|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tito i ja (mi pioniri)
27.2.2009 15:36:03   
Anoniman
ne zamjerite al sam morala ovu temu otvoriti... ja sam bila Titov pionir i ponosim se tim
evo nesto od mene za one koji su to bili a koji i danas se tako osjecaju
KLIK
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
27.2.2009 15:43:57   
prase
Ja sam isto bila Titov pionir, osećala sam se posebno kada su neke priredbe pa se svi obučemo u bele košuljice i vežemo maramice... Sećam se da sam crkavala od ljubomore što je mom bratu pionirsku maramu prvi put vezao neki vojnik, a meni drugaricina sestra. No, nije to tako dugo trajalo. Sećam se da sam na plaži jednom uzela da čitam "NIN", valjda sam bila 4. osnovne i ničim drugim nisam mogla da prekratim vreme a nisam mogla u vodu jer sam bila zbog neke gluposti valjda kažnjena. Tamo sam prvi put pročitala članak u kojem se ne govori u superlativu o drugu Titu. Bila sam šokirana. Prvom prilikom sam pitala mamu šta je to, a ona mi je odgovorila u fazonu: "Dobro jutro...". Onda sam počela da provaljujem koje šifre odrasli koriste kada hoće da "ogovaraju" Tita i režim, pa sam još što-šta doznala dok me nisu ukebali. Moja čuvena izjava zbog koje je mama morala u školu je bila kada je učiteljica pričala kako je drug Tito bio hrabar pa se držao komunističkih ideja tako čvrsto da je otišao u zatvor. Moj komentar je bio: "Pa, pametan čovek... Bolje u zatvor nego na Istočni front" user posted image Mama nije uspela da ubedi učiteljicu da to nisam čula kod kuće, a nisam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
27.2.2009 15:44:19   
Anoniman
Svečano pionirsko obećanje

Danas kada postajem pionir
dajem časnu pionirsku riječ

da ću marljivo učiti i raditi
i biti dobar drug

Da ću voljeti našu domovinu
Socijalističku federativnu Republiku Jugoslaviju

Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo
i ideje za koje se borio Tito

Da ću cijeniti sve ljude svijeta
koji žele slobodu i mir

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
27.2.2009 15:47:06   
Anoniman
"Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala. Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala."

P ošten
I skren
O dan
N napredan
I strajan
R adan

Ponosna sam sto sam bila TITOV pionir... to je bio jedan lijepi dio mog života

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
27.2.2009 15:51:55   
stella
Sta god i kako god,kao sto Lenka rece to mi je najljepsi dio djetinjstva bio.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
27.2.2009 16:21:37   
sneza24
Ja nisam bila Titov pionir i drago mi je zbog toga.Ne zelim da me neko pogresno shvati ali koliko sam do sada cula od svojih roditelja i mnogih drugih imam utisak da ste vi morali da volite Tita i da morate da budete ponosni sto ste pioniri.Ja ne dozvoljavam da mi se nametne tudje misljenje i mislim da bih morala u zatvor jer ne bih volela da sam pionir.Jos jednom vam kazem da ne zelim da me neko pogresno shvati,ali sam ja to shvatila da je to tako moralo da niste imali svoj izbor da li zelite da budete pioniri ili ne.

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
27.2.2009 19:29:49   
Modessty
Ma šta smo mi ko klinci tada znali!!!!user posted image
Bilo nam interesantno da se lepo obučemo i bacamo cveće kad prolazi štafeta user posted image
Sećam se odlično i priredbi povodom različitih praznika. Pevala sam u horu i recitovala. I svi u belim košuljama, plavim suknjama ili pantalonama, crvene marame oko vrata i "titovka" na glavi user posted image
A ispod košulje lančić sa krstićem i isusovim raspećem user posted image Moralo je da se krije. Moralo da se pazi šta se gde priča. Nikako mi nije jasno zašto su "drugovi" i dalje išli u selo na slavu?! Možda zbog rakije i kolača user posted image

Bilo je lepo jedino što su nas učili da se družimo i volimo bez obzira na rasu ili veru (ko da je neko tada smeo da bude druge vere sem komunističke user posted image )

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
27.2.2009 19:32:16   
Modessty
Računajte na nas

U ime svih nas iz pedeset i neke
za zakletvu Titu ja spev'o sam stih.
Ne spominjem prošlost ni bitke daleke,
jer rođen sam tek posle njih.

Al’ život pred nama još bitaka skriva
i preti nam, preti, k’o duboki vir.
Ja znam da nas čeka još sto ofanziva,
jer moramo čuvati mir.

Računajte na nas!

Sumnjaju neki da nosi nas pogrešan tok,
jer slušamo ploče i sviramo rock.
Al’ negde u nama je bitaka plam,
i kažem vam, šta dobro znam:
računajte na nas.

U ime svih nas iz pedeset i neke
za zakletvu Titu sam spevala stih.
Ne spominjem prošlost ni bitke daleke,
jer rođena sam posle njih.

U nama je sudbina budućih dana
i neki se možda i plaše za nju.
Kroz vene nam protiče krv partizana,
i mi znamo zašto smo tu.

Računajte na nas.

Sumnjaju neki da nosi nas pogrešan tok,
jer slušamo ploče i sviramo rock.
Al’ negde u nama je bitaka plam,
i kažem vam, šta dobro znam:
računajte na nas

user posted image
Rani Mraz

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
27.2.2009 20:30:58   
Jeca*
Da, da...
A slet? user posted image
A Titova slika u bukvaru i priča Mali Jože kad se sanka u koritu i priča o njegovom psu. Čuveni Rex user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
2.3.2009 18:30:56   
Laura
user posted image
Eh , cega ste se sve setile user posted image
Ja sam to sve skoro zaboravila i sad citajuci vase postove,
uspomene samo naviru.
I ja sam bila Titov pionir,doduse kratko,poslednja generacija u mojoj skoli
koja je dobila crvenu maramu.
user posted image Secam se bela kosuljica sa karnercicima, plisirana plava suknjica
i crvena marama user posted image
Eh, kako mi sad ta vremena deluju tako daleko,ali moramo priznati
bili smo bezbrizniuser posted image

< Poruku je uredio Laura -- 2.3.2009 18:31:07 >


_____________________________

Snovi nikad ne umiru, umiru samo sanjari ...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
2.3.2009 19:25:59   
Lu
I ja sam bila Titiov pionir,sjećam se da sam jedva čekala te drževne praznike jer se neide u školu i uvijek se obučemo u kapice i marame i imamo priredbe,to je moje sjećanje,
a sjećam se i dana kad je umro Tito,ma svi smo plakali taj dan je sve stalo i svi su šaptali,moji mama i tata su išli na sprovod i prepričavali to dugo dugo...

(odgovor članu Laura)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
3.3.2009 17:09:38   
eugenija
Da upotpunimo temu slikicooomuser posted image

user posted image

IZVOR


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
3.3.2009 21:08:20   
afrodita
Joj... i Titov pionir
i omladinske radne akcije (ORA)
eeeeeeeeeee
bila sam na 5 radnih akcijauser posted image user posted image user posted image
radis dzabe ali super je bilo

Hajde danas radi za dz


(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
4.3.2009 8:06:40   
Anoniman
Vi ste svi ludi. Zar ne vidite koliko su vas zatrovali komunizmom. Ubili su Boga u celom narodu! Nama deci su govorili da treba prvo da volimo Tita pa onda svoje roditelje. Da li je to normalno?


(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
4.3.2009 9:08:21   
Anoniman
Zille uz duzno postovanje nismo ovdje da se vrijedjamo.
I taj period je dio naših zivota, sjecanja i svega ostalog. Pa kako se sjecamo baka, deka, prijatelja, starih ljubavi tako imamo pravo da se sjetimo i tog nekog vremena pa kakvo god da je ono bilo...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
4.3.2009 9:11:52   
mihi
Jedno je sigurno da je to vreme bilo bezbrižnije i izvesnije zato ga se mnogi sa nostalgijom sećaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
4.3.2009 9:14:40   
Anoniman
upravo tako mihi... ako nista imali smo pasoš s kojim smo mogli gdje smo htjeli, a ne da se ko zadnja bijeda potucamo po redovima ispred ambasada da bi otputovali negdje na 7 dan

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
4.3.2009 9:20:15   
Lu
Ja živim danas u državi u kojoj postoje tri predsjednika,tri jezika,2 entiteta,nemamo ni himnu(skoro su ju iznjeli u javnost koja ju naravno nije prihvatila ali ko to koga pita) i mnogo mnogo sranja.
A ustvari sam finansijski ovisna o jednoj drugoj državi,živim ni na nebu ni na zemlji i naravno da se sa sjetom sjećam Tita,pionira i bezbrižnog života i nitko mi nije rekao da ga moram voljeti a pogotovo više od roditelja!?
U Boga da vjerujemo nitko nam nije mogao zabraniti ni tada ni sada.
Svatko ima pravo na svoje mišljenje i svoje osjećaje,ja mogu reći da mi je tada bilo ljepše,puno ljepše...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
4.3.2009 9:20:37   
Jeca*
Da se razumemo, ja mislim isto što i Zille. Mi sad živimo ovako jer nas je Tito skroz upropastio. Bilo je ono "drži bure vodu dok majstori odu". Dok je on bio na vlasti sve je bilo sjajno, a čim je umro zavio nas je u bedu jer je vodio takvu politiku. Ali neću o politici na ovom forumu. Mislim da joj nije ni vreme ni mesto. Prosto mi je drago što sam i ja pionir bila jer eto...mogu jednog dana da pričam deci i da sam pripadala i tom vremenu user posted image  a sve su to neke uspomene!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
4.3.2009 9:30:00   
Anoniman
mislim da ovu temu treba zaključati!
otvorila sam je s namjerom prisjećanja i jednog krasnog maila koji sam dobila, a ne da se pretvori u raspravu da li smo smjeli vjerovati u Boga ili ne, da li smo voljeli Tita vise od majke i oca, i sl.
i mislim da nas nije tito zavio u crno. Zato smo sad rahat ... pravimo se da imamo tri Boga, ili vise pa se zbog toga mrzimo jer nam je Bože dragi bratstvo i jedinstvo suser posted image život.
I ovo su sve razlozi zbog kojih smatram da treba temu zakljucati i nadam se da će se moderatori sloziti sa mnom.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
4.3.2009 10:19:33   
Anoniman
Drage moje, zamislite tek kakve bi lepe uspomene na detinjstvo bile da su nas majke oblacile u ruzicaste haljinice, da smo bile princeze, da su nam idoli bile Winx vile, Bratz lutke i Barbike. Umesto toga smo svi morali da nosimo bele kosulje, plave suknje i da oblacimo teget plave uniforme u skoli.  Sa istom bi se setom secale svog DETINJSTVA,  a ne epohe u kojoj smo zivele. I ja se slazem da se ova tema zakljuci, ima milion razloga za to.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
4.3.2009 10:43:56   
Jeca*
Pre nego se zaključa da dodam i ovo. Sve ste mi ovde mnogo drage, volele Tita ili ne, verovale u Boga ili ne, bile iz Srbije, Bosne, Hrvatske...odakle god. Mnogo ste mi drage i puno volim caskati sa vama, bez ikakvog izuzetka. Ne mislim da tema treba da se zakljuca. Sto da ne pisemo o nasim uspomenama. Ja se izvinjavam sto sam dala onaj komentar, nije mu bilo mesto. Lenka draga...sorry user posted image

< Poruku je uredio Jeca RR -- 4.3.2009 10:44:06 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Tito i ja (mi pioniri)
4.3.2009 14:54:38   
Lu
Mislim da se nema razloga zaključavati tema,pa valjda smo dovoljno cicilizirane osobe da poštujemo tuđe mišljenje i mislim da se ni dosad nitko ovdje nije prepirao a pogotovo ne svađao.
Svi imamo svoje mišljenje o ovome,eto iznjeli smo ga i idemo dalje neka i drugi kažu što misle.
Ma mi smo jedna divna zajednica,skupili smo se na ovom forumu zbog zajedničkog cilja najljepšeg na svijetu,majčinstva,sigurna sam da će tako i ostatiuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here