi čovek bez iskustva ako se dobro obuči bio kvalitetniji i pametniji. Sve to zavisi koliko je ko odgovoran, a neko ko ti dođe sa raznim prohtevima...uhuser posted image
Ipak mi nije jasno da li se ceni ili ne kad neko na razgovoru ne pita za platu? Moja drugarica radi mesec dana, dočeka platu, vidi da je to smešna cifra i da otkaz...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 21:53:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

user posted image išla sam jednom za razgovor za posao i nagledala sam se tamo svegauser posted image volela bih da radim tvoj posao bar jedan dan!
Znaš, ponekad izaberu pogrešne ljude za neki posao, možda bi čovek bez iskustva ako se dobro obuči bio kvalitetniji i pametniji. Sve to zavisi koliko je ko odgovoran, a neko ko ti dođe sa raznim prohtevima...uhuser posted image
Ipak mi nije jasno da li se ceni ili ne kad neko na razgovoru ne pita za platu? Moja drugarica radi mesec dana, dočeka platu, vidi da je to smešna cifra i da otkaz...



Dora mogu da otvorim temu koja se toga tice...O tome stvarno sve znam.,..Godinama sam u toj prici...
KOnkretno, ja masovno primam ljude bez iskustva ali znam da mnoge firme to nece...

Otvoricu temu: saveti za ponasanje na  intervjuu za posao ako hoces

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 21:54:40   
anuksunamun
ljudi u severnoj americi ljudi prvo pregovaraju o plati ...i kada traze oglase za posao ubace u kriterij trazenja visinu plate ,ja sam bilauser posted image user posted image user posted image 5 dana ,mislila sam da je to sramota pitati odmah ....koji smo mi robovi jbt :):)

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 21:57:21   
Anoniman
Koliko prosecno treba za mesec dana zivota u Bg ili NS,znaci skromno,najosnovnije sto treba bez stana,struje...?

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 22:02:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anuksunamun

ljudi u severnoj americi ljudi prvo pregovaraju o plati ...i kada traze oglase za posao ubace u kriterij trazenja visinu plate ,ja sam bilauser posted image user posted image user posted image 5 dana ,mislila sam da je to sramota pitati odmah ....koji smo mi robovi jbt :):)


Da zanemarim sto smatram da je neprofesionalno u Srbiji traziti da kandidat za posao (pogotovu onaj bez iskustva) prica o plati...
Ali nema veze...

Savetujem da kandidat ne pominje cifre na intervjuu za posao.
Ako poslodavac pita koliko kandidat ocekuje  a kandidat trazi pocetnu poziciju (nema mnogo iskustva) najbolje je da kandidat PROBA da izbegne odgovore i neka da neki diplomatski odgovor: "Meni plata sada nije prioritet...Zadovoljan sam poslom koji ima perspektivu i poslom koji ima tendenciju da da onoliko koliko zaposleni zasluzi" ili "Spreman sad da pocnem od pocetka jer nemam mnogo iskustva i sada mi je bitnije da nadjem posao i sticem iskustvo"

Ako poslodavac insistira da kandidat kaze sumu, najbolje je da kaze opseg i to sirok opseg...i da ne precenjuje sebe jer tako smanjuje sebi sansu da dobije posao.

Ako kandidat ima iskustva i konkurise na visoko mesto, onda razgovor tece malo drugacije

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 22:02:39   
anuksunamun
to je relativno...mi smo samo na hranu u bg-u trosili nezamislivu kolicinu para...maxi je preskup ...ali ga ima svugde...osim toga visili smo po restoranima...i trosili smo oko 1200eura mesecno..imali smo svoj stan...nismo imali kola(uzimali smo rent a car ,s vremena na vreme)ali ako izbacis restorane iz price i ides u nedeljne nabavke u Rodic npr...dvoje ljudi mogu da prezive i sa 500-600 eura,,,ali to je jako tanko

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 22:05:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Koliko prosecno treba za mesec dana zivota u Bg ili NS,znaci skromno,najosnovnije sto treba bez stana,struje...?



Pcelice ja sam sa bivsim deckom zivela sa 600 evra mesecno a od toga:
150 evra kirija
50 evra racuni
ostalo: hrana, zivot, fakultet, prijave ispita i slicno...
Jako jako skromno smo ziveli...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 22:07:37   
Anoniman
Hvala... user posted image
Oti sad cu da ti pustim pp!


< Poruku je uredio pcelica Maja -- 20.12.2009 22:08:42 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 22:08:00   
anuksunamun
znam oti ..ali ovde je plata otvorena -javna ponuda ...nema ti sta da trazis i da pominjes cifre....kao kandidat ti od poslodavca dobijes preciznu informaciju o visini plate...ako imas iskustva ...preko 5 godina...tema plate i ostalih beneficija je normalna za pregovaranje...ja samo govorim koliko smo mi ponizeni kao ljudi koji imaju svoje potrebe...koje ne smes da izrazis i ulazis u neizvensnost...mislim sve mozes izracunati sta i kako...tamo si bukvalnio ucenjen da cekas dok ne vidis platu...mislim to je teska glupost..a kao sto rekoh menbe je isto tako bilo sramota da pitam za platu..a to znaci da ja nemam pojm akoliko ja vredim...ni otprilike..nego poslodavac treba da me odmeri (da napravi proizvoljnu procenu )sto je teski autokratizam ..pa mislim ajde reci da je bolji taj sistem...kao nemas pojma kolika je plata a treba da budes od samog starta lojalan kompaniji??

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 22:11:24   
Anoniman
slazem se da je sve to rasulo...
ali ja kad sam isla na razgovor za posao (posle godina konobarisanja i svega) i to za razgovor za posao u struci (ljudski resursi) mene plata stvarno nije interesovala...
Rekla sam lepo: Ne interesuje me kolika je plata.Nemam iskustva, bicu zahvalna ako me primite da radim u struci a nemam iskustva...Naravno, ocekujem da plata raste zajedno sa mojim radom ali sada moze da bude koliko god...

Imala sam srece da je moja firma to ispostovala...Krenula je kao mala plata i periodicno rasla onako kako je raslo i moje iskustvo i rad.

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 22:18:15   
Verus
Dora, slazem se sa tobom da smo u tom smislu blagoslovena generacija...ma koliko je bilo tesko naucili smo kako da se borimo (ako smo naravno imali srecu da imamo roditelje koji su na dobro odgojili i naucili)....nisam sve citala, idem da nastavimuser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 22:24:22   
Verus
user posted image
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ne smarš pčelice. Tužno je što ljudi koji se ne stide da rade bilo šta ne mogu. Nemaju mogućnosti.

Meni se kosa na glavi diže od ljudi kojima je ispod časti da rade neke stvari. Pa mjku mu, jel hoćeš da zaradiš ili nećeš? Ne mislim da ako neko prihvati da sprema stan (kao spremačica) treba time da se zadovolji i da mu to bude životni poziv, ali radiš dok ne nađeš bolje.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Svetska ekonomska kriza
20.12.2009 22:30:21   
anuksunamun
naravno oti ...to je super imala si srece...hvala Bogu...moja drugarica je dipl.prof knjizevnosti koji radi u kafani...ali sto su devojke rekle preekalilo nas je ludilo tamo ...sada je sve lakse ....kad si blago agresivan i ambiciozan u sistemu(kanadskom)nema ti kraja :):)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here