|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 22 [23] 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
18.2.2014 23:18:49   
Štetica
Neznam dal je za ovu temu ali sve vise mi na to lici. Uvek sam se nosila sa problemima jako dobro,a bilo ih je i vise nego sto je trebalo.
Prosla sam kroz drugu vto,nazalost neuspesnu i imam utisak da me sav stres od 3iui i prve vto+ova sad tek sad stigli. Po ceo dan samo o tome mislim,i bukvalno dobijam napade gusenja i nagon za povracanjem. Crnih misli nema sanse da se oslobodim,sta god da radim(citam,gledam tv,pricam sa ljudima o potpuno drugim stvarima) to crnilo je uvek uz mene. Kako pada noc meni je sve gore,lupanje srca i plac su postali moja svakodnevnica. Malopre sam merila pritisak 110/75 a otkucaji srca 126,sama sam kuci(mm je 3 smena) tako da sam pocela da osecam strah od toga da legnem da spavam jer tek tad krece ono najgore. Vec par nociju za redom sanjam ili mrtve ili bebe,budim se po 5puta i imam osecaj da se san nastavlja iako sam budna po par minuta.
Ako se nastavi ovako moracu da potrazim strucnu pomoc jer mi je sve ovo nepoznato i pocinjem da se plasim za svoje zdravlje i psihicko a i fizicki kako moze da se idrazi na ostale organe.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
18.2.2014 23:37:30   
Sanchy
Stetice,u jednom periodu sam i ja imala tako povisene otkucaje i sve pratece simptome anksioznosti,mislim da sam vec pisala da sam homeopatijom to resila bukvalno za mesec dana ,,znaci nema koriscenja nikakvih antidepresiva itd..Homeopata ti pomogne i razgovorom dosta...ako imas mogucnost,probaj,,proci ce to,videces,pozdrav

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
18.2.2014 23:39:38   
17 joka
Štetice, potpuno te razumem, potpisujem svaku rec

ja se trenutno osecam isto, uz sve to imam problem da nemogu da zaspim,a i kad se to desi uvek bude raznih košmara, svi kazu da popijem nesto za spavanje jer izgledam umorno,ja iskreno to nisam radila ni kada sam bila u najtezim situacijama.

i ja planiram da posetim nekog strucnjaka ako se u skorije vreme nesto neizmeni

puno teuser posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
23.5.2014 21:07:32   
Figaro88
Meni je u poslednjih par dana(dva,tri)jako lose.Juce i danas mi je i pritisak visok,puls nenormalan,osecam se kao kada sam imala onaj prvi napad-isti strah,brige,crne misli.Ne znam da li je zbog vremena ili svega ovoga sto se desava,i jos milion stvari koje se meni desavaju...Cekam platu za koji dan pa da odem kod doktorke,ocih od novembra ne radi nigde tako da sam finansiski pomagala mami i od februara nisam otisla na kontrolu,nikako da odvojim za to.A blizi mi se i kontrola kod kardiologa,kad god pomislim na to slosi mi se...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
8.6.2014 17:35:28   
prijepolje82
Ja moram da vam se pridruzim,naime vec neko vreme me gusi,kao u plucima kako li vec,zatim sad pocinje da me hvata malaksalost kao da hocu da se izgubim,zatim taj nemir u mom stomaku,kao pred nesto bitno,taj neki strah od iscekivanja neceg. Ja sam u procesu vto i pretvorila sam se u taj problem,nista drugo sem to. Imala sam jakih stresova,od smrti oca pa onda nadalje svasta mi dogadjalo se. Vadila sam rezultate,sve tumor markeke kad vadim hormone. Ne znam svi mi kazu da je na psihickoj bazi,da je od stresa kroz sta sam sve prosla ovih godina. Znam da su u pravu ali sta da dradim dal da idem kod nekog psihijatra? Ja sam radila ekg kad sam lapa radila ali eto opet cu. Ne znam uvek sam se nosila sa problemima ali sad nekako ne mogu,ne mogu..

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
14.7.2014 15:24:31   
Teodora_Bg
Anksioznost je mene mučila duže vreme, osećaj strepnje, nezadovoljstva, baš gadno stanje.. Isla sam kod lekara, razgovarala i sve, zaključak je bio da nije stanje ozbiljno kao što mi se činilo niti da je potrebno da pijem antidepresive. Doktorka mi je preporučila biljne preparate Valerijanu, Persen, Tensilen i slične. Uzela sam Tensilen, tada mi je bio najpovoljinij- bila je neka akcija online, i moram priznati da u početku nisam bila nešto optimistična jer sam prvi put probala ovaj vid preparata. Popila sam jednu i po kutiju - bitno je da se pije u kontinuitetu da bi se osetilo poboljšanje, i stvarno mi je pomoglo da vratim organizam u stanje ravnoteže. Naravno mnogo toga je i do glave, načina života, aktivnosti u kojima provodimo slobodno vreme, ali meni je značilo i dalo podstrek to što sam uzela preparat koji pre svega nema neželjene efekte, a kasnije se sve nekako postepeno, uz podršku mojih najbližih, vratilo u normalu...Zato ga i preporučujem svima koji žele da pomognu sebi a da izbegnu antidepresive.

Pronasla sam ovo na sajtu njihovom, možda će nekom biti korisno..http://tensilen.com/blog/tensilen-infografik/ user posted image

(odgovor članu prijepolje82)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
14.7.2014 20:20:48   
prijepolje82
A jel mogu sva tri da se koriste??

(odgovor članu Teodora_Bg)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
14.7.2014 20:21:13   
prijepolje82
A jel mogu sva tri da se koriste??

(odgovor članu Teodora_Bg)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
15.7.2014 10:57:46   
Teodora_Bg

IZVORNA PORUKA: prijepolje82

A jel mogu sva tri da se koriste??


Pa mislim da nije preporučljivo u isto vreme da se koriste, nema potrebe..
Ja sam izabrala Tensilen tada i evo i dalje ga koristim, ne bih prelazila na nešto drugo. user posted image

(odgovor članu prijepolje82)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
1.2.2015 13:58:56   
Sanjalicaaa
Jooooj,zene, ja danas popila dva puta Zoloft od 50mg. Pijem ga ujutru, i malopre umesto da uzmem ksalol ja greskom uzmem zoloft. Tek kada sam ga progutala shvatila sam sta sam uradila. Ne znam koliko je opsano?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Teodora_Bg)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
1.2.2015 14:12:33   
Torbica
Sanjalice, najvisa dnevna doza moze biti 200mg, tako da ne bi trebalo da imas problema. Naravno, nije preporucljivo uzimati vise od preporucene doze i sve je to individualno ali hocu da kazem, ne brini i dobro ih oznaci da ti se ne desava vise. Pozz user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
1.2.2015 14:50:59   
Sanjalicaaa
Hvala ti Torbice user posted image Malo mi je lakse. Brinem zato sto on i kad se uvodi uvodi se po malo, a ja odjednom duplu dozu. Oznacen mi je svaki dan, ali eto...

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
9.3.2017 8:06:23   
Sanjalicaaa
Bas sam anksiozna zadnjih dana. I sve je pocelo odkako sam pocela da vozim auto. Uznemirena sam, lupa mi srce, muka mi je, kao da mi neki trnci prolaze kroz telo. Mislim da mi je od te uznemirennosti izasla i ogromna afta u ustima. Ne znam kako da pomognem sebi user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
9.3.2017 8:26:04   
eca89
Sanjalice, ne znam sta da ti kazem, ja sr isto osjecam, stalno sam u kuci, posl ne mogu naci, svaki dan mi je isti, jos mi je i A., bila bolesna, pa sam se tu dodatno istresirala, nista mi ne ide od ruke.

Koliko znam da si skoro polozila vozacki, probaj samo taj strah potisnuti, razmisljaj pozitivno, nista neces pogresno uraditi.

Kazem ti i ja se borim sama sa sobom, nadam se da cu naci posao i izaci iz svakodnevnice. Meni dosta pomogne brat, ja se njemu izjadam, pa me on malo digne i tako. Drzi seuser posted image !

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
9.3.2017 9:18:10   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Bas sam anksiozna zadnjih dana. I sve je pocelo odkako sam pocela da vozim auto. Uznemirena sam, lupa mi srce, muka mi je, kao da mi neki trnci prolaze kroz telo. Mislim da mi je od te uznemirennosti izasla i ogromna afta u ustima. Ne znam kako da pomognem sebi user posted image


Meni pomaze meditacija, slusanje lagane muzike bez reci, dok se tusiram (onda kad uspem da odem u kupatilo sama bez pratnje) zamisljam kako stojim ispod vodopada, i slusam zvuk vode. Nadji nesto sto te opusta user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
9.3.2017 9:34:04   
Milena18
Sanjalice, da li i dalje piješ Zoloft? Možda lekar treba da ti koriguje dozu. Probaj da odvojiš makar malo vremena u toku dana samo za sebe, radi nešto što ti prija. Ako si zbog vožnje više anksiozna, pauziraj nekoliko dana, pa onda polako počni ponovo da voziš, prvo par minuta, pa produžavaj svakog dana po malo. Ne znam da li si išla na neku terapiju, REBT kod takvih stanja daje dobre rezultate, proguglaj malo, neke tehnike možeš primenjivati i sama, bez terapeuta.


(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
9.3.2017 10:20:02   
Sanjalicaaa
Eco, sve je isto i kod mene, samo se ponekad pitam i ako krenem da radim hocu li uopste umeti da radim. Toliko dugo sam u kuci. user posted image

Mishu, razmisljam i uopste mi nista ne pada na pamet. Mozda bih mogla da probam sa meditacijom, samo sto kod mene nikada nije tisina. user posted image

Milena, ne pijem terapiju vec vise od godinu dana. Tada sam ostala trudnna pa posle nisam nastavljala. Bas cu sada proguglati malo.
Nekako pokusavam da se izborim sama, a u stvari cini mi se da je bolje potraziti strucnu pomoc. Nego kada treba da se daju pare na tako nesto uvek je nesto drugo prece.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
9.3.2017 23:27:08   
choopa choops
Uh i mene hvataju momenti...Ma nekako se i izborim, a nekad budem konstantno nikakva. Valjda mi je takav i karakter. Ponekad samo želim da me svi puste na miru, da me ne opterećuju sa raznim stvarima, dosta mi je same sebe ponekad....

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
10.3.2017 13:51:06   
Sanjalicaaa
Choopo, i meni je takav karakter, nasledna osobinna od mame i bake. Mrzim to kod sebe, i samo se nadam da moja deca nece to povuci od mene.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
11.3.2017 7:18:41   
degu
Sanjalice sto se tice voznje sve te razumem,imam isti osecaj teskobe kad sednem u kola i ta uznemirenost me pitpuno blokira,ne znam sa li cu ikad moci da se opustim i umesto da se suocim s problemom ja bezim od njega tako sto ne vozim. user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
11.3.2017 8:35:26   
Sanjalicaaa
Degu, ja se suocavam sa tim. Nema mi druge jer je mm po ceo dan na poslu, ne moze ni po G u vrtic, niti da nas recimo odveze kod lekara ili gde treba. A prevozom sa njima malima je bas tesko. Otkad vozim osecam da sam dosta smrsala, osusila sam se.

Mozda ce nekome biti smesno, ali meni parkiranje ne ide i kada znam da idem negde gde je problem sa parkingom, ili ga nema ili je skuceno, ceo dan sam uznemirena i muka mi je. Kada se sve to zavrsi i vratim se kuci, kao nova sam.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
11.3.2017 10:36:13   
emicaa
Sanjalice to se isto meni desava kad vodim Doru doktoru,da dana prije termina ne spavam,srce mi lupa,imam mucnine,vrtoglavice,cijelo tijelo mi bude malaksalo.I ne samo pred doktorski termin nego bolo koji vazniji.Ja sa mislila da je to normalno stanje

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
11.3.2017 11:05:38   
degu
Ja sam isto tremaros, to je stvar karaktera, neko je prosto flegman. Sanjalice ti ces taj strah kroz praksu prevazici, neprijatno je ali nemas izlaza, moras se suocavati s njim i proci ce user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
11.3.2017 14:31:51   
Nimfa
Sanjalice mozda da probas sa knjigom Panic Away, autor Joe Barry. Meni je moj mm skinuo sa neta i pocela sam da citam , za sada sam na trecem poglavlju i svidja mi se , mislim da moze da pomogne .

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Anksioznost, panični poremećaj
11.3.2017 14:41:38   
eca89

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Sanjalice to se isto meni desava kad vodim Doru doktoru,da dana prije termina ne spavam,srce mi lupa,imam mucnine,vrtoglavice,cijelo tijelo mi bude malaksalo.I ne samo pred doktorski termin nego bolo koji vazniji.Ja sa mislila da je to normalno stanje


Emice, pa meni j normalno, poslije svega što vam se izdešavalo i mene bi "mrtve"noge nosile doktoru, nigdje me ne bi bilo! Ja samo mogu misliti koliki je bio tvoj strah za dijete, nisu to male stvariuser posted image !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 22 [23] 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 22 [23] 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here