|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 12:33:43   
Urbana
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: marija32

Dragi roditelji, dete mi se upisuje ove godine u prvi razred, a ja sam u nedoumici da li da trazim "vezu"(kao za sve u zemlji Srbiji) za uciteljicu koja vazi za dobru, ili sa pedagogom da razgovaram o tome kakva bi uciteljica "odgovarala" mome detetu?


Ja sam bez riječi,ovo prvi put čujem,možda sam primitivna za vaša shvatanja ali tražiti učiteljicu koja odgovara mom djetetu,a kako ćete birati nastavnike i profesore,pa onda muža ili ženu...kuda ide ovaj svijetuser posted image


Ne zam zasto si bez reci, evo ja kao majka dve devojcice potpuno razlicitih karaktera upravo razumem ovo boldovano.
Dobro ja ne zivim u zemlji gde "dobijes" jednu uciteljicu 4 godine i gde mozes da biras, skole su male i obicno ima samo jedno odeljene tog razreda. Mada u slucaju moje mladje cerke imaju dva odeljenja. I ovde se uciteljica menja svake godine.
Zato i smatram da je to jako dobro da dete menja uciteljice, jer nekoj deci, kao sto je to slucaj sa mojom mladjom cerkom odgvara odredjen tip uciteljice vise. 
Zavisi na pr. sta ko smatra pod dobrim. Dobra je za nekog ona koja je na dorbom glasu, da najvise zahteva od dece. To da neko najvise zahteva uopste ne mora da znaci da ih i najvise nauci. Nekoj deci taj tempo ne odgovara, pravi im stres, bivaju nemotivisana, jer ne mogu da uhvate svoj tempo.....U startu gube korak, roditelji nezadovoljni, druk sa svih strana......
Stoga cim zena postavlja ovakvo pitanje, pretpostavljam da poznaje karakter svog deteta i da to ne pita da bi pravila problem tamo gde ne postoji.
Evo ja da ti kazem ako mozes da biras, onda odaberi upravo uciteljicu koja "odgovara" tvom detetu u saradnji sa pedagogom i psihologom skole.
Mojoj starijoj cerki odgovara manje-vise svaka. Ali mladjoj odgovaraju mnogo vise smirene ( debeljuskaste ) koje hvataju ritam deteta, jer imaju obicno vise strpljenja. Ne kazem da moje dete nije funkcionisalo kod onih drugih, ali kod ovih debeljuskastih je mnogo bolja, pri tome ne mislim na ocene ( ovde ocene nisu bitne ) mislim na znanje i decje zadovoljstvo.

Marija nadam se da sam bila od pomoci, jer pricam iz licnog iskustva. A ja licno mnogo vise cenim "strucnjake" od iskustva.

Nadam se da ces napraviti pravi izbor za svoje dete, sto ti naravno i zelim

_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 12:38:58   
Anoniman
..evo sad sam i ja ostalka bez reči.. ...user posted image
Draga, ovo je Srbija...većina stanovništva je sraćna kada ima u čemu da pošalje to dete u školu...
tako da Lu , evo i ja sam zabezeknuta i priznajem , kao budući akademski građanin, da prvi put čujem za ovako nešto kod nas.....
Toliko.user posted image

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 12:40:20   
Delijagirl
Ja isto prvi put cujem da mozes da biras uciteljicu bar u sloveniji jednostavno kazeju ti dete i je taj i taj razred ta i ta uciteljica deal with it user posted image  

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 15:24:25   
buhla
user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 15:28:10   
Lu
Jel to piše bombeuser posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 15:28:52   
buhla
DA!!!
znam da nije za ovu temu ali sam morala da je stavim!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 15:32:02   
Lu
I dobio UKOR zbog toga,ma divno...

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 16:37:53   
gina
Nismo jurili nikakvu vezu kad smo sina upisivali u prvi razred. Uleteo je u razred gde je bilo puno njegovih drugara iz predškolskog a učiteljica je stvarno super (osim što žena voli da priča).
Evo sada je već treći razred i prezadovoljni smo.

Da li su nama roditelji birali učiteljicu po našoj meri?... malo se danas preteruje u svemu!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 18:43:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Nisam ni ja znala da se učiteljice mogu birati - to je neka novina user posted image Ja sam mislila da biraš tako što tražiš vezu... Mislim, koji bi pedagog rekao da ova učiteljice ne valja? Doduše, ako to može, zašto da ne (mislim na taj razgovor sa pedagogom)? Mene baš interesuje kako to funkcioniše.


Mislim da je veza u pitanju.


IZVORNA PORUKA: minavb



I mojoj stariji sestri i meni, roditelji su birali uciteljicu ...Mislim da se skolovanje dete ne prepusta slucaju. Planiram da dobro odaberem skolu, uciteljicu, dodatne aktivnosti...


Jednom i ti i ja da se složimo! user posted image

Naravno da će dete morati da nauči na različite nastavnike i profesore, ali ne mora odmah naleteti na neku bzvz vaspitaču. user posted image


IZVORNA PORUKA: LillyT

(ne deca obrazovanih i uglednih, nego bogatasa), mozda i treba da postoji neka podela dece, ali pre po znanju nego po materijalnom statusu


Mislim da u OŠ to nema veze sa tim dal si bogat ili ne.


IZVORNA PORUKA: minavb

Ako mi dete kaze "Ne voli me profesor/ucitelj" , sigruno necu da mu verujem.


user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: LillyT

Svi su ucitelji dobri i dete mora da postuje autoritet


Nazalost, ovo prvo nije tacno, jer se danas svako prima u prosvetu i to je strasno ko sve ne zavrsava uciteljski. Zato se i javlja to da se traze odredjeni ucitelji. Veruj mi, muka te uhvati. I momak je dete profesora (meni je samo mama) i bas su pricali o degradaciji tog zanimanja, kako danas svako dolazi i "uci" decu.
Ovo drugo je tacno, ali danas ne vazi, secam se da smo se i brat i ja svima morali obracati sa VI, a danas vec deca intelektualaca prave razliku i svasta govore tetkicama (klinja je rekao uciteljici da je "ona spremacica" i sto bi joj persirao?!? Sta mislite od koga je to cuo?!? Roditelji su ga tako vec naucili a ima samo 8 godina, jer je on poseban i ne treba sa svima da se mesa.....


user posted image user posted image


(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 20:20:57   
dacca
Naravno da se danas svako prima u prosvjeti. Trazila sam vezu da me prime u najjacoj (centralnoj ) skoli u nasem gradu. Bila sam primljena... Za tih godinu dana radila sam kao konj, konjina za 200 eura... Imala sam i po 12 casova... Dobila sam odjeljenje treceg razreda da vodim (ucitelj. je bila na bolovanju) nekih cetriri mjeseca. Super sam se snasla... Dolazile su pohvale do direktora, zamjenika, pedagoga, psihologa i to od strane roditelja, ucenika, kolega i dva jaka nadzorna inspektora...Ali moj pripravnicki je istekao i rekli su mi ,,.. dobro koleinice ako bude bilo posla mi cemo vas zvati... Evo se jedna stara ucitelj. penzionisala i kada sam dosla da konkurisem svi su se iznrnadili otkud ja!(tj. mi vec planiramo nekog da tutnemo). Mozda sam se udaljila ode teme,... Kod nas se uciteljice ne biraju, kao ni djeca. One uciteljice koje zavrse ciklus (nakon 4. godine ) vracaju se u prvi razred, dok se odjeljenja formiraju na racun izvjestaja pedagoga i psihologa i prave se odjeljenja tipa prosjecnosti (nadprosj., prosjecni i nize, do one granice gdje se djeca primaju u redovnu nastavu).Ja znam neke koleginice sa faxa,gdje su ih obarali zbog sprdnje od casa i one RADEEEEEEEuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 20:38:12   
marija32
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Prvi put čujem o izboru učiteljice, pa koliko nas je imalo normalan tretman iako nismo birali učiteljicu?


Draga Kaliopi, i ja sam za to cula prvi put pre 3 godine, kada sam pocela da se raspitujem o aktuelnom stanju u nasem skolstvu, i od tada nemam mira, pogotovu sada, kada se priblizava taj danuser posted image
Elem, sve je manje kvalitetnih ucitelja-pedagoga, sve se svodi (ne generalizujem) na materijalno, pa ima ucitelja/ca koje sikaniraju decu iz siromasnijih porodica, pa isfrustriranih, koje svoje probleme "lece" nad decom, ma haos, i u moru "ludaka" tebi ne preostaje nista drugo nego da trazis normalnog, ili da molis Boga da ti 'zapadne" doticni/na koji nece da ogadi detetu skolu za citav zivot. Uffff, sto se nerviram!!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 20:41:01   
marija32
IZVORNA PORUKA: Urbana

Marija nadam se da sam bila od pomoci, jer pricam iz licnog iskustva. A ja licno mnogo vise cenim "strucnjake" od iskustva.

Nadam se da ces napraviti pravi izbor za svoje dete, sto ti naravno i zelim


Hvala puno, time se i ja vodim.user posted image

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
15.1.2010 14:44:49   
Rivana

IZVORNA PORUKA: kaliopi

"Požuri bolan zvoniće...!"
"Neće bona, veliki je odmor.........! "user posted image user posted image user posted image


Marija izvini ...tema je ozbiljna ali ako me budeš upoznala shvatićeš da je ovo bilo jače od mene...user posted image

Dobrodošla!user posted image


user posted image user posted image user posted image to iz onog filma jel da

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
16.1.2010 9:44:48   
Urbana
Ja ne znam cemu cudjenje za izbor uciteljice u Srbiji.
Koliko ja znam zvanicno ne mozes da biras, nezvanicno ko god smatra da mu je to bitno izabrao je za sebe.
E sad ja da zivim u Srbiji sigurno bi birala da mogu, kao sto bi i svi vi birali, ali vecini ovde je skola i polazak u skolu "daleko" pa razmisljate o svojim tekucim problemima, a ja sam generalno protiv celokupnog naseg skolstva, ali to je neka druga tema....


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
16.1.2010 10:08:27   
mamanp
Ja sam trazila vezu za uciteljicu za koju sam cula da je dobra, nasla sam je (bar sam tako mislila) da bi se na kraju ispostavilo da je kod nje previse dece i normalno ona je izabrala decu koja su od imucnijih i poznatijih roditelja. Sina su smestili kod uciteljice kojoj je to bila prva generacija i zaista sam bila prezadovoljna njenim radom. Po zavrsetku prvog razreda, ona se udala, otisla u drugi grad i nama je pala zena koja iz svega gleda da izvuce profit za sebe. Ja sam nezadovoljna njom, sin je ne voli, ali nekako guramo jos ovo polugodje. Tako da nema pravila, birala ne birala i tu mogu da nastanu promene pa da opet bude onako kako nisi zelela.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
16.1.2010 16:11:24   
Urbana
IZVORNA PORUKA: mamanp

Ja sam trazila vezu za uciteljicu za koju sam cula da je dobra, nasla sam je (bar sam tako mislila) da bi se na kraju ispostavilo da je kod nje previse dece i normalno ona je izabrala decu koja su od imucnijih i poznatijih roditelja. Sina su smestili kod uciteljice kojoj je to bila prva generacija i zaista sam bila prezadovoljna njenim radom. Po zavrsetku prvog razreda, ona se udala, otisla u drugi grad i nama je pala zena koja iz svega gleda da izvuce profit za sebe. Ja sam nezadovoljna njom, sin je ne voli, ali nekako guramo jos ovo polugodje. Tako da nema pravila, birala ne birala i tu mogu da nastanu promene pa da opet bude onako kako nisi zelela.


Da tacno i ja sam cula da ima takvih slucajeva.
Ja licno nemam nista protiv mladih, i mislim da cesto puta mogu biti mnogo bolje ( sto opet ne mora da znaci ) jer sigurno primenjuju vise nove metode, starije su dosta krute ( ne sve, ali vecina ) i nisu bas spremne za updejtovanja.


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
11.4.2010 23:38:54   
Novosadjanka T.
Nisam htela da izbor ucitelja prepustim tamo nekim pedagozima misle da ce za 15min. razgovora bolje upoznati moje dete od mene. Tako da sam na vreme krenula da se raspitujem. Prvo sam sa mojim profesorima iz srednje skole (razrednom i profesoricom filozofije) porazgovarala, o temi dobrih osnovnih skola. Kada su se njihova misljenja poklopila i svela na samo 2 o.skole u N.Sadu, tada sam pronasla moju uciteljicu i sa njom obavila razgovor o uciteljima i te dve skole. Rekla sam joj kakav je tip moja cerka i moja dobra i predobra uciteljica mi je sugerisala na jednu divnu sredivecnu zenu koja je te godine trebala da dobije prvake. Vijala sam vezu i kucala na sva vrata. Na kraju sam pronasla broj uciteljice moje cerke i  licno sam je pozvala. Fino smo se ispricale i rekla mi je da kada dete povedem na testiranje samo naglasim da hocu da mi je dete kod nje u razredu. I ja sam prezadovoljna. moje dete je 2 razred, ima radne navike, uciteljica je stroga, ali fer. Bar jednom mesecno pozove roditelje - sve i sa njima porpica o deci.
Kod moje cerke u odeljenju je jedna devojcica jako bolesna i cesto je u bolnici. Toj sjajnoj zeni nije tesko da svaki put kada je devojcica u bolnici, uvece sa malenom tablom i knjigama pod ruku ode u bolnicu.Sta reci?
Malo je takvih ucitelja. Mislim da sam ispravno postupila sto sam se raspitala. I ne smeta mi sto moje dete vozim na drugi kraj grada. Naravno da sam da bi mi cerka isla u tu O.Skolu morala da promenim adresu i ne zalim.
P.S. A ja sam bila mezimce razrednoj pa u 8 razredu nisam znala tablicu mnozenja? Od takve ljubavi vajde nema!!!

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
26.4.2010 11:28:07   
jelena038
Ja necu treaziti vezu. Receno mi je da su ove godine sve uciteljice mlade i izuzetno strpljive, i to mi je dovoljno, iako bih, cak, mozda vise volela da mi je uciteljica koja vaspitava dete od onih starih, strozijih.
A i znam za nekoliko slucajeva da su ljudi trazili vezu, a onda taj, sto je veza, ceo zivot crveneo pred uciteljicom, jer je dete bilo drsko i bezobrazno. Moj sin je vaspitan i dobar, ali sa decom nikad ne znas, mozda ga bas to sto zna da mu je uciteljica namestena, okurazi da se ponasa kao da je ona njegov sluga.
Ja da sam uciteljica, mislim da bih imala averziju prema roditeljima koji vec u startu prizivaju problem gde ga nema.
E da, cak je i od nekih od nasih prijatelja, cija deca takodje polaze u prvi razred u istoj skoli, bilo predloga da stimamo da idu zajedno u razred. Gospode, boze! Najbolje da podelimo razrede po boji kose, dece i uciteljice... user posted image
I da, glavni argument: ja kao osoba, u zivotu nisam pristala da se menjam ni zbog koga, pa ni zbog svog deteta. Niti ce se iko u zivotu menjati zbog njega. Sto pre prihvati da su ljudi razliciti i da ih treba doziveti upravo takve kakvi jesu i pokusati da ih zavoli zbog upravo toga, bice srecniji. Mislim da menjanje vrtica, skola, uciteljica, razreda... detetu stvara sliku o svetu da se sve da zameniti za bolje i da se bez svega moze. Mislim da ljudi nisu 3D animacija, i nije fer da ih tako posmatramo. Razgovor je jedino sto nas razlikuje od zivotinja, upotrebimo ga.


< Poruku je uredio jelena038 -- 26.4.2010 11:35:46 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Novosadjanka T.)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
27.4.2010 9:18:26   
marija32
Slazem se sa oba prethodna posta, te cu se nadovezati sa svojim, pa mozemo da zakljucimo temuuser posted image  Elem, upisala sam dete u prvi razred, pre toga sam se raspitala ko je kakav, i uglavnom su mi rekli da je gospodja od 70-ak godina jedino neadekvatno resenje za bilo kog prvaka, pa sam na razgovoru sa psihologom napomenula da ne bih volela da je uciteljica pred penzijom, naravno ne spominjuci ime, i navela sam par detetovih karatkternih osobina i ostavila psihologu da uradi svoj posao. Ne bih mogla da nosim to breme, da sam trazila imenom i prezimenom uciteljicu, (jer sto jednom detetu odgovara, drugom mozda ne)pa da mi dete pati kod iste. Psiholog mi rece na razgovoru, da uglavnom rodtelji koji traze da im dete bude kod odredjene uciteljice, posle par meseci menjaju uciteljice.
Hvala svima koji su pisali na temi i sve najbolje vam zelim!user posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
1.12.2010 13:34:38   
caca81
Moja ćerka je sada 2. razred osnovne. Nismo birali učiteljicu, niti se raspitivali kave su, koja joj zapadne. Ne volim ništa preko veze i ježim se toga, a pogotovo ovo, da biraš i urgiraš po školama. Smatram da svaki čovek ima i vrline i mane, pa tako i učitelji. Sa njenom učiteljicom smo zadovoljni, a nabitnije je da je moja ćerka zadovoljna.user posted image

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
1.12.2010 13:46:57   
Vučko.ba.
sljedeće godine moja ćerka kreće ako Bog da u prvi razred

imam namjeru da biram školu, al nešto ne i učiteljicu/učitelja
mislim da se danas pretjeruje u svemu pa tako i u tim vezama za sve i svašta
obrazovanje jeste jako bita segment života, medjutim daleko od toga da sad biram kadar koji će predavati mom djetetu, al naravno neću dozvoliti nikome da se iživljava na mom djetetu.
smatram isto tako da roditelj zajedno sa odgojno obrazovnim kadrom mora biti maksimalno uključen u sve djetetove aktivnosti, pa i učiti sa djetetom i pomoći mu stekne navike

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
2.12.2010 10:03:42   
Anoniman
Ni ja nisam birala uciteljicu svom detetu,i od onih sam koje imaju poverenja u istu user posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.12.2010 16:36:34   
anajid
O boze,neka se niko ne nadje uvredjen,ali meni "biranje uciteljice" nije normalnouser posted image

Ja sam prosvetni radnik,i ovo mi je jako glupo i bzvz.Nemam reci!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
13.2.2012 16:29:59   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Šta znam... moje mišljenje je da od prvog do četvrtog razreda treba podjednako razvijati sve veštine, oblasti itd, pa posle videti gde dete prednjači i dalje ga usmeravati vannastavnim aktivnostima... Mislim da već učitelj može da vidi gde neko dete prednjači i sugeriše roditeljima šta bi mogli da urade po tom pitanju.
Jedno je to da li je sam učitelj/ica kreten, nervozna osoba po prirodi, a drugo je da li učitelj forsira jednu oblast naspram druge. Ni jedno mi se ne sviđa, ja bih za svoje dete izabrala generalistu učitelja, a ne specijalistu.
Sad filozofiram, ko zna kako ću razmišljati kad moje dete bude krenulo u školu.

Što se autoriteta tiče, mislim da to dete nosi od kuće.




user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 49
   [Obrisana poruka]
13.2.2012 16:31:41   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu nencydrew)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Decu prerano odvajamo od mame
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.
Evo čega se deca najviše plaše, prema uzrastu
Grmljavina, mrak, veštice, čudovišta, duhovi i mnoga druga zastrašujuća stvorenja koja bi mogla živeti u mračnom ćošku s...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here