|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 75 76 [77]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
11.5.2019 19:09:11   
kamičak
Hvala! Koliko mi kutija treba za vidljive rezultate?

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1901
   RE: Carski rez
11.5.2019 20:02:18   
Sanidej
Terapija minimum 3 meseca, e sad zavisi i od samog oziljka koliko brzo ce se menjati. Moze i kombinacija sa gelom ako je preskupo sve vreme koristiti flastere.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1902
   RE: Carski rez
11.5.2019 22:35:39   
kamičak
Najverovatnije cu tako i uraditi

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1903
   RE: Carski rez
12.5.2019 11:35:31   
Sanidej
Samo treba biti dosledan, mnogo zena u pocetku jeste (prvih mesec dana recimo) da bi posle mazale "kad se set_e".

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1904
   RE: Carski rez
12.5.2019 12:19:42   
kamičak
Jao to mi nesto poznato hehe. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1905
   RE: Carski rez
12.5.2019 13:24:27   
Sanidej
Ocekujemo izvestaj pre i posle :)

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1906
   RE: Carski rez
5.9.2019 10:30:04   
nata11
Setih se da nisam napisala svoje iskustvo sa CR.


Nista od onoga sto sam citala, slusala nisam dozivela (hvala bogu 🤣). 
Iako sam planirana za CR spinalom zbog jakog krvarenja sam morala na hitan carski a zbog bockanja clexanom ta opcija je otpala. Cela priprema je bila haoticna (to je vec druga tema, nisam osecala pokrete bebe pola sata) i bez klistira i pripreme samo sam presvucena, ubacen kateter i stavljena na krevet. 
Budjenje jeste strasno, toliku bol nisam nikada oset_ila ali odmah po smestaju u sobu sam dobila neke inekcije u ledjne misice. I dan danas se ne secam sta je to jer sam bila pod anestezijom ali hvala anesteziologu do neba. Nakon 6 sata ustala uz pomoc sestre a nakon 9 sati mi doneli bebu. 
Da biram svakako bih pre izabrala CR. Neka me proglase nemajkom, sebicnom.. kako god, meni je ovo mnogo komfornije i lakse nego i sama pomisli na prirodni porodjaj i moguce komplikacije. 

_____________________________





(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1907
   RE: Carski rez
9.2.2021 7:19:34   
Duškić
Trazim po forumu vise informacija, sestra mi se porodila dobila je spinalnu, sad se polako ppridize, koliko traje oporavak i posle koliko dana obicno se ide kuci ?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1908
   RE: Carski rez
9.2.2021 8:56:06   
nata11
Duskic posle 5 dana. Kod nas je obavezno lezanje nakon te anstezije 12h



_____________________________





(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1909
   RE: Carski rez
9.2.2021 9:49:24   
Maslacak15
uglavnom posle tri dana. A i Beogradu je tako, Ja sam isti dan ustala posle drugog i treceg reza koji su uradjeni u 9:05 i 8:11 ujutro, negde oko 17-18h popodne i isla u WC. Prvi je bio popodne oko 14 h pa su me pustili do narednog kutra da se ne naprezem. Super iskstvo imam sa oporavkom od carskih. moji su bili skroz planirani, znaci porodjaj nije bio poceo i mislim da to moze da pravi dosta veliku razliku kod zena kako sve dozive. Ako su se prvo napatile na prirodnom pa bile primorane da idu pod noz....

Mene su mnogo vise mucile ragade od dojenja svaki put nego rana na stomaku. Izbegavala sam bilo kakve kucne poslove ali sam se normalno kretala po kuci i mogla da baratam sa bebom cim sam i9zasla iz bolnice. Posle nedelju dana se moze reci da nema vise bolova. A i bolovi su uglavom kad se optereti stomak pri ustajanju i sedanju, kad se previjes. Znaci ne stalno.

Sve u svemu moje iskustvo je vrlo pozitivno. i krajnje dosadnouser posted image . Spinal je super stvar i na zapadu pravilo.Neznam ovde ni jednu zenu da se porodila carskim u opstoj anesteziji. Prvi plac jeste nezaboravan momenat tako da mi je to tesko da zamislim. Ovako bila sam sva tri puta tu, muz je bio uz uzglavlje ii mogla odmah da upoznam svoju decu user posted image .

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1910
   RE: Carski rez
9.2.2021 11:27:27   
lesli
Slazem se maslacak da je i do dozivljaja. Ja ne bih nikad carski da mogu da biram, a recimo da sam prosla kroz oba.Prolazak kroz prirodni ne smatram mucenjem jer se sve odvijalo brzo i da moja anatomija nije takva kakva je, beba bi u roku od 3-4h od dolaska u porodiliste bila u mojim rukama. Ovako smo se “mucili” dodatnih (mozda) 1h dok nisu ustanovili da se beba ne spusta u kanal i da je verovatno do suzenja karlice i bas sam prebacivanje u salu prihvatila kao tezak poraz.
Oporavak mi je bio grozan i rana je dugo curkala. Oziljak i danas posle vise od 2 godine je crven i grozan. Cesto svrbi i boli i danas.

E da, a placa se ionako ne secam. To sto se odvijalo u sali mi je sve jako mutno u glavi.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1911
   RE: Carski rez
9.2.2021 12:36:52   
Duškić
Pa ona je iz tog razloga i htela spinalnu, da moze da vidi i cuje odmah svog bebca.
Hvala Vam drage zene.
Super je ona , ustajala odmah sutradan a, ali joj se vrtelo, sad ssu joj vec doneli bebu, ne zali se na ranu, vise na cimerku koja zapomaze user posted image
kaeze da oseca i toplinu u grudima i brine da li ce uspeti da doji.
Hvala jos jednom.
Njoj su preporucili carski , beba je bila karlicno i jos nesto je bilo , ali nisam sigurna sta.
sad i ne dozvoljavaju carske ako nije neka frka.

< Poruku je uredio Duškić -- 9.2.2021 12:38:05 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1912
   RE: Carski rez
9.2.2021 12:47:17   
Maslacak15
ma da ne samo da sam ih odmah cula i videla nego ti je umotaju u peskir i adju ti odmah uz glavu. imala sam ih sve troje odmah na upoznavanju face to face i ostalo mi je to urezano jako, svo troje ta prva slika kad se gledate oci u oci. Interesantno moji nisu zmurili. I bili su svo troje cisti, nisu imali onu belu patinu. Ovde bas vode racuna o tom "bondinngu" na carskom i donesu ti dete na dojenje odmah cim ga presvuku jos dok si na intenzivnoj.
sigurno je mnogo do psihologije jer zene koje zavrse na hitnom carskom cesto to dozivljavaju kao "neuspeh" ali je i medicinski razlika. I to znacajna. Iako rutinski, hitan zahvat nije isto sto i planiran zahvat i ceo organizam i beba su u drugacijem stanju itd i to sigurno utice delom na ishod. Eto moj oziljak je beo skroz, ne osecam ga ali ni malo kao da nikad nisam secana ( bukvalno tako) a sekli su me tri puta na istom mestu. Rana se osusila i krasta je otpala unutar 10 dana svaki put. Posle prvog mi je bilo neko vreme utrnuta koza jedan prst iznad reza tako da nisam imala osecaj tu par meseci posle drugog i treceg bas nista.


dojenje nebi trebalo da je problem. Prvu bebu sam dohranjivala jel nisam uspela da se snadjem, druga i treca nisu ni vodu dobijali prvih 5 meseci i imali su po 9 kila samo na majcinom mleku pre nego sto sam uvela bilo kakve kasice.... nema to veze.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 9.2.2021 12:49:16 >

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1913
   RE: Carski rez
9.2.2021 13:45:56   
Duškić
Maslacak, hvala ti.
A to sto kazes za bebe, stvarno, ciste i onako bela lepa, moja devojcica je bila bas onako modra i izmucena, dugo sam se poradjala.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1914
   RE: Carski rez
2.7.2021 11:31:47   
lesli
Napravila sam mnogo veliku glupost.Podigla sam nakon 4 nedelje starije dete jer je bila uznemirena i pritom se otimala. Sve je to kratko trajalo, ali kada sam je spustila pocelo je da me bolucka u krstima onako kao pred ciklus i bolelo je dok nisam prokrvarila. Sad sam ok, ali krvaruckam jos uvek.Ne znam ni da li je krvarenje prouzrokovano podizanjem jer malo krvarim, malo ne i to tako traje vec 2+ nedelje.Bol verovatno ima veze sa tim, jer su stomak/krsta odavno prestali da me bole.
Ako ikad pozelim jos jedno dete, da li bi ovo moglo da ostavi posledice?Maslacak?

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1915
   RE: Carski rez
2.7.2021 14:22:28   
Sanidej
Krvarenje posle carskog reza je normalno i moze trajati nedeljama, stane pa opet pocne i tako. Ne verujem da si prouzrokovala bilo kakav problem zbog podizanja deteta.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1916
   RE: Carski rez
2.7.2021 14:40:00   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: lesli

Napravila sam mnogo veliku glupost.Podigla sam nakon 4 nedelje starije dete jer je bila uznemirena i pritom se otimala. Sve je to kratko trajalo, ali kada sam je spustila pocelo je da me bolucka u krstima onako kao pred ciklus i bolelo je dok nisam prokrvarila. Sad sam ok, ali krvaruckam jos uvek.Ne znam ni da li je krvarenje prouzrokovano podizanjem jer malo krvarim, malo ne i to tako traje vec 2+ nedelje.Bol verovatno ima veze sa tim, jer su stomak/krsta odavno prestali da me bole.
Ako ikad pozelim jos jedno dete, da li bi ovo moglo da ostavi posledice?Maslacak?



Lesli, nadam se da nisi nista prouzrokovala. Ljubi decicu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1917
   RE: Carski rez
2.7.2021 18:15:11   
Maslacak15
ja mislim da su to normalne lohije...iako se svakako prvih 6 nedelja treba cuvati i cak kritikovala neke sveze mame ovde sto su se junacile. meni je moja babica stalno to podcrtavala da vodim racuna narocito sto ja nisam imala nikakvih problema i bolovi svih vrsta su prosli za dve nexelje....kao ume da zavara a ako se iskomplikuje onda je cimanje.


ne verujem lesli da se desilo ista posebno. treci carski je po definiciji znacajno povisen rizik ali to je donekle samo matematika. i dalje su to procentualno male cifre....

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1918
   RE: Carski rez
5.7.2021 13:41:58   
lesli
Hvala maslacak.Mislim i ja da je krvarenje normalno tj. da su lohije. Jedino me zateklo to sto je poceo stomak da me boli nakon njenog podizanja, a nije me zaboleo od izlaska iz porodilista bukvalno.Inace sam se stvarno pazila. Prve dve nedelje sam se bas tesko kretala i bas mi je teze pao ovaj porodjaj nego prethodni. Ali eto… Sada sam ok. Pretpostavljam da nesto nije ok da bih to itekako osecala.
Sanjice 🤗

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1919
   RE: Carski rez
16.7.2021 12:17:32   
Mišurka
Ja sam dobila opstu anesteziju, tako da sam se probudila ko na oblacima, poljubila dete, javila se mojima i dalje spavala. Nakon toga 24h na infuziji pa tek onda polako caj, koji gutljaj, plazma mozda po pola...onda izvadili i kateter pa terali me da ustajem da set_am. Posle 3 dana mi spremili otpusnu listu, mada nisam otisla zbog bebine zutice. Oporavak je bio onako...bila sam u decijoj mesec dana sa njom,u odvojenoj sobi, samo sam je dojila. Sad treba da idem opet... 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1920
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 75 76 [77]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 75 76 [77]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here