|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trbuhom za kruhom
17.9.2014 9:35:02   
Modessty
Ma mene Maslačak mnogo nervira drug mog tate. On je u Nemačkoj od 18 godine. Tamo su mu sinovi, sad ima i unučiće, stekao penziju tamo. Kad god dođe ovde ona priča kako je tamo mnogo teško i kako tamo treba mnogo da se radi itd. A ovde se mnogo laganije živi i eto mi smo svi non stop po kafićima i ništa ne radimo a primamo plate itd. Pre nekoliko godina mi dopizdilo pa sam mu rekla - Dobro onda kad je tako kakav si ti to otac kad ostavljaš sinove da se tamo muče?! Što ih ne dovedeš ovde pa da uživate svi zajedno sa nama, da ne radite a da primate platu i da sedite po ceo dan po kafićima! Ućutao se i više predamnom nije držao predavanja i kukumavčio o teškom životu.
Niko ne misli da se tamo negde ne radi i da pare padaju sa neba! Pa ni meni ovde ništa ne pada sa neba. A ta kafa u kafiću nam je razbibriga najjeftinija, jer za putovanja, automobile, markiranu garderobu - nema se para. Pa mogu bar u nečemu da uživam!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Trbuhom za kruhom
17.9.2014 9:38:18   
branki*
tako je moduser posted image .radili bi i ovde ljudi,prvo kad bi imali gde,a i kad imaju gde,da imaju za sta.
a,ti sednes u kafic i pijes tu kafu od 100 dinara,a on sedne za vreme odmora u svoj mercedes i ode u spaniju na 15 dana all inclusive.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Trbuhom za kruhom
17.9.2014 9:52:41   
Maslacak15

Pa ja nesto i ne mislim da se u Nemackoj mnogo radi. Mislim da je to velika zabluda. Pre se radi konstantno. Tj oni su odgovorni i disciplinovani i to sto treba da rade rade a ne zevaju. Drugaciji je odnos prema drzavi. Ali ja bas iskreno ne vidim da se iko satire. Mnoge branse imaju jake sindikate, tarifne ugovore, radi se 38-40 sati nedeljno maksimum. Prekovremeno ako ga ima se placa. Ja ne znam da neko radi vikendom. Prodavnicama je zabranjeno da budu otvorene nedeljom itd itd.
Odsede od 9 do 5 i to je to. Ne govorim o nekakvim menadzerskim pozicijama ili specificnim strukama ( lekari u bolnici na dezurstvima itd) ali ta predstava da sad svi ovde rade ko konji od jutra do mraka je pogresna.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Trbuhom za kruhom
17.9.2014 9:59:05   
Modessty
o tome i pričamo. Radi se ali se i živi. Odeš ko čovek na odmor ili u prodavnicu... Kad radiš prekovremeno plate ti a ne da ti prete otkazom ako ne ostaneš prekovremeno.
Mm je prošle godine bio u Italiji. Kaže nije im standard bog zna koliko veliki, ali se oseća da se lagano i normalno živi. Nekako je kaže sve smirenije.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Trbuhom za kruhom
17.9.2014 10:17:20   
bubulence
mi ipak razmisljamo da odemo, pre svega zbog E i druge bebe, da im bar obezbedimo bolje skolovanje.
ne mislim da mogu da odem, radim 4 sata dnevno i uzivam ali ocekujem da za normalno radno vreme priustimo sebi normalan zivot. stim da naravno ne idemo na crno nego sa papirima.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Trbuhom za kruhom
17.9.2014 10:22:49   
jabudic
Ja mislim da ne bih mogla otići iz svoje zemlje. Ok, ne živim u svom gradu i ne žalim, preselila sam se 100km dalje, jaka stvar. Ali smo se sredili sada, napravili kuću, imamo fine poslove, i tako mi prija život u malom primorskom mjestu, da ne bih mogla sve ispočetka.
A došli smo kao pravi golaći, ali eto, snašli smo se, hvala Bogu i mom vrijednom mužu, bez ičije pomoći.
Što se školovanja tiče, sigurno negdje postoji bolje, ali kada dodje vrijeme za studiranje misliću o tome, i truditi se da zaradim dovoljo do tada. Meni je ovdje divno, i želim da mi tu kosti ostanu user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Trbuhom za kruhom
17.9.2014 10:46:51   
Modessty
jabudic lepo je što si našla svoje mesto iz snova.
Mene ovde sve nervira sem naravno prijatelja. Nervira me što u gradu u kom sam rođena živim kao podstanar u stanu čiji su vlasnici došli juče i kupili pola grada, što radim 8 sati na lepom mestu ali za bednu platu, što mi država ne ad ne pomaže nego mi odmaže.... da ne nabrajam. Samo ću da se nerviram

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Trbuhom za kruhom
17.9.2014 10:54:20   
branki*
mi ne razmisljamo o odlasku...ja bih se i odvazila,moj posao ovde niti je siguran,niti je sjajno placen,tako da me ne vezuje sa te strane.ali,mm radi u struci koja je usko vezana za rudnik,tako da ne znam sta bi mogao tamo negde slicno da radi,a plata mu je ovde dosta dobra.jedino kad bismo otisli u zemlje gde je razvijeno rudarstvo,kao sto je sad u finskoj on.ali,opet mi imamo i bozin problem,tako da je nama nezamislivo da odemo u drugo govorno podrucje sigurno jos nekih 5 godina,a kasnije videcemo.mada,ja bih bila zadovoljna da ostane kako jeste,samo da ja imam malo bolji posao.
e,sad..ako gledam buducnost i sire..generalno,ne znam kako ce biti kod nas u zemlji.

< Poruku je uredio branki RR -- 17.9.2014 12:44:06 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Trbuhom za kruhom
17.9.2014 12:39:28   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: branki RR
a,ti sednes u kafic i pijes tu kafu od 100 dinara,a on sedne za vreme odmora u svoj mercedes i ode u spaniju na 15 dana all inclusive.



iskreno, ja vise ljudi u srbiji znam koji idu na 15 dana letovanja (ok, ne nuzno all inclusive, ali letovanje/zimovanje) nego ovde. mi recimo svaki put za praznike gledamo da idemo u srbiju jer ja zelim da vidim svoje. a leti idemo na 5 dana na letovanje. a i sedenje u kaficima i druzenje je mislim vise stvar mentaliteta.
e, sad, verujem da je sa poslovima i stavom poslodavaca drugacija stvar. ja znam da je mnogima cudno kako ovde radnje subotom rade skraceno, a nedeljom uopste (pokusali su da proguraju od ove godine da par nedelja u godini budu otvorene na po par sati, ali nesto im ne uspeva). ali sa druge strane, kad se naviknes na to, nije problem, organizujes se i posle ti bude cudno sto ti je bila potrebna prodavnica nedeljom.
ali isto tako, ovde su bolovanja bez pravog razloga (u to su ukljucena i trudnicka) retkost. mm je za 12 godina rada bio samo jednom na bolovanju i to kad iscasio nogu, dok u srbiji znam mnoge koji idu na bolovanje i onda kad hoce samo da odu na odmor.

i da, prvi period je svugde tezak, verujem da je lakse kad ode porodica jer onda ipak imas nekog svog s kim delis sve te brige. a kao sto kaze maslackic, dosta toga je i pitanje karaktera. i ja znam neke koji ovde kukaju za svojom zemljom (nisu svi iz srbije), a ipak ne odlaze. i pritom im realno nije lose ovde, ali stalno sanjaju o povratku. verujem da i kad bi se vratili ne bi mogli da se prilagode jer su idealizovali "kucu", a u medjuvremenu se navikli na neke druge uslove.

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 409
   RE: Trbuhom za kruhom
17.9.2014 12:48:30   
branki*

IZVORNA PORUKA: ksena


i ja znam neke koji ovde kukaju za svojom zemljom (nisu svi iz srbije), a ipak ne odlaze. i pritom im realno nije lose ovde, ali stalno sanjaju o povratku. verujem da i kad bi se vratili ne bi mogli da se prilagode jer su idealizovali "kucu", a u medjuvremenu se navikli na neke druge uslove.

ovo sam upravo htela da napisem,i ja mislim tako.

a,sad ,ono jeste da i mi idemo na letovanja,ali ne mozemo to bas lagano da iskesiramo,nego odvajamo svaki mesec,da bismo uplatili kad dodje vreme,a i kad odemo,ne mogu opusteno da troskarim i ispijam koktele na plazama i kupujem...nego,moram da nadjem neki kompromis izmedju zelja i mogucnosti.


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Trbuhom za kruhom
17.9.2014 13:23:26   
Anoniman
nisam ni rekla da moze da se lako iskesira. jednostavno su drugi prioriteti. da se razumemo i grckoj je slicno, ljudi se nece odreci svojih (ne tako jeftinih) kafa i izlazaka, dok mi se cini ljudi na zapadu to malo drugacije vrednuju.

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 411
   RE: Trbuhom za kruhom
17.9.2014 13:44:17   
Anoniman
Anci jos jednom sve najbolje. Javljaj nam se obaveznouser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 412
   RE: Trbuhom za kruhom
17.9.2014 14:03:50   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: ksena
ali sa druge strane, kad se naviknes na to, nije problem, organizujes se i posle ti bude cudno sto ti je bila potrebna prodavnica nedeljom.


Nikad se neću navići da nešto ne radi nedeljom. 30 idem u prodavnicu kad mi se ćefne i ovde mi smrt što nemam prodavnicu na 2 minuta user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Trbuhom za kruhom
17.9.2014 14:12:59   
Cakana84
Ana, srećan put. Piši kada stigneš. Cenim tu odvažnost kod ljudi koji kada imaju priliku i iskoriste je, ne ispredaju prazne priče. Od user posted image verujem da će te uspeti . user posted image za nov početak i bolje sutra.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Trbuhom za kruhom
17.9.2014 20:06:54   
Ana RR
Hvala puno svima user posted image nadam se da će sve biti ok. Imamo prednost što idemo kod devera i što nemamo troškove smeštaja. Javljam sve, moraću da otvorim neki blog haha.

Ljubim vas i grllim user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Trbuhom za kruhom
17.9.2014 20:13:56   
Olga75
Ane draga , sve znas user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Trbuhom za kruhom
18.9.2014 9:06:34   
jabudic
Ana, ne znam gdje idete, ali svu sreću ovog svijeta vam želim! user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Trbuhom za kruhom
18.9.2014 9:08:03   
emicaa
Ana srećno da vam bude,koji god avion da proleti danas mahaću user posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Trbuhom za kruhom
18.9.2014 9:55:23   
Brand new mama
Anci, zelim vam sve najlepse:) Bice vam u pocetku tesko,li jednostavno ces imati vece sanse (naravno,bori se za njih i iskoristi ih na najbolji moguci nacin). U koji grad idete?
Ja trebam da krenem na prekvalifikaciju,samo da vidim da li cu od kraja oktobra ili decembra... To ce trajati dve godine,ali tada cu imati zavrsenu skolu u De s kojom cu imti snsu da nadjem pristojno placen posao.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Trbuhom za kruhom
18.9.2014 12:42:44   
New Mom
Srecno, draga Ana!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Trbuhom za kruhom
18.9.2014 13:40:22   
Anoniman
Ana srecnouser posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 421
   RE: Trbuhom za kruhom
18.9.2014 14:43:23   
nata11

IZVORNA PORUKA: Maslacak15


Pa ja nesto i ne mislim da se u Nemackoj mnogo radi. Mislim da je to velika zabluda. Pre se radi konstantno.


Apsolutno tacno. user posted image


_____________________________





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Trbuhom za kruhom
18.9.2014 14:51:03   
Peace*
Anči otišla?

Anči srećan put! Javljaj se! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Trbuhom za kruhom
18.9.2014 14:51:26   
amelia
Ana sretan put i sve najbolje i da ostvarite ono sto ste zamisliliuser posted image . Nego gde su otisli u kojoj drzwvi jel zna neko?

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Trbuhom za kruhom
18.9.2014 16:15:56   
Didy
U Kanadu su otisli. Sad su negde u avionu ili cekaju transfer na aerodromu.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here