|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
8.3.2009 0:25:49   
Popovi
Veliki pozz za sve user posted image ...

Iskreno ako nije kasno da kažem da će tom ministru kao i ostalim doktorima dobro doći ta "legalna korupcija"jer nema smisla šta rade i dokle više.
A ostatak "vodeće ekipe" iz naše vlasti ume samo da "skija" .

Ukidaju,zakidaju dečje dodatke i još zahtevaju.
20 000 će biti u prevodu "zvanično" a još verovatno 40 000 na crno da se dobije obećanje da će se pobrinuti za bebu i mamu.


Mi smo išli bez ikakve veze i kontali smo ne može sve baš tako crno da bude i nemoralno  al umalo da bude da  izgubismo živu glavu .

Hvala Bogu pa ima i pokoji savestan lekar pa te nakon 9 meseci uredno vođene i zdrave,normalne,prenešene 10-ak dana trudnoće baci na hitan carski ...

Mislim šta reći  ipak je ovo Srbija i neke stvari se očigledno neće još dugo ili tačnije nikad promeniti.



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
8.3.2009 8:39:48   
Anoniman
Upravo sam procitala na nekom drugom sajtu da polovina od tih 20.000 ide lekaru a druga polovina bolnici. Mozda ce lekari ipak biti motivisani da za par sati zarade 100 evrica!

(odgovor članu Popovi)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
8.3.2009 10:08:47   
Jeca*
A to je tek posebna sramota. Oni primaju platu, zasto bi ih jos dodatno placali??? UZAS! Ja sam zgrozena potpuno ovim sto rade od naseg zdravstva!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
8.3.2009 10:33:12   
Anoniman
Ali Jeco, njihov posao je u svojoj smeni porađaju žene, a ne da zbog svake žene dolaze u bolnicu... napisala sam već negde gore, ne boh da se ponavljam. 

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
8.3.2009 10:46:09   
branka86
da li u vasim bolnicama postoje apartmani sa p[osebnim uslugama

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
8.3.2009 10:48:33   
Anoniman
Ja ne znam da li postoji u novosadskoj Betaniji. Pogledaj teme u delu foruma Trudnoća - Porodilište... Tamo su spominjani apartmani. 

(odgovor članu branka86)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
8.3.2009 11:02:25   
branka86
ma doktori nisu normalni bukvalno izmisle neku komplikaciju pri porodjaju samo da bi uzeli novac ovo je strasno u niskoj bolnici je totalni haos,a zene koje imaju poseban tretman najgore prodju

(odgovor članu branka86)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
8.3.2009 13:42:38   
mihi
Da Branka ja sam se porodila u GAK-u Višegradska, uzela sam apartman kad su me primili u bolnicu 2 dana pre carskog reza i bila sam još 5 posle. Apartman dnevno košta oko 46 evra, imaš svoju sobu, kupatilo, TV, klimu, sestre na usluzi 24h, posetu kad hoćeš i bebu donose kad hoćeš. Hrana je ista ko i za ostale porodilje. Obzirom na stanje u našim bolnicama, vredi svaki evro, ako nizbogčega ono zbog kupatila i WC.

(odgovor članu branka86)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
19.3.2009 9:47:26   
mihi
Jutros nađoh u bebi magazinu koji dobijam on line sledeći teks:
U Novom Sadu bez rente lekara na porođaju05:42 12.03.2009. / Izvor: Radio 021

U novosadskom porodilištu neće moći da se plati izabrani lekar na porođaju, osim u slučaju ako Ministarstvo zdravlja ne naloži da to mora da se praktikuje. Vest o mogućnosti izbora lekara neki su okarakterisali kao kraj, a neki kao legalizaciju korupcije u porodilištima.

U Betaniji su za inicijativu saznali iz medija i za sada ne planiraju da uvode izbor lekara za svaku porodilju koja to želi i ima da plati 20 hiljada dinara, koju na ravne časti dele lekar i bolnica, rekla je za Radio 021 upravnica porodilišta Aleksandra Novakov Mikić.

Ona je rekla da je to pitanje mnogo kompleksnije i da se mora obratiti pažnja na to da se lekari koji rade u porodilištima stavljaju u povlašćen položaj u odnosu na one u ostalim institucijama.

Aktivistkinja inicijative "Majka hrabrost", Branka Stamenković, smatra da bi dodatno plaćanje usluga bila legalizacija korupcije. Ona kaže da tu ne postoji izbor ginekologa jer su žene ograničene na lelare iz ustanove i da to nije izbor, već rentiranje ginekologa.

Rešenje bi bilo da se lekarima zabrani dolazak van smene i da ne postoji porađanje "svojih" pacijentkinja,. Onaj ko je na čelu porodilišta mora da zavodi red, a svaki načelnik trebalo bi da poradi i na humanizaciji porođaja, tako što bi dozvolio ocu ili drugoj bliskoj osobi da prisustvuje porođaju.

Direktor klinike "Narodni front" u Beogradu, Dušan Stanojević predložio je da se izbor ginekologa na porođaju, kao i epiduralna anestezija i prisustvo oca na porođaju dodatno naplaćuju. U Novom Sadu verovatno neće biti plaćanja lekara, ali ni epiduralne anestezije i prisustva oca, jer je tako nešto neizvodljivo, rekla je upravnica Betanije Aleksandra Novakov Mikić.

Novosađanke sa kojima smo razgovarali misle da plaćanje dodatnih usluga u porodilištu nije potrebno, a da korupcije ima, s tim da je one nisu osetile.

Zaštitnik pacijentovih prava, komisija za unutrašnji nadzor i identifikacioni bedževi koje nose svi zaposleni u porodilištu trebalo bi da smanje korupciju na najmanji mogući nivo. Nelegalno davanje i primanje novca je pitanje policije i onog ko mito prima ili nudi, a retko ko se odluči da javno iznese takve situacije, u strahu za sopstveno zdravlje ili zdravlje bebe.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
19.3.2009 10:53:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

U Betaniji su za inicijativu saznali iz medija i za sada ne planiraju da uvode izbor lekara za svaku porodilju koja to želi i ima da plati 20 hiljada dinara, koju na ravne časti dele lekar i bolnica, rekla je za Radio 021 upravnica porodilišta Aleksandra Novakov Mikić.



Moraju novosađani da pišaju kontra vetru, pa to ti je! Da Bog da se popišali!

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
30.4.2009 14:31:33   
mrvica
navodno 10000 hiljada ide lekaru a 10000 ostaje bolnici,i drzava to opravdava da se njihov prekovremeni rad mora platiti a koliko ja znam u svim drugim firmama i institucijama prekovremeni rad placa drzava bar ja tako kod mene,i smatram da ce tih 10000 hiljada biti njima premalo posro pouzdano znam da su pre uzimali i mnogo vise,npr ja sam sa prgvim detetom dala vise od toga

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
1.12.2009 14:32:21   
Emicak
moram da dodam da je sada u Narodnom frontu 40000 din ako zelis odredjenog lekara na porodjaju sto je po meni jako puno jer oni ja mislim da nevide ni dinar od toga a plus sto moram da ga castim nakon svega.

(odgovor članu mrvica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
1.12.2009 14:41:22   
tamnik
U Nisu je 300 eura obican porodjaj, a 500 carski.O drugim opcijama,koliko ja znam niko i ne govori. A i zasto bi kada im se ovako vise isplati?!

(odgovor članu Emicak)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
1.12.2009 22:07:52   
Anoniman
Danas sam saznala najsvezije informacije za Visegradsku:

epidural je 20.000
poseban anesteziolog (a ne onaj koji ti zapadne) jos 20.000
lekar kog TI hoces (ako nije u smeni) 40.000
apartman je oko 6000

(odgovor članu tamnik)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
1.12.2009 22:15:24   
Brand new mama
Super.Je l' dobijes i fiskalni racun?Znaci,cirka 1000 eura (bez cascenja) samo da bi se porodile normalno...
Sorry,ali to je meni van pameti. Znaci da zene ni u tom trenutku ne mogu da budu jednake,vec ce uvijek biti jednakijih(da ne racunam Karleusu kojoj je tetka snimala carski rez).Ovdje zdravstveno pokriva ako hoces na porodjaju svoju babicu(babice vode skoro cijel porodjaj,manje vise kao i kod nas,sem sto one odredjuju i indukciju itd.) i ona cak ne mora da radi u toj bolnici(freelancer)...Ali nebitno,u Srbiji je prosjecna plata 300 eura!!!

< Poruku je uredio Brand new mama -- 1.12.2009 22:23:13 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
2.12.2009 10:59:23   
Anastazija
Tarifa u Narodnom Frontu:

izabrani lekar 40.000 din
epidural uz izabranog anesteziologa  17.000 din
epidural bez izabranog anesteziologa 12.000 din
apartman dvokrevetni 8.000 din / noc
apartman jednokrevetni 12.000 din / noc


user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
2.12.2009 13:34:12   
bojana87
Ajde i sve to jos nekako platis lekara koji te poradja,imas poseban tretman,sestre te gledaju...
Ja sam ne zaposlena i osigurana sam ppreko tate i imam pravo na to osiguranje do 26.godine. Posto sam osigurana preko tate u DZ u Novom sadu mi je pregled naplacen 3500 dinara jer Bože moj ja se vodim kao student.To su mi naplatili i sve ok,posle 2 dana dobijem krvarenje i jake bolove i odem cisto da se posavetujem sa ginekologom da i da povecam dozu utrogestana i naravno to ne mogu da mi naplate pa me nisu ni primili, Sta reci onda o nasem zdravstvu...
Takodje u Novom Sadu ako ides kod privatnika koji radi i u betaniji imas poseban tretman jer bože moj davala si im pare 9 meseci. Sad meni nista drugo ne preostaje nego da idem kod privatnika kom na svake 2 nedelje dam 4000 jer mi je trudnoca spada u rizicne. A trudnice su u Domovima Zdravlja navodno oslobodjenje placanja... Raspisah se i udavih vas ali cisto sam morala da iznesem svoje jako lose iskustvo

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
2.12.2009 13:34:49   
bojana87
a da,naravno fiskalni racun nisam dobila...

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 8:48:18   
LillyT
Zene iz Subotice, da li vam je ovo poznato?
Mozda i nije za ovu temu, ali nisam nasla nista o korupciji, stvarno sam trazila user posted image Ako joj ovde nije mesto, prebacite je

KLIK


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 8:58:52   
Ellenica
Strašno je to što konstantno prave kntradiktorne zakone.
Naime trudnice ne plaćaju ništa, ali ako želite da vaš dr. radi svoj posao morate da platite.
Epidural je samo slovo na papiru, prazno obećanje, jer ako se usudiš da pitaš za tako nešto dobiješ optimalnu cenu, to naravno od "tvog čoveka" u zdravstvu.
Gde je tu logika???
neko će možda reći da poseban tretman nije deo "normalnog" procesa ili ti porođaja, ali -ruku na srce- kod nas je i taj normalni porođaj na nivou !912godine.

Došlo je vreme da su lekari najveći cigani da prostite.



_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 9:19:51   
minavb
Znaci za porodjaj moram da spremim najmanje 600 evrica da bi imala svoj mir i svoje kupatilo? Ovde nisam racunala pare za doktorku. Ne znam samo od cega oni to misle kad trudnice primaju 65% od plate (u vecini gradova), roditeljski dodatak stize tek mnoooogo posle porodjaja, a gomilu stvari treba kupiti pre dolaska bebe kuci? Izgleda da svi mi lezimo na lovi kad smo resili da imamo decu i da im obezbedimo koliko toliko dobre uslove od rodjenja.

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 9:25:55   
Ellenica
Neznam kako je u bg. ali kod nas i da masno platiš, nemožes imati tretman koji vredi te pare.
jer šta oni mogu tebi da ponude mimo osnovne nege, osmeh, ljubaznost, 5minuta njihove pažnje???
Pa žalim, nebi platila za ono što im je posao nikako.
a na kraju krajeva detetu su te pare potrebnije, a ne nekom para-željnom ginekologu.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 9:32:29   
minavb
Veruj mi, da u Novom Sadu nismo dovukli svog lekara i dali mu pare, moja sestricina sada ne bi bila ziva. Doktorka koja je bila ugovorena, bila je na kracem putu pa niko drugi nije hteo da se bavi mojom sestrom, pa cak ni kad su naponi prestali i kad se beba slabije cula. Onda moja mama dovuce nekog poznanika preko poznanika, da mu pare i dete se rodi carskim rezom. Bila je mesec dana u bolnici, plodova voda je bila zelena i muljava pa se svasta iskomplikovalo. Ako ne das na mostu, das na cupriji. Tako ti je to sa lekarima danas.user posted image

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 9:35:09   
sneza24
IZVORNA PORUKA: minavb
Ovde nisam racunala pare za doktorku.

Kakve pare za doktorku???
Ja nikom nisam dala pare.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 9:36:22   
minavb
Mislim na cascavanje doktorke koja me vodi i koja ce me poradjati. Pri tom, ona nam je drugarica ali moramo da je castimo, bilo da joj damo novac ili da joj kupimo poklon.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here