|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li biste usvojili dete
18.10.2011 11:40:50   
Anoniman
Srca mala.... Dok sam sa Mihajlom bila prošle godine u bolnici, bile su 3 novorođene bebe iz kolevke koje su bile tamo potpuno same i bolesne i stalno su plakale, srce mi se cepalo..................user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 176
   RE: Da li biste usvojili dete
18.10.2011 11:44:24   
lesica
Ja ne bih bila u stanju da usvojim dete. Ne zato sto to ne bih zelela nego mislim da nisam dovoljno psihicki jaka za takav poduhvat. Kroz sta sve prolaze ljudi koji se to odluce da bi mozda na kraju postali roditelji tom detencetu,to su prave muke. Doduse,mozda tako razmisljam zato sto imam svoje dete,da je drugacije...ne znam. Uglavnom,smatram da su ljudi koji se na usvajanje odluce i istraju ljudi za bezgranicnom snagom i ljubavlju u dusi koji mogu da ceo svet pokore. 

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Da li biste usvojili dete
18.10.2011 11:44:43   
Olga75
ja sam volontirala u Kolevci par meseci , to je tuga user posted image
dok ti svu decu presvuces , nahranis , sredis , nemas vremena da ih mazis i da im tepas bez obzira koliko bi to zeleo , da ne pricam da nismo jednom skupljali pare da necija majka dodje da obidje svoje dete
a kad bilo ko nepoznat udje u sobu , sto kaze Viking , svi se zalete i visu mamaaaaa user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Da li biste usvojili dete
18.10.2011 11:52:33   
GRGA
Ja ZELIM DA USVOJIM DETE!!!!!Naravno da je dezak proces usvajanja,,,ali ja bih,,cak sam predlozila muzu da usvojimo dete i onda da usput pokusavamo da inseminacijama ili vantelesnom dobijemo nase...
user posted image user posted image Kod njega to ne dolazi u obzir.........pa makar se mucili 15 godina...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Da li biste usvojili dete
18.10.2011 12:02:19   
Lilla
Pricala sam sa mm na tu temu, ono "sta bi bilo kad bi bilo", i oboje smo se slozili da bi usvajanje definitivno bila alt_ernativa kada ne bi mogli imati svoje. Mada, kod njega bi u tom slucaju u obzir dosla jedino djeca sa nasih prostora, a ja ne bih birala, uzela bih cak i malog Kineza user posted image

< Poruku je uredio Lilla -- 18.10.2011 12:13:18 >


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Da li biste usvojili dete
18.10.2011 12:22:44   
Olga75
iskreno ikad nisam razmisljala o usvajanju , tj da li bih ja usvojila dete user posted image
to mi je toliko teska tema da ne stignem u razmisljanju dalje od : da li user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Da li biste usvojili dete
19.10.2011 13:18:43   
Anoniman
Poznajem zenu koja 15-ak god. nije imala djece i usvoji devojcicu,posle god i po ostala prirodno u drugom stanju..!!!! koja radostuser posted image
kad se rasteretila briga tad je i user posted image
user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: Da li biste usvojili dete
5.11.2011 3:51:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Snelle
... Ne moram da pričam da mi se "slavina istog trenutka otvorila", bukvalno sam ridala na sred parka kao idiot. Razumem ja da imaju u tim centrima puno dece i da ne mogu da se posvete u potpunosti svakome, ali ako si već odlučila da radiš u toj struci, i da budeš humanista, pa majku mu, da li je teško s vremena na vreme zagrliti to malo biće, da oseti barem trunčicu ljubavi nepoznate osobe, kad već nije imalo tu sreću da ima roditelje!?
Mina, sorry user posted image


Jao snelle kako tuzna prica nisam primetila da je ovde tako bas suprotno deca u sirotistima izgledaju sretna ali mogu rec da je tuga na licima jasno vidljiva kod dece koja su starija..npr 14 god i vise to je verovatno zato sto su svesni svoje sudbine...

Ja svojoj Yag nikad necu dozvoliti da oseti tugu sa moje strane..bas suprotno trudit cu se svim silama da jojj budem najbolje majka na svetu bas i kad rodi svoje uvek cu da je drzim u svome krilu i mazit cu je i paziti kao svoje prvo dete a ona to meni i jest...

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 183
   RE: Da li biste usvojili dete
5.11.2011 11:28:14   
Anoniman
I ja bih usvojila dete, ali mm ne mogu jos uvek to da pominjem. Veruje u to da cemo imati svoje, a ima sina iz prvog braka i bas pati za njim, mali je sa mamom. Ne znam da li bih mogla da ga nateram da bude kraj deteta koje nije njegovo a da pati za svojim, mislim da bi mu bilo jos tezeuser posted image . A ja sam tako zeljna materinstva da je to strasno user posted image Volela bih da pruzim nekoj mrvici makar deo porodicne toline koju oni svakako zasluzuju. Srce mi se cepa kad ih vidim takve.
I ja sam volontirala u drustvu za MNRO iako mi to nije struka i ta deca su divna. Tako nesebicno  pruzaju ljubav a ne ocekuju nista za uzvrat user posted image duse male

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 184
   RE: Da li biste usvojili dete
5.11.2011 12:37:25   
broken angel
Dobar dan svima.Do pre par meseci sam se vodila mislju oko usvajanja,ali sada....sada ne znam ni sama...bojim se...cak sam i isla sa suprugom da se raspitam sta i kako.Nemojte pogresno da me razumete ali nesto se slomilo u meni,pukla sam na sve strane i sada ne znam sta mi je ciniti po tom pitanju!?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Da li biste usvojili dete
5.11.2011 16:34:19   
Maccana
Ja bi...Volim svu decu.Mogla bi da ga volim kao svoje.Mada mislim da muz nije za to.Nismo nikad pricali o tome.Radimo na detetu tako da mislim da bi on ipak prvo dugo pokusavao da dobijemo naseuser posted image Mozda kad ne bi uspeli,neznam/tek smo oko dve god zajedno.Ali ja bi u svakom slucaju,i da imam svoje,.usvojila biuser posted image

(odgovor članu broken angel)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Da li biste usvojili dete
6.11.2011 13:17:06   
Suncicabg
Vec sam rekla da cemo mm i ja usvojiti jedno dete, bez obzira da li uspemo da napravimo nase. E sad moze li mi neko reci kako da pocenem? Gledala dam na sajtu socijanog sta sve treba i treb agomila papira, ali nigde ne pise gde se vade te potvrde, kojim redosledom i slicno user posted image
Cula sam da je za hraniteljstvo dosta lakse papiroloski, pa moze li mi neko reci kako da krenem u taj postupak user posted image Kome da se obratim prvo?

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Da li biste usvojili dete
6.11.2011 13:25:13   
Anoniman
Suncice ja bi ti pomogla ali nemam pojma sta je i kakav je proces dole zaista...user posted image  moj ti je savet usvoji ili uzmi na hranjenje ili kako se vec kaze i videces da je to najlepsa stavr koju ces uciniti ikad bezobzira jel imas svoje ili neuser posted image

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 188
   RE: Da li biste usvojili dete
6.11.2011 13:42:06   
Suncicabg
Aussie slazem se svakako user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Da li biste usvojili dete
6.11.2011 13:49:05   
Anoniman
user posted image user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 190
   RE: Da li biste usvojili dete
6.11.2011 14:06:24   
broken angel
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Vec sam rekla da cemo mm i ja usvojiti jedno dete, bez obzira da li uspemo da napravimo nase. E sad moze li mi neko reci kako da pocenem? Gledala dam na sajtu socijanog sta sve treba i treb agomila papira, ali nigde ne pise gde se vade te potvrde, kojim redosledom i slicno user posted image
Cula sam da je za hraniteljstvo dosta lakse papiroloski, pa moze li mi neko reci kako da krenem u taj postupak user posted image Kome da se obratim prvo?


Mislim da trebas da ides u Centar za socijalni rad

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Da li biste usvojili dete
6.11.2011 14:38:48   
Olga75
procedura je dosta komplikovana : prvo u centar za socijalni rad sa papirima ( da ste  u braku , kolika su primanja , nekretnine ) pa onda oko deteta ( najvaznije je da su roditelji dali dozvolu za usvojenje ) ali najbolje je raspitati se
i najvaznije , sto pre uci u proceduru


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu broken angel)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Da li biste usvojili dete
6.11.2011 15:13:44   
Suncicabg
Cini mi se da sam negde videla da mogu i parovi koji nisu u braku user posted image
Mi nismo u zvanicnog braku

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Da li biste usvojili dete
6.11.2011 15:21:23   
Vika
Dodala bih da razlika u godinama između nekog od supružnika i deteta ne može biti veća od 45. godina

Što se tiče hraniteljstva, čitala sam da je sada mnogo više zainteresovanih parova nego dece tako da je i to teže dobiti nego ranije

< Poruku je uredio Vika -- 6.11.2011 15:23:00 >

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Da li biste usvojili dete
6.11.2011 15:22:59   
Olga75
zato je najbolje da odes u centar za socijalni rad pa da se tamo raspitas
znam da moji poznanici imaju dete na hraniteljstvu koje su hteli da usvoje ali ne mogu jer su oboje stariji ( no je 54 a ona 50 ) iako su situirani i vex imaju troje odrasle dece a taj decak je jos i dete sa posebnim potrebama , birokratija je cudo user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Da li biste usvojili dete
6.11.2011 18:27:50   
degu
Sunčice, moj savet je da se dobro raspitaš i porazgovaraš sa Socijalnim radnicima. Možda i može biti prepreka to što nisi u braku.
I još jedan savet je da ne uzimaš dete u hraniteljsku porodicu sa namerom da ga kasnije usvojiš. Naravno sve će biti tvoja odluka, to ti govorim iz najbolje namere i zbog iskustva moje porodice sa hraniteljstvom.
Kad sam bila mala kod nas je bila devojčica u hraniteljstvu. Kod nas je došla sa 11 meseci, nije znala ni da sedi, ni da jede, beba. Do svoje druge godine sve je naučila i bila predivna, pametna devojčica i moji su je obožavali. Podneli su zahtev za njeno usvajanje, međutim bilo je još parova zainteresovanih za usvajanje. Nismo imali prednost kao hraniteljska porodica. Neko je jednostavno imao bolje uslove od nas i odveli su je. Nikad više nismo čuli za nju, a bila je naša, nije bilo razlike, ona je bila moja sestra, mojim roditeljima je bila ćerka. Jako smo teško podneli to što smo morali da se rastanemo od nje. Zato ti kažem da razmisliš o tome, jer se uvek može desiti da dete koje odgajiš u hraniteljstvu usvoji neko drugi.user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Da li biste usvojili dete
6.11.2011 18:40:08   
Suncicabg
Degu user posted image
Bas tuzno

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Da li biste usvojili dete
6.11.2011 18:44:23   
degu
Jeste Sunči, sad je prošlo već dosta vremena od toga, ali ti kažem za tvoje dobro, da je možda bolje duže čekati na dete i ceo taj postupak usvajanja, nego da ga uzmeš u hraniteljsku porodicu, zavoliš ga kao svoje, a posle moraš da ga daš. To je strašno.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Da li biste usvojili dete
6.11.2011 18:55:38   
Maccana
Nerazumem tu birokratiju,toliko je to surovo..user posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Da li biste usvojili dete
6.11.2011 19:58:28   
indy_25
Ja bi rado moj muz nece ni da cuje.

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here