|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
31.7.2018 12:47:04   
Maslacak15
Marej smanji sve fizicke aktivnosti na minimum koje opterecuju rez. i nadgledaj ranu dobro. AKo dobijes temperaturu pravac opet lekar.Nadam se i ja da je u pitanju samo manja komplikacija. Ja iskustva nemam, moje su rane super zarastale sva tri puta ali znam da infekcije ne treba podcenjivati. Carski je ipak prava abdojminalna operacija. Cini mi se da si pisala negde jos prosle nedelje da si pocela da kuvas itd. Ako je ikako moguce a kazes roditelji su ti tu u blizini preskoci te price dok se rana ne zatvori kako treba. Ja prvih 20 dana kasiku nisam podigla iako sam se dobro osecala. Drzim fige da sto pre prodje.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1851
   RE: Carski rez
31.7.2018 15:24:35   
Maraj
Maslacak, ja sve mislim da mogu, da sam ok... i u intenzivnoj su mi se sestre cudile jer sam ja odmah ustala....
Bice valjda sve ok....najvise me brinu ove vrucine. I mama mi kaze da rane slabije zarastaju na ovim vrucinama sto je vrlo verovatno. Palim sad i klimu cesce po kuci, bar da se ne znojim....i rana od cr je na nezgodnom mestu. Tacno mi se stomak tu previja...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1852
   RE: Carski rez
31.7.2018 16:39:25   
Maslacak15
Maraj draga ja ti samo prijateljski kazem kao neko ko je proceduru prosao tri puta. Ja sam hvala bogu super fit, imala sam tri skolske trudnoce bez i jednog jedinog leka. Sva tri puta ustala sam isti dan, nekih 5 -7 sati posle carskog reza. Nikakvih problema i komplikacija ja nisam imala. Inace meni su stavljali prvi dan/ nulti dan kesu na ranu da bi je dobro pritisli kao redovnu proceduru. Izasla sam 3 dana posle operacije, skinuti su konci vec 4 ti dan.
I pored toga babica mi je striktno savettovala da se jako cuvam tim pre sto se odlicno osecam. U pitanju je abdominalna operacija, moze utisak da zavara. Bas mi je tako rekla, posto sam ja bila u fazonu stomak i rana nemaju nikakve veze nit mi sta smetaju jel sam mucila muke sa ragadama." Tim pre sto mislite da ste super nemojte da se forsirate i da se junacite." I svaki put kad bi dosla mi je to potcrtavala da ne zaboravim.

Ako se iskomplikuje onda se prica oteze i prolongira bespotrebno. Pocela sam da radim po kuci tek nekih 20 ak dana posle porodjaja i tad sam preuzela redovne duznosti. Ja bas nemam nikakvu pomoc inace osim mm ali sam za proodjaje dovela tetke i tatu da titraju i spremaju. I smatram da sam pametno uradilauser posted image . Ja sam se bavila bebom i izmisljala koju corbicu zelim danas i da li bih puding ili pitu da mi napraveuser posted image user posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 31.7.2018 16:40:15 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1853
   RE: Carski rez
5.5.2019 20:51:43   
nata11
Da li je klizma obavezna pre CR ili je moguce popiti i tablete?


Da li postoji mogućnost koriscenja konca koji sami sazrevaju i otpadaju? 
Da li je preporucljiva upotreba flastera-sprejeva za zarastanje rana nakon skidanja konca? 

_____________________________





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1854
   RE: Carski rez
5.5.2019 21:09:45   
kamičak
Obavezna je klizma, sije se koncem koji ginekolog skida 10 dana posle porodjaja. Otprilike nedelju dana po skidanju konca moze se poceti sa tretmanom oziljka.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1855
   RE: Carski rez
6.5.2019 9:46:24   
Bubamara14
Ja sam se 2 puta porodila CR u Valjevu. Oba puta su bili konci koji se "tope"- znaci nema skidanja konaca. Jedino se klasican konac koristi kod buci, buci ( gojaznih) porodilja. 


(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1856
   RE: Carski rez
6.5.2019 10:08:39   
nata11
Bubamara to me zanimalo, hvala. Pitacu mog dr pa ako treba i da kupim sama konce.

_____________________________





(odgovor članu Bubamara14)
Direktna veza do poruke: 1857
   RE: Carski rez
6.5.2019 11:08:35   
Maraj
Bubamara pa bas i nije tako. Mozda u Valjevu...ali glupo je davati takve informacije.
Eto ja se nisam porodila u Valjevu. Dva puta sam se u Beogradu porodila carskim. Nisam debela nikad bila. Prvi put zatrudnela sa 58kg. Drugi put sa 63kg. Visoka sam 170cm. Eto sve moje mere. A u Frontu koriste konac koji se skida nedelju dana od carskog. Nato nije to nista strasno. Ni ne osetis. Samo sa leve i desne strane malo "čačnu" taj konac i izvade.
Na ranu se ne stavlja nista. Bar ne na pocetku tj odmah nakon porodjaja. Ja ni posle nisam nista stavljala. Ono za zarastanje rana... i tome slicno...i ok mi je rez. Jedva se vidi
Sto se klizme tice. Obavezna je pred cr. A ako je planiran carski , svakako dan pre neces nista jesti.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1858
   RE: Carski rez
6.5.2019 12:09:49   
Peace*
Prvi CR skidali konce, drugi su bili oni što sami otpadaju.
Oba puta klizma.
Ne sećam se dal sam mazala ožiljak nečim, a jedva je vidljiv. Mislim da je bitnije nabaviti steznik ili mider gaće, nego mazati. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1859
   RE: Carski rez
6.5.2019 12:29:36   
dunja RR
Klizma obavezna pre, a u gradskoj bolnici i posle CR, ali smo cimerka i ja isfolirale posle CR da smo imale stolicu, kako bi izbegle klizmu (lujke, dogovorile se), posle smo se kajale user posted image Elem, nikako da obavimo vc posle, a babica nam dolazila posle, i samo komentariše da smo završile karijeru, provalila nas user posted image
Ja dan pred izlazak otišla kod te i iste babice, rekla joj istinu, zamolila je za kuvalo pa zagrejala vodu, smućkala sebi i cimerki 3 u 1, kada smo odjurile posle toga u isto vreme u vc, da vam ne pričam. Nikada srećnije nismo bile što kakimo, da izvinete.


Nato, nabavi (ako u bolnici nemaju) flaster za posle CR, da ti stave pred izlazak, specijalni, sa kojim možeš da se turišaš nakon izlaska iz bolnice a do vađenja konaca Meni je to mnogo značilo oba puta, i samo moj DR je stavljao isti, cimerke su imale običan. Ali ima i da se kupi u nekim apotekama, pa zamoliš dr da stavi taj, ako on već ne bude imao. Sa tim flasterom rana je suva i nakon tuširanja.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1860
   RE: Carski rez
6.5.2019 12:35:54   
Peace*
I raspitaj se kakvi su kateteri. I to kupi sama ako su u bolnici nabavili neki krš.
Ja na prvom nisam osetila kateter, na drugom sam plakala dok ga napokon nisu izvadili.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1861
   RE: Carski rez
6.5.2019 19:11:05   
Bubamara14
Evo, u septembru sam imala drugi CR, sami dr kazu da se kod gojaznih mama stavljaju obicni konci. Nista ne izmisljam. Kateter kupujes ako zelis silikonski, ovde je vel. 18. Klizmu rade pre CR, a dva dana nakon CR se pije dulkolax 3 tabletice, da imas stolicu- i to je potrebno da kupis. 


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1862
   RE: Carski rez
6.5.2019 21:50:17   
kamičak
Po manjim gradovima ginekolozi imaju drugacija pravila izgleda..

(odgovor članu Bubamara14)
Direktna veza do poruke: 1863
   RE: Carski rez
7.5.2019 0:27:25   
lesli
Evo jos jedan “morz” da se prijavi. 😆Imam 175cm, zatrudnela sam sa nekih 58kg, ugojila se 10tak i stepali me obicnim koncem.Tusirala se najnormalnije od nekog 3. ili 4. dana, samo utapkala rez peskirom da osusim. 
Konci se vade tako sto odvezu neke cvorice na krajevima i izvuku. Malo neprijatno, ali podnosljivo. Tu je najveca peripetija ostaviti bebu od 10tak dana da bi se otislo na skidanje konaca.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1864
   RE: Carski rez
7.5.2019 22:04:44   
Maraj
Lesli user posted image
Jes i ti i ja morzevi.
Ne znam, ja prvi put cujem da se carski radi sa tim koncima. Al eto bar nam je Valjevo napredno
Znam da se zene koje su se prirodno porodile usivaju tim koncima koji se sami "raspadnu" za carski, prvi put to cujem

Nato ja sam nosila svoj kateter. Kupila silikonski. Velicina ja mislim da je bio br 16. Oko 800din sam ga platila. Oba puta sam ga nosila. Ni jedna druga zena koja je bila sa mnom nije to kupovala, al ja cuh da je kao silikonski bolji, manje se oseca...i tako...bla bla...ja kupih za prvi caraki, pa sam onada i za drugi

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1865
   RE: Carski rez
7.5.2019 22:06:43   
kamičak
Hocemo li da se vodimo kao morz 1,2,3... :) Ima nas hehe

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1866
   RE: Carski rez
7.5.2019 23:00:51   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maraj

Lesli user posted image
Jes i ti i ja morzevi.
Ne znam, ja prvi put cujem da se carski radi sa tim koncima. Al eto bar nam je Valjevo napredno
Znam da se zene koje su se prirodno porodile usivaju tim koncima koji se sami "raspadnu" za carski, prvi put to cujem

Nato ja sam nosila svoj kateter. Kupila silikonski. Velicina ja mislim da je bio br 16. Oko 800din sam ga platila. Oba puta sam ga nosila. Ni jedna druga zena koja je bila sa mnom nije to kupovala, al ja cuh da je kao silikonski bolji, manje se oseca...i tako...bla bla...ja kupih za prvi caraki, pa sam onada i za drugi



Maraj 🤗
Sad bar kada mama krene da me davi kako sam mrsava, mogu da joj kazem da nema pojma i da sam po kriterijumu ginekologa iz Valjeva gojazna 🤪

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1867
   RE: Carski rez
8.5.2019 2:48:54   
dunja RR
Mojoj cimerki (kao i meni) stavljeni su obični konci, a ona je (ne i ja) jedna fit, super, mega zgodna žena, btw.

IZVORNA PORUKA: Bubamara14

Evo, u septembru sam imala drugi CR, sami dr kazu da se kod gojaznih mama stavljaju obicni konci.





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Bubamara14)
Direktna veza do poruke: 1868
   RE: Carski rez
8.5.2019 8:00:16   
nata11
Moracu pitati u bolnici posto se razlikuje.

A jel vecinom lepe flaster preko rane ili i to nije svuda praksa? 

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1869
   RE: Carski rez
8.5.2019 8:16:29   
Maslacak15
Ovde je taj flaster Deo redovne procedure. I zato moze da se tusira odmah sledeci Dan, znaci nekih 24 h posle Reza. Tako da Ako imas mogucnosti ja bih ga uzela. 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1870
   RE: Carski rez
8.5.2019 9:09:11   
Maraj
Nato u Frontu preko rane stave gazu . I zalepe je . Tusiras se sutradan uz pomoc sestre . Tj sto bi babe rekle izapiras se. Samo dole. Ne kvasis gazu i gledas da je ne pokvasis. Ako je pokvasis zamenice ti i staviti novu.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1871
   RE: Carski rez
8.5.2019 9:12:29   
Maraj
Narednih dana se vec usemis i tusiras i gore tj isto se izapiras. Sve zene tako rade. I ja sam. Nikakav problem. Posle 7 dana ti skinu konce i gazu naravno tako da je posle sve "redovno"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1872
   RE: Carski rez
8.5.2019 9:19:33   
lesli
Ja sam samo prvih dana (recimo 2 dana) imala gazu ili sta je to vec bilo. Posle je rana bila otvorena. Poslednjeg dana tamo sam se vec normalno tusirala, a pre toga se zapirala sto kaze Maraj. Konce skinula 10. dana od CR.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1873
   RE: Carski rez
8.5.2019 11:48:09   
dunja RR
Les, ja prvi put cujem da sme da se kvasi rana tako brzo? Meni su uvek i posle operacija a i posle oba carska reza, a i cimerkama rekli da se rana ne kvasi, dok smo u porodilistu. Samo zapiranje. A na dan izlaska iz porodilista mi je dr oba puta stavio taj flaster sa kojom mozes da se tusiras, a cimerkama su njihovi dr stavili obican i rekli da nema kvasenja rane dok vadjenja konaca. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1874
   RE: Carski rez
8.5.2019 11:51:24   
dunja RR
Nama je cesma u sobi bila pokvarena, curela nesto sa stranei desilo mi se pretposlednji dan da mi se nakvasila gaza od te cesme, bas sam se nervirala jer znam da nam je receno da se ne kvasi. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here