|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gripa, prehlada
2.3.2009 12:05:48   
prase
Jedno glupo pitanje: a kako ja da znam da me napao virus? Meni skoči temperatura bez obrira od čega da sam bolesna, pa i od premora user posted image Prehlada ne mora da bude povezana sa virusom, valjda user posted image Kapiram ja da se u sezoni gripa uvek posumnja prvo na virus, ali ja nešto ne volem da pijem lekove ako ne moram a ne dajem sebi za pravo da odlučujem da li moram pošto nisam kompetentna. Doduše, imam zaista jak imunitet, moji se svi porazboljevaju i popadaju u krevete a ja tresnem jedan "Fervex" dnevno i brinem o njima...

Sećam se kada je bata bio mali, pa stalno bolestan, da smo gledali koje je boje ono što iskašlje. Pa ako je zeleno, onda je valjda bakterija a ako je žuto onda virus. To je jedino što i dan danas znam o bakterijama i virusima kao izazivačima bolesti, u ovom slučaju upale pluća user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Gripa, prehlada
2.3.2009 12:11:28   
Anoniman
Ne znam prase... valjda zato postoje lekari. user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Gripa, prehlada
2.3.2009 12:34:13   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ali Jecika, ja mislim da virusi ne mogu da se ubiju antibioticima već samo bakterije. Jer znam da kada Luka ima virusnu upalu grla - ne daju mu antibiotike, kažu da mu samo dajem za temp, a za bakterijsku upalu grla daju antibiotike.


Da to i ja mislim jer je pedijatrica mog Roka pregledala i rekla "obićna prehlada,viroza" netreba mu antibiotik i propisala mu rhinostop sirup protiv prehlade i gripe,
a ja sam imala gripu i baš me bolilo sve ali nije mi palo napamet da kupim antibiotik(KOD NAS JE JOŠ MOŽE KUPITI BEZ RECEPTAuser posted image )nego sam pila šumeći coldrex i kad su me jako bolile kosti neofen protiv bolova a kao što meni reče pedijatrica rokova;prehlada i gripa ako se liječe traju sedam dana a ako se neliječe tjedan dana,znači mora toliko trajati i najbolje je odležati a ja nisam i evo još kašljem pomalo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Gripa, prehlada
2.3.2009 12:52:01   
Jeca*
Evo pitala sam mamu, valjda cu vam dobro interpretirati ono sto mi je rekla. Sam virus se ne leci antibioticima. Znaci kijavica i sl samo vitaminima i cajevima. Ali virus cesto oslabi organizam pa ga tad napadaju bakterije i da uvek ako krenu malo jaci simptomi, lekari uvode antibiotike da bi zastitili organizam od bakterija tj da bi se borili protiv njih.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Gripa, prehlada
2.3.2009 12:59:51   
Lu
Pa to Jeca ima smisla,znači ukoliko liječnik pregledom utvrdi da su potrebni antibiotici,naravno da se iz prehlade svašta može razviti,ali meni je čudno kada netko na svoju ruku uzima razne antibiotike i to samo kod prehlade ili gripe,zato sam i pitalauser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Gripa, prehlada
2.3.2009 13:18:56   
Anoniman
To ima smisla. Znam da je meni mama poslednji put kada sam imala virusnu upalu grla rekla "Puno C vitamina. C vitamin leči virusna oboljenja. Ne možeš dobiti hipervitaminozu jer se C vitamin (višak) izbaci mokraćom. Tako da samo pij puno C vitamina".

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Gripa, prehlada
2.3.2009 13:19:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu
ali meni je čudno kada netko na svoju ruku uzima razne antibiotike i to samo kod prehlade ili gripe,zato sam i pitalauser posted image


To lu mene proziva. user posted image  Ali ja ne uzmem na svoju ruku, uvek nazovem mamu prvo.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Gripa, prehlada
2.3.2009 13:27:07   
Lu
Ma nije istina neprozivam nikoga,nego imam dosta slučajeva oko sebe,ljudi valjda nemaju pojma zašto služe antibiotici a ja bi kaznila sve koji ih prodaju bez receptauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Gripa, prehlada
3.3.2009 9:03:45   
Anoniman
Šalila sam se lu! user posted image

Toliko sam se juče busala u prsa da sam zdrava, juče uveče počelo da me grebe grlo, sada već jaaaaaaaako grebe i kašljem. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Gripa, prehlada
3.3.2009 9:08:10   
Lu
E nemoj sad slučajno po antibioticimauser posted image
Pastile za pijukanje mogu pomoći u početku,ja nisam obraćala pažnju na kašalj pored ostalih tegoba i evo tek sam danas počela da baš iskašljavam(pijem Rokov sirup),on je od njeg prestao davno da kašlje Bisolvon.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Gripa, prehlada
3.3.2009 9:10:16   
Anoniman
Draga, ja sam na antibioticima zbog ešerihije već nekih dve nedelje, i biću još ovoliko. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Gripa, prehlada
3.3.2009 19:49:59   
Anoniman
Ja sam na bolovanju!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Gripa, prehlada
3.3.2009 20:00:22   
kumara
Joj Tasho user posted image user posted image user posted image Cuvaj se draga!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Gripa, prehlada
9.10.2009 7:45:27   
bonita
ja sam zaribala nacisto,svaki dan mi je sve gore i gore.Juce isla kod doktora i on kaze Frau Sreckovic,idite kuci nije vam nista.Bronhitis nemate,cega se ja najvise plasim,i prepisao samo paracetamol.Ja pijem propolis kapi,i kaze da je to dovoljno za prehladu. i da ce do ponedeljka biti bolje.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Gripa, prehlada
2.11.2009 16:32:47   
dacca
Ja sad od ljekara i to:
OMNITUS sirup, HEMOMICIN tablete< PRESSING i HEMORAL, znaci trop sam :)

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Gripa, prehlada
10.11.2009 10:04:12   
sanji
Ljudi, kako se leči obična kijavica? Od juče imam kijavicu i curi mi nos, ali samo to, ni grlo, ni temperatura! 

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Gripa, prehlada
10.11.2009 10:06:41   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: sanji

Ljudi, kako se leči obična kijavica? Od juče imam kijavicu i curi mi nos, ali samo to, ni grlo, ni temperatura! 


maramicama? (sooorry - jače od mene bilo)

pa probaj čajićima, ako curi k'o iz slavine, pozovi docu pitaj koje kapi da uzmeš

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Gripa, prehlada
10.11.2009 10:12:10   
sanji
IZVORNA PORUKA: Trcosava
maramicama? (sooorry - jače od mene bilo)

user posted image
Ma baš samo kijam i vodica curi! Prskam marisol ali me sad već nervira. A kad se pojavim ovoj u četvrtak slinava u top će da me stavi!
user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Gripa, prehlada
10.11.2009 10:20:24   
Trcosava
kažem ti, probaj toplim čajevima imarisol prskaj, a ako sa maramica pređeš na rolne toalet papira, pozovi, nemoj da ideš i pitaj šta smeš da uzmeš,da to u korenu sasečeš

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Gripa, prehlada
10.11.2009 10:25:19   
sanji
Joj valjda neću da pređem na rolne!  user posted image  

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Gripa, prehlada
10.11.2009 10:33:58   
Trcosava
znaš kako... ja inače celu zimu slinavim, tako, vodica curka samo, kod mene nije virus u pitanju, čim se spusti temperatura - meni curi nos. Isto tako mi procuri kad jedem nešto vruće, pijem vruć čaj ili tako nešto.

A da ti ipak pozoveš doktorku? Nema potrebe da ideš u DZ, samo pozoveš i pitaš šta da radiš i da li da kupuješ neke kapi (evo sad i mene curi nos user posted image )

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Gripa, prehlada
10.11.2009 11:52:35   
sanji
IZVORNA PORUKA: Trcosava
(evo sad i mene curi nos user posted image )

To ti je zbog one rolne toalet papira!  user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Gripa, prehlada
10.11.2009 11:55:28   
Trcosava
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ma joook to je od muke što sam bila u kuhinji user posted image user posted image user posted image user posted image i luka što sam seckala user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Gripa, prehlada
10.11.2009 12:01:04   
sanji
Aaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Gripa, prehlada
29.11.2009 19:44:26   
cici78
Zene jedno pitanje...Od juce me drma neka kijavica, pila sam hladan sok i odmah ujutru me je vec bolelo grlo...Nemam temp ali glava me razbija pa pred spavanje moram da popijem jedan paracetamol...jel ovo nije razlog da se prekine dojenje? Toliko se plasim da ne zarazim bebu, ali ovo je on imao par dana pre mene pa se nekako iskobeljao...Sta mi je ciniti?

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here