|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnički meni
24.1.2010 18:37:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Na proleće ove godine, svetski nutricionisti izbacili nove informacije-zabluda je da holesterol iz žumanceta škodi. Sada po njima, jaje možete jesti skoro svaki dan.


...jel? Čak i u trudnoći?

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnički meni
24.1.2010 18:38:48   
minavb
Uvek i svi, osim ovih sa holelitijazom i holecistitisom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnički meni
25.1.2010 18:18:36   
Lilly*
Danas:
Doručak: Proja sa jogurtom
Užina: Banana
Ručak: Juneća supica; krompir i cvekla sa lukom pečeni u rerni i juneće meso; salata zelena, obični i ljubičasti kupus i šargarepa sa balsamico sirćetom
Užina: Parče kolača user posted image
Večera: Za večeru ću pahuljice, suvo voće i mleko
Sve u svemu sam zadovoljna user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnički meni
25.1.2010 23:14:19   
goda
na takvom menijau ja mogu odmah da umrem!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image Jedem 5 obroka normalnih,kao kada nisam trudna,uz svaki obrok se podrazumeva salata kisela ili sveza nije mi toliko vazno (obožavam kiseli kupus i pečene paprike i često ih jedem) a užinu ja ne računam da sam nešto jela. Tu su obično banane,mandarine ili nešto slatko jer ostalo voće mi se gadi. da zaboravih sokove od limuna i grejpa,narandzu ne mogu smisliti.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnički meni
8.2.2010 17:50:49   
marija32
I ja ne jedem mnogo kolicinski- osim za rucakuser posted image , ali imam utisak da se sve lepi, i da cu kao i u prethodnoj trudnoci imati 200kguser posted image
Mnogo mi se jede slatko, pa dnevno uzmem po tri male cokoladice-npr najlepse zelje i parce kekasa i jedem voce. I ne mogu da verujem da se od 20gr slatkisa tako gojimuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnički meni
8.2.2010 18:26:11   
LillyT
A joj, ja u poslednjih par dana imam problem, ne jede mi se nista, a gladna sam. Samo bih mogla da tamanim slatkise user posted image Juce mi  je bas bilo lose, bila sam gladna, a nisam mogla da jedem, a i kada pojedem nesto, ne prija mi kao ranije (ne najedam se, jedem po malo, ali dzaba). Verujem da je samo takav period. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnički meni
8.2.2010 18:42:57   
Anoniman
Jao, moja ishrana danas user posted image user posted image user posted image user posted image

Ujutru sam popila kafu, onda sam oko podne pojela parče voćne torte, pa oko dva ručak: ona piletina kupovna, zamrznuta što se samo na ulju ispeče, to sam jela sa hlebom i kompotom od breskve, pa sam oko 17h pojela parče pite sa jogurtom... UŽAS!

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnički meni
25.2.2010 14:04:32   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: minavb

Na proleće ove godine, svetski nutricionisti izbacili nove informacije-zabluda je da holesterol iz žumanceta škodi. Sada po njima, jaje možete jesti skoro svaki dan.


...jel? Čak i u trudnoći?



Da, i ja sam to videla na internetu, kazu da je cak i 7 jaja nedeljno dozvoljeno i da je dokazano da kod ljudi koji imaju normalan nivo holesterola jaja mogu doprineti povecanju tog nivoa samo ukoliko se na jako dug period jedu svakodnevno 2 jajeta. A i doktorka mi je rekla da treba da jedem jaja, mleko i jogurt, i crveno meso.
Sto se tice menija, cesto pravim socivo (kao corbu), razne varijante sa spanacem (omiljeno jelo mog muza je spanac sa pirincem), a danas pravim neku mesavinu povrca (patlidzan, tikvice, paprike, krompir, prodinstano a zatim skuvano na malo paradajza i vode).

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnički meni
26.2.2010 10:58:40   
Anoniman
Ja ne smem ni da napishem moj meni....linchovali bi me odmah user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnički meni
28.2.2010 15:45:23   
Anoniman
hranite li se zdravo od samog pocetka trudnoce? ja sam sad sebe uhvatila da sam se duboko zamislila i ja slobodno mogu reci da se nisam hranila niti se hranim zdravo.... moji obroci u toku dana bi bili otprilike ovakvi:ujutru vocni jogurt ili ako ga nemam onda cokoladica ili pasteta sa lepinjom,rucak ili preskocim ili nesto bzvz....,vecera salata i hleb,virsla ili jaje.... i pred spavabnje par vockica.... grozno i za devojkuj koja nije trudna! ima li ovde neki jelovnik ili sema sta bi trebalo jesti u trudnoci. vec sam se sad uspanicila ima li veze,a citala sam da ima,to sa razvojem bebe.... a da dodam da cesto jedem smoki,chips i sl....uzas!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnički meni
28.2.2010 15:52:11   
Lilly*
Danas
Doručak: Senvič sa pavlakom, jajetom i zelenom salatom
Užina: Voćni jogurt
Ručak: Supa, kuvano meso i povrće, sos
Za užinu ću malo kasnije voće neko, sada sam uzela kafu user posted image a za večeru ću se opet potruditi tipa jogurta ili pahuljica

LanaJe, ja se trudim od početka trudnoće, mada i od kada planiramo bebu da se hranim zdravo. Ponekad mi uspeva, ponekad ne, ali sam svesna kada pojedem nešto što ne bih trebala, da bih bar za večeru trebala nešto zdravo...
Imam neki predlog jelovnika preporučen od nekih doktora, jednom prilikom sam našla na netu, pa mogu staviti ovde kada stignem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnički meni
28.2.2010 16:30:31   
marija32
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Danas
Doručak: Senvič sa pavlakom, jajetom i zelenom salatom
Užina: Voćni jogurt
Ručak: Supa, kuvano meso i povrće, sos
Za užinu ću malo kasnije voće neko, sada sam uzela kafu user posted image a za večeru ću se opet potruditi tipa jogurta ili pahuljica

LanaJe, ja se trudim od početka trudnoće, mada i od kada planiramo bebu da se hranim zdravo. Ponekad mi uspeva, ponekad ne, ali sam svesna kada pojedem nešto što ne bih trebala, da bih bar za večeru trebala nešto zdravo...
Imam neki predlog jelovnika preporučen od nekih doktora, jednom prilikom sam našla na netu, pa mogu staviti ovde kada stignem user posted image



Lilly, obavezno ostavi taj jelovnik. Tnxuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnički meni
28.2.2010 16:34:37   
Anoniman
Jutros sam popila kafu.
Onda doručkovala moču sa kečapom (na brzaka, s nogu).
ručak: supa sa knedlama, pohovano, ponfrit.
Sad sam jela sladoled i pijem kafu!

Osećam se perfektno. user posted image

Ne mogu da jedem sveže povrće, odvratno je još uvek, stiropor je ukusniji od njega. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnički meni
28.2.2010 16:38:29   
Anoniman
Ja sam danas doruchak preskochila (prespavala) user posted image

ruchak... domatja pileca supica sa rezancima, pechen krompir (ocedjen od ulja), pohovano pilece belo meso, kiseli krastavci i hleb

Sad sam uzinala chokoladno mleko i plazmu (jako sam se navadila na chokoladno mleko zadnja 2-3 dana)

a chekaju me pomorandze ...pre ili posle vechere.... koja tje biti ista kao ruchak...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnički meni
28.2.2010 16:42:02   
Anoniman
E ja više ne mogu da jedem kisele salate. Mnogo mi se bre odužila ova zima, kada vidim bilo šta kiselo - pozli mi! user posted image

I ja ću uveče voće. Kupila sam narandže, kruške i kivi. user posted image

Mada imam i kokice za mikrorernu... mmmmmmmm user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnički meni
28.2.2010 16:42:44   
Anoniman
A što mi se jedu lubenice, dinje i jagode... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnički meni
28.2.2010 16:45:34   
marija32
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Ne mogu da jedem sveže povrće, odvratno je još uvek, stiropor je ukusniji od njega. user posted image



Ahahaha, kakvo poredjenjeuser posted image .
Ja se 'onako' hranim, ali me ubise kolaci, moram slatko, pa da umrem ako ne pojedem, a ni vecere mi nisu sjajne...sendvici, kineska, mek, pica, uzas, al zato dorucak-uglavnomuser posted image  i rucak obavezno su mi "zdravi"user posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnički meni
28.2.2010 16:47:27   
Anoniman
Ja se ne opterećujem. I dalje smatram da ono što mi se jede je baš ono što fali mom organizmu. user posted image

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnički meni
28.2.2010 16:47:41   
marince1
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A što mi se jedu lubenice, dinje i jagode... user posted image


moja the best friend je trudna i svima nam probi glavu sa lubenicama!
Gde da joj nadjem lubenice u februaru?!?



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnički meni
28.2.2010 16:48:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marince

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A što mi se jedu lubenice, dinje i jagode... user posted image


moja the best friend je trudna i svima nam probi glavu sa lubenicama!
Gde da joj nadjem lubenice u februaru?!?




Ja sam sa Lukom ostala trudna u oktobru, a porodila se u julu, celu trudnoću sam kukala za lubenicama.

Razmišljam dal ih ima u Merkatoru i kakve li su? user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnički meni
28.2.2010 16:49:43   
Anoniman
Joj.... ja bi dinjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnički meni
28.2.2010 16:51:45   
marija32
Ja sam skoro videla one malecke lubenice u Tempu, ali se nisam usudila da kupim. A i meni se one jedu, i jagodeee i breskveee i tresnjeeee

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnički meni
28.2.2010 16:54:03   
Anoniman
Malecke lubenice??? user posted image

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnički meni
28.2.2010 16:59:53   
marince1
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Malecke lubenice??? user posted image


pridruzujem se pitanju user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnički meni
28.2.2010 17:01:13   
marija32
user posted image  Pa da, takve sam vidjala i jela samo u Grckoj i skoro u Tempu. Nisu bas malecke ko jabuke, ali su kao dinje manje. I sladje su, ali oprijeg ukusa cini mi se, ili je ova u Gr bila prezrelauser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here