|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba bljucka posle podoja
18.4.2012 21:35:13   
cockic
ovako meni treba savet i ako neko zna odgovor na moja pitanja.
sina sam dojila 14 meseci vestacko mleko nije hteo.znaci samo dojenje.
on nije bljucnu dva puta za tih 14m,
ali zato lena bas bljucka cini mi
se gore sad nego na pocetku.nebi znala sta je uzrok
jer sam probala par veceri bebelac i ona od njega uopste nebljucka user posted image

e sad ja od porodjaja jos nisam dobila,medjutim imala sam nekih dve
nedelje braon fleke na vesu za sta mi je gin rekao da je to pad prolaktina.

ne znam da li bi taj hormon u mom slucaju sto varira mogao da joj izazove
to bljuckanje od mog mleka.ili je taj bebelac gusci.
ne znam sta da mislim za sad joj dajem samo dva puta dnevno vestacko
popodne i uvece sve ostalo sisa.cak i nocu.mada i nocu od mog nebljucka
a znam da mleko nema isti sastav u toku dana i noci.

nebi joj uvodila uopste vestacko kad ja imam ali ona se bas muci.
ne znam rece mi gin da oni u visegradskoj imaju nesto za proveru mleka
da li da nosim svoje ne znam sta da radim user posted image
prvi mesec je napredovala 1400 a drugi 600gr samo od sisanja
bebelac sam uvela pre par dana.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Beba bljucka posle podoja
18.4.2012 21:40:37   
minavb
Nema to veze sa tvojim mlekom. Dete ima slabiji sfinkter zeludca i zato bljucka. Proci ce kad poraste, do tad joj zgusnjavaj tvoje mleko, daj gusce formule i obavezno je drzi uspravno bar 30 minuta posle podoja. Tokom podoja je vise puta uspravljaj da podrigne.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Beba bljucka posle podoja
18.4.2012 21:41:05   
Anoniman
Cockic, moja je bljuckala non stop puna tri meseca. I to je bas znala da se zalije ali je odlicno napredovala. A dohrana mislim da jeste malo gusca. Mozda da probas da prekidas podoj cesce pa da je stavis da podrigne. Mojoj nista nije pomoglo, a cak sam pokusala i sa uspravnim dojenjem user posted image Ako ti manje napreduje posavetuj se sa pedijatrom najbolje.

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 328
   RE: Beba bljucka posle podoja
18.4.2012 21:44:26   
Snelle
I moje dete je baš dosta bljuckalo, a samo je sikila. Sasvim je normalno da bljuckaju jer im sfinkter nije razvijen. S obzirom kako dobro napreduje, meni u tvom slučaju na pamet ne bi palo da joj dam dohranu, stvarno bi bilo greota. Sve dok bljuckanje ne zameni, ne daj Bože, povraćanje velike količine mleka, nema mesta brizi.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Beba bljucka posle podoja
18.4.2012 21:46:05   
cockic
minavb mislis da joj dajem bar jednu dve formule?

mali mis ma ona je po dr super napredovala,a i po meni i mali koji nije
bljuckao isto tako prvi mesec bas dosta od drugog vec oko 700gr
cak je jednan mesec mislim 4-ti oko 450gr i ova rece sve je super dok dobija user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Beba bljucka posle podoja
18.4.2012 21:48:35   
Snelle
Koliko sam razumela ona je samo sisanjem dobila 1.400gr? Pobogu, šta će joj onda formula kad imaš mleka za dvoje dece???

< Poruku je uredio Snelle -- 18.4.2012 21:49:23 >

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Beba bljucka posle podoja
18.4.2012 21:53:14   
minavb

IZVORNA PORUKA: cockic

minavb mislis da joj dajem bar jednu dve formule?


Ne. Pokusaj da je drzis uspravno sto vise, prekidaj podoj da podrigne, pa nastavi a ako je i dalje isto, ili gore, ja predlazem da se izmlazas pa da zgusnjavas svoje mleko sa malo pirincanih pahuljica i dajes na flasicu. Najbolje je da sisa.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Beba bljucka posle podoja
18.4.2012 21:59:31   
cockic
hvala mina user posted image  
snelle da prvi mesec drugi je 600gr ali dr.rece da je i to super user posted image
kad ga saberem znaci dobila je oko 2 kg od kad se rodila sto i meni
deluje ok.rodjena sa 3300kg izasla sa 3150kg-5140kg

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Beba bljucka posle podoja
18.4.2012 22:07:10   
Anoniman
Ja sam istrpela to bljuckanje. Najveca mi je muka bilo sto sam znala da je presvucem po tri puta za redom. Ubljuje se, pa kad krenem on a mi se jos dva puta ubljucka dok je na podlozi za presvlacenje. Kako joj malo podignem noge ili se malo presamiti ono samo izleti user posted image Sto puta mi se desilo kad hocu da je stavim u krevetac posle podoja, ona ne bljucne, ja je drzim u nekom iskosenom polozaju na rukama 10-15 min, sva srecna... i onda je nekako presavijem kako ustajem, i sva se ubljuje,.... ma mislila sam da nikad nece proci a evo sad kao da nikad nije bilo.

Moja sad pocinje da odbija da sisa, pa imam bas muke jer nekad hoce a nekad ne, pa joj dajem dohranu kad ne moze da saceka da se izmuzem, jer hoce moje mleko na flasicu. Mislim da je zbog zuba. Tri dana nije htela uopste siku, samo nocu kad je pospana. Flasice su robija i sterilisanje pumpice svaki cas. Ja sam se nadala da cu sa sise pravo na kasiku. Probaj da izdrzis samo sa sisanjem dok god napreduje dovoljno, osim ako ti nije lakse da peres flasice nego da presvlacis user posted image

< Poruku je uredio MaliMis -- 18.4.2012 22:08:01 >

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 334
   RE: Beba bljucka posle podoja
19.4.2012 8:53:33   
cockic
mali mis user posted image ma ja se sa mm zezam to jest on mene koliko je presvlacim da masinu
za pranje imam svaki dan on kaze kao da radim u perionicic vesa.

ma naravno da mi je lakse presvacenje nego kuvanje flasica u vedela sam ovih dva tri dana
kako je to gora opcija.

e sad sam je dojila uspravnije nije bljucnula samo podrignula,cekam da vidim da li ce
ili ne.bilo bi lepo da nece od ovakvog dojenjauser posted image ne znam kako se taj polozaj zove
ali bas je drzim uspravnije jeste meni tako teza ali bolje i to inace ona siska nekih
6 min pa mogu da izdrzim sve samo da nebljucka puno.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Beba bljucka posle podoja
19.4.2012 8:56:29   
Anoniman
Moja je samo odjednom prestala. Bljucne i ona sad ponekad, ali to je cesce moja greska kad se zaboravim pa je nezgodno uzmem posle jela ili se zaigram pa krenem da je tumbam i da joj nogicama trljam nos a nije proslo dovoljno vremena da budemo bezbedne od bljuce user posted image

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 336
   RE: Beba bljucka posle podoja
19.4.2012 9:00:35   
minavb
Posle obroka je obavezno što duže drži uspravno.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Beba bljucka posle podoja
19.4.2012 9:05:07   
cockic
mi se drzimo isto dugo,zato me ledja rasturaju user posted image ali sve za nasu decicu

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.5.2012 10:18:03   
jabukica
Moja Tijana poslednjih nedelju dana ne samo da bljucka, već se desi jednom dnevno da povrati, baš onako u mlazu veliku količinu, ne izgleda uopšte naivno. Ona dobro izgleda, dosta je napredna i dobija na težini oko 300g nedeljno, a nekad i malo više od toga. Danas smo baš bili u savetovalištu i rekli su nam da se prejeda, i da to nije uopšte problem, da povraća višak. Inače ona ima mesec ipo dana i isključivo je dojim, vodu joj daju veoma retko, kad ja nisam kući, ja joj ne dajem jer je slabo vuče iz flašice, ali zato siku ne pušta tako lako user posted image
Danas su je merili i to posle povraćanja, jer se desilo da je baš u čekaonici povratila, i po sebi i po auto sedištu, a mama je baš doterala, i ima 5.450kg, rođena je sa 3.600kg, a iz porodilišta otpuštena 17.04. sa 3.240kg, znači za 42 dana dobila je 2.210kg, odnosno dnevno dobija 52,6g user posted image

< Poruku je uredio jabukica -- 29.5.2012 10:25:14 >


_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.5.2012 10:55:02   
cockic
moja lena sad jako redje bljucka,sto mi je mnogo lakse ali zato balavljenje
je postalo bas obilno.

sikimo uz dodatak bebelaca ali sika je uvek prva pa ostalo formula koliko popije
popije ostatak bacim user posted image

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Beba bljucka posle podoja
2.7.2012 11:51:24   
Nestrpljivaa
I mi imamo problem,mojoj bebi ce sada mesec dana i samo je dojim.U pocetku je bljuckala posle svakog podoja a sada samo nekada cak je par puta i povratila.Ali ja mislim da ona ne moze da prevari mleko posto je nekada probudi iz sna kao da se davi pa je moram uzeti

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Beba bljucka posle podoja
30.7.2012 14:09:49   
Ketrina
Koliko dugo drzati bebu uspravno posle podoja/ i da li je to sto beba bljucka znak da je pojela dovoljno, odnosno vise/

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.8.2012 5:15:19   
Bebilina
Cerkica mi nije bljuckala, ali sincicu se desi ponekad. On je za razliku od seke halapljiva beba, vuce i guta da ga u komsiluku cuju. user posted image Zato sto se tako brzo naguta desi mu se da podrigne i nesto mleka vrati. E cim sam to povezala pocela sam da ga kad cujem da je tako navalio prekidam na pola (na sta on nada dreku), podignem da podrigne, pa opet vratim na istu, pa kad zavrsi sa njom opet podrigne i onda mu dam drugu stranu. E to resava to bljuckanje. Kad zavrsi sa jelom ponekad i tad malo bljucne jer isprazni obe dojke i verovatno prepuni stomacic.

Ketrina ja mog drzim uspravno samo dok ne podrigne sto ponekad bude dok ga jos uspravljam, a ponekad mu treba par minuta. user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 21.8.2012 5:18:44 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Ketrina)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Beba bljucka posle podoja
4.11.2012 10:43:06   
pandina
Ja sam bas zbunjena i ne znam da li bi trebalo da odemo kod lekara.

Moj Vukan ima 5 meseci. Cetiri meseca je samo dojen, a onda sam pocela sa pirincanim pahuljicama i kupovnim kasicama, pazeci da razmak do svake nove namirnice bude barem tri dana. Od kako je poceo sa cvrstom hranom mnogo je veseliji jer nije vise non stop gladan. Nije imao grceve, lepo je podrigivao i kad bljucne uvek je to bilo po malo samo na peleni. MEdjutim, u poslednjih deset dana on stalno bljucka posle podrigivanja. Zamaze svu pelenu i moje rame ispod i plus padne barica na pod (da li je to mlaz?). Cak i pola sata posle jela opet bljucne po sebi. Kada sisa sav se oznoji i namuci, vrpolji se, okrece, ne mogu da ga smirim. Onda sam pocela da se izmuzavam i da mu dajem mleko na flasicu i isto se ponasa. Dize se u sedeci polozaj kao da mu se mleko ne svidja, cas priblizava cuclu, cas je gura od sebe i stenje. Popije jedva 100-120 ml! I plus bljucne veliku kolicinu na sve strane. PRe nego sto podrigne mnogo stenje, kao da ima bolove. Kupila sam Novalac i dala mu i isto se ponasa. JEdino nisam probala AR.
Brine me sto nece da popije vise mleka i sto i to malo sto popije bljune nekoliko puta. Da li je moguce i da je zbog zubica koji jos nije izasao?
Inace, kad jede cvrstu hranu ne bljuje.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Beba bljucka posle podoja
5.11.2012 11:32:06   
Zemunka85
Moje dete je `drugo dete` pre i posle podoja. Pre podoja je mnoogo vesela, smeje se, cici, mase rucicama, nozicama...a posle podoja kao da Djavo udje u nju. To su stenjanja, napinjanja, grcenja, bolne face, face gadjenja...ne znam. Da l se prejeda, sta li je? Noci su uvek takve. Ne budi se, ali stenje, grci se, napinje...uzas.
Bljucka doooosta, ali lepo i napreduje. Podriguje bolje nego pre tj cesce, ali nekada i sat posle hranjenja.

Sve u svemu, noci su mi pakao...zao mi je.
Da li su to slabiji grcevi? Zeludac?

Obozava da siki, obozava. Ja samo dojim.
Pre je posle svakog obroka bljuckama i po 10ak puta bukvalno bare. Ali tada je najbolje napredovala :-) .

Kontam ja da ce sve da prodjei jeeeeeeeedva cekam.

Jer ja nocu napravim kurslus. Ona krene da stenje, grci ce i sl...ja naravno ne mogu da slusam, pa je dignem da buljucne tj podrigne, pa ako ne, akinem pelene da joj olaksam da se isprdi ili iskaki, pa...i probudim nesretno dete koje se samo ne bi probudil.

Inace ne znam kako malci uspevaju da vam isprazne obe sike, moja em visi samo na jednoj, em kad zavrsi idu jos mlazevi, em je uvek prejedena. Em mi grudi male.

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Beba bljucka posle podoja
5.11.2012 11:45:49   
cockic
meni je lena dosta bljuckala presla sam na dohranu u kombinaciji sa sisanjem i bljuckanje se smanjilo znaci prvo siki napravim manju kolicinu dohrane pa sam joj davala.i onda nije bljuckala svaki put samo podrigne.
ona ima sad 9 meseci i  povremeno bljucka pomalo posle mleka tako da njoj se jos to nije skroz smirilo i prestalo.a podrigivanje je jos obavezno samo mnogo brze podrigne za nekih par minuta posle mleka.mada i ona i dalje zuri kad pije mleko jer bocicu od 210ml popije za 2 min ko da je neko juri.a hranu mi lepo rucka nije alergicna za sad nadam se da nece ni biti na ovo sto je ostalo da uvedemo belance,svinjetinu,med,citruse to tek posle prvog rodjendana cak smo uveli kravlje mleko za griz,plazmu...da ga pije nece skoro za sad smo opet na bebelaku bili na nanu,3 meseca pa opet bebelac jer mi je mnogo praktocnija ova limenka nego ona kesa nana sve imam osecaj da nije dobro zatvorena kesa.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Beba bljucka posle podoja
5.11.2012 11:53:57   
cockic
zemunka bebe koje bljuckaju dosta mislim ono sto spada u normalno a to je bas isto velika kolicina mleka ne mogu da isprazne obe dojke jer mnogo zure zato ih i muci tiba posle.meni rekose da gledam po minut da je dojim jedna pa druga sto mi je delovalo bas bezveze jer iz iskustva sa sinom on sikio po 30 min jednu 30 min drugu a ona minut user posted image

deca koja zure i neisprazne dojke mama mora obavezno da se izmlazava jer se meni mleko uzasno smanjivalo a sa sinom sam mogla grudnjak 4 da nosim sa njegovih 7 meseci sa cerom samo prvi jer posle kako ona kratko siki i neizvlaci dubinu ne moze da se stvara puno nego samo to povrsinski.a ja inace imam neku tek trojkicu grudi meni deluju malo ali kad nadodje mleko kad se setim ko pamelauser posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Beba bljucka posle podoja
5.11.2012 21:45:36   
Torbica
Zemunka, i moj dasa siki samo po jednu siku, i isto, kad se nasiki ostane jos mlazeva. Malo je reci da je napredan, sa 4 meseca 8500 gr. Tako mi je i stariji sin sikio po jednu sve do 6 meseci, tad je poceo i drugu da uzima. Mleko mi se nije smanjivalo, valjda se grudi navikle da se prazne naizmenicno. Prvo dete, tj cerkica mi je sikila obe, skoro 15 meseci... A sto se bljuckanja tice, to je normalno, i kod nas bude barica, presvucem ga bar tri puta dnevno jer redovno omasi portiklu, ili bude i po rukavima. Prodje to samo, vec posle 6 meseci je manje izrazeno, pa sve manje i manje. Opusteno!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Beba bljucka posle podoja
5.11.2012 21:59:39   
Biserce
Zemunka, i mi smo bili isti slučaj. Bljuckao je uuužasno mnogo bukvalno od kad je prvi put uhvatio siku. U porodilistu je bio najstrokaviji i najizbljuvaniji. To je trajalo do 3-ceg mes i prestalo samo od sebe tj naucio je da se ne prejeda. Ja sam bila uzasno uplasena, non-stop sam dr-ima naglasavala koliko bljucka plaseci se GER-A. Medjutim dasa je samo bio strasno halapljiv, milion puta se zagrcnjavao i oduzimao mi godinu zivota. Isto je imao jake grceve, posle podoja samo stenjao, plakao kad treba da kaki, ja mu skidala pelenu, masirala stomacic, vezbice...i proslo je, Bogu hvala!

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Beba bljucka posle podoja
27.11.2012 22:01:04   
jovicaa
da li je normalno da beba bljucne i sat i po posle podoja?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here