|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li biste usvojili dete
11.3.2011 4:29:14   
Verus
Divno receno.  Volim kako razmisljasuser posted image
IZVORNA PORUKA: ivanabg

usvojila bih,sve je to ista energija,svi smo mi od istog materijala i pri usvajanju bih vjerojatno do mene doslo dijete koje bas mene treba.

(odgovor članu ivanabg)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Da li biste usvojili dete
19.3.2011 9:32:28   
zoća
sigurno bih usvojila mislim da je između ostalog kod dece bitno ko ga vaspitava a ne samo ko ga rađa.Veoma je humano i lepo usrećiti malo biće koje nije krivo za situaciju u kojoj se našlo

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Da li biste usvojili dete
10.5.2011 8:10:00   
jovana j
Citam sta ste sve napisale... i morala sam na ovaj post da napisem koju...

Cipiripi, dakle ovaj slucaj koji ti poznajes ok slazem se. Ja poznajem toliko porodica kod kojih su roditelji (bioloski) sasvim normalni, sve ok znaci, a deca narkomani ispali. Evo sad ovog momenta iz glave imam 4 porodice, od kojih su u dve oba momka umrli. Jedan je moj drug iz osnovne iz razreda, umro pre 3 god, zdrav prav, umro u krevetu... rekli posle od droga...
Jos jedan, od tatine koleginice i prijateljice sin, umro sa 22 god., isto tako, u krevetu, nije se probudio... isto se drogirao, isao na lecenje, 2 puta su ga vodili i vracali... taj decko je isao na primer sa mnom u muzicku skolu, svirao trubu... a eto, nije usvojen, majka mu pravnik, kao i moj otac, sve ok znaci, poznajem licno porodice.
Od moje dobre drugarice iz razreda iz Srednje skole njen brat od rodjene tetke ispao narkoman. Niko nista pojma nije imao, oni ljudi iz Kule... isto nije usvojen, velika familija, sve ok... pruzeno mu sve... eto. Upoznao neku zensku, i ona ga je navodno navukla i drustvo. Izlecio se, ali kaze mi drugarica da njeni sada svi stalno strepe da nece opet da se navuce...

Da li je potrebno da pisem dalje... a mogla bih.

Jos nesto moram da napisem. Onima koji imaju svoje misljenje oko usvajanja dece, posebno oko toga koliko se zaista moze voleti usvojeno dete kao svoje...
Imam drugaricu koja mi je ovde bila cimerka godinu dana, pre jedno 3 god. smo zivele zajedno. Sedele smo nas 2 jedno vece u stanu, onako caskale, dosle slucajno na temu dece, jednog dana jel da... i dodjosmo i na temu usvojene dece, uopste ljudi koji usvajaju decu. Ja sam rekla da bih volela da usvojim makar jedno,ako bih imala dvoje svojih na pr. jedno da usvojim, i to neko kosooko malo slatko, devojcicu na primer... ne znam. :)
Drugarica ce na to onako s visine, sva prepametna '' znas, da, da sve je to ok, ali TUDJE dete se NIKAD ne moze voleti kao svoje'' ... bla, bla, bla... i krene ona tu meni da pametuje ne znam sta.
I ja joj kazem na to '' Milena, pa ja sam USVOJENA'' ... i ona... zanemela, shock! Tacno par sekundi pozelenela, nije znala sta da mi kaze. Ja jesam usvojena, moji nisu mogli jednostavno da naprave bebu, pokusavali su od 75.te od kad su se vencali, ja sam rodjena 82. u decembru, a usvajanje je konacno okoncano 84.te 21.marta.

Htela sam sa ovim da vam kazem da ne donosite zakljucke i konacna misljenja o necemu sto NISTE dozivele, i nikad se ne zna kako biste se vi ponasale u nekoj situaciji koja vam se nije nikad dogodila.
Eto. Iz najbolje namere...

Veliki pozdrav od mene :)

IZVORNA PORUKA: cipiripi

moja tetka je usvojila dete. mali je imao 2 godine kad ga je usvojila, sad ima 22.
sa dolaskom u kuci vec se ponasao jako cudno...sad je kriminalac...jako teska osoba, histericna, luda..
geni su cudo, nikada neznas cije je to dete, ko su mu roditelji, sta je povukao..kako se majka ponasala u trudnoci..
mozda cete reci da sam luda, glupa..sta ti ja znam... ali nikada ne bi usvojila dete...
neko je spomenuo...nije bitno ko te je rodi vec vaspitao.. nesto u tom kontekstu, ali kakve gene nosis to nista ne moze promeniti...

ako ne budem imala decu, zivecu sa mm na rancu sa zivotinjama i odgajivacnicom pasa..



(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Da li biste usvojili dete
10.5.2011 8:14:15   
jovana j
Verus,
prelepo receno ... user posted image I ja to tako gledam... bilo da sam ga ja rodila ili ne.

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Slazem se sa Mod.  SVAKOM detetu treba puno strpljenja ne samo usvojenom koje ima potencijalne traume i psihicke probleme....deca su kao male osetljive biljke-treba im puno paznje, topline i ljubavi da procvetaju u prelepe ljudeuser posted image


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Da li biste usvojili dete
10.5.2011 8:31:32   
jovana j
.... prelepo .... user posted image


IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Mamina komsinica je usvojila bebu, secam se da je bila mali smotuljak kad su je doneli. Sad je vec devojcica skolarac, preslatka, bistra...Kad je imala oko 5 godina gledala je sa mamom neki film u kom je bila trudnica, i pitala je mamu da li je i ona nju tako nosila u stomaku. Mama joj je rekla da ona nju nije tako nosila, nego je, od svih beba ovog sveta, izabrala, jer se na prvi pogled zaljubila u nju. Devojcica je to super prihvatila i roditelji je nikad nisu lagali,sto je po meni poprilicno vazno u celoj prici oko usvajanja. 


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Da li biste usvojili dete
10.5.2011 8:33:18   
vukosava
sestra moje tetke ima usvojenog sina. mali je super i vole ga kao svoje. niko to nikad ne pominje i to nam je aspolutno najnormalnije. on je clan porodice kao i svi ostali.

ja sam bila ubedjena da mozda ne mogu da imam dece i htela sam da usvojim dete. u americi je jako tesko usvojiti dete svoje rase a ziva je grehota sta se desava u kini sa devojcicama. tamo imaju pravo na samo jedno dete (do skora je bar bilo tako) tako da ima jako puno ostavljenih devojcica. zato ima dosta usvojenih devojcica iz kine. i tu decu druge rase roditelji vole kao svoje i kao najrodjenije. zasto onda ne bi neko voleo bilo koje dete koje je plus iz svoje sopstvene zemlje.

ja nisam pobornik doga da bih mogla samo da volim svoje rodjeno dete samo. mislim da kad bih usvojila jedno da bih mu pruzala isto sto i svom.

po meni je to jako lepo. toliko ima neduzne dece koja nemaju sansu da odrastaju sa svojim roditeljima i mislim da je to jedna jako lepa i humana stvar kad dodas novog clana porodici na taj nacin.

a narkoman ima svako podjednaku sansu da bude to je cesto nazalost zavisno od drustva vise nego od roditelja. i ja imam koliko hoces drugova koji si otisli tom stranputicom al to je apsolutno druga tema.

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Da li biste usvojili dete
10.5.2011 8:36:07   
moja ciklama
ja i mm imamo želju da usvojimo crnkinju..često pričamo o tome.. ali bismo prvo voleli da rodimo naše..

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Da li biste usvojili dete
10.5.2011 8:37:21   
vukosava

IZVORNA PORUKA: moja ciklama

ja i mm imamo želju da usvojimo crnkinju..često pričamo o tome.. ali bismo prvo voleli da rodimo naše..


joj kako su im slatke bebice sa onim frizuricama

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Da li biste usvojili dete
10.5.2011 8:38:56   
Anoniman
Zasto da ne , nisu ta deca kriva sto su ostavljenauser posted image ... Da su se ona pitala verovatno ne bi tako bilo... 

(odgovor članu moja ciklama)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Da li biste usvojili dete
10.5.2011 9:29:13   
Anoniman
Sigurno bih.... Mama je skoro usvojila jednu 4-godišnju devojčicu iz Kolevke dok je bila samnom trudna, samo je bila podstanar, i trudna pa joj nisu dozvolili.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Da li biste usvojili dete
11.9.2011 23:20:52   
Jobi
Jovana, svaka čast na iskrenosti!user posted image Ja nemam dece i razmišljam sa svojim suprugom o usvajanju deteta. Svako ko ima problem razmišlja na isti način, a ko nema može da razmišlja kako mu je volja. Lako je govoriti o tuđim problemima, deliti ili ne deliti isto mišljenje...user posted image Dete je dete i tu nema mnogo filozofiranja- ko hoće i može rodi ili usvoji, a ko neće- neće i to je to!

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Da li biste usvojili dete
12.9.2011 2:57:52   
anuksunamun
smatram ljude koji usvoje decu i vole ih kao svoju herojima,ja sam sigurna da to ,bar za sada,ne bih mogla da uradim..user posted image cini mi se da sam sujetna ili sebicna ili nedovoljno odgovorna...smatram da je veca odgovornost vaspitavati usvojeno dete...uvek bih se pitala da li sam dovoljno dobra i sl...mozda mi se samo tako cini,i jako mi je drago da vidim neku lepu pricu kao sto je ova od Jovane J..svaka cast user posted image

(odgovor članu Jobi)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Da li biste usvojili dete
15.9.2011 23:41:47   
Jobi
Strah je uvek prisutan- i kad je dete tvoje lično, a posebno kada si ti starateq malog bića koje tek treba da se formira i postane čovek. Nije tu u pitnju sebičnost, već šta ako zabrljam, šta ako nije ovo ili ono u redu i mnoštvo pitanja na koje nailazi i biološki roditelj pri odrastanju svog deteta. Mnogi ljudi zato i ne prelome i ne odluče se na taj korak. Izbor je samo naš i pitanje je koliko hrabrosti imamo da se borimo sa takvim obavezama, zlim pogledima brižnika koji nas okružuju i nadasve zlim jezicima. user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Da li biste usvojili dete
2.10.2011 8:26:17   
tina37
Sto se tice ove teme imam u okruzenju ljude koji su usvojili devojcicu i nema razlike,u ponasanju,u odgoju.Muz i ja smo uvek bili za usvajanje,samo je procedura duga,ali ni to me ne bi sprecilo.

_____________________________

Jos nisam imala tu priliku i cas_t da me sreca upozna

(odgovor članu Jobi)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Da li biste usvojili dete
2.10.2011 8:37:04   
Anoniman
ja cu da usvojim dete iz BiH verovatno..mislim nije mi vazno odakle je i kakvo je ali ovde u Melburnu nema dece u sirotistima koliko ima usvajateljauser posted image pa zato mislim da je bolje da dole kad dodzem da usvojim ipak pruzit cu mu lepu buducnost i voljeti kao svoje...isto tako se nadam da cu i uskoro da rodim sebi pa da onda usvojim naravno kad bi rodila devojcicu usvojila bi decaka ili obratno tako bata i seka odma da budu..user posted image

(odgovor članu tina37)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: Da li biste usvojili dete
2.10.2011 8:44:25   
Inica
Generalno receno, u svetu ima svakakve dece, bilo da su usvojena ili ne.. Tako da sa tim ne treba povezivati. Usvojila bih sigurno da ne mogu da imam svoju. Ili ne vezano za svoju- mozda se jeeednog dana odlucim i na taj korak, ko zna:)
ali mislim da roditelji, odnosno vaspitanje utice na decu i formiraju ih kao licnost..kao i okruzenje, drustvo, odnosno-ima tu dosta faktora i sklopa okolnosti.. Tako da- nezahvalno je govoriti o genetici kao o presudnoj karakteristici kakvo ce dete biti/postati. .ati. .

(odgovor članu tina37)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Da li biste usvojili dete
18.10.2011 11:14:28   
Anoniman
Evo samo da pokrenem temu user posted image ...

A što je Olga pokrenula temu o papirologiji za usvajanje u subotičkoj Kolevki to je haos!!! Imam nekoliko primera u okruženju da ne verujete... Kao da ne žele da ta deca budu usvojena user posted image

(odgovor članu Inica)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Da li biste usvojili dete
18.10.2011 11:17:09   
Olga75
kopiram post , decak je sada srecan ali ko zna kako ova prica moze da se zavrsi user posted image

IZVORNA PORUKA: Olga RR

a i to u hraniteljsku porodicu , ima ljudi koji bi usvojili dete ali ih gluposti sprecavaju
nasi poznanici su zeleli da usvoje jednog decaka iz Kolevke ali posto su stariji od 45 nemaju pravo na usvojenje iako su situirani , imaju oni troje odrasle dece ali su zeleli da usvoje ovog decaka , on jeste dete sa posebnim portebama , Rom je ali roditelji nisu dali pristanak na usvojenje pa je kod njih u hraniteljstvu , oooogroman je napredak , od deteta koje je sa cetiri godine imali koristio par reci on sada prica , ide u skolu ( za decu sa pp ), ima drugove , socijalizovan je
i sta roditeljima sutra padne na pamet i mogu da ga dobiju i ko zna sta ce sa njim biti




_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Da li biste usvojili dete
18.10.2011 11:20:53   
jovicaa
ja bih usvojila, cak sam i ranije razmisljala o tome, dok nisam postala majka. zasto bih ja stancala decu, kada ima vec rodjenih kojima je potrebna ljubav i nega.... eto to je moje razmisljanje, ali verovatno bih usvojila bebu, a ne starije dete, mada ko zna...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 169
   [Obrisana poruka]
18.10.2011 11:21:45   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Da li biste usvojili dete
18.10.2011 11:25:38   
Anoniman
Naše komšije su isto želele da usvoje dete tamo devedesetih... On sudija, ona direktor Trgoprometa (u ono vreme), stan, auto, imali su oko 36-37 godina, ali ona nije 20 godina mogla da rodi zbog jednog nesrećnog abortusa sa 16 godina... user posted image No, sve u svemu ni oni im nisu bili dobri kandidati user posted image user posted image user posted image

A drugi bračni par (kućni prijatelji) imaju sad već dva velika sina, mama je volontirala neko vreme u Kolevci i prosto se zaljubila u jednu 7-godišnju devojčicu. Dozvoljavali su da je vode na ručak vikendom, sinovi je super prihvatili, i oni pokrenu postupak za usvajanje. Kažu: ne može! Zašto? Zato što dete još uvek pripada biološkoj majci. Gde je majka? U zatvoru, služi kaznu... Zašto je u zatvoru? Zbog čedomorstva!!! user posted image I njoj vraćaju devojčicu kad izađe sa služenja kazne!!!! Jezivo!!!!

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: Da li biste usvojili dete
18.10.2011 11:29:44   
Olga75
pa to je ako roditelji ne daju pristanak nema usvojenja dok im sud ne ospori pravo na roditeljstvo ili vec kako se to zove user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Da li biste usvojili dete
18.10.2011 11:34:14   
Snelle
Moram da napišem "svoje iskustvo". Letos, krenuli u park mm, L i ja. U pakriću baka sa dvoje unučića, prvi put je vidim. Kako to obično sa bakama biva krene ona mene da ispituje za moje dete, koliko je stara....L je tada već hodala, pa me pita kad je prohodala....njeno unuče sedi u kolicima, stara godinu i po dana i još ne hoda. I krene da priča kako ju je njena ćerka usvojila pre mesec dana. Ima svoje troje dece, ali je usvojila nju i godinu dana ranije još jednog dečkića (svaka čast toj ženi!!!!!). Kaže da ih u toj ustanovi odakle su je usvojili (ne znam koja od njih je u pitanju) non stop drže u krevetićima, zato nije prohodala, ne igraju se sa njima, ne pružaju im pažnju. Kada joj je "nova" mama prvi put prišla da je zagrli, mala se od straha izmakla, nikada nije osetila toplinu, ljubav i dodir, a mala preslatka, crne okice, loknice... Ne moram da pričam da mi se "slavina istog trenutka otvorila", bukvalno sam ridala na sred parka kao idiot. Razumem ja da imaju u tim centrima puno dece i da ne mogu da se posvete u potpunosti svakome, ali ako si već odlučila da radiš u toj struci, i da budeš humanista, pa majku mu, da li je teško s vremena na vreme zagrliti to malo biće, da oseti barem trunčicu ljubavi nepoznate osobe, kad već nije imalo tu sreću da ima roditelje!?
Mina, sorry user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Da li biste usvojili dete
18.10.2011 11:37:21   
viking
Ne znam da li je neko od vas ikada bio u Zvečanskoj ili tako nekoj ustanovi, ali ja jesam i sva ta deca (govorim o uzrastu 2-5 godina otprilike), čim vide da neko ulazi na vrata, počnu da vam trče u susret i da vas grle, vešaju vam oko nogu, oko vrata, ne možete da im razdvojite rukice... Tuga jedna neopisiva.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Da li biste usvojili dete
18.10.2011 11:40:29   
minavb
Umreću danas ako nastavim da čitam sve ovo. Odoh ja.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here