|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 16:11:20   
Ellenica
Šta sve od namirnica ostavljate za zimu u zamrzivaču.
Kako pripremate te namirnice, tj u kom obliku se mogu čuvati i koliko dugo-

Npr. svekrva mi je donela zaleđeno već pripremljeno belo meso za pohovanje, i kupine koje su pojedinačno zamrznute.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 16:13:08   
cipiripi
ja imam hranu za psa, zamrznut pohovan kackavalj u velikim kolicinama i zamrznuto povrce.. to je to user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 16:17:42   
Anoniman
Uh, nema šta ne ostavljam..od uobičajenog mesa do celih  komada paradajza! Ceo paradajz stavim u kesu i zamrznem..recimo po 4 paradajza.
Voće (kajsije, šljive...) za gomboce user posted image
Mešavine povrća za supu, paprikaš, đuveč....
Orahe. (u kesi) --- ne baš dugo, da ne poprime onaj miris user posted image , ali ga trošimo oko praznika...
Npr. nakon što donesem svež peršun sitno ga iseckam, stavim u neku plastičnu posudu od sladoleda i imam čitavu zimu, samo vadim po potrebi... user posted image
Rendane jabuke.(u kutiji od sladoleda)........
Kore za pitu. Ne smeju dugo da se drže u zamrzivaču da se ne uplesnjave..( nedelju dana)..bar je kod mene tako.
ma ne  mogu da se setim..jedino nešto konkretno da me pitaš,draga.......user posted image

(odgovor članu Ellenica)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 16:18:18   
gina
U zamrzivaču imam najviše povrća, pečene paprike, paprike za punjenje, grašak, boraniju... ima i voća nešto. Uvek imam i malo mesa da ne moram da jurim za svaku sitnicu u prodavnicu.
Nađu se i zamrznuta testa, riba... ali nije više kao nekada da se zamrzivač puni mesom dok stane.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 16:19:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gina

U zamrzivaču imam najviše povrća, pečene paprike, paprike za punjenje, grašak, boraniju... ima i voća nešto. Uvek imam i malo mesa da ne moram da jurim za svaku sitnicu u prodavnicu.
Nađu se i zamrznuta testa, riba... ali nije više kao nekada da se zamrzivač puni mesom dok stane.


slažem se.........

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 16:25:09   
LillyT
Mi ga punimo po etapama (kada odemo na selo, pa dragi pokolje pola svog dvorista), imamo neko testo, provalili smo jako dobru prodavnicu testa, pa je ok imati nesto i u zamrzivacu kada ti dodju gosti (rol virsle, pita sa sirom, pita sa makom, visnjama...), povrce...Eventualno stavimo nesto kuvano (npr. supa) ali to se jede u roku od 4-5 dana. Nemamo onaj veliki zamrzivac, a i sta ce nam, ovaj nas mali napunimo i mirni smo oko dva meseca. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 16:40:40   
Ellenica
Najviše me interesuje sezonsko voće i povrće, šta se sve može čuvati.
Meso uvek volim da kupim sveže, mada se može naći i kod mene piletine, ribe i svinjskog jedino u mlevenom obliku.
Npr. zanima me dali spanać može u zamrzivač?


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 16:50:55   
Anoniman
- razno meso
- iseckano: paprika, paradajz, šargarepa, peršun, karfiol, prokelj, brokoli
- ostaci ručka: pohovano meso, pasulj, paprikaš, punjene paprike, sarme, pečenja, preliv za špagete, španać, ćušpajz od tikvica... ustvari skoro sve zamrzavam sem krompira, čak krompir vadim iz gotovih jela koja zamrzavam (recimo iz paprikaša)
- slavski kolači kojih uvek ima na tone

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 17:03:43   
Lu
IZVORNA PORUKA: Ellenica

Npr. zanima me dali spanać može u zamrzivač?


Naravno kao i blitva,samo se mora prije malo obariti.
Ja stavim sve iz vrta što se tiče povrća,kukuruz šećerac u klipu ,napravim sataraš,kocke od mrkve,celera,peršina...
Od voća,višnje i bobičasto voće.
Kolače od Božića,sarmu sirovu ,razne pitice  koje mi mama napravi spremne za pečenjeuser posted image
Svinjsko meso od klanja i uvijek kupim po 2-3 kg druge vrste mesa da imam u zamrzivaču.
Suho meso,peke,kobacice,rebarca,koljenice,uh ima toga kod mene...user posted image

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 17:09:19   
Anoniman
Mi smo juče imali zabijačku (user posted image mi tako kažemo, neki je zovu i svinjokolj..) tako da nam je zamrzivač pun!
u jednom zamrzivaču je bukvalno samo meso8piletina, ćuretina, svinjsko i juneće meso)
Riba je sa povrćem, voćem i ostalim u drugom zamrzivaču......
Od ribe voli da imam skušu i filete soma uvek a nađe se i šaran.
Te kiflice i zezancije nemamo nešto naročito jer uglavnom tražim od svih da se najave pa pravim da budu sveže. Naravno, nekada se desi da neko iznenada dođe pa izvadim po koje pakovanje žu-žu pogačica, recimo.user posted image


(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 17:13:04   
Lu
Pastrmljenje-svinjokolj-zabijačkauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 17:15:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Pastrmljenje-svinjokolj-zabijačkauser posted image user posted image user posted image


...hahahhaahaha user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 17:55:30   
Leki 77
Wow! Kolike vi zamrzivace imate!? Ja u zamrzivacu drzim samo ono sto vec smrznuto kupim u prodavnici. To je raznorazno povrce i riba. Uvek imam i lisnato testo i njoke. I po nesto sto mi baka posalje-knedle sa sljivama, mladi i kozji sir, pecene paprike i to je to. Vise ne moze ni da stane u 3 fioke. Ja ne ostavljam nista.

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 17:58:14   
Verus
Sve i svasta.  Kupim meso povoljno, pa rasporedimo u kese i zamrznemo.  Kese povrca, sladoled....Volim da imam u kuci sve sto mi treba, a ne da odlucim da nesto kuvam pa da moram u radnju po sve to....bude mi bas smor...

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 18:00:12   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Sve i svasta.  Kupim meso povoljno, pa rasporedimo u kese i zamrznemo.  Kese povrca, sladoled....Volim da imam u kuci sve sto mi treba, a ne da odlucim da nesto kuvam pa da moram u radnju po sve to....bude mi bas smor...


Potpisujem ja cak imam visak sira, kvasca, kora, ... u zamrzivacu jednostavno mrzi me da idem u radnju pa mi je sve tu ...


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 18:04:21   
Lu
Ja imam zamrzivač od 210 litara,plus jedan mali u frižideru,on je otprilike 50.ak litara.
I trenutno su puniuser posted image
Ljeti se naravno isprazne...

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 18:06:55   
Dora
Ja samo smrznuto povrće i ribu, i to na kratko dok ne skuvam, do sledeće nabavke. Ne volim da zamrzavam meso, jedino kad mi mama kupi od nekog domaće ili mm donese iz Cg ono lepo planinsko...Ali to je retko. Kupujem meso sveže uvek u istoj mesari i uvek danas za danas. Brže mi da kupim nego da odmrzavamuser posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 18:07:43   
Verus
Mislim da je puno ekonomicnije i zdravije zamrznuti stvari, osobito ako je to povrce, voce, neke stvari za zimnicu.  Puno stvari moze da bude zamrznuto od 6 meseci do godinu dana (meso je godinu dana ne?).  Doduse, mi nikada nemamo toliko puno, ali neke stvari mi stoje po mesec dana.  Volela bih da uzmem mesa sa neke farme i da imam onako, gomilu zamznutog!  Gledamo da kupimo i veci zamzivac, stavimo u garazu i da onda uzmemo svinjce, jagnje govedinu sa neke farme i zamznemo pa da imamo mesecima....To mi je toliko bolje nego ono sto se na veliko prodaje u radnjama, nekad mi se gadiuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 18:12:51   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Mislim da je puno ekonomicnije i zdravije zamrznuti stvari, osobito ako je to povrce, voce, neke stvari za zimnicu.  Puno stvari moze da bude zamrznuto od 6 meseci do godinu dana (meso je godinu dana ne?).  Doduse, mi nikada nemamo toliko puno, ali neke stvari mi stoje po mesec dana.  Volela bih da uzmem mesa sa neke farme i da imam onako, gomilu zamznutog!  Gledamo da kupimo i veci zamzivac, stavimo u garazu i da onda uzmemo svinjce, jagnje govedinu sa neke farme i zamznemo pa da imamo mesecima....To mi je toliko bolje nego ono sto se na veliko prodaje u radnjama, nekad mi se gadiuser posted image


Pa to mi i radimo podelimo naprimer familijarno celo prase sta li vec od nekog seljaka i to imamo u frizu jeste jeftinije daleko i nekako imam vise poverenja u to meso nego ono iz radnje...


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 18:19:30   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Mislim da je puno ekonomicnije i zdravije zamrznuti stvari, osobito ako je to povrce, voce, neke stvari za zimnicu.  Puno stvari moze da bude zamrznuto od 6 meseci do godinu dana (meso je godinu dana ne?).  Doduse, mi nikada nemamo toliko puno, ali neke stvari mi stoje po mesec dana.  Volela bih da uzmem mesa sa neke farme i da imam onako, gomilu zamznutog!  Gledamo da kupimo i veci zamzivac, stavimo u garazu i da onda uzmemo svinjce, jagnje govedinu sa neke farme i zamznemo pa da imamo mesecima....To mi je toliko bolje nego ono sto se na veliko prodaje u radnjama, nekad mi se gadiuser posted image


I ja to mislim, samo sto ne znam gde bih nabavljala povrce i voce vredno zamrzavanja. Mislim da je bolje da npr. kupim Frikomov grasak nego grasak od nepoznatog seljaka sa pijace. Nadam se da se Frikomov grasak ipak koliko-toliko kontrolise, a seljak svoje prska kako i koliko hoce. Prosecna jabuka je u Srbiji prskana 25x, a organskog voca i povrca ima veoma malo na pijacama i nikakav je izbor. Kada bih ja znala nekoga na selu rado bih punila zamrzivac i bez problema nasla mesto na lodji za onaj veeeliki kao sto ga Lu ima.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 18:21:22   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

...... ja cak imam visak sira, kvasca, kora, ... u zamrzivacu jednostavno mrzi me da idem u radnju pa mi je sve u ...



I ja imam kvasac i bas sam se pitala koliko on moze da stoji u zamrzivacu? Da li ti znas? I kada ga odmrznes da li moze da "pozivi" koji dan u frizideru ili to nije pametno? Posto dosta kiflica spremam sa pola ili cak 1/4 onog malog kvasca.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 18:25:19   
Lu
user posted image Joj Leki moj je još među manjim!
Eto ja imam tu sreću (što se ovoga tiče) da živim na selu pa zamrzavam povrće iz svog vrta,svinjsko meso od svinja koje znam kako se hrane kao i piletinu,puretinu,jedino junetinu i teletinu kupujem u manjim mesnicama i što kaže Verus u većim centrima mi se gadi jer sam gledala emisiju o argentinskom zaleđenom mesu,junetini i piletini koja putuje širom svijeta,pa se odledi i prodaje kao svježa a onda to neko ponovo zalediuser posted image
Konkretno se radilo o Kosovu!


(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 18:28:59   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Lu RR

user posted image Joj Leki moj je još među manjim!
Eto ja imam tu sreću (što se ovoga tiče) da živim na selu pa zamrzavam povrće iz svog vrta,svinjsko meso od svinja koje znam kako se hrane kao i piletinu,puretinu,jedino junetinu i teletinu kupujem u manjim mesnicama i što kaže Verus u većim centrima mi se gadi jer sam gledala emisiju o argentinskom zaleđenom mesu,junetini i piletini koja putuje širom svijeta,pa se odledi i prodaje kao svježa a onda to neko ponovo zalediuser posted image
Konkretno se radilo o Kosovu!




Da, bas imas srece...ni suprug ni ja ne jedemo meso (samo ribu), tako da me taj deo price ne brine, a Igoru uspevamo da nabavimo preko nekih suprugovih rodjaka po malo od svog mesa i to je to. Igoru kupujem to organsko povrce na Kalenicu, ponekad naravno jede i ovo koje i mi jedemo....sta da se radi....prosto nisam pametna i bas me strah da mu dajemo od seljaka sa pijace....

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 18:38:05   
LillyT
Igoru kupujem to organsko povrce na Kalenicu


Da li si sigurna da je organsko? Mislim da se kod nas organska hrana ne prodaje na pijaci, a ljudi mesaju cesto pojmove organsko i sa sela. Organska prozivodnja je skupa i cesto neekoloska, jer podrazumeva odredjini kvalitet zemljista, odredjene uslove gajenja, odredjeno seme i slicno (nije sada tema).

Mene zanima koliko drzite ribu dugo? Meni ostale neke deverike, bas mi se jedu, ali stoje koji mesec

< Poruku je uredio LillyT -- 18.1.2010 18:40:15 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Šta ostavljate u zamrzivaču?
18.1.2010 18:39:33   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Pastrmljenje-svinjokolj-zabijačkauser posted image user posted image user posted image


= koljevina user posted image

U zamrzivaču ništa. Jedino što donesemo iz prodavnice, pa mora da stoji u zamrzivaču (smrznuto povrće, riba, neko testo). A varijanta da imam neki lager povrća ili voća ili mesa koji mi traje dva-tri meseca - to nemamo. Lakše mi je do prodavnice, a u sred zime ne moram baš da jedem jagode user posted image
Ko će da odmrzava, ja nikad ne planiram šta ću kuvati taj dan. Prosto pošaljem mm u prodavnicu user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here