|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnički meni
23.3.2010 14:10:07   
cipiripi
Ja kad bi pisala sta jedem pale bi u nesvest user posted image user posted image user posted image
Vodim se mislju da postavim jos neku sliku dok jos izgledam lepo user posted image user posted image user posted image user posted image

Jutros sam jela ogromnu kiflu sa pavlakom i kackavaljem, i velika casa jogurta...rucak mi je uglavnom uvek kuvano...avecera kako kad..ili neka pita..ili sendvic...jaja na 100 nacina...itd..

moram jedino da pazim da ne unosim mnogo namirnica koje sadrze vitamin K zbog moje lude krvi, jer ne bi trebala da preterujem nisacim sto zgrusava krv...

nalivam se vodom ..po 2 l dnevno i jogurnom..minimum 2 solje...
sokove ne pijem, kao ni kafu ni cajeve...

user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnički meni
23.3.2010 14:11:44   
Anoniman
Ma samo ti ručkaj, ti si sportista, to će časkom da siđe sa tebe.

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnički meni
23.3.2010 14:16:32   
cipiripi
E Tasho...kad neko prestane da se bavi sportom kilogrami idu gore kao ludi...menja se metabolizam skroz...
al nema veze...ja bar znam kako cu to da skinem makar se ugojila i 40 kg user posted image user posted image user posted image

E da...mnogo mi vise prija da iscedim grejp pomorandzu i limun i da to popijem nego da jedem...user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnički meni
23.3.2010 14:18:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi


al nema veze...ja bar znam kako cu to da skinem makar se ugojila i 40 kg user posted image user posted image user posted image




Na to sam mislila. user posted image

A za ceđenje, ja sam samo cedila sokove do pre 10ak dana, od onda jedem voće.

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnički meni
23.3.2010 14:21:17   
cipiripi
Razlog neki .. ili onako...mrzi te da cedis? user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnički meni
23.3.2010 14:37:08   
bebuska
Jedan period (koji je trajao nekih 15 dana) sam jela samo bijelo grozdje po kg dnevno a sad me je to proslo pa sam sad napala na kruske danima. user posted image
A jedva cekam jagode,tresnje, nektarine,breskve,kajsije...i do tad cu se porodit user posted image


_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnički meni
23.3.2010 14:40:00   
cipiripi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnički meni
23.3.2010 15:04:30   
Anoniman
ja sada jedem jagode i maline(zamrznute),malo sam ih prelila medom user posted image
nije lose,ali nista bez svezih...jedva cekam!

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnički meni
23.3.2010 15:27:54   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Nema više Lillyka. user posted image


A taman htedoh reći da dođeš na ribu i poneseš malo te lenje pite user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnički meni
23.3.2010 17:52:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Razlog neki .. ili onako...mrzi te da cedis? user posted image


Podjednako mi prija i da jedem i da pijem, pa mi lakše da jedem. user posted image A pre mi je više prijalo ceđeno.
Ma imam onu električnu cedilicu, pa nema muke, tj, nema šta da me mrzi, nije da moram da uprem iz sve snage. user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnički meni
23.3.2010 17:52:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Nema više Lillyka. user posted image


A taman htedoh reći da dođeš na ribu i poneseš malo te lenje pite user posted image user posted image



user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnički meni
23.3.2010 23:44:52   
Anoniman
Ćao drage moje ! Pročitala sam većinu postova ovde i pokupila baš dosta ideja za klopu . Ja jedem normalno , doručak - ručak - večera bez ikakvih užina i dodataka . Danas sam ,recimo , za doručak jela domaće pecivo sa brusnicom i suvim grožđem (kao kuglof) i čaj , ručala sam grašak sa piletinom a večerala voće (pomorandže i kivi) . Potkralo mi se i jedno parčence mamine voćne torte user posted image user posted image . Naime , želim da pokušam da jedem samo kad sam gladna , da se ne "tovarim" za dvoje , jer me je strah da se ne ugojim previše . Taj strah mi je prvenstveno iz zdravstvenih razloga jer mi je kičma katastrofa , a druga stvar je da sam se u poslednjih godinu ipo ugojila 10 kg i već se osećam jaaaaako tromo . Nemam kondicije , zadišem se za čas a tek sam ušla u 6-u nedelju trudnoće, kako li će biti kad trudnoća poodmakne i beba i kilaža narastu ?? Moj najveći problem je što sam NEAKTIVNA , slabo se krećem , ne vežbam i baš sam iz tog razloga i nabacila te kilograme . Sad šetkam pomalo ali bojim se da to nije dovoljno . Ima li neka od vas neki savet kako da se kilogrami ne "zalepe" i kako da pospešimo svoju aktivnost u trudnoći ?? Mene to najviše zanima , kako da se "pokrenem" jer se plašim da će mi ova već slabašna kičma popustiti do porodjaja i da ću biti kilava i bez kondicije onda kad bebi budem najpotrebnija . Hvala vam unapred na bilo kakvom savetu ili iskustvu , ljubac za zaobljene stomačiće !!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnički meni
24.3.2010 0:15:16   
Verus
BubaMiro, pocni da set_as ako mozes, lagano bar 30 minuta na dan, to ce ti pomoci.  Sto se tice zadihanosti, to je za ocekivati, i ja sam bila jako zadihana u pocetku, ipak, telo poveca volumen krvi i do 50% i to je samo nacin da se kardiovaskularni sistem prilagodi novom bicu koje raste u tebi i njegovim potrebama.  To ce postati malo lakse, pa opet, teze disanje u 8 i 9 mesecu...Jedi zdravo, kao i do sada, sa tim da mozes slobodno da povecas unos proteina (mleka, sira, mesa), i voca i povrca.  Najbolje je da se klonis masne hrane i hleba i puno peciva....tih stvari sto goje.  Ja sam stvarno u pocetku nabacila dosta jer mi se jelo masno i przeno, i to sam jela, a inace, ne jedem ni brzu hranu, nisam jela slatko u pocetku uopste, a opet, evo skoro 20 kila...Nekada telo uradi samo sta hoce, da bi odrzalo bebicu u sebi.  Ja imam herniju kicme, a mogu ti reci da nisam uopste imala problema u trudnoci, kao sto sam ocekivala, a radila sam do 7 meseca trudnoce, i to dosta dana stajala na nogama ceo dan.  Tako da ne mora biti da ce biti problemauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnički meni
24.3.2010 0:20:40   
bratzz
pre trunoce sam se puno ugojila jer sam puno jela slatkise a u trudnoci svega 6 kg sto znaci 1kg mesecno ali sam od pocetka znala da moram da vodim racuna da ne bi postala ko tenk tako da sam jela kad god sam gladna ali sam skroz smanjila ugljene hidrate i jela proteine narocito mleko i mlecne proizvode

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnički meni
24.3.2010 0:22:40   
cipiripi
meni za sad organizam uopste ne trazi slatko...

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnički meni
24.3.2010 0:32:47   
Verus
Ja inace obozavam slatko, bas mi je slaba tacka...ali u pocetku trudnoce mi se cak gadilo...odbijalo me, sada mogu da jedem sve...ali sam pre 2 godine bas pala na nekih 50 kila sto je na mojih 175cm jako malo i za gradju mog tela. Izgledala sam totalno anoreksicno, a nikako nisam mogla da se ugojim.  Onda sam odjednom pocela da nabacujem tezinu, i kad sam zatrudnila bila sam skoro 10 kila preko moje tezine...ne znam, nekada se pitam i da li sam trebala da nabacim neko salo da u stvari zatrudnim?  Tako da sam sada bas jako debela, ali bavila sam se sportom uvek trenirala, tako da znam sta mi je ciniti kada prestanem da dojim-a do tada duge set_nje, biciklo i zdrava ishrana, naravno, u dovoljnoj kolicini da mogu da dojim bez problema.  Plan postoji, samo ga treba sprovesti u akcijuuser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnički meni
24.3.2010 0:40:52   
bratzz
IZVORNA PORUKA: cipiripi

meni za sad organizam uopste ne trazi slatko...

meni slatkisi u trudnoci smetaju od njih dobijam kiselinu

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnički meni
24.3.2010 12:12:01   
Anoniman
Hvala ti puno , bubamaricina mamO :)
To šetkanje upražnjavam i nameravam da ga još intenziviram . Što se slatkiša tiče - čitam šta pišete i smeškam se , i ja sam pre trudnoće znala da za 3 sata slistim Milku od 300g jer obožavam slatko (zato sam se i ukrmačila user posted image ) , navukla sam celulit i na nadlakticama, verovali ili ne ,toliko sam se "sredila" . Sad otkako sam trudna - ne mogu da verujem - čokoladu nisam ni takla , slatko mi se uopšte ne jede , pojedem parčence torte i to tek ajde jer svi jedu ,ali mi uopšte ne prija . Mene je kretanje zeznulo najviše , živela sam 7 godina na moru , pa plivanje , šetnja , stepenice ... jela sam kao mećava a linija bogovska , jer sam sve to trošila kroz različite aktivnosti . Onda sam se vratila u svoju Vojvodinu , na mamine štrudle , kiflice i milon špecija ,a nema mora , plivanja , plaže . I onda , za 8 meseci 10 kila nabacila !!! Sada , sa svojim visinom od 166 cm imam 63 kg user posted image , i to će se povećati još za 10 kg minimum do kraja trudnoće ...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnički meni
24.3.2010 12:22:34   
cipiripi
a sta mislite o onoj pasteti Milici bez konzervansauser posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnički meni
24.3.2010 12:41:25   
Anoniman
Nisam ni razmišljala o paštetama, vidiš ... Ne jedem ih , ali ako se isčačka neka bez konzervansa ...
Htela sam da vam kažem nešto - mamina prijateljica je lekar a njen muž neki mozak za ishranu ,kao tehnolog ili inspektor ,pojma nemam , nikad nisam skontala šta je ... Nebitno -  posavetovali su me da OBEVEZNO obratim pažnju na VEGETU koju koristim , kažu da su te vegete i začini koji su kod na sna tržištu žešći otrov za organizam sa stoninu onih emulgatora E-ovaj i E-onaj . Rekla mi je da u prodavnicama potražim VEGETU BEZ KONZERVANSA , ima je , i da u širokom luku zaobilazim ove dosadašnje jer nismo ni svesni šta se sve trpa u njih . Eto , prenosim pa vi vidite ...

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnički meni
24.3.2010 12:44:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

a sta mislite o onoj pasteti Milici bez konzervansauser posted image
Ja sam se davila u paste ti u trudnoci,kao nikada u zivotu user posted image ,slobodno ruckaj user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnički meni
24.3.2010 12:54:15   
Anoniman
I ja jedem paštete. Ne svaki dan, ali kada jede Luka, jedem i ja. user posted image

Jedino što ne jedem su viršle, a inače ih obožavam. user posted image Kad ih vidim na tanjiru, prevrne mi se stomak! user posted image Ali rado jedem rol-viršlu iz pekare, tu se ne vidi viršla i lepog je ukusa. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnički meni
24.3.2010 13:01:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

I ja jedem paštete. Ne svaki dan, ali kada jede Luka, jedem i ja. user posted image

Jedino što ne jedem su viršle, a inače ih obožavam. user posted image Kad ih vidim na tanjiru, prevrne mi se stomak! user posted image Ali rado jedem rol-viršlu iz pekare, tu se ne vidi viršla i lepog je ukusa. user posted image

Pa da,to nije prava virsla,sakrili su je user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnički meni
24.3.2010 13:02:02   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnički meni
24.3.2010 13:03:18   
NONA79
IZVORNA PORUKA: cipiripi

a sta mislite o onoj pasteti Milici bez konzervansauser posted image

ooo milice cipiripice, opet ti i sa raznim proizvodima i reklamama i akcijamauser posted image user posted image user posted image

moje mišljenje jedi sve što ti prija, akasnije samo pripazi naslano, čisto zbog oticanja

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here