|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dogodilo se na današnji dan
7.10.2011 10:36:24   
minavb
Page not found.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Dogodilo se na današnji dan
7.10.2011 10:36:31   
*Alexx*
I još: 1849. - Umro je Edgar Alan Po

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Dogodilo se na današnji dan
7.10.2011 10:38:19   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: minavb

Page not found.


Svašta, iskopirala iz address bara.

As is user posted image well known by now throughout the world Harvey Ball, a commercial artist from Worcester, Massachusetts created the smiley face in 1963. That image went on to become the most recognizable symbol of good will and good cheer on the planet. As the years passed Harvey Ball became concerned about the over-commercialization of his symbol, and how its original meaning and intent had become lost in the constant repetition of the marketplace.  Out of that concern came his idea for World Smile Day®. He thought that we, all of us, should devote one day each year to smiles and kind acts throughout the world.  The smiley face knows no politics, no geography and no religion.  Harvey’s idea was that for at least one day each year, neither should we.  He declared that the first Friday in October each year would henceforth be World Smile Day®. Ever since that first World Smile Day® held in 1999, it has continued every year in Smiley's hometown of Worcester, MA and around the world.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Dogodilo se na današnji dan
5.11.2011 11:21:24   
PoisonEve

Navrsava se 17 godina od Milanove smrti.

Milan Mladenović rođen je 21. septembra 1958. godine u Zagrebu od oca Spase, koji je bio vojno lice, i majke Danice. U šestoj godini se sa porodicom seli u Sarajevo gde je živeo narednih nekoliko godina o čemu je rekao: „Sarajevo je verovatno mračno uticalo na mene. Bio sam strašno ratoboran, istinoljubiv, mali, ovolicki, i stalno sam se tukao sa starijima od sebe. Oni su me, naravno, mlatili i tako sam ja dolazio kući krvav, plačući, i to je trajalo tih šest, sedam godina koliko sam živeo tamo... Bio sam klinac sa naočarima i nosio tango-gitaru ispod miške. Odlazio sam na časove kod čuvenog Gari Garinče. Od njega sam naučio neke akorde. Posle sam se preselio u Beograd.“

Godine 1970. porodica Mladenović prelazi u Beograd, a Milan upisuje Jedanaestu beogradsku gimnaziju u kojoj krajem sedamdesetih godina zajedno sa školskim drugom Dragomirom Mihailovićem Gagijem, osniva svoj prvi bend Limunovo drvo. U to vreme Milanovo društvo postaje aktivno uključeno u novi pravac muzike poznat kao novi talas.

Godine 1980. zajedno sa Mihajlovićem, Dušanom Kojićem Kojom i Ivanom Vdovićem Vdom, Mladenović osniva svoj prvi značajniji sastav Šarlo Akrobata. Prvi nastup su imali aprila 1980. godine u SKC-u kao predgrupa Pankrtima. Nekoliko pesama grupe ("Niko kao ja", "Ona se budi", "Oko moje glave", "Mali čovek") ubrzo je objavljeno na kultnoj kompilaciji "Paket aranžman". Godine 1981. izlazi prvi i jedini album benda "Bistriji ili tuplji čovek biva kad...", koji se smatra jednim od važnijih albuma jugoslovenskog novog talasa. Nakon toga Šarlo Akrobata se raspada.

Ekatarina Velika

Krajem 1981. godine Milan Mladenović sa Dragomirom Mihajlovićem formira novi bend Katarina II. Tokom 1982. novom bendu se priključuju klavijaturistkinja Margita Stefanović Magi a 1983. basista Bojan Pečar i bubnjar Šarla akrobate Ivan Vdović. U toj postavi grupa 1984. godine izdaje album „Katarina II“ na kojem se nalaze čuvene numere "Aut", "Jesen", "Radostan dan", "Treba da se čisti", "Ja znam" i druge. Većinu tekstova na debi ploči radio je Milan Mladenović dok je muzika bila zajednička.

U tom periodu Gagi dolazi u sukob sa zakonom i po povratku iz zatvora saznaje da više nije član grupe. Mihajlović kao nosilac prava na ime Katarina II uskraćuje grupi pravo da se dalje njime koristi te bend bira novo ime "Ekatarina Velika".

U EKV dolazi novi bubnjar Ivan Fece Firči (iz Lune) umesto Vda. Godine 1985. izlazi istoimeni album "Ekatarina Velika" koji dobija povoljne kritike te skreće pažnju na bend. Album iz 1986. godine "S vetrom uz lice" lansira ih na sam vrh jugoslovenske rok scene gde sa Mladenovićem na čelu ostaju sve do 1994. godine izdajući seriju uspešnih albuma.


Pored rada sa Ekatarinom, Mladenović sarađuje kao producent na albumima bendova "Gustaf i njegovi dobri duhovi" (Gustafi) i "Fit". 1985. godine se zajedno sa ostalim članovima Ekatarine pojavljuje u filmu Gorana Markovića "Tajvanska kanasta" a sledeće godine i u filmu Darka Bajića "Crna Marija" gde igra glavnu ulogu i za koji je napisao numeru "Bus Station". Krajem osamdesetih piše muziku za jednu pozorišnu predstavu na kojoj još rade i Vlatko Stefanovski, Đorđe Erić (sin Dobrice Erića), Zoran Petrović i drugi.


Početkom jugoslovenskih ratova 1992. godine sa članovima grupa Partibrejkers i Električni orgazam formira projekat "Rimtutituki" čija je muzička aktivnost koncentrisana na antiratnu propagandu.

U leto 1994. godine Mladenović putuje u Brazil, gde sa dugogodišnjim prijateljem Mitrom Subotićem Subom i nekoliko brazilskih muzičara snima album "Angel’s Breath" („Dah anđela“). Po Milanovim rečima „to je neka vrsta psihodeličnog samba-roka s balkanskim uticajem”. Milan zatim odlazi u Pariz, gde je režirao spot za pesmu "Crv".


U avgustu 1994. godine posle nastupa "Ekatarine Velike" na Festivalu u Budvi Mladenović je prebačen u bolnicu gde je ustanovljeno da ima rak pankreasa. Pre nego što se ploča Angel’s Breath pojavila Milan Mladenović je umro 5. novembra 1994. u Beogradu. Sahranjen je na Novom groblju u Beogradu, parcela 114, grob 523B.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Dogodilo se na današnji dan
5.11.2011 14:27:33   
vukosava
Pre godinu dana sam doktorirala, 37 danan pre porodjaja

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Dogodilo se na današnji dan
24.11.2011 16:20:45   
Olga75
1991 je na danasnji dan umro Freddie Mercury user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Dogodilo se na današnji dan
29.11.2011 8:16:59   
New Mom

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Danas je Dan republike user posted image
KLIK




_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Dogodilo se na današnji dan
29.11.2011 8:20:49   
Maya21
Na danasnji dan se desio jedan put u Beograd, vozom, i desio se tunel, i prvi poljubac sa mojim dragim user posted image
A od tog dana je proslo tacno 8 godina user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Dogodilo se na današnji dan
29.11.2011 8:21:55   
mama kukunka
2002. su nam ukinuli  Dan Republike..ali sam ja na taj dan 2003. rodila  moje zlato.. tako da ovaj datum sada s'bpravim razlogom proslavljamo!! 

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Dogodilo se na današnji dan
29.11.2011 8:24:29   
mama kukunka
IZVORNA PORUKA: Maya21

Na danasnji dan se desio jedan put u Beograd, vozom, i desio se tunel, i prvi poljubac sa mojim dragim user posted image
A od tog dana je proslo tacno 8 godina user posted image


xexe, eto..neko se poradjao pre osam godina na danasnji dan, a neko ljubio u vozuuser posted image ..  Super!

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Dogodilo se na današnji dan
29.11.2011 9:52:28   
PoisonEve
1922. год у Нишу рођен је Душан „Душко“ Радовић, песник, писац, новинар, афористичар и ТВ уредник. Био је главни уредник „Пионирских новина“, уредник Програма за децу Радио Београда, уредник Програма за децу Телевизије Београд, уредник листа „Полетарац“, новинар "Борбе" и од 1975. године био је уредник Студија Б.
Умро је 16. августа 1984. године у Београду.
Најширој публици је познат по афоризмима којима је будио Београђане на таласима Радија „Студио Б", који су касније објављени у три књиге "Београде добро јутро“.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Dogodilo se na današnji dan
10.12.2011 20:05:14   
Alexis79
1961 Ivo Andic je dobio Nobelovu nagradu za roman "Na Dini ćuprija "

 "Sve su Drine ovog svijeta krive; nikada se one neće moći sve ni potpuno ispraviti; nikada ne smijemo prestati da ih ispravljamo."Ivo Andrić, Znakovi pored puta

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Dogodilo se na današnji dan
11.12.2011 2:56:40   
vukosava
Pre godinu dana mi je poceo porodjaj...

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Dogodilo se na današnji dan
4.2.2012 13:12:42   
LillyT
1930. rodio se Borislav Pekić

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Dogodilo se na današnji dan
4.2.2012 13:30:44   
minavb
IZVORNA PORUKA: LillyT

1930. rodio se Borislav Pekić

E juče mi pade na pamet, kad su oni DSovci slavili jubilej. Siroma, u grobu se prevrće.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Dogodilo se na današnji dan
6.2.2012 12:58:59   
minavb
Na današnji dan je rođen Bob Marli, i Olgica user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Dogodilo se na današnji dan
9.2.2012 9:08:21   
Vučko.ba.
KLIK - Prije 28 godina u olimpijskom Sarajevu je bilo kao u bajci user posted image

Doduše 08.02., ali nema veze

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Dogodilo se na današnji dan
24.3.2012 20:15:00   
New Mom
24.03.1999. otpočelo NATO bombardovanje SRJ.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Dogodilo se na današnji dan
8.4.2012 16:47:26   
dunja RR
..08.04.1937. године у Сарајеву рођен је српски сликар, књижевник, новинар, члан Сената Републике Српске и Академије наука и уметности Републике Српске, Момо Капор. Момо Капор је умро у Београду 3. марта 2010. године на Војно-медицинској академији.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Dogodilo se na današnji dan
25.5.2012 11:18:31   
Lu
Rođen Drug, dan mladosti, za mene lijepe uspomene.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Dogodilo se na današnji dan
25.5.2012 11:33:06   
Ognjenka
O da, bila na sletu na danasnji dan 1983 (kao djak prvak), i ponovo na onom poslednjem 1986. Bilo je divno, svecano...

_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Dogodilo se na današnji dan
9.10.2012 11:28:38   
Anoniman
Na današnji dan rođen je Ivo Andrić a Google je na to podset_io ovako:

user posted image

user posted image

< Poruku je uredio Trt Milojka -- 9.10.2012 11:29:33 >

(odgovor članu Ognjenka)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Dogodilo se na današnji dan
10.7.2013 8:44:59   
Lu
Rođen Nikola Teslauser posted image

"Pojedinac je prolazan, rase i narodi će doći i proći, ali čovjek ostaje. U tome leži duboka razlika između pojedinca i cjeline."

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Dogodilo se na današnji dan
13.8.2013 15:17:59   
Olga75
danas je dan levorukih user posted image
cestitam svima nama levorukima ovaj nas praznik user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 13.8.2013 15:18:18 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Dogodilo se na današnji dan
13.8.2013 15:30:19   
dijana1*
Oldzi cestitamuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

naponi
VVVV

Koliko vremena je proslo od kad su vam poceli naponi do porodjaja (dakle ne mislim na kontrakcije i druge jake bolove, vec samo na napone)?

odmah sam se porodila (31%)

10-15 min (26%)

oko pola sata (11%)

oko sat vremena (7%)

oko 2 sata (6%)

nekoliko sati (17%)


Ukupan broj glasova: 175

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here