|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
27.3.2017 9:51:15   
ivannna
da li moze neko da sumira i napise sta se koristi od terapije za homozigot/heterozigot za pai,mthfr,faktor lejdan...
da imamo na jednom mestu sve to

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.4.2017 21:57:46   
Ana RR
Ivanna, ja ne znam kakve su terapije za te mutacije. Ali mislim da se fraxiparin dozira različito kod svake žene. Kod nekih manje opasnih mutacija, tako da kažem, dovoljan je samo aspirin i folna kiselina, negde je fraxi neizbežan.

Ja sam danas dobila uput za vma, nadam se da ću uspeti da odradim tamo te urođene trombofilije. Stečene moram privatno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.4.2017 23:09:55   
ivannna
ja imam

MTHFR- heterozigot
FAKTOR V- heterozigot
PAI- 4G/5G genotip heterozigot

od terapije dobila sam-
OHB 12 ampula od 2500 , jedna u 3 meseca
folna 5mg 1x1
bevipleks 1x1
u toku postupka FRAGMIN amp 2500 1x1

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Trudnoća i trombofilija
13.4.2017 13:51:52   
Ana RR
Bila sam danas na vma. Oni zapravo rade i stečene i urođene trombofilije ali od celog spiska koji je hemtolog napisala, u lab će uraditi samo četiri - ANA, APA, dsDNA i ACA. Termini su popunjeni za F II, V, MTHFR i PAI-1 sve do juna, a tek u drugoj polovini juna se zakazuje za dalje. Kažu da su gužve ogromne. Mogu da urade za novac, košta 21 000 din. Jeftinije je u privatnim laboratorijama. A za ostale analize nemaju reagense. Tako da... ništa posebno nisam uradila.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.4.2017 9:18:38   
ivannna
treba mi vase misljenje-

Dr mi je dala da pijem mikroginon kao pripremu za fet i uz njega aspirin 100
posle 10 dana radila sam D dimer i vrednost je 282,6 a referentna vrednost kaze da treba da je manje od 250

Dr koja treba da mi radi fet me nije nazvala u vezi toga...

da li je neko bio u slicnoj situaciji?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Trudnoća i trombofilija
23.4.2017 13:12:53   
nata11
Nisam nasla drugu temu vezano za trombofilije. Da li negde imamo spisak analiza koje se rade pre vto?

_____________________________





(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Trudnoća i trombofilija
23.4.2017 13:28:03   
Ana RR
Nato, rade se urođene i stečene trombofilije. Hematolog zna koje su to. Urođene su Faktor II, Faktor V, MTHFR i Pai-1. Stečene su ANA, ANCA, anti DsDNA, ACA, AFA, LA, RF. Protein C i S. Neka neko dopuni ako sam nešto zaboravila.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.4.2017 12:18:35   
nata11
Uf to je bas puno. Mislila sam da ima par (4-5 max) koje su osnovne pa ako nije dobro radis dalje ai izgleda da nije tako. Ma kakav hematolog ne idem kod dr, ne daju uput. To cu sve sama da radim na svoju ruku.
Gledala kod mm njemu radili kada bio na ispitivanju:
Protein C
Protein S
PAI
Faktor V
Faktor II
MTHFR



_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.4.2017 12:29:56   
Ana RR
Pa uradi i ti prvo te koje je radio tm, to su urođene, a posle vidi da li treba i ostale. Imaš ovde temu Pitajte doktora na ringeraji, možeš da se posavetuješ sa doktorkom Jelenom oko svega.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.5.2017 23:18:52   
Resava

IZVORNA PORUKA: ivannna

ja imam

MTHFR- heterozigot
FAKTOR V- heterozigot
PAI- 4G/5G genotip heterozigot

od terapije dobila sam-
OHB 12 ampula od 2500 , jedna u 3 meseca
folna 5mg 1x1
bevipleks 1x1
u toku postupka FRAGMIN amp 2500 1x1

Ovo je najpozitivnija tema od svih na koje sam naisla na netu o trombofilijama.
Imam kao ti mutacije i
manjak proteina s.
Sama proverila i otkrila,
dobila dijagnozu od hematologa
pre dva meseca i terapiju
Aspirin 80 mg i
Metilfolat 400 mcg
I da se javim hematologu
cim (ako) zatrudnim.
Plus imam hasimoto,
terapija eutirox 75 od pre dve godine
Imala sam manjak vitamina b
i d. Primala sam ohb injekcije,
sada samo visoke doze vit b
5 dana pre nego sto trebam sa dobijem
Imam 44 i nikada nisam ostajala u drugom stanju
Bio je problem kod mm i
sada smo to popravili suplementima
I ja uzimam dosta suplemenata i
bolje se osecam nego mnogo godina ranije
Odustali smo od vto pre dve godine
jer sam krenula u istrazivanje i
dobro je da je tako.
Jos uvek ne odustajemo od prirodnog
zaceca


(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.6.2017 14:39:03   
Miraalim
Dobar dan svima na forumu. Nova sam ovde i nisam bas sigurnada li pisem gde treba :-) Inace, imam 30 godina i prvi put sam trudna, drugi mesec trudnoce. Na prvom pregledu mi je doktor rekaodaimam polip, moguce da jedecidualni ali ne moze sa sigurnoscu to da mi potvrdi
Danas mi je radjena kolposkopija i PA. Cekamo rezultate PA testa ali se brinem jer su mi rekli da moze doci do spontanog... Molim Vas da mi rastumacite nalaz koji sam dobila danas od doktora.
Graviditas ml.I 1/2-II
Colpitis granularis
Ectopio PVU
Na prednjoj usni periferno od ektopije AW epitel
Iz kanala gtlica prominira rrznjevita tvorevina koja kontaktno krvari,tipa zlezdanog epitela, podseca na polip velicine 2*1,5cm.
SCJ vidljiva u celini
Vulva i vagina bo.
SCH +/-
Malo je duzi post, izvinjavam se ali jako sam zabtinuta pa sam morala sve daVam ispisem. Hvala unapred!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Trudnoća i trombofilija
20.6.2017 13:36:10   
Dragce86
Hrabre mame, sta sve moraju da prodju u borbi za potomstvo...Samo neka im bog pomogne!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Trudnoća i trombofilija
6.7.2017 15:05:54   
Eleanica
Pozdrav svi forumasicama,
nova sam na forumu i molim vas ako mozete da mi pomognete pri tumacenju analiza,
naime iza sebe imam 2 spontana, IR i terapiju, radila sam stecene trombofilije i ovo su rezultati, cekam APCR za par dana

Lupus antikoagulans # 44.0 - 31-44 sec
Lupus antikoagulans-Potvrdni # 37.3 - 30-38 sec
Lupus Antikoagulans-Index # 1.18
Negativan 0,80-1,20 Index
Slabo pozitivan 1,21-1,50 Index
Pozitivan 1,51-2,00 Index
Jako pozitivan >2,00 Index

Protein S - Aktivnost # 97 - 55-140 %

Protein C- Aktivnost # 120 - 70-130 %

Antitrombin (aktivnost) # 103 - 80-120 %

Ne znam da li sme na svoju ruku da krenem sa aspirinom, dr mi je na odmoru i moram da cekam 10tak dana.
Inace folnu sam vec pocela da pijem.

Hvala vam unapred i izvinjavam se na duzem postu.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.9.2017 18:47:28   
Marina1990
Zdravo devojke, treba mi vas pomoc, jer od lekara izgleda ne dobijam prave inforacije.
Aprila ove godine imala sam missed ad u 11.nedelji. Nakon odradjenih analiza utvrdjena mi je trombofilija (Pai 1 i MTFH). Hematolog i ginekog mi preporucili foldu 2×5 mg i kada ostanem trudna aspirin 100 i u 6.nedelji da uradim d-dimer i ako treba da mi ukljuci fraksiparin.
Pazili smo se 3 ciklusa da ne ostanem trudna.
Pre 3 dana saznajem da je beta pozitivna, javljam se lekaru i odmah krecem aspirin.Nakon 48h beta se duplira. Medjutim istog dana preko noci, prokrvarim i izgubim svog bebca, po drugi put, odradje kiretaza.
Molim vas pomozite mi, gde sam pogresila? Jesam li zakasnila sa fraksiparinom?
Ocajna sam.

(odgovor članu Eleanica)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.9.2017 19:18:47   
dunja RR
Marina, žao mi je što si prošla kroz to iskustvo user posted image

Ja isto imam PAI i MTHFR, i u prvoj trudnoći sam celu trudnoću (od starta), i neko vreme posle porođaja sebi davala fraksiparin.

Sada sam krenula na novu VTO, i moja dr. (internista i endokrinolog) koja mi je u prvoj trudnoći prepisala fraksiparin, sada kaže da se MTHR prema studijama više ne smatra trombofilijom, i da mi neće davati fraksiparin od starta, osim ako ne krene da previše skače D dimer. U tom slučaju će ga uključiti. Aspirin nije pominjala.

Ne znam šta bi ti rekla. Pitala sam i moju dr ginekologa, ona se slaže da mi da fraksiparin nije potreban, tako kažu nove studije.

Pila sam već godinu ili dve folnak od 5mg, posle doručka, a od pre neki dan pijem 5mg folnak i ujutru i uveče.


Kod kog hematologa si bila?

Da li si radila OGTT, da li piješ terapiju ako ti šećer nije ok?
Šećer je ja mislim češći uzročnik misseda u ranoj trudnoći, trombofilije ne. Kada sam ja imala spontani, pre 4 godine, hematolog u KCS mi je rekao da nema dokaza da su trombofilije uzrok misseda u ranoj trudnoći.

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.9.2017 19:22:27 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Marina1990)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.9.2017 19:47:59   
Marina1990
Ja takodje uzimam glukofaz (2x500mg) zbog utvrdjene insulinske rezistencije, koji mi prepisao endo, hormone sam takodje sve odradila i ok.
Idem u Nisu kod hematologa, dr Edita. Da li imas preporuku kome bih mogla jos za misljenje da se obratim? Jedina mi je uteha sto lako ostajem u drugom stanju (za 6 meseci dve trudnoce - nazalost neuspesne). Ne znam sta ce mi sad reci koliko pauzu da napravim do sledeceg pokusaja, prosli put smo cekali da prodju 3 menstruacije

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.9.2017 21:07:43   
dunja RR
Ja uzimam siofor, 500 ujutru i 1000 uveče.


Koliko vidim, sve si uradila od analiza... jedino što bih predložila da dr Jeleni (ona priprema žene za trudnoću), koja odgovara na pitanja ovde na Ringeraji, napišeš vrednosti poslednjih analiza - hormona, ogtt, trombofilije, i naravno ispiši i terapiju koju primaš, pa da vidimo ša će ona reći.

Link na temu KLIK


< Poruku je uredio dunja RR -- 8.9.2017 21:08:25 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Marina1990)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.9.2017 21:20:21   
Marina1990
Kako mogu da stupim u kontakt sa dr Jelenom?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.9.2017 21:33:12   
dunja RR
Imaš u mom postu iznad link na temu, pa tu možeš da napišešpitanje. A imaš i njen broj telefona u toj temi (na početku teme), ja kod nje idem godinama već, na kontrole. Uz njenu pomoć sam dobila jedno dete, a sada sam u pokušaju da dobijem drugo. Ona je jako detaljna, odličan doktor.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Marina1990)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.9.2017 21:36:11   
Marina1990
Pokusala sam da otvorim link, ali nece.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.9.2017 21:38:41   
dunja RR
Kod mene radi, evo i ovako, pa možeš copy-paste http://www.ringeraja.rs/forum/pitajte-doktora-na-ringeraji/m_1382163/mpage_50/tm.htm#1828474

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Marina1990)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.9.2017 21:41:02   
Marina1990
Pokusla, ali nece. Pise da je poruka obrisana ili premestena

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.9.2017 21:43:11   
Marina1990
Uspela... 😀 hvala

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.9.2017 23:54:13   
ljubi5
Postovane, otkrivena mi je stecena trombofilija na pocetku petog mjeseca trudnoce. Dobicu za par dana terapiju. Ginekoloski je do sada bilo sve ok. Da li smatrate da bi u nastavku trudnoce moglo nesto da se iskomplikuje? Strahujem od mogucih problema jer nisam znala da imam trombofiliju. Hvala vam unapred na odgovorima.. Bas sam zabrinuta

(odgovor članu Marina1990)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Trudnoća i trombofilija
30.9.2017 10:25:30   
Ana RR
Draga ljubi5, prebacila sam tvoje pitanje u temu Pitajte doktora na Ringeraji, na koje će ti odgovoriti doktorka Jelena Todorović, specijalista interne medicine.

KLIK

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ljubi5)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here