|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
31.10.2012 20:28:23   
Olga75
moze nervoza svasta da uradi ali ako ne planirate bebu nemojte je praviti user posted image
najbolje je da ona i posle bete koja moze biti i negativna ode kod ginekologa i lepo se konusltuje sa njim oko kontracepcije a i ti bi svakako trebao da vodis racuna i o svom i o njenom zdravlju i da koristis prezervativ
kao sto rekoh , postujem ja i ljubav i poverenje i prvi put ali sto je sigurno sigurno je
svako dobro vam zelim oboma i molim te javi nam se posle rezultata user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu aero5)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
31.10.2012 20:44:44   
aero5

IZVORNA PORUKA: Olga RR

moze nervoza svasta da uradi ali ako ne planirate bebu nemojte je praviti user posted image
najbolje je da ona i posle bete koja moze biti i negativna ode kod ginekologa i lepo se konusltuje sa njim oko kontracepcije a i ti bi svakako trebao da vodis racuna i o svom i o njenom zdravlju i da koristis prezervativ
kao sto rekoh , postujem ja i ljubav i poverenje i prvi put ali sto je sigurno sigurno je
svako dobro vam zelim oboma i molim te javi nam se posle rezultata user posted image


Hvala vam puno. Ja nisam hteo nista bez zastite bas zbog toga. ali eto desilo se. I sada to "nisam hteo" ne znaci nista. Nadam se da je samo neki blagi poremecaj hormona. hvala jos jednom

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
31.10.2012 20:49:48   
Olga75
sve cete videti posle bete i svakako obavezno koristite zastitu user posted image
i naravno javi nam da ne brinemo , ljubi vas teta Olga RR user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu aero5)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
31.10.2012 20:51:11   
aero5
Javljamo :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
3.11.2012 23:58:03   
aero5
Uradili smo test, negativan je. Beta je pokazala vrednost 1.

(odgovor članu aero5)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
24.12.2012 19:09:21   
New Mom
Ovo je prvi put u životu da mi se desilo da imam krvarenje van normalne menstruacije (sem naravno lohija).

Naime, dobila sam 3.12. prvu menstruaciju posle porođaja, a 21. sam uvidela krvav trag na gaćicama. To se ponovilo u još nekoliko navrata u sledeća 2 dana. Jako oskudno, trag je taman skoro braon (dok recimo kad se brišem primetim kao rozikaste niti).

Zakazala sam kod dr u petak.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu aero5)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
24.12.2012 19:11:51   
Olga75
meni se cesto desava ovulacijsko krvavljenje , mozda je to i kod tebe ali najbolje je da vidis kod dr

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
29.3.2013 21:15:39   
New Mom
Ja sam u haosu.user posted image
Prvi ciklus 3.12, drugi ciklus 21.12, treći ciklus 19.01., četvrti 25.02., peti 20.03.
Ja sam uvek, uvek bila tačna na 29 dana.
A pride su mi menstruacije (pre)obilne, traju po najmanje 7 dana, držim i tampon i uložak istovremeno i opet mi posle sat vremena probije.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
29.3.2013 21:18:14   
New Mom
Mislim nije baš vanmentrualno kako tema se zove, više sam zbog uvodnog posta ovde pisala.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
29.3.2013 21:21:20   
Verolina
To su ti anovulatorne menstruacije sa dominantnim estrogenom. Je l' dojis?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
29.3.2013 21:33:31   
New Mom
Prestala sam pre nedelju dana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
29.3.2013 21:35:34   
Verolina
Pitam zato sto je moja kuma imala isti problem. Ginekolog joj je rekao da ce prestati kad prestane da doji i tako je i bilo.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
29.3.2013 21:44:19   
New Mom
Nadam se jer me ovo izluđuje. Posle KL nije bilo tako, količinski su bili normalni i od 35 dana posle 3 ciklusa se vratili na 29.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
8.4.2013 13:30:04   
jance
sad sam izasla iz WCa, malko neprijatno iznenadjena.
25.03. sam dobila prvu menstruaciju posle porodjaja, evo sad sam ponovo videla onaj karakteristican sukrvicasti sekret , kao da cu da dobijem... pfffff samo mi sad neki poremecaj hormona fali!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
15.9.2014 22:19:36   
big mum
"Premenstrualno krvarenjeKao i u prethodno opisanom poremćaju i kod premenstrualnog krvarenja podaci koje lekar dobija od žene su veoma karakteristični.Problem se najćešce opisuje kao vrlo oskudan, mrk, sukrvav iscedak koji se pojavljuje 4-5 dana pre nego što nastupi pravo menstrualno krvarenje.Sve se na identičan način ponavlja u sledećem ili sledećim ciklusima zbog čega se žena, manje više zabrinuta, javlja svom lekaru. Ovaj poremećaj je posledica postepenog smanjenja proizvodnje PROGESTERONA u žutom telu koje se formira na mestu prsnutog jajnog folikula tokom ovulacije. Progesteron sekretorno transformiše materičnu sluznicu,koja je prethodno izgrađena dejstvom estrogena.U normalnim situacijama produkcija progesterona u žutom telu započinje dva dana posle ovulacije ,veoma brzo doztiže svoj maksimum na kome se održava sledecih 12-14 dana. Ukoliko se ne desi trudnoća funkcija žutog tela naglo prestaje nakon čega će uslediti menstrualno krvarenje.Pojavu gde žuto telo postepeno smanjuje produkciju progesterona ,zbog čega se i javlja premenstrualno krvarenje, označavamo "Insuficijencijom žutog tela"

E ovo mi se dešava već oko 2 god otprilike kad sam kad je bio prvi ciklus poslije zadnjeg poroda.6 mj nakon tog s am stavila spiralu-išla na redovne kontrole sve ok.Međutim sad mi traje već 7 dan i još uvijek nema pravog men.krvarenja.
Imam zakazano kod gin.za sledeći utorak.Pa ću da vidim šta je tačno u pitanjuuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
26.2.2016 21:21:25   
Mariya
Prvi dan poslednjeg ciklusa mi je bio 3.februar,do 10.02. Sad su se ciklusi ustalili na 40 dana. I onda sam 16. I 17.og imala nešto što ne bih ni nazvala krvarenjem, narandžasta sluz,ponekad sa končićima crvene krvi i to samo kad se obrišem. I opet to 23. I 23.og,samo je sad bilo i malo braon i veoma malo sveže krvi,i danas narandžasti sekret. Pošto merim BT, znam da sigurno nije ovulacija. A i ne bi se desila 2x. U novembru sam bila kod ginekologa, tad mi je rekao da imam ranicu na grliću,radila Papa test i otad nisam bila (sram me bilouser posted image )da li je moguće da ta ranica krvari,ili je do hormona?

< Poruku je uredio Mariya -- 26.2.2016 21:22:40 >

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
3.5.2016 10:06:56   
Mikica89
Cao svima,

Vec nekoliko meseci mi se desava da 7-8 dana pred menstruaciju krene da mi curi neka tecnost cija je boja nekad svetlo roze(kao sukrvica), nekad braon, a nekad i nesto kao sivo i bukvalno nekad sve boje promeni u jednom danu. Bila sam kod ginekologa, prvo mi je bio nadjem enterokokus u cervikalnom brisu pa sam koristila Macmiror, otisla na kontrolu i nalaz mi je bio uredan. Medjutim, simptomi nisu nestali, onda mi je nadjena kandiida u malom broju (ne znam koliko tacno posto je nalaz bio kod doktorke) i koristila sam Ginodaktanol i opet sve isto. A doktorka je rekla da ne treba da dolazim na kontrolu zbog kandide jer nije nista strasno. Ne osecam nikakav svrab ni peckanje. U martu sam radila progesteron 19og dana ciklusa i bio je 32, doktorka kaze da je to odlicno. Radila sam mikoplazmu i ureaplazmu i to mi je ok. Planiram trudnocu, ali nikako da se sredi ovo pa se bas nerviram. user posted image
Da li se nekom desavalo nesto slicno? Vise ne znam sta da radim, razmisljam i da promenim lekara, mozda treba da uradim neke druge nalaze.
Izvinjavam se sto sam se ovoliko raspisala, ali bas se brinem. Ako neko ima neku ideju kako da resim ovo mnogo bi mi znacilo.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
26.4.2018 17:57:40   
IvanaSK RR
Po menstrualnom kalendaru, a i po sekretu danas bi trebalo da mi je ovulacija. Ja sam malo prokrvarila. user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mikica89)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
26.4.2018 18:02:20   
Ana RR
Ivana, kakvo je krvarenje, baš kao menstrualno ili čisto imaš tragove krvi?

Meni se ranije dešavalo da na dan ovulacije bude krvi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
26.4.2018 18:14:08   
IvanaSK RR
Tragove krvi. Vrlo malo na gacicama, uglavnom kad se obrisem.
Ovo mi se nikad nije desavalo.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
27.4.2018 22:28:23   
vocicana
Ovulacija Iv, proci ce. Sto mrzi te situacije nerazjasnjene.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
27.4.2018 22:37:36   
Anck Su Nmaun
I meni se po nekad desi na ovulaciju malo da zabrlja a i nekad me bas boli taj dan stomak user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
12.7.2019 11:28:48   
RadoznalaTeta
Dobar dancic...

Je li neka od vas zna kako ide situacija s menstrualnim ciklusom poslije Methylergometrin kapi?
Imala sam izvanmenstrualno krvaranje, pa dobila te kapi (3x15 kapi dok ne prestane krvarenje). Danas je prestalo, pa me zanima kad da ocekujem sljedeci menzes?
Ginkic mi je na godisnjem, a i ja bih isla samo da znam kako i kad cu dobiti men.! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
15.8.2020 11:49:10   
Filadendronka
Devojke, po prvi put imam neko braon/roze mrljanje vec nedelju dana. Proslo je 20ak dana od menst. dojim jos uvek, Imala sam dva cuklusa nakon porodjaja i pretpostavljam da je hormonski disbalans u pitanju. Brinu me samo bolovi u donjem delu stomaku koje imam povremeno vec nedeljama unazad. Ginekolog ima termin tek u sept, ne znam sta mi je ciniti. 

(odgovor članu RadoznalaTeta)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Vanmenstrualno krvarenje izazvano hormonima
16.8.2020 9:18:06   
jess021
Fil, mozes li da uradi hormonski status pa i te nalaze da ponese da ih vidi? Ides drzavno?


Ako bas imas bolove i krvarenje, ja bih ipak otisla na pregled privatno. Ne da te olasim, nego mi je predugo mesec i po dana ako imas tegobe. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here