|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: tamponi i TŠS
1.8.2009 12:16:07   
Ana RR
Ne koristim tampone i da je pitanje života i smrti, opet ga ne bih stavila..Nema teoretske šanse..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: tamponi i TŠS
1.8.2009 22:54:43   
Anoniman
Što? user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: tamponi i TŠS
1.8.2009 22:59:42   
Ana RR
Ne volem user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: tamponi i TŠS
1.8.2009 23:02:19   
Verus
Da li tamo imas opciju da kupis tampone sa aplikatorima?  Znaci  vec 'sede' u aplikatoru.  Ja ne umem drugacije da ih stavim.  Znaci OB tamponi gde mroam prstom nema sanseeee. Inace ih koristim, pogotovo leti, a i cesto se ojedem dole ako nosim samo uloske.  Nosim uloske jedino nocu da se malo "ocedim".  Mada mislim, da tamponi u principu nisu zdravi.  Takav imam osecaj...
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Eto, stavila sam juče tampon kada sam stigla sa posla.
Prvi sam loše stavila, pa mi je procurilo, pa sam ga izvadila i stavila drugi, taj ispravno, ali mi se za 2-3 sata koliko sam ga nosila stomak naduvao, i kada sam ga izvadila, baš me je boleo stomak. user posted image  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: tamponi i TŠS
1.8.2009 23:02:26   
2002m
Ni ja ih ne koristi, jednom sam probala i prosto imam osecaj kako me nesto zuljauser posted image user posted image user posted image pa se sve namestam kada treba da sednem.Nije to za meneuser posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: tamponi i TŠS
1.8.2009 23:03:23   
magde
a bogami nije  ni za mene.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: tamponi i TŠS
1.8.2009 23:05:19   
Verus
www.youngwomenshealth.org


Sea sponges are a natural alternative to tampons. They come from the ocean floor, and contain no synthetic materials. One sea sponge will last for about 6 months. To use a sea sponge: dampen it, squeeze it tightly in your hand, and insert it into your vagina. Once in place, it works like a tampon to absorb menstrual flow. A sea sponge needs to be rinsed out about every 3 hours and thoroughly cleaned and dried at the end of each menstrual cycle. In the 1980s, the FDA found that some sea sponges marketed as menstrual products contained potentially harmful bacteria. Today, at least one sea sponge manufacturer (Sea Pearls) claims to sanitize their sea sponges using an environmentally-friendly process, but there are no studies that support that claim at this time. As with tampons, it is possible to get toxic shock syndrome from sea sponges.
user posted image


Tasho, moze probati ove morske sundjere umesto tampona!user posted image



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: tamponi i TŠS
1.8.2009 23:05:54   
Verus
To je zato sto nije pravilno 'legao'.  Zato su oni sa aplikatorom super.
IZVORNA PORUKA: 2002m

Ni ja ih ne koristi, jednom sam probala i prosto imam osecaj kako me nesto zuljauser posted image user posted image user posted image pa se sve namestam kada treba da sednem.Nije to za meneuser posted image user posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: tamponi i TŠS
1.8.2009 23:06:25   
Anoniman
Mislim da je kod mene problem u glavi, a ne tamo dole. user posted image Prosto se toliko bojim da neću uspeti da ga izvadim (da će se otkinuti končić) da ne mogu da se opustim da ga stavim. Guram - a on ni makac. Ma ni pola ne uđe. user posted image E onda mi je Smeški udelila koju lepu reč, pa odlučih da pokušam da se opustim, i eto uspelo je i juče i danas. user posted image
Čak se i ocedilo ranije (povukao tampon), i evo više ne curim.

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: tamponi i TŠS
1.8.2009 23:06:29   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ne koristim tampone i da je pitanje života i smrti, opet ga ne bih stavila..Nema teoretske šanse..

Isto.
A nisu bas zdravi tamponi da se stalno nose.Jer to treba da iscuri napolje a kad stavis tampon to ti je sve unutra.Moja drugarica je imala nekih problema kad je koristila tampone.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: tamponi i TŠS
1.8.2009 23:09:55   
NadaR
Rijetko ih koristim! Ako stavljam,onda je to ljeti ako oblacim neke uske pantalonice ili suknuuser posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: tamponi i TŠS
1.8.2009 23:19:10   
Verus
user posted image
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Mislim da je kod mene problem u glavi, a ne tamo dole. user posted image Prosto se toliko bojim da neću uspeti da ga izvadim (da će se otkinuti končić) da ne mogu da se opustim da ga stavim. Guram - a on ni makac. Ma ni pola ne uđe. user posted image E onda mi je Smeški udelila koju lepu reč, pa odlučih da pokušam da se opustim, i eto uspelo je i juče i danas. user posted image
Čak se i ocedilo ranije (povukao tampon), i evo više ne curim.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: tamponi i TŠS
1.8.2009 23:37:34   
Lu
IZVORNA PORUKA: sneza24

A nisu bas zdravi tamponi da se stalno nose.Jer to treba da iscuri napolje a kad stavis tampon to ti je sve unutra.

Sneža,ja koristim tampone 18 godina konstantno,zar ne misliš da bi mi se već javile neke tegobe u najmanju ruku, da su toliko štetniuser posted image
Da kažem da idem na redovne ginek. preglede!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: tamponi i TŠS
2.8.2009 14:17:23   
sneza24
Lu ja sam samo napisala sta je bilo sa mojom drugaricom ne znaci da je sa svima tako ali znaci da ne odgovaraju svima.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: tamponi i TŠS
2.8.2009 21:35:00   
Verus
Pa to je tacno. Svako telo je drugacije i drugacije reaguje na stvari...Meni su ok, ali se slazem da je priroda namenila da to iscuri napolje, pa nocu uvek nosim ulozak.  A i noc je bar 7,8 sati, a tampon ne bi trebalo da bude unutra duze od 4-6 sati.  TSS se desava i zbog toga sto ta krv stoji u nama, a bakterije se mnoze kao lude.  

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: tamponi i TŠS
3.8.2009 9:07:39   
Anoniman
OK, ne kapiram.

Tampon nije čep, pa začepiš a krv se bućka u tebi, nego je napravljen tako da upija u sebe u krv.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: tamponi i TŠS
3.8.2009 17:44:59   
Verus
Da, ali taj tampon natopljen krvlju stoji u tvom telu satima.  Krv je "prljava" i puno bakterija.  E sad zamisli tampon kao petri solju.  Bakterije lepo 'sede' i razmnozavaju se, jedu tu krv, i pri tome luce otpad-toksine koji se mogu nazad reapsorbovati u tvoje telo preko sluzokoze vagine.  Otud i rizik od TSS.  Zato se i ne preporucuje da tampon stoji duze od 4-6 sati.  Tako se ne ostavi puno vremena tim bakterijama da "puste" te toksine u tvoju vaginu i samim tim tvoje telo.  A kada krvi izlazi van na ulozak, onda ta opasnost ne postoji....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: tamponi i TŠS
3.8.2009 17:51:08   
ljubičica
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Da, ali taj tampon natopljen krvlju stoji u tvom telu satima.  Krv je "prljava" i puno bakterija.  E sad zamisli tampon kao petri solju.  Bakterije lepo 'sede' i razmnozavaju se, jedu tu krv, i pri tome luce otpad-toksine koji se mogu nazad reapsorbovati u tvoje telo preko sluzokoze vagine.  Otud i rizik od TSS.  Zato se i ne preporucuje da tampon stoji duze od 4-6 sati.  Tako se ne ostavi puno vremena tim bakterijama da "puste" te toksine u tvoju vaginu i samim tim tvoje telo.  A kada krvi izlazi van na ulozak, onda ta opasnost ne postoji....


Ja mislim da više nikada neću da stavim tampon user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: tamponi i TŠS
3.8.2009 17:52:14   
ljubičica
A, da! Kad god sam stavila tampon zaustavilo mi se krvarenje na dan-dva...
Mislim, definitivno nisu za mene....

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: tamponi i TŠS
3.8.2009 18:16:46   
Verus
Ma cool si ako ih redovno menjas.  Ne bi se koristili tako dugo, tako da u tom slucaju nemas razloga za brigu.  I ja ih stalno koristim.  Ako imam tampon ni ne znam da imam Muser posted image

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: tamponi i TŠS
3.8.2009 22:02:58   
Lu
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Da, ali taj tampon natopljen krvlju stoji u tvom telu satima.  Krv je "prljava" i puno bakterija.  E sad zamisli tampon kao petri solju.  Bakterije lepo 'sede' i razmnozavaju se, jedu tu krv, i pri tome luce otpad-toksine koji se mogu nazad reapsorbovati u tvoje telo preko sluzokoze vagine.  Otud i rizik od TSS.  Zato se i ne preporucuje da tampon stoji duze od 4-6 sati.  Tako se ne ostavi puno vremena tim bakterijama da "puste" te toksine u tvoju vaginu i samim tim tvoje telo.  A kada krvi izlazi van na ulozak, onda ta opasnost ne postoji....

E sad Verus...postoji opasnost od TŠS,to je činjenica i opisano je u prvom postu,evo jedne smjernice,

TŠS je povezivan sa upotrebom tampona,ali takođe može da se pojavi tokom menustruacije i kada se nekoriste tamponi.
Znači bakterije koje se naleze u menustrualnoj krvi mogu isto tako biti i na ulošku koji se nalazi direktno na vagini,po mom mišljenju isto bi upozorenje trebalo da stoji i na ulošcima!
Uglavnom,svaka će od nas pronaći ono što joj najviše odgovarauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: tamponi i TŠS
4.8.2009 8:41:46   
Anoniman
Juče nisam stigla da odgovorim, slažem se sa lu!

IZVORNA PORUKA: lu

Znači bakterije koje se naleze u menustrualnoj krvi mogu isto tako biti i na ulošku koji se nalazi direktno na vagini,po mom mišljenju isto bi upozorenje trebalo da stoji i na ulošcima!
 

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: tamponi i TŠS
4.8.2009 20:05:41   
Anoniman
Hvala "neznam kome" shto tamponi postoje user posted image

Za vikend bi se otopila da nisam mogla da se brchkam u bazenu....user posted image



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: tamponi i TŠS
6.8.2009 13:54:55   
Verus
Iskreno, znam za TSS ali posto redovno menjam tampone ne brinem preterano o tome.....sigurna sam da pise i za uloske, ali verujem da je rizik sa tamponom veci, pa zato ta upozorenja i stoje.  Pojma nemam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: tamponi i TŠS
6.8.2009 13:57:41   
Verus
O, nasla sam upravo da je rizik veci ako se koriste tamponi sa veliko moci upijanja, znaci oni super.....a manji ako se koriste regular...ima dosta info na netu.  Rizik se smanjuje tako sto se ne koriste tamponi ili se rotiraju sa uloscima.....Sve u svemu, umereno I guess...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here