|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.3.2011 15:28:15   
minavb
NM, nemoj da se ljutis, ali mnogo skole treba da se prodje, i mnogo iskustva u radu da se stekne da bi se nesto tvrdilo. Ja sam u poslu naucila da, sve ono sto sam u skoli radila nije ni mrva onoga sto se uci tokom rada, i da smo zaista ucili zastarelo gradivo. Svakog meseca, ma svakog dana, objavljuju se rezultati novih istrazivanja, i ono sto je do juce bilo sto posto tacno, od danas vise ne vazi. Ja sam neke vazne stvari naucila tek kasnije, na dodatnim edukacijama i seminarima, od predavaca iz Kanade i USA. Zato ti kazem, a ja sam to od svog oca naucila, za koga mogu reci da je bio najbolji u svom poslu, drzi oci sirom otvorene. U medicini se uci citavog zivota i svakoga dana, najmanje iz knjiga a najvise iz iskustva.
Od kad mi se desava sta mi se desava, nema sta i gde nisam istrazila, i sa kim se sve nisam povezala. Iskustva mama iz citavog sveta, pisma lekara iz drugih zemalja zaista mi samo potvrdjuju ono sto mi je receno i sto ovde prenosim. Bljuckanje ne postoji, kao ni promaja ( u Srba omiljen izum) sve je to GER u raznim oblicima.
Sanjice, kada su bebe prehladjene, povracaju jer na taj nacin sputum izbacuju iz organizma. To je sasvim normalno i uobicajeno, bilo da im curi nos ili da kaslju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.3.2011 16:18:27   
Verus
Kako mi je smesno sto si ovo napisala.  Promaja jedino postoji u Srbiji.  Public enemy number one!user posted image
IZVORNA PORUKA: minavb

kao ni promaja ( u Srba omiljen izum)


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.3.2011 16:20:09   
*Alexx*
U to ime KLIK
Naravno, u pitanju je fora user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.3.2011 16:22:49   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.3.2011 16:52:38   
Verus
user posted image  ej ovo stavljam na fb
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

U to ime KLIK
Naravno, u pitanju je fora user posted image


(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Beba bljucka posle podoja
24.4.2011 17:14:48   
dejana007
ћао девојке... имам проблем који ми се данас појавио а обзиром да ми је прво дете одмах хистеришем. он има 12 дана и одлицно је сисао од самог почетка, столица је о.к, али је ретко подригивао и блјуцкао. данас је спавао 4 сата и после тога га дојила 15 мин једна дојке, 15 друга, е одмах након подоја је повратио веци део оног што је појео а после тога је у интервалима бљуцнуо још пар пута, можда око 5. Препала сам се. А деси се да понекад после оброка почне да грчи ноге да се савија и бива нервозан. Почела да пијем хипо чај од комораче да му макар средим грчеве ал ево шта ми се дешава. Дал се вама десила слична ситуацоја и како сте одреаговале? Ја се надам да ми се ово неће поновити.user posted image и да јако често штуца.

< Poruku je uredio dejana007 -- 24.4.2011 17:16:46 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Beba bljucka posle podoja
24.4.2011 17:20:24   
minavb
Dejana, drzi ga dugo uspravno posle podoja, 30 minuta bi bilo idealno. Nemoj da panicis, mozda se samo zagrcnuo ili slicno. Pisi ako se ponovi ali u svakom slucaju ga sto duze drzi uspravno, pomaze i ako su grcevi u pitanju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Beba bljucka posle podoja
24.4.2011 18:55:52   
dejana007
nije se zagrcnuo, on zavrsio obrok. ili presisao ili ne znam sta.... posle 2 sata ga opet nsahranila al po 10m in i sad evo spava. nema grceve, nit bljucnuo.

e da, drzala ga uspravno al deset_ak minuta.

< Poruku je uredio dejana007 -- 24.4.2011 18:56:25 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Beba bljucka posle podoja
24.4.2011 23:42:18   
Anoniman
Ja nisam držala bebu uspravno nakon podoja, na taj način sam mu stiskala stomak, i on bi bljuckao. Sve jedno dal biram položaj da ga držim pod rukicama (pazuhom) i guzom od mene, ili pod guzom ka meni sa glavicom na mom ramenu, ili, bilo kako od svega toga... stiskala sam mu stomak tako. Podrigivao je isključivo ako ga skroz isteglim u vertikalnom položaju, dakle da nogice vise, ali sam ga posle toga spuštala u ležeći, inače je bljuckao. 

(odgovor članu dejana007)
  Direktna veza do poruke: 234
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.4.2011 7:28:44   
dejana007
Cao Tash :-)
Da, u pravu si za pritiskanje stomaka. Moj bebac nekad toliko negoduje da ne mogu ni da ga drzim uspravno.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.4.2011 8:06:32   
minavb
Ako se ponovi povracanje, ali bas povracanje, drzi ga uspravno. Ako se ne ponovi, drzi ga dok podrigne i opusti se, mora nekad i da povrati.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.4.2011 16:23:01   
nencydrew
Za bljuckanje-Da li da ga stavim preko mog ramena, ili je bolje suprotno-beba okrenuta leđima?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.4.2011 0:20:45   
AndreaK
Jel ti ovo prva beba?

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.4.2011 2:08:18   
dejana007
Moj Nikola je danas prvi put podrignuo i to samo zato sto ga par puta pomerila s jednog mesta na drugo. A problem s bljuckanjem resila tako sto mu stavim malo jastuce ispod glave pa kad sisa nije skroz u lezecem polozaju. Tako se mleko ne vraca lako pa on vise ne bljucka. Ili bljucne jako retko.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.4.2011 13:17:24   
MarijaBg
Uh... Moja beba je jako prozdrljiva, siki brzo i halapljivo... Treba joj dosta vremena da podrigne, ustvari, podrigne i po nekoliko puta, ali jednom bas jako user posted image
Jedini je problem sto cekanje na podrig user posted image zna da traje i po pola sata...
A ja umorna... Posle toga, cesto i bljucne, ponekad stuca...

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.4.2011 15:24:15   
AndreaK
isti slucaj i kod mene...no to se vremenom menja...uglavnom

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Beba bljucka posle podoja
13.5.2011 13:14:49   
dejana007
opet ja na ovoj temi. sinoc i danas beba mi bas povraca. nekad i mlaz. uvek mi je mokra oko vrata, ne mogu stalno da je presvlacim. cini mi se da povrati kad prejede, posebno kad mi nadodje mleko a ona duze sisa. ali sve jedno sam uplasena. juce napunili mesec dana pa trebamo do savetovalista, pitacu i njih mada oni uvek kazu to je normalno... ne znam kako to da sprecim i uopste ne znam kad se bebac nasisao jer on bi stalno da sisa. i da, nekad napravi takvu facu pre bljuckanja kao da ima kiselinu il nesto tako...

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Beba bljucka posle podoja
13.5.2011 13:21:03   
lanajelena
Najverovatnije se presisa,jos ako imas viska mleka onda je to verovatno,ti svakako spomeni u savetovalistu,ja ne znam nijednu bebu da nije bljuckala posle podoja tako da ne sikiriki bez potrebe

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Beba bljucka posle podoja
13.5.2011 13:47:47   
Crvenkapa85
meni se to desavalo sa majom,jer je halapljivo jela......a i u prostoriji je mozda bilo toplije 

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Beba bljucka posle podoja
13.5.2011 14:55:55   
dejana007
da, sad je vec toplije. nerviram se isto sto retko podrigne, nemam zivaca da je cekam po pola sata (jer nekad i tad ne podrigne) pa batalim, a mozda bi joj tad bilo lakse...

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Beba bljucka posle podoja
8.6.2011 20:38:37   
dejana007
opet ja user posted image moj sincic je poceo da bljucka sat nakon podoja, i to tecni sadrzaj skoro pa vodenkast a kroz njega kao sirkasto nesto. dal ste vi imale takvo iskustvo sa vasim bebicama i dal je to nesto strasno?

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Beba bljucka posle podoja
8.6.2011 20:43:21   
Olga75
Dejana , normalno je da beba bljucka , nije normalno kad povraca a to se raspoznaje , jer kad bljucne uglavnom to radi bez napora i zvuka , znaci samo : bljuc user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Beba bljucka posle podoja
8.6.2011 20:49:53   
dejana007
Hvala na odgovoru user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Beba bljucka posle podoja
8.6.2011 20:53:04   
Nensi*
Vuk je povracao i sat-dva posle podoja,trajalo je dok nismo krenuli sa cvrstom hranom...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Beba bljucka posle podoja
16.6.2011 18:53:26   
marijap
Moja bebica ima puna dva meseca...ranije mi se retko kad desavalo da mi bebica bljucne i to se desavalo ,uglavnom kad se prejede(samo sisa)i ja vidim da sam izbaci sisu iz usta ...Sada imam problem posto mi beba vec da dana posle svakog obroka bljucne i to bas bas puno...Inace mi podoj traje po 15 minuta sa obe sike,i on i uvek mogao jos da sisa i ne izbacuje sisu...Ne znam da li da mu skratim podoj na 10 minuta sa svake strane,da li ce mu biti lakse...ali ako mu skratim bojim se da ce mi biti gladan...ne znam sta da radim,da li neko moze da mi pomogne...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here