|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
[Anketa]

Kupovne ili domace kasice


Domaće kašice
  100% (22)
Kupovne kašice
  0% (0)


Ukupno glasova: 22


(Poslednji glas : 27.6.2020 11:41:06)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kupovne ili domace kasice
17.5.2010 0:13:21   
majka mara
mi jedemo sve i kuvane i kupovne,ja vise volim kupovne,proverenog kvaliteta,obogaceno mineralima,vitaminima i solima koje se gubi prilikom kuvanjem,sterilne su,organskog porekla,brze se spremi (otvoris teglicu),a nista nisu skuplje od kupovina povrca po tezgama i supermarketa,ali pravimo i domace user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.9.2010 20:56:39   
LillyT
Često gledam Sunval kašice, ali sam mislila da su neki krš pa ih nisam kupila (ja sam kreten koji samo veruje u Hipp). Da li ih je neka od vas koristila i šta se može naći KOD NAS od povrtnih?

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.9.2010 21:17:33   
Mishica 77
Moje dete baš i ne voli kupovne kašice. Ja joj inače uvek kuvam ali kad smo bili na Zlatiboru ja htela skroz da se odmaram i ne ponesem njen "pribor za kuvanje i spremanje hrane" i tu se zeznem. Napatila se i ona i ja sa njom. Pili smo uglavnom samo mleko.. jako slabo kašice. Na skoro sve se gadila što me čudi jer je to sve već jela samo u mojoj režiji. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.9.2010 22:13:24   
Anck Su Nmaun
I moja beba vise voli domace, probala sam kupovne jer sveki kupi inace ja  sam samo za domace ( sta god moze da se nabavi i napravi) pojede ali manje i nije bas odusevljena njima...


(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.9.2010 22:51:09   
gagana83
IZVORNA PORUKA: LillyT

Često gledam Sunval kašice, ali sam mislila da su neki krš pa ih nisam kupila (ja sam kreten koji samo veruje u Hipp). Da li ih je neka od vas koristila i šta se može naći KOD NAS od povrtnih?

Za Sunval kasice kazu da su jako dobre.To je Nemacka marka,sve kasice se prave iskljucivo od organskog voca i povrca .Moja Una ih voli mada su meni bljak.
Od povrca imas krompir sa karfiolom,krompir sa spanacem,bundevu....mislim da je to to.Ima i nekih sa mesom,ne znam jeste li poceli da klopate meso.
Sad su na snizenju u Aksi.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.9.2010 22:55:29   
Verus
Ja sam u principu za domace, i spremam joj iste, ali sam joj davala i kupovne.  Ne znam zasto, moram saznati, ali mi rece drugarica da je sargarepu bolje davati kupovnu, valjda jer se malo teze vari a ove kupovne su bas "izradjene" i extra ispasirane.  Ne znam, sto ima organosko kupim, ali ono sto mi je kod kupovne bitno jeste da od sastojaka ima samo povrcku i vodu (znaci: sargarepa, voda itd).  Naravno, niko ne zna da li je tu jos nesto ubaceno ili ne, tako da preferiram domace za svoju bebu.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.9.2010 23:06:45   
LillyT
Ja domaće pravim voćne jer mm-ovi imaju svašta u dvorištu i to služi samo za njih, a ne za prodaju. Pijaca više nije nikakva (ovo nije za jelo, nego za pijacu), jedino su mi sigurni veliki marketi (eto, ni u Idei nema nikakve kontrole), mislim da je tu Vero najbolji. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.9.2010 23:18:09   
Mishica 77
Ja sve dobijam direkt iz svekijeve bašče. user posted image
Ono što nema, kupujem na pijaci od čike koji mi daje sve ispod tezge, extra.
Baš ovih dana poredim krompir. Kad barim od svekija, miriše voda, jbt k'o supu da sam kuvala, a kupovni user posted image . Sva sreća pa dete ne mora da mi jede to đubre.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.9.2010 23:25:49   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Ja sve dobijam direkt iz svekijeve bašče. user posted image



Takođe

Eto, prvi put ću reći, živelo selo user posted image user posted image user posted image
Sada smo doneli baš dosta voća, kruške su im divne, jedva čekam da dam Lari da ih klopa


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.9.2010 23:30:36   
liliana
Moja beba neče kupovne kašice. 2-3 kašičice i ni malo više. A kad joj ja spremim-pojede sve!

Lily, ja joj još ne dajem krušku. I pedijatar mi je rekao da joj još uvek ne dajem, jer je teška za varenje.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.9.2010 23:33:01   
LillyT
Joj Liliana, a ja baš čitala kako je kruška super i kako je odlična za varenje i obavezno da je dam sa korom user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.9.2010 23:33:02   
Mishica 77
Baš me čudi. user posted image Moje dete "cepa" krušku odavno. I sviDŽa joj se. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.9.2010 23:37:39   
gagana83
Blago vama kad imate odakle da uzimate domace,ja nemam odakleuser posted image
Moja svekrva je posadila u dvoristu 3 paradajza i jedan struk krastavca i to je to.
Nista nije prskano ali zato je paradajz velicine manje sljive a paprika vise lici na ljutu papricicuuser posted image

Ja sam Uni krusku dala odmah nakon jabuke i to po preporuci pedijatra i nikad nije imala problema sa stolicom,bas na protiv, uvek je lepo kakila od nje.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.9.2010 23:37:53   
liliana
Ne znam...user posted image Samo vam prenosim što mi je rečenouser posted image . Ona ima 10 meseci i samo jednom je pila sok od kruške i to joj je MM dao-nije video da je prilikom kupovine pobrkao sa jabukom.user posted image user posted image I stvarno smo imali taj i iduči dan problem sa kakecom.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.9.2010 23:44:05   
Mishica 77
Liliana, ovo ti sad kažem kao zdravstveni radnik: kruška razređuje stolicu i može čak da izazove i proliv dok sok od kruške izaziva zatvor i daje se kod proliva.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.9.2010 23:47:51   
liliana
Ma, OK. Ja sam samo napisala što mi je Dr rekao. Ja joj  nisam davala i neču joj davati sigurno još neko vreme. Uglavnom, bebe su različite i različito podnose  namirnice.
Primera radi, svi kažu  i za bananu da je teška za varenje i da izaziva zatvor, a mojoj bebi baš odgovara i super kaki kad jede bananu.user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.9.2010 14:49:34   
anajid
Ja sam Andriji dala krusku,u pocetku u kombinacijama raznoraznim,dakle sa jabukom,breskvom,itd.Normalno je kakio,nisamnikakvepromene primetila!

Davala sam mu par puta kupovne kasice,jede ih,ali gledam da mu pripremim domace,pogotovo sto mama ima basu,voca itd.Sve je neprskano i jeste da je sitnije ali je i zdravije!
Neko kaze sve je to isto,kupis prskano,svejedno!Ali sto bi rekao moj tata:

"Poenta je detetu dati SVEZ obrok!"user posted image

I u pravu je!

< Poruku je uredio anajid -- 28.9.2010 14:52:44 >

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kupovne ili domace kasice
28.9.2010 22:34:34   
Anck Su Nmaun
Po meni sve kupovne kasice su mnooogo jace od domacih...NPR jabuka...domaca je extra a kad sam joj dala kupovni jakooo, kiselo bljak.... sargarepa isto tako jaka do zla boga... bar se meni to nikako ne svidja!

A i sokice malo razredim jer su prejaki! user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kupovne ili domace kasice
29.9.2010 11:53:11   
usamljena
IZVORNA PORUKA: liliana

Ma, OK. Ja sam samo napisala što mi je Dr rekao. Ja joj  nisam davala i neču joj davati sigurno još neko vreme. Uglavnom, bebe su različite i različito podnose  namirnice.
Primera radi, svi kažu  i za bananu da je teška za varenje i da izaziva zatvor, a mojoj bebi baš odgovara i super kaki kad jede bananu.user posted image



Slusaj nase iskustvo, Una je jela bananu od neka 4,5 meseca- izblendano sa AD. Sve bilo ok, super kakila od nje (kao i kod vas). Pre neku noc ja joj oko 19 00 izblendam bananu, malo keksa i mleko i super je ona po pojela medjutim citavu noc se budila i plakala jer joj je to bilo "pretesko" za noc. Kad smo kod domacih ili kupovnih ja sam uvek bila za domace i Una ih je zaista jela. U jednom trenutku su joj dosadile i nije htela nista sem kupovnih, ni voce ni povrce. Sad smo opet u fazi domacih .... Vrti se u krug, bitno je da jedu user posted image


< Poruku je uredio usamljena -- 29.9.2010 11:57:33 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kupovne ili domace kasice
29.9.2010 16:06:09   
liliana
Upravo tako.Samo neka oni klopaju,a oni najbolje znaju šta vole!!!user posted image
A ja joj bananu nikada ne dajum uveče, več , isključivo ranije popodne.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.9.2010 18:24:43   
aster
Danas smo probali hipovu kašicu od šargarepe. Kako je meni ona ružna, kao da su stavili i neki sok od paradajza. Užas! Miš mali je hteo da jede, ali sam mu dala samo 2-3 kašičice. Ipak ćemo domaće da pravimo. Doduše danas domaću nije hteo, ali probaću opet sutra user posted image Ili ću mu mešati sa jabukom čim počnemo i jabuku da klopamo.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kupovne ili domace kasice
30.9.2010 21:17:08   
Verus
Joj Mishice, juce joj damo mama i ja krusku prvi put.  Doduse kupovna, ali organska, neprskana samo kruska i voda nista drugo.  DIVNOG ukusa.  Lepo je jela, bas joj se dopalo.  Pre kruske smo do sada dali ovim redom: (kratko rizine pahuljice), sargarepu, slatki krompir-yams, bundevu i: krusku.  Dete je vristalo nocas od bolova u stomaku!  Zaspala u 20h budila se posle pola sata, pa opet oko ponoci, pa opet u 2, pa u pola pet....uzas, a inace bas lepo spava.  E sad, ne znam jel od kruske ili neceg drugog, ali joj narednih nekoliko dana ne dajem nista sem mog mleka!  Da malo odmori stomak! 
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Liliana, ovo ti sad kažem kao zdravstveni radnik: kruška razređuje stolicu i može čak da izazove i proliv dok sok od kruške izaziva zatvor i daje se kod proliva.


(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kupovne ili domace kasice
1.10.2010 10:12:33   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Joj Mishice, juce joj damo mama i ja krusku prvi put.  Doduse kupovna, ali organska, neprskana samo kruska i voda nista drugo.  DIVNOG ukusa.  Lepo je jela, bas joj se dopalo.  Pre kruske smo do sada dali ovim redom: (kratko rizine pahuljice), sargarepu, slatki krompir-yams, bundevu i: krusku.  Dete je vristalo nocas od bolova u stomaku!  Zaspala u 20h budila se posle pola sata, pa opet oko ponoci, pa opet u 2, pa u pola pet....uzas, a inace bas lepo spava.  E sad, ne znam jel od kruske ili neceg drugog, ali joj narednih nekoliko dana ne dajem nista sem mog mleka!  Da malo odmori stomak! 



Verus, apropo kruske - dok sam po netu tragala o tome kako i kojim redosledom da krenem sa uvodjenjem cvrste hrane naisla sam na OVO Sad sam jos zbunjenija user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 1.10.2010 10:13:22 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kupovne ili domace kasice
1.10.2010 19:41:39   
Verus
Snelle, super je clanak...nisam pametna...svka beba je drugacija i mislim da treba probati i pratiti: slazem se sa pravilom da se nikako ne mesaju razne stvari u pocetku, nego probati i videti reakciju.  Normalno ,ako beba ima gasove i ne spva nocu, place, da joj to nesto nije "leglo".  Zato ja krusku necu dati jos skooro. 

Kod nas se potvrdilo ovo da je krompir fino legao a i sargarepa pa bundeva.  Sve do te proklete kruske!

Danas jede za obrok pirinac, pa cemo videti veceras.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kupovne ili domace kasice
17.10.2010 12:58:42   
LillyT
IZVORNA PORUKA: dijana1


IZVORNA PORUKA: maslinica

onda sam kontala ovako....da imamsvoju bastu i da ja uzgajam to povrce ili neko od poverenja, moja hrana za dete bi imala smisla, ovako kupim na pijaci i opet ne znam da li je ta biljka narasla za pola dana ili ju je seljak timario od proleca do sada..sto je tesko za poverovati da toga jos ima, bar na pijaci. i onda sam skontala da je kasica kupovna kontrolisana, da je odobrena i tako ja kupujem, ruckimo za medalju.




a ja bas razmisljam suprotno
cisto sumnjam da se u kupovne kasice stavlja domace voce ili povrce, sigurno ih ne obradjuje neki seljak
a u kupovne kasice se stavljaju razni zasladjivaci i sigurno da ima konzervansa
tako da je po meni bolja domaca kasica koju ja spremim i u roku od 5 min Vuk je pojede
nema nikakvih dzidzulica u njoj za koje ja ne znam
i tako sa sigurnoscu znam sta on jede
a samo jednom sam mu dala kupovni sokic, i nikada vise
celu noc nije spavao a ujutro kada je kakio to je bilo strasno, morala sam da ga kupam
mali seronja




IZVORNA PORUKA: dijana1

da naglasim da me ne bi pogresno razumeli nemam nista protiv kupovnih kasica, sigurno da cu mu dati nekada
ali trudicu se da sto vise jede domace 




IZVORNA PORUKA: indy_25

Moja beba isto jede kupovne kasice  omace ne voli ok kod moje prijateljice beba nevce kupovne nego samo jede domace. E sada ja se pitam sta je danas na trzistu stvarno zdravo od voca i povrca kad se sve prska osim ako imas bastu pa sam sadis i beres i siguran si da je zdravo.



IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: dijana1


a ja bas razmisljam suprotno
cisto sumnjam da se u kupovne kasice stavlja domace voce ili povrce, sigurno ih ne obradjuje neki seljak

nema nikakvih dzidzulica u njoj za koje ja ne znam
i tako sa sigurnoscu znam sta on jede




Prouzvodnja dečijih kašica je strogo kontrolisana. Nije poenta da to voće proizvode na selu (fala lepo, da mi gaje jabuke iznad septičke jame), nego da nije tretirano kojekakvom hemijom 15 puta tokom rasta i sazrevanja.
Takođe, tamo piše da nema konzervansa, nema dodatog šećera i koječega i to je stvarno tako, s tim se niko ne igra. 





_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here