|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Oporavak posle porodjaja
7.3.2010 1:20:29   
Modessty
Porodila se uz indukciju, samo malo secnuta. Ma porodjaj prošao super.

Znam da se dešava temperatura i znam da žene imaju probleme sa mastitisom. Samo nisam znala da može ovako dugo sve da traje. I sad se pitam dokle će?!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Oporavak posle porodjaja
7.3.2010 1:23:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty

Porodila se uz indukciju, samo malo secnuta. Ma porodjaj prošao super.

Znam da se dešava temperatura i znam da žene imaju probleme sa mastitisom. Samo nisam znala da može ovako dugo sve da traje. I sad se pitam dokle će?!


Draga pa šta kaže doca?!

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Oporavak posle porodjaja
7.3.2010 1:24:42   
Modessty
Doktori uglavnom kažu izmuzavaj se i daj mu da sisa i to je to!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Oporavak posle porodjaja
7.3.2010 1:47:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: Modessty

Porodila se uz indukciju, samo malo secnuta. Ma porodjaj prošao super.

Znam da se dešava temperatura i znam da žene imaju probleme sa mastitisom. Samo nisam znala da može ovako dugo sve da traje. I sad se pitam dokle će?!


Draga pa šta kaže doca?!



uh bre nisam ni ja znala da moze ovoliko da traje...
A za mastitis..zar ne pomazu obloge od svezeg kupusa????


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Oporavak posle porodjaja
7.3.2010 1:52:47   
Verus
Joj morate drzati dojke sto vise praznim, tako mi svi kazu...znaci dok je beba mala, i ne sisa puno, a tih prvih 2,3 nedelje dojke bas oteknu i mleko dodje ko ludo-mora se pumpati-pa ako ima da se kupe kesice za mleko, zamrznuti i ako nadodje da beba nema dosta-odmrznuti i nahraniti....ja cu jos da se savetujem u bolnici sa laktacijskim konsultantom, pa cu pisati sta kazu....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Oporavak posle porodjaja
7.3.2010 2:04:48   
sneza24
Modesty ja te potpuno razumem.
I ja sam znala da se uspavam dok David sisa i imala sam isti osecaj da nista ne radim sem da dojim dete,presvlacim,uspavljujem i sve tako u krug,da sam nesposobna osoba,da su sve zene bolje majke od mene ali vremenom sam se uklopila.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 10:56:19   
Shishica
A sta sa depresijom, ludim mislima i osecanjima... Imam osecaj da cu upasti u to sa raznoraznim nuspojavama user posted image

Taman se naviknem na stomak i onda op beba je tu, a ja kao razgnjecani hleb... user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 17:34:13   
anci 81
I ja se plasim te depresije...
Imam poznanicu koja od rodjenja deteta do sad(dete ima 7 god.) pije lekove.
Dobila je postporodjajnu depresiju,dobila lekove,posle nije smela da prestane da ih pije i eto...
Fizicki bolovi ce proci,ali najvaznije je ostati pribran psihicki,shvatiti da je sve to normalno,da ako nesto ne znas ili ne mozes ne znaci da si nesposobna da budes majka...
Tako se ja tesim,kad krenu ti neki strahovi,hocu li moci,hocu li znati...user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 17:49:42   
Shishica
A palo mi je i na pamet kada mozemo opet da spavamo na stomaku ?

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 19:45:57   
anci 81
Jaoj,Shishice bas sam o ovome danas pricala sa tetkom.
Kako mi fali spavanje na stomaku.
Jos kad vidim mm kako se razbaskari,a ja se onako sklupcam na stranu...
Bas mi fali....

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 21:37:40   
Anoniman
Chitam ovu temu i prosto se zapitam.... "da li su ove zene zelele da postanu majke ili im se desilo" user posted image Da otvorim temu o ovome ....ili je mozda imamo? user posted image

(odgovor članu anci 81)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 21:44:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Chitam ovu temu i prosto se zapitam.... "da li su ove zene zelele da postanu majke ili im se desilo" user posted image Da otvorim temu o ovome ....ili je mozda imamo? user posted image


Draga koje žene?        user posted image
Kako to misliš?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 21:48:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Chitam ovu temu i prosto se zapitam.... "da li su ove zene zelele da postanu majke ili im se desilo" user posted image Da otvorim temu o ovome ....ili je mozda imamo? user posted image


Draga koje žene?        user posted image
Kako to misliš?



Pa necu nikoga da imenujem...nije uopshte bitno koje zene....

Steknem po nekad utisak da svi kukaju, i da su zabrinuti zbog totalno nebitnih stvari.... Kao da nisu zelele da to malo stvorenje dodje na svet i bude centar svih zbivanja....ali SVIH zbivanja user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 21:51:18   
Anoniman
Draga bojim se da olako donosiš taj zaključak.Ne možemo da sudimo jer još uvek nismo bile u toj situaciji , kada ne spavamo noćima zbog brige o detetu- I žena je čovek ! ( što bi rekao jedan moj kolega sa faxauser posted image user posted image user posted image )

A tebe draga čekaju hvala bogu dve bebe  user posted image - videćemo tebe ovde... user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 21:51:30   
Dora
Ne razumem, o kojim ženama pričaš?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 21:55:20   
Anoniman
Zashto je bitno o KOJIM zenama pricham? user posted image

Uf...kad budem bolje raspolozena .....obrazlozitju to shto sam rekla.... sad postoji mogutjnost da se zapetljam i posvadjam user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 21:56:10   
jacikaci
Pozzzz cure, ja sam nova i za 9 dana mi je termin. Ovo mi je druga beba i ne znam pol (o tom-potom). Nego sto se oporavka od porodjaja tiče... Hm, vrlo individualno. Mislim da je vazno psihički se jaaaako dobro pripremiti. Ja sam sa Vuletom u porodilistu dobila temperaturu i plakala sam kao kisa sto sam morala ostati tamo celu nedelju. user posted image Kad smo konačno dosli kuci, nisam se libila da trazim pomoc ali i da me ostave na miru kad to hocu. Sve je bilo lakse kad su mi skinuti konci. Jednostavno u takvoj situaciji kazes sebi da je najstrasnije proslo, koncentrises se na bebu i sebe, izadjes u setnju od sat vremena sa muzem, utuvis sebi u glavu da savrseni roditelji ne postoje. Jeste rodjenje deteta najlepsa stvar koja mi se desila, ali porodjaj (čitaj:bolovi) bas i nije neki spektakl,jel da? Vuleta sam rodila karlično posle 15 h bolova bez ikakve anestezije. I ova beba ce se roditi karlično, tako da u ponedeljak idem u porodiliste da mi se otvori istorija porodjaja i da dogovorim epidural (ako do tad ne podje bebac,sto nikako nije isključeno)user posted image . Valja vas nisam mnogo smorila...pozzz!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 21:58:40   
Dora
A, evo čitam...
Znaš, Smeški, koliko god da se ne slažeš sa tim, žena ima svoj život, svoje telo, svoje potrebe i muke i ne vezano za to što ima dete koje voli najviše. Ova tema služi da se požale, podele iskustva i iskreno kažu da im je teško u nekim momentima. Da ih nešto boli. Ili da im je bilo super dok je zarastala rana a kosti se vraćale na svoje mesto.
Ja mislim da to što ću sad reći da ne volim kako se osećam u trudnoći i posle porođaja, da mi nije prijatna zamisao da me po ko zna koji put seku i šiju...da to nema nikakve veze s tim da li želim da budem majka. jer da ne želim...eto, imaš u temi o abortusu moj stav, pa ako te ne mrzi- pročitaj.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 22:04:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Chitam ovu temu i prosto se zapitam.... "da li su ove zene zelele da postanu majke ili im se desilo" user posted image Da otvorim temu o ovome ....ili je mozda imamo? user posted image


i mene interesuje koje zene???

Moja sestra je imala najstrasniju verziju postporodjajne depresije kakvu ne mozete da zamislite...To je nesto sto se ne kontrolise..ako o tome pricam.\
Rodila je sa 18 godina i bila je zeljena trudnoca, mlada se udala...
Ali jednostavno nesto je puklo posle porodjaja i ona je potpuno skrenula..nakon dva meseca lekova i terapija je dosla sebi...i nicega se ne seca...ne seca se da nije htela dete da uzme u ruke...
jadna...

a sto se tice zalbi na bolove posle porodjaja ...Smeshkice, pa majku mu ako ne mozemo da se pozalimo jedna drugoj nakon sto se porodimo dovraga sve.

I slazem se sa Dorom da to sto se pozalimo na bolove ne znaci da nismo dobre majke ili da nismo htele dete...
Jer da nismo, ne bismo ga ni pravile...I ovoliko o tome svemu pisale...

Normalno je da zenama posle porodjaja pukne film u jednom momentu ...polude od svega...ljudi smo, nismo masine..

uostalom, ko zna kakvih sve oporavaka i problema ima..
POgledaj Lisicu...kod nje je bas bilo komplikacija...(da ne lupam...ne secam se tacno ali bese su joj greskom isekli besiku...tako nesto..ili se varam..znam da je bilo nesto tesko)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 22:11:28   
Anoniman
Kapiram ja sve to....

Nego....imam oko sebe 3-4 trudnice....drugarice....koje se samo zale.... ja se smejem jer ne mogu da dohvatim prste na nogama da posechem nokte...i hvalim se kako se ove dve vijaju po stomaku....a njih tri me ubiju u pojam prichom kako tje garant dobiti strije...kako su sad debele i nishta im ne stoji (shto nije tachno....ko shtiglinci su) , kako ne mogu u grad na zurku i sl.... Meni je to neshvatljivo.... jer sam ja to jednostavno sve prihvatila.... znam...bolece me porodjaj (dal rana od epi ili carskog), verovatno tju se namuchiti sa dojenjem.... ko zna koliko tje mi se otegliti stomak.... ali nekako sam ok sa svim tim... jer protjitje i ta bol... snatjitju se sa svime...a fala bogu liniju uvek mogu doterati.... Pa gledajutji na sve to...ne kontam oko chega tolika frka.... user posted image

Ja sam presretjna shto sam trudna.... i to shto ne spavam kao prije...ne smeta mi jer zaspem sa kezom na licu....jer se ove machkice vrpolje.... muchi me i kiselina...i zapushen nos...al i da nisam trudna...neshto drugo bi me muchilo...pa to ne shvatam tako tragichno....


Mozda sam ja luda i naivna....user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 22:16:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Kapiram ja sve to....

Nego....imam oko sebe 3-4 trudnice....drugarice....koje se samo zale.... ja se smejem jer ne mogu da dohvatim prste na nogama da posechem nokte...i hvalim se kako se ove dve vijaju po stomaku....a njih tri me ubiju u pojam prichom kako tje garant dobiti strije...kako su sad debele i nishta im ne stoji (shto nije tachno....ko shtiglinci su) , kako ne mogu u grad na zurku i sl.... Meni je to neshvatljivo.... jer sam ja to jednostavno sve prihvatila.... znam...bolece me porodjaj (dal rana od epi ili carskog), verovatno tju se namuchiti sa dojenjem.... ko zna koliko tje mi se otegliti stomak.... ali nekako sam ok sa svim tim... jer protjitje i ta bol... snatjitju se sa svime...a fala bogu liniju uvek mogu doterati.... Pa gledajutji na sve to...ne kontam oko chega tolika frka.... user posted image

Ja sam presretjna shto sam trudna.... i to shto ne spavam kao prije...ne smeta mi jer zaspem sa kezom na licu....jer se ove machkice vrpolje.... muchi me i kiselina...i zapushen nos...al i da nisam trudna...neshto drugo bi me muchilo...pa to ne shvatam tako tragichno....


Mozda sam ja luda i naivna....user posted image


\
a ti o tome pricas....
To kapiram...
Zaljenje na strije, na to kako nigde ne izlaze...to ni meni nije najjasnije...
JA sam i zatrudnela onda kad sam bila spremna i onda kad sam znala da mi vise nije do izlazaka i gluposti nego da zelim dete..
Jasno mi je to sto kazes.,..
Ima zena koje tako traze paznju...ili se samo foliraju...ili jednostavno zele o tome da pricaju...

PA i mi smo se ovde zalile u temi KOliko ste se ugojile u trudnoci (istina, ja sam se zalila na mog DR koji me kritikuje jer meni moji kg OK stoje i znam da ce da padnu..ima vremena)/...
Ali..jednostavno...nekad nekim zenama prija da se malo pozale...iz raznih razloga...

A tvoj stav..tvoj stav o trudnoci je za svaku pohvalu!!! user posted image user posted image user posted image

Ja sam mislila da pricas o onim realnim teskocama koje neke trudnice i porodilje imaju..jednostavno neki problemi umeju da opterecuju hormonima raznesenu zenu i onda ...stvarno bude tesko...
jOs ako nema podrsku od muza...ume da bude tesko zenama kad se porode...
ne smeta mi da procitam kad se zale...
neka se zale nama...RR je za to sasvim ok.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 22:20:40   
Dora
Pa nismo sve tako euforične u trudnoći. Ja lično bih volela da trudnoće traje nedelju dana ili da možemo da skinemo stomak kad se kupamo i spavamo...Volela bih da kad se porodim nemam stomak ko kengurica i da, krivo mi je što ne idem u provod onako kako znam. Stomak mi smetauser posted image

Naravno, volim svoju decu i želim da ih imam. Nemam razloga da na silu potiskujem svoja osećanja ni pozitivna ni negativna.

U ostalom, nismo svi isti. Ja cenim kad žena ume da pokaže slabost a da ne bude jadna. Ovde sve majke cenim kao majke, za svaku mislim da je izuzetna, da je odgovorna i da svoje dete voli najviše na svetu. Ja zaista to mislim. Ne slažem se sa mnogim mišljenjima, stavovima, ali ih kao majke veoma cenim.
Mame, divne ste a vaša deca su srećna što vas imajuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 22:22:31   
nina83
Samo cu da kazem da je meni ovaj forum mnogo znacio u trudnoci kao i danas! Posto nemam ni jednu blisku drugaricu koja je postala majka (prva samuser posted image ), ovde sam mogla da vidim da nisam jedina koju muce razne stvari, mogla sam da se izjadam, cujem savet, dam neki..
Ne podnose sve zene isto svoju trudnocu. Neke lakse, neke teze.. To nema NIKAKVE veze sa bebom. Prosto, nismo sve iste ni ovako, a kamoli u drugom stanjuuser posted image  Bebeb nam mogu samo dati snagu da izguramo sve do kraja, a i posle porodjaja kad se osecamo kao da nas je pregazio kamionuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 22:22:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Pa nismo sve tako euforične u trudnoći. Ja lično bih volela da trudnoće traje nedelju dana ili da možemo da skinemo stomak kad se kupamo i spavamo...Volela bih da kad se porodim nemam stomak ko kengurica i da, krivo mi je što ne idem u provod onako kako znam. Stomak mi smetauser posted image

Naravno, volim svoju decu i želim da ih imam. Nemam razloga da na silu potiskujem svoja osećanja ni pozitivna ni negativna.

U ostalom, nismo svi isti. Ja cenim kad žena ume da pokaže slabost a da ne bude jadna. Ovde sve majke cenim kao majke, za svaku mislim da je izuzetna, da je odgovorna i da svoje dete voli najviše na svetu. Ja zaista to mislim. Ne slažem se sa mnogim mišljenjima, stavovima, ali ih kao majke veoma cenim.
Mame, divne ste a vaša deca su srećna što vas imajuuser posted image user posted image user posted image



Dora kraljice!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

sto nemam onog smajlija koji se klanjA?????user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 22:23:46   
gagana83

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Kapiram ja sve to....

Nego....imam oko sebe 3-4 trudnice....drugarice....koje se samo zale.... ja se smejem jer ne mogu da dohvatim prste na nogama da posechem nokte...i hvalim se kako se ove dve vijaju po stomaku....a njih tri me ubiju u pojam prichom kako tje garant dobiti strije...kako su sad debele i nishta im ne stoji (shto nije tachno....ko shtiglinci su) , kako ne mogu u grad na zurku i sl.... Meni je to neshvatljivo.... jer sam ja to jednostavno sve prihvatila.... znam...bolece me porodjaj (dal rana od epi ili carskog), verovatno tju se namuchiti sa dojenjem.... ko zna koliko tje mi se otegliti stomak.... ali nekako sam ok sa svim tim... jer protjitje i ta bol... snatjitju se sa svime...a fala bogu liniju uvek mogu doterati.... Pa gledajutji na sve to...ne kontam oko chega tolika frka.... user posted image

Ja sam presretjna shto sam trudna.... i to shto ne spavam kao prije...ne smeta mi jer zaspem sa kezom na licu....jer se ove machkice vrpolje.... muchi me i kiselina...i zapushen nos...al i da nisam trudna...neshto drugo bi me muchilo...pa to ne shvatam tako tragichno....


Mozda sam ja luda i naivna....user posted image


Draga,nije svaciji prag bola isti,niti je svaka trudnoca ista.Neko je podnosi ko od sale a nekom tesko pada.
Ja cu navesti primer moje snaje.
Ima dvoje dece i dve potpuno razlicite trudnoce je iznela.U prvoj se ponasala i osecala kao da nije trudna,radila je do pred porodjaj.Svi smo je kritikovali da uspori malo.Porodjaj joj je bio isto tako lagan kao i trudnoca.
Sa cerkom je vec bila druga prica,odrzavala je trudnocu dva meseca,imala raznih komplikacija i tezak porodjaj.Da neko ne zna kako je izgurala prvu trudnocu pomislio bi da je kilava i da se prenemaze...
A to za strije,visak kilograma i opusten stomak,na to sam se i ja zalila i jos uvek se zalim,smeta mi.Ali to ne znaci da mi je to bitnije od malog andjelka kog imam kraj sebe.Naravno da nije niti ce ikad biti,ali bih volela da mogu da izgledam kao pre trudnoce.
Uostalom sve zene su ovde zbog iste stvari-zbog dece,jedne pokusavaju da zabebe,druge iscekuju porodjaj,trece vec imaju decu.To nas je i okupilo ovde.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here