|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 18:49:49   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: LillyT

Igoru kupujem to organsko povrce na Kalenicu


Da li si sigurna da je organsko? Mislim da se kod nas organska hrana ne prodaje na pijaci, a ljudi mesaju cesto pojmove organsko i sa sela. Organska prozivodnja je skupa i cesto neekoloska, jer podrazumeva odredjini kvalitet zemljista, odredjene uslove gajenja, odredjeno seme i slicno (nije sada tema).

Mene zanima koliko drzite ribu dugo? Meni ostale neke deverike, bas mi se jedu, ali stoje koji mesec


Kupujem od porodice Vozar. Mislim da su oni jedan od dva sertifikovana proizvodjaca organske hrane u Srbiji. Ta hrana je svakako dosta skuplja nego neorganska, a ne slazem se da je neekoloska, naprotiv. Imaju tezgu na Kalenicu i svoje proizvode prodaju u jednoj radnjici u Hilandarskoj, a kako moji zive blizu Kalenica, mama mi tamo kupuje. Naravno da neorgansko i sa sela nemaju veze jedno sa drugim, jer prosto svo povrce i jeste sa sela. Pod neorganskim sam mislila bas na gajeno bez pesticida na zemljistu pripremljenom prirodnim djubrivima, navodnjavanom tacno odredjenom vodom i bla-bla, kao sto rece - nije tema.
Ribu ja drzim do roka na pakovanjuuser posted image  posto nju nikada nisam kupila svezu user posted image  tako da ti tu ne bih mogla pomoci.....

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 18:51:44   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: LillyT

Igoru kupujem to organsko povrce na Kalenicu


Da li si sigurna da je organsko?


E da....pa nisam sigurnauser posted image  imaju sertifikat i sve sto treba pa se nadam da ne varaju narod...cesto razmisljam koliko je to stvarno neorgansko....tako da stvarno ne znam....mojoj paranoji nema granice....

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 18:52:27   
Anoniman
Ispisacu vam vreme odrzivosti za sve namirnice u zamrzivacu, samo da uspavam Nesu, posto ce mi trebati vremenauser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 18:55:52   
LillyT
Ovu ribu su moji upecali, pa zato pitam. Kupuje li jos ko svezu ribu (ili mozda peca) user posted image

A da nije org. proiz. ekoloska nije, jednostavno postoje istrazivanja i visegodisnje studije koje to potvrdjuju jer nije ekologija samo ciscenje, reciklaza, pesticidi i sl. ali kao sto rekoh, nije tema.

Nisam znala da imaju tezgu na Kalenicu, cula sam za tu familiju (pardon, za prodavnicu org. hrane)


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 19:10:19   
Lu
Svježa riba se može držati do 3 mjeseca,to znam user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 19:11:39   
Anoniman
Uspava nam Nesa Nedju!user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 19:17:31   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Svježa riba se može držati do 3 mjeseca,to znam user posted image


Znam tu sliku sa maminog zamrzivaca, ali reko da vidim da li neko drzi mozda krace (ili duze)? Doduse, tamo stoji i za piletinu 3 meseca, ali to mi nesto malo user posted image Nemam pojma


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 19:21:03   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: LillyT


A da nije org. proiz. ekoloska nije, jednostavno postoje istrazivanja i visegodisnje studije koje to potvrdjuju jer nije ekologija samo ciscenje, reciklaza, pesticidi i sl. ali kao sto rekoh, nije tema.



Nisam ovo znala, a i prvi put cujem, a posto nije tema, ima li neka tema gde bi ovo mogla da mi objasnis, ako te ne mrzi, posto me bas zanima?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 19:22:12   
Delijagirl
Pazi meni je baba radila kao vodja skladista za samrznutu robu i u principu svemu cemu je bio rok pre isteka je podelila medju radnike i donosila kuci jer bi se to inace bacilo i to je sve bilo ok eto me i dalje sam ziva i zdrava tako da mislim da nema bas nekog straha ...

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 19:22:57   
SUPER MAMA
Naučnici poludeli - Smrznuto bolje od svežeg?. Zamrznuta hrana jednako je zdrava kao i sveža, a sadrži i jednake nutritivne vrednosti, tvrde naučnici sa Univerzitea Sheffield. Sveža hrana pored ovoga može i da se pokvari na putu do potrošača, pa je ponekada smrznuta čak i bolja. "Moramo demantovati često mišljenje da je sveža hrana uvek bolja i zdravija od zamrznute. To nije uvek slučaj i otkrili smo da je zamrznuta hrana u nekim slučajevima čak i bolja od sveže", kaže Charlotte Harden.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 19:24:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR
Svježa riba se može držati do 3 mjeseca,to znam user posted image

Moji uzimaju preko sindikata i uvek stoji duze od 3 meseca,ko ce da pojede sve ono za 3 meseca! Ja znam da riba koja je vec jednom odmrznuta ne valja ponovo da se zamrzava!

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 19:41:24   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Ja znam da riba koja je vec jednom odmrznuta ne valja ponovo da se zamrzava!



Nista vec jednom odmrznuto se ne sme ponovo zamrzavati, pa to vazi i za ribu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 20:00:44   
Verus
Ovo je istina.  Ako se nesto ubere i odmah zamrzne, sadrzace vise vitamina nego sveze ubran porizvod koji ce "sedeti" na policama radnje nedelju dana pre nego sto ga konzumirate.
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Naučnici poludeli - Smrznuto bolje od svežeg?. Zamrznuta hrana jednako je zdrava kao i sveža, a sadrži i jednake nutritivne vrednosti, tvrde naučnici sa Univerzitea Sheffield. Sveža hrana pored ovoga može i da se pokvari na putu do potrošača, pa je ponekada smrznuta čak i bolja. "Moramo demantovati često mišljenje da je sveža hrana uvek bolja i zdravija od zamrznute. To nije uvek slučaj i otkrili smo da je zamrznuta hrana u nekim slučajevima čak i bolja od sveže", kaže Charlotte Harden.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 20:01:42   
Anoniman
Jao ja prehr.tehn. i nista si ne znam... ebi ga,nije me zanimalo!

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 18.1.2010 20:02:07 >

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 20:07:24   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ovo je istina.  Ako se nesto ubere i odmah zamrzne, sadrzace vise vitamina nego sveze ubran porizvod koji ce "sedeti" na policama radnje nedelju dana pre nego sto ga konzumirate.
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Naučnici poludeli - Smrznuto bolje od svežeg?. Zamrznuta hrana jednako je zdrava kao i sveža, a sadrži i jednake nutritivne vrednosti, tvrde naučnici sa Univerzitea Sheffield. Sveža hrana pored ovoga može i da se pokvari na putu do potrošača, pa je ponekada smrznuta čak i bolja. "Moramo demantovati često mišljenje da je sveža hrana uvek bolja i zdravija od zamrznute. To nije uvek slučaj i otkrili smo da je zamrznuta hrana u nekim slučajevima čak i bolja od sveže", kaže Charlotte Harden.



Hm, a ko je finansirao to istrazivanje?!? Mozda neka industrija hrane (koja plasira samo smrznute proizvode). Iskreno, nemam pojma, nekako verujem da se neke hranjive materije gube zamrzavanjem. Ne kazem da ne zamrzavam, ali ne volim bas sve smrznuto.

Leki, imas PP user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 20:10:29   
Verus
Isti je princip kao i sa kuvanjem.  Neke materije se unistavaju na temepraturama, druge korisne, oslobadjaju.  Ima ljudi koji su pobornici samo raw ishrane, ili ti sirove, nista ne kuvano, a opet, dokazano je da se kuvanjem ipak, oslobadjaju materije koje su nam itekako  bitne.  Treba samo biti umeren u svemu: ne biti ekstreman, mislim da je to kljucuser posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 20:38:44   
Anoniman
Meso: goveđe 10-12, svinjsko 6-9, teleće 5-6, živinsko 7-12, jagnjetina i ovčetina 4-6, punjeno ili rolovano meso 3, iznutrice 6 meseci. Povrće: radi stabilizacije boje i ukusa, poželjno je blanširati povrće pre smrzavanja (ne blanširaju se luk, praziluk, paprika, mirođija i peršun): održivost je uglavnom oko 6 meseci, osim leguminoza koje se mogu čuvati i do 18 meseci. Voće: 8-12 meseci, ako se smrzava u sirupu onda 12 meseci. Ribe: masne do 2, posne do 6 meseci. Rakovi i školjke 4-6 meseci. Sir: 3-6 meseci.
Ovo je poprilicno opsteno, dosta stvari sam pozaboravljala, davno sam to polagala. Postoje tu jos neke stvari koje se ticu kriticnih tacaka smrzavanja, temperature, nacina odmrzavanja, promena...ako nekoga bude zanimalo, pisacuuser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 20:41:21   
Anoniman
a sta si to polagala?user posted image

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 18.1.2010 20:42:23 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 20:42:11   
Anoniman
neke silne gastronomije, tehnologije namirnica, cuvanje namirnica...na pmf smer gastronomijauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 20:43:22   
Anoniman
ahaaaaa...
uf ja sam htela da upisem bilo sta sto ima veze sa kulinarstvom,nego da ne idem of!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 23:09:17   
Leki 77
Hvala LillyT, imas i ti PPuser posted image  sorry, tek sada videh....

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
19.1.2010 12:02:31   
Anitaaa
Uf a šta sve nemam
Sve vrste mesa (skoro) piletinu,junetinu,jagnjetinu,svinjetinu u raznim veličinama i oblicima he he
Ribu/šarana i oslić/,povrće ( grašak,paradajz,paprika,boranija)
Sladoled he he user posted image
Mislim da je to to


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
19.1.2010 12:06:06   
Anoniman
Ja uvek imam neko kuvano jelo u zamrzivacu(pored svakavog sirovog mesa i povrca), za situacije kad nemam vremena da kuvam-to su obicno ili sarme podeljene u kesice, punjene paprike, pasulj-nesto od tih jela koja se kuvaju na veliko, pa mi uvek ostane jako mnogo, taman da imamo za jos barem jednom, a ne volimo da jedemo isti rucak dva dana. Osim kad su sarme u pitanju, njih stavim po dve u kesu i vadim bukvalno svaki dan i jedem ihuser posted image

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
19.1.2010 12:08:35   
Anitaaa
Uf da.Zaboravila sam na kuvano he he.Ja uvek imam supu za dva dana i neki gulaš za situacije kad ne mogu da kuvam

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
19.1.2010 16:05:54   
gagana83
Malopre sam kopala po zamrzivacu u potrazi za idejom za rucak.Evo ste se naslo u njemu:piletina,kukuruz,jagode u ogromnim kolicinama,testo za picu,njoke,spanac,razno Frikomovo mesano povrce,riblji stapici,kolutici lignje,orasi,ostaci przenog lososa i oslica od slave i 2 kese neidentifikovanog sadrzajauser posted image

< Poruku je uredio gagana83 -- 19.1.2010 16:06:29 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here