|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
15.8.2012 10:19:53   
NadaR
Super Anck user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
13.5.2021 17:23:46   
degu
Dobar dan drage moje! Dugo me nije bilo, ali osećam moralnu obavezu da na ovom divnom portalu podelim svoje iskustvo. Nekom će značiti.Još u trudnoći, pre 5 godina mi je rezultat papa testa pokazao IIIa grupu, kolposkopija je takođe pokazala promenu. Odmah sam upućena u Kamenicu, rađena mi je biopsija, koja je pokazala tad CIN1. Praćena sam do kraja trudnoće i negde od 8.meseca mi je papa opet bio dobar, kao i posle porođaja, tako da je tad rešeno da ja to samo pratim dalje redovno kod svog ginekologa. Moja državna dr-ka više nije radila, njoj sam jedino verovala u dispanzeru, tako da sam nastavila privatno da radim papa test na svakih 6 meseci i bio je ok do pre nekih 2 meseca kad je opet bio IIIa grupa. Otišla sam privatno da to rešim. Dr je predložio loop eksciziju. Intervencija je rađena u kratkotrajnoj totalnoj anesteziji. To je vrlo lagano prošlo. Nakon intervencije prvih 5 dana nisam krvarila uopšte. Tad je krenulo neko blago krvarenje, od deset_og dana se krvarenje pojačalo. Zakačili su me i praznici, javljala sam se u ordinaciju, međutim obim krvarenja je bio kao recimo slabiji ciklus, nije bilo za brigu, trebala sam doći posle praznika, međutim ja sam dobila, pa se to sve sastavilo. Menstruacija je stala u subotu, sve je stalo, baš sam se bila obradovala. U noći između subote i nedelje sam ustala da idem u wc kad sam oset_ila da je izletelo iz mene, kao balon. Uložak mi je bio pun krvi i ogroman ugrušak na njemu. Jako sam krvarila, svakih pola sata menjala uložak, ugrušci su ispadali. Ja nisam znala jel to zaostala menstruacija, ili je grlić, znam da je bilo jezivo, slošilo mi se momentalno. Otišla sam u bolnicu, oni su mi ubacili 2 vaginalne štrajfne da zaustavr krvarenje. Ujutru mi je dr to izvadio i krvarenje je malo stalo, sad tek tek brljavi. Mesec dana je prošlo od intervencije. Sad sam na bolovanju. Posle intervencije nisam bila, to je bila moja greška. Rekli su mi da usporim, da ne dižem teško. Ja ipak mislim da sam trebala da mirujem. To sporo zarasta, to je sluzokoža, nema kiseonika.Eto da znate da se sve to može desiti, da se ne prepadnete, sve će se rešiti i mirovanje pod OBAVEZNO i ništa teže od 1kg ne dižite. Ne može da zaraste ako se stalno naprežete.Da, stigao je rezultat ph analize. Ipak je CIN3 sad, tako da sam u zadnjem času to uradila. Rubovi isečka su zdravi, tako da je cela promena otklonjena. Ne znam kad ću se oporaviti od ovoga fizički i najviše psihički. Ali polako, nadam se da je najgore prošlo.



_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
13.5.2021 18:01:21   
Milena18
Degu, žao mi je što si kroz to morala da prođeš. Želim ti da se brzo sasvim oporaviš. I super je što si podelila svoje iskustvo, možda će nekome koristiti. A dovoljno je i samo što nas je tvoj podset_io koliko su redovni pregledi važni. 


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
13.5.2021 18:18:42   
vonavoj
Joj,degu,strasno za krvarenje..imaces traumu ceo zivot..ja sam tako imala posle ispadanja spirale..ne zelim nikome..uzas..

Bitno da je sada sve ok i da si na vreme otklonila sve sto nije valjalo.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
13.5.2021 20:33:45   
degu
Da, Von, ne mogu da se opustiti da spavam jer se bojim šta se može desiti noću. Grozno iskustvo, baš mi je trauma, ceo dan sam plakala. Sad polako, sve ispočetka i mora biti dobro 😘



_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
13.5.2021 20:52:04   
Maslacak15
joj degu bas mi je zao. dobro je da si ipak.na.vreme odstranila!! za sve ostale jos jednom.savet: nikad nikad nemojte raditi bilo.kakve hiruske zahvate.po privatnim ordinacijama! znam da je problem znam da se ceka sve znam, ali samo velike institucije sa dovoolljno iskustva i opremljene za kompletnu hirusku negu koja nije mala stavka treba da dodju u obzir. 


to sto placate nije garancija nicega. od srca vam savetujem, ne cinite tu gresku.


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
13.5.2021 22:59:40   
degu
Znam Maslačak, ne bih ni ja sad to uradila tako, ali zbog korone je sve otišlo kako ne treba, sve se odužilo i htela sam ja to da mi se reši još u Kamenici tad, ali oni su me otkačili. U dispanzeru kod nas mi je papa uvek bio dobar, na insistiranje moje dr-ke tada sam otišla da uradim papu privatno, jer ona je kolposkopski videla to i bila sigurna u svoj sud. Tako da sam se državno vrtela u krug, oni bi to pratili dok ne pređe u cancer. 

Ovaj dr je dobar, radio je u Kamenici, dobila sam jako puno preporuka za njega i verujem mu, ali da, sve bi bilo mnogo lakše da je rađeno državno. Super je kad sve glatko prođe, ali kad se iskomplikuje baš i nemaš kome da se obratiš. Tako da se slažem, treba raditi državno, koliko god se intervencija činila rutinska.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 7:24:40   
flamingos
Degu,žao mi je što si kroz sve to prošla.Da,redovne kontrole mnogo znače.Dobro je kad se sve dobro završilo.Ćuvaj  se.Želim ti sve najbolje.❤


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 8:22:50   
jess021
Degu, drago mi je da sve u redu i da je sve to iza tebe.


Kao sto si rekla, sad trenutno je jedini opcija privatno. Moja sestra je radila skoro isto to. Zbog korone bukvalno nista ne rade ni u Betaniji ni na poliklinici. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 9:23:28   
degu


IZVORNA PORUKA: Milena18

Degu, žao mi je što si kroz to morala da prođeš. Želim ti da se brzo sasvim oporaviš. I super je što si podelila svoje iskustvo, možda će nekome koristiti. A dovoljno je i samo što nas je tvoj podset__io koliko su redovni pregledi važni. 




Da, upravo je meni bilo potrebno da pročitam ovakvo iskustvo, da znam šta mi se dešava, nisam naišla na nešto slično. Hvala vam drage žene, samo kad je to odstranjeno, a ovo će proći, samo još malo strpljenja!!!

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 9:32:29   
Maslacak15
Dada iskreno ja se sa CINovima nebih zezala niti bi ih pratila. Ja bih insistirala da se CIN skine uvek i to sto pre.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 9:34:04   
BubaBubica
Ja sam pre nove godine takođe odstranjivala promenu na grliću isto privatno, jer nema šanse da bih to uradila u Pančevu državno, ne samo mojoj tetki su samo prilikom biopsije napravili sranje pa su je ušivali, nekoliko žena je tako prošlo. Ja imam ok iskustvo mada ni ja nisam skroz mirovala i duže sam krvarila nego što je trebalo. Meni su nalazi bili hronična upala cervixa ali baš zapuštena, napravila se velika površina leukoplakije, istina nisam bila na papa 6 godina iako mi je taj dr na državno pre tih 6 godina video ranicu ali je rekao da to ima svaka žena koja je rodila i da ne treba ništa raditi. Ja se nadam da je sad sve u redu iako su rezultati papa i kolposkopije sad pokazali da nema ničega, doduše nemam više ni bolova ni krvarenja kao pre, sad sam još i trudna, ostala dva meseca nakon intervencije sasvim slučajno, i nema problema, nemam ni bolova, sve se drži kako treba. Užas koliko umemo da zapostavimo sebe, mada najčešće iz straha.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 9:36:33   
BubaBubica

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Dada iskreno ja se sa CINovima nebih zezala niti bi ih pratila. Ja bih insistirala da se CIN skine uvek i to sto pre.
 


Šta su to CINovi, nisu pominjali a i ne bih da googlam, ne treba mi sad to.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 9:52:46   
Ana RR
Degu, draga, mnogo mi je žao što si morala da prođeš kroz to. Bitno da je na vreme sve urađeno i da je sada iza tebe. Grlim te user posted image user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 14.5.2021 10:28:33 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 10:56:27   
degu
Cin 1,2 i 3 su prekanceroze. Cin 3 je poslednja faza pred karcinom, ili Carcinom in situ. Zvuči strašno i jeste tako, odreagovala sam u poslednjem momentu. 

Meni  su tad govorili da trudnoća može da regeneriše cervix, papa je bio opet dobar i ja sam se nadala da se to i desilo. Ali rezultati su sad pokazali da se to nije desilo, već je napredovalo i piše još svašta u tom nalazu, da su abnormalne ćelije koje pokazuju jaku mitotičku aktivnost, znači da je bilo pitanje momenta kad bi prešlo u nešto gore.Ovako se nadam da je to sad gotovo, a svesna sam da postoji velika mogućnost da se vrati, tako da ću morati uvek redovno pratiti. Nek ovo bude sva trauma vezana za to i biće dobro.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 10:59:47   
Sanjica26 RR
Дегу, грлим те. Важно да си на време одреаговала. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 11:02:03   
degu
Buba Bubice, od hronične upale cervixa takođe može papa pokazati da se nešto dešava, ali to nije prekanceroza, skineš je i zaboraviš na nju. To ti pokaže ph analiza na kraju. Prekanceroze su uzrokovane hpv-om koji je uzročnik raka grlića materice i u suštini uvek kod pada imuniteta može da se aktivira. Zato je jedini način dizanje imuniteta, zdrava ishrana, zdrav način života .



_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 12:34:55   
BubaBubica
Meni je dr rekla samo da jeste bilo pretkancerozno stanje. Evo šta je bio nalaz posle skidanja - Parakeratosis epithelii squamocellularis cervicis. Cervicis chronica. Pise da je parakeratoza bila na površini. Samo da je to iza nas. Takođe mi je rekla da svakog meseca stavljam po 7 dana kantarion vaginalete, da sekret više ne iritira sluznicu cerviksa. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 13:04:37   
degu
Onda je verovatno sam početak bio, ni cin1. Bitno da je rešeno. Meni je dr rekao da odstranimo celu promenu da vidimo da li je samo hronična upala (to piše u nalazu kod tebe) ili je stvarno promena koja ide u pravcu kancera. Možda nije ništa, možda je nešto, znaćemo posle patohistološke analize. Ja sam tako razumela da hronična upala nije ništa, a da su cin-ovi već nešto.

U svakom slučaju da li je bilo ništa ili nešto, sad ga više nema, odstranjeno je i sad smo zdrave!

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 13:52:45   
Maslacak15
Degu nebi trebalo da se vraca uopste. Pod pretpostavkom da su uradili svoj posao kako valja nema tu bojazni da se vrati. U tome i jeste sustina celih screeninga i redovnih Pap testova. Da se promene skinu dok su u formi CINova. To je inace dosta spor proces i traje godinama progresija. Ali pokazano je da neki pocetni CINOvi nikad ne uznapreduju dalje i onda doktori oklevaju jel konizacija grlica nije naivna narocito kod zena koje planiraju trudnocu. s druge strane zasto rizikovati?

Od uvodjenja papp testa ucestalost raka grlica je dramaticno pala u svim razvijenim zemljama gde se screening stvarno sprovodi. Tako da ne treba uopste da se plasis. Kad sve zaraste idi negde ddrugo i proveri stanje a onda mislim da mozes da se skroz opustis da si jednu brigu prebrinula.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 14:28:54   
degu
Joj Maslačak daj Bože ❤️ ako je verovati nalazu da su rubovi isečka zdravi, onda će biti tako.

Meni je to bilo i logično, da ostane samo jedna nenormalna ćelija, vratiće se, jer će ona da se deli.E sad čitala sam da hpv može kod pada imuniteta da se opet aktivira i to me je demoralisalo. A evo znam ženicu kojoj je 2013. rađeno, nije joj se vratilo, znam ženu kojoj se za 2 godine vratilo, tu bih pre rekla da nije dobro ni urađeno.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 15:15:05   
Maslacak15
moze ali bi onda morao skroz ispocetka da krene. Sto je skoro iskljucenoo da se desi posto tu postoji gomila protektivnih mehanizama. Jedino ako nije skinuto sve je moguce da se vratti, tj onda prakticno nikad nije ni nestalo nego je sve vreme tu. Nemoj da se brines !!! Samo zato sto imas necije lose iskustvo ne znaci da je to kod tebe slucaj. Kod dobro uradjene konizacije i uklonjenog CINa ne vraca se nista !!!

Puno te pozdravljam

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 15:18:09   
degu
Nemaš pojma koliko mi ovo znači! Hvala ti!!!! ❤️❤️❤️



_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 15:27:46   
pari
Degu, žao mi je što si prošla kroz to i drago mi je da je sve ok sad! Drži se!



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
14.5.2021 18:43:18   
BubaBubica
Maslačak i meni znači sve što napišeš, meni je tvoje mišljenje sveto. Znači ako je sve skinuto nema bojazni da će ubrzo da se vrati? Jer je meni dr rekla da sam ovo vukla godinama, nije bilo od juče. Meni je rađeno loop, i kiretaža unutrašnjosti cerviksa. Uh užasan stres je ovo, iako sam završila samo sa tačkastim krvarenjem dosta duže nego što je trebalo, ipak pored 4 dece nije lako potpuno mirovati, pogotovo kad i okolina ne veruje u ozbiljnost situacije pa nema pomoći. Suprug mi jeste pomagao ali samo posle posla, posle 17h. 

Degu samo nek se dobro završilo ono sa krvarenjem. Vrlo moguće da se ugrušak napravio od ne mirovanja, jer sam i ja dugo krvuckala, čak i posle mestruacije nikako da se zaustavi, inače prođe 5.dana a sad se vuklo i do 10 dana. Ako sam dobro razumela, tvoji nalazi odstranjenog još nisu stigli? 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here