|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Česnica
5.1.2015 19:10:05   
big mum
Ja sam is Bosne i kod nas se česnica mjesi na Badnje veče ,peče i lomi za Božićni doručak.Mjesi se od najobičnijeg bjelog brašna,vode kvasca i soli.Ne ukrašava se ništa posebno.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Česnica
5.1.2015 20:04:08   
mama krava
Kod nas u Braničevskom okrugu se uglavnom pravi od kukuruznog brašna na dan Božića, a lomi se za ručkom. Naravno, ima i onih koji su svoje običaje doneli, pa rade i drugačije.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Česnica
5.1.2015 21:52:34   
Modessty
Kod mene česnica za Božić! Sa paricom i zrnevljem žita unutra! Moraću i ove godine da namestim da Danilo izvuče paricu inače će biti plača! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Česnica
5.1.2015 22:52:29   
serpica
Ja sam uvek mesila cesnicu na badnje vece,tada je i lomili,pravim je kao obicnu pogacu sami je malo ukrasim.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Česnica
6.1.2015 0:33:53   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: mama krava

Kod nas u Braničevskom okrugu se uglavnom pravi od kukuruznog brašna na dan Božića, a lomi se za ručkom. Naravno, ima i onih koji su svoje običaje doneli, pa rade i drugačije.



isto, za Bozic, od projnog brasna.
deli se na 4 dela. unutra se stavlja zrno pasulja u jedan deo (onaj ko izvuce cele godine ce kuvati rucak), kukuruza (hranice kokoske), komadic drvceta (cuvace kucu) i parica (kod nega ce biti novac). moja mama stavi svima manju paricu pored ostalog navedenog, a u jedan deo vecu.

(odgovor članu mama krava)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Česnica
6.1.2015 0:35:45   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Macaki


IZVORNA PORUKA: mama krava

Kod nas u Braničevskom okrugu se uglavnom pravi od kukuruznog brašna na dan Božića, a lomi se za ručkom. Naravno, ima i onih koji su svoje običaje doneli, pa rade i drugačije.



isto, za Bozic, od projnog brasna.
deli se na 4 dela. unutra se stavlja zrno pasulja u jedan deo (onaj ko izvuce cele godine ce kuvati rucak), kukuruza (hranice kokoske), komadic drvceta (cuvace kucu) i parica (kod nega ce biti novac). moja mama stavi svima manju paricu pored ostalog navedenog, a u jedan deo vecu.

E, zato ja ne stavljamuser posted image nema sanse...salim se, kod nas se sem parice ne stavlja nista drugo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Česnica
6.1.2015 0:50:15   
Anoniman
user posted image
eh ja bih najvise volela da izvucem kukuruz user posted image pa da cuvam pilice, moje pilice. user posted image user posted image a da mi neko drugi za to vreme kuva rucak. navijam da mm izvuce pasulj. user posted image

(odgovor članu Klarita)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Česnica
6.1.2015 12:35:34   
branki*
ove godine prvi put spremam cesnicu u nasem stanuuser posted image
umesicu je od vode i brasna i malo kvasca,ne ukrasavam i to sutra rano ujutru i lomimo je za doruckom.ubacujem paru i badnjak.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Česnica
6.1.2015 13:48:03   
majared
Aha, evo teme. Da li u cesnicu moze suvi kvasac iz kesice ili mora onaj u paketicu

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Česnica
6.1.2015 14:08:39   
majared
Drage moje zenice imate u Blic zeni recept za cesnicu nase popadije Mare

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Česnica
9.1.2015 0:46:57   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Bibilib

Evo mog recepta za dragu Dunju.

250 ml.mlakog mleka
250 ml.mlake vode
1 kasicica secera i 1 kocka kvasca to se podmesi sa malo brasna i saceka da stase,zatim se dodaje
2 kasicice so
1 razmuceno jaje
i oko 100 gr.otopljenog margarina i ostatak brasna dok se ne dobije glatka smesa (oko 1 kg.)
Izdvojite koliko vam je potrebno za cesnicu a ostatkom ukrasavajte.

Trenutno nemam bas ni jednu sliku koju bih vam pokazala....
A zaboravila sam jos da kazem da cesnicu premazete zumancetom user posted image



Bibi, hvala ti! Pravila sam po tvom receptu (samo sam stavila svih 1/2 l mleka, nisam vodu) a ukrasila po Isidorinom, ispala je super ukusna. Nisam imala vremena da pažljivije ukrasim, jer je bebac zahtevao pažnju, sledeći će put će biti bolje, ali i sada sam zadovoljna :) Paricu još niko nije pronašao, drvce od Badnjaka našao mm. Na slici je neko čalabrcnuo već ;)

P.S. stavih sada recept u C kuhinju, ali zaboravih da napišem By Bibilib, a planirala sam, zaboravih, ne zamerite :( ...

user posted image


< Poruku je uredio dunja RR -- 9.1.2015 1:11:24 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Česnica
12.1.2015 19:13:30   
Bibilib
Slicna kao kolac samo tanja i sa detaljima koji simbolizuju nesto...
user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Česnica
12.1.2015 19:31:38   
Bibilib
Opusteno dunja user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Česnica
12.1.2015 19:33:10   
choopa choops
user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Česnica
12.1.2015 20:57:13   
Mala Elena
Prava stara cesnica je sa brasnom, vodom i malo soli. U nju ide badnjak, kukuruz, pasulj i parica. Sve ostalo su moderne verzije...menjaju se obicaji kako se menja vreme...Ja inace volim da ukrasavam ali ovde nemam izbor. user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Česnica
12.1.2015 21:02:53   
Bibilib
Mi recimo pravimo sljive,da ih bude kad im je vreme,klas da bude rodna godina za psenicu,bure da ima rakije,pupcici da bude dece u porodici itd...ali obavezno ubacim po neku cvecku....user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Česnica
6.1.2016 14:24:32   
branki*
I ove godine kod mene dilema,da li praviti cesnicu za badnje vece ili bozicni dorucak?
Moja mama pravi za bozic,a svekrva za badnje vece.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Česnica
6.1.2016 14:27:22   
emicaa
Ja pravim za Božić,moja mama i sveki takodje.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Česnica
6.1.2016 14:32:52   
mila83
Ja pravim na Bozicno jutro,mesim slicno kao Bibilib, hlebno testo od brasna,vode,soli i malo ulja,kvasac...ukrasavam malo,obavezno ima krst kroz sredinu.Lomimo je za rucak.
A svekrva pravi vojvodjansku cesnicu, tj.slatka pita(sa korama) od oraha , slicno baklavi.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Česnica
6.1.2016 15:27:49   
vocicana
Moja majka to radi na Bozicno jutro, da sve bude toplo I sveze.
Ja sam prosle, a I ove cu godine napraviti slatku Bozicnu cesnicu od kora, oraha I susenog voca, sa paricom, drenom, kukuruzom I psenicom. Kao baklavicu dodje, a vrlo je lepa.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Česnica
6.1.2016 15:40:16   
bebilule
Kod nas se posna cesnica pravila na Badnji dan, i to bez germe. Izbocka se viljuskom i taj dan se i jede. A za Bozic se sprema maslenica. Napravi se tijesto kao za pitu i podijeli u kuglice. Onda se svaka ta kuglica razvija kao pita i posipa mjesavinom.ulja i masti, preklopi.i slaze u tepsiju. Tako svaku kuglicu i na kraju se dobije lisnato tijesto koje ne nadolazi (nema germe). U nju se stavlja sve ovo kao i u cesnicu. Ja ne mogu da se zezam sa tim pa cu ujutru rano napraviti neku cesnicu, onako odokativno, braano, so, voda, malo mlijeka i germa, a za rucak pogacu

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Česnica
6.1.2016 16:57:42   
choopa choops
Mi pravimo mrsnu cesnicu, lomimo je za Bozicni rucak. U nju stavljam malo zrnevlja zita, metalni novcic i komad badnjaka.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Česnica
7.1.2016 10:52:18   
branki*
Ja zamesila jutros,ipak.ubacila sam novcic,badnjak i zrno kukuruza.testo sam otprilike,kao za hleb.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Česnica
7.1.2016 12:22:44   
17 joka
ja uvek pravim cesnicu za Bozic rano ujutru tj u zoruuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Česnica
7.1.2016 12:37:49   
NadaR
Kod nas je cesnica od crnog brasna . Samo brasno i voda sa malo soli .
Mijesi se jako rano . Uranak pocinje u 4 a do tada je vec sve gotovo.

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica
Rižoto sa blitvom
Ringerajin kuvar: 17 joka



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here