|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
2.10.2020 12:24:40   
Milena18
Šta se radi u okviru hormonskog statusa? Je l' ovo dovoljno: estradiol, FSH, LH, progesteron, testosteron, prolaktin?
Sutra mi je 3. dan ciklusa i rešila sam da proverim ovo. Osećam da je kod mene došlo do neke promene. Ciklusi su redovni, mada sam sada dobila 5 dana ranije. Ali menstruacije su mi poslednjih meseci baš oskudne. Pored toga sam razdražljiva, često mi se raspoloženje menja bez vidnog razloga, nekada baš kao što Ivanka reče ne mogu sebe da prepoznam. U decembru punim 40. Ja se nadam da nije to u pitanju jer tako želimo još jedno dete.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
2.10.2020 15:07:18   
lesli
Milena, mozda mozes da proveris i amh jer radite na bebi.Videce valjda maslacak pitanje i reci da li treba jos nesto

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
2.10.2020 15:16:32   
Maslacak15
verovatno je to u pitanju ( godine) ali ne mora da znaci da ne mozes da zatrudnis. Ocu da kazem da su neke promene ciklusa norrmalne ali to moze da traje godinama. uradi i inhibin B i AMH. I te sto si napisala.

Drzim fige da malecka dobije jos batu ili seku. Nema odustajanja :) Puno te pozdravljam!!!!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
3.10.2020 10:31:38   
Milena18
Lesli, Maslačak, hvala na savetima. Evo me u laboratoriji, mirujem pola sata, pa će mi uzeti krv.

Naravno da nema odustajanja, samo da rezultati pokažu da imamo šansu još uvek 😊

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
3.10.2020 13:21:10   
lesli
Srecno Milena 🍀

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
3.10.2020 13:40:04   
jess021
Milena, sad tek vidim. Jesi dobila rezultat? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
3.10.2020 14:41:43   
Milena18
Večeras mi stiže, Jess. 


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
3.10.2020 23:26:48   
Milena18
Evo mojih rezultata:

Prolaktin 245 (102-496 mIU/L)
Estradiol 28.33 (26.7-156.0 pg/ml)
AMH 1.030 (0.1-2.96 ng/ml)
FSH 7.0 (3.5-12.5 mIU/ml)
LH 4.2 (2.4-12.6 mIU/ml)
Progesteron 0.31 (0.057-0.893 ng/ml)
Testosteron 0.39 (0.06-0.82 ng/ml)
Inhibin B mi stiže sledeće nedelje.

Meni ovo deluje prilično ok, osim što je estradiol baš na donjoj granici. Pretpostavljam da su mi zbog toga i menstruacije tako oskudne.
Maslačak, šta ti misliš?

< Poruku je uredio Milena18 -- 3.10.2020 23:34:23 >

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
4.10.2020 0:03:47   
lesli
Javice se Maslacak vec, ali cini mi se da je meni rekla svojevremeno da 2./3. dana, estradiol i treba da bude nizak.
I meni ovako laicki deluje ok.Drzim fige za 👶

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
4.10.2020 0:55:55   
Milena18
Hvala, Lesli! 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
4.10.2020 8:19:10   
Maslacak15
dobro jutro. odlicni su rezultati! probaj da ispratis bazalnu da vidis koliko traje lutelna faza, tj kad je ovulacija ali sve deluje jos uvek optimalno,! puno pozdrava i navijaaaam.


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
4.10.2020 9:17:46   
Milena18
Hvala mnogo, Maslačak! Znači, ludilo i nervoza su iz drugih razloga 😁 Meriću bazalnu onda od sledećeg ciklusa. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
4.10.2020 9:40:15   
jess021
Milena, drago mi je da je sve ok😊



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
4.10.2020 10:22:53   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

dobro jutro. odlicni su rezultati! probaj da ispratis bazalnu da vidis koliko traje lutelna faza, tj kad je ovulacija ali sve deluje jos uvek optimalno,! puno pozdrava i navijaaaam.





Maslacak, a da joj poguraju ovulaciju nekom femarom?Pa da idu na tempirane odnose?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
4.10.2020 10:48:53   
Maslacak15
nema potrebe ako su ovulacije OK. ali treba proveriti dali su. koliko dugo pokusavate milena? znam da si imala pobacaj prosle godine....meni je bazalna trmprtatura najbolja sam svoj majstor alatka, a sto se tice tempiranja svaki drugi dan dok ne prodje ovulacija je sasvim dovoljno.  da je tempiranje bitno nebi gomila zena ostajala u drugom stanju ko od sale. zive spermatozoidi bar 3 dana u jajovodima. dok nisam mogla da zatrudnim znala sam u sat vremena kad je ovulacija -it was completely useless.  prosto nije bio problem tajminga i najcesce nije ko god ima iole redovne odnose.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
4.10.2020 11:23:11   
Milena18
Meni se čini da oset_im ovulaciju, obično oko 13-14 dana ciklusa. Imam one karakteristične bolove sa jedne strane koji traju nekoliko sati. Pokušavamo ozbiljno tek 3 meseca, tj. tempiramo odnose. Kako da znam da li su mi ovulacije OK? Da li možda treba da radim progesteron 21. dana ciklusa? Još nešto što sam primetila u poslednja vreme je da me dan posle ovulacije (ako je to ovulacija što ja mislim da je) iznenada jako, jako zabole grudi i to traje dan-dva i onda prođe. To mi se nikada ranije nije dešavalo, zato sam između ostalog i pomislila da nešto nije u redu. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
4.10.2020 12:30:52   
Maslacak15
ma jok PMS ima sto lica. i nema veze sto nisi nikad ranije oset_ila , to nije znak nikakvog poremecaja. mozes da izneris lutealni progesteron nedelju dana pre nego sto treba da dobijes. da vidis kakva je ovulacija. daj mu fore jos dva tri meseca...drzim fige !:)


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
4.10.2020 23:05:10   
Milena18
Maslačak, mnogo ti hvala na informacijama i ohrabrenju 🙂 Tako sam i ja mislila - da vidim šta će biti u narednom periodu, pa ako se ništa ne desi, idem kod ginekologa. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Preuranjena-rana menopauza POF
4.10.2020 23:20:03   
vocicana
Zlatne informacije.
Ja sam sada u iscekivanju sledeceg ciklusa, bas da vidimo kada ce doci, jer sam u sred krvarenja imala vodeci folikul, a dobila 14-ti dan, znaci vise se i ne trudim da razmisljam o tim stvarima. Ili ce biti ok ili nece.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here