|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trbuhom za kruhom
26.11.2014 19:45:09   
Ana RR
Hvala Iva user posted image tek smo u procesu ali nadam se da će sve biti ok user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Trbuhom za kruhom
29.11.2014 18:35:35   
Valerie
ana srecno! nadam se da ces i dalje sa nama deliti utiske.
ja sam krace vreme bila u Torontu i jako mi se dopalo. samo sto je daleko i hladno. ali sta sve ovde ne valja, predug je spisak user posted image
ja poslala za green card, ucim madjarski i nadam se da cu u dogledno vreme dovoljno nauciti za drzavljanstvo. a onda da se prave ozbiljniji planovi za odlazak. ovde bolje nece biti, bar za mog zivota! user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Trbuhom za kruhom
13.1.2015 7:13:14   
Ana RR
Valerie, hvala ti, nisam ni videla tvoj post user posted image Toronto je puno veći grad od Kalgarija i sigurno je lepo user posted image

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Anciii kako vam je tamoooo? Pisi u pravoj temi! Ljubim vasuser posted image


UM, evo skoro puna 4 meseca kako smo otišli, skroz mi je nestvarno da je toliko prošlo. Ja sam se poprilično adaptirala, Marko već brblja na engleskom, mm se isto navikao iako je njemu čini mi se bilo najteže za adaptaciju. Mnogo toga je ovde bolje, ima posla, ima para, ali ima i stvari koje su potpuno drugačije, nama nelogične, nije sve sjajno, ali svakako bezbroj puta bolje nego u Srbiji.

Tek sada se kajem što nismo došli par godina ranije jer je tada bilo mnogo lakše emigrirati i naći posao, sada je sve pooštreno, menjan je sistem, pao je dolar, pale su cene nafte, priča se da će Alberta ući u recesiju.. ovo je zaista najgori period koji smo mogli da odaberemo za dolazak, pogotovo ovako kako smo mi došli. Ali šta je tu je, nama je sada prioritet sređivanje papira, pa jurimo na sve strane.

Mare i dalje misli da smo mi ovde došli da budemo malo (kao kad odemo na more) i da treba da se vratimo kući. Uglavnom kada ga pitam gde bi voleo da živi, u Kanadi ili u Beogradu, on kao iz topa odgovori U Beogradu, tamo je moja kuća i moji drugari i baba puno plače za mnom! user posted image Tada me uhvati kriza pa pljujem po sebi što detetu oduzimam ono na šta je navikao i što voli, ali sa druge strane znam da će se i ovde navići i da će imati bolji život.






_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Trbuhom za kruhom
13.1.2015 9:27:24   
Brand new mama
Anciuser posted image znam da ti je teze nego meni. Ali znas zasto ste se odlucili da odete na drugi kontinent- da bi Maretu i sebi ipak stvorili bolji zivot.Znam da razmisljas-nije nama ni bilo tako lose...ima onih kojima je gor... Ali to je(zvuci bez veze)njihov Problem. Znam da je malcu tesko,mada stvarno-navici ce se. Znas, moj I je rodjen ovdje, ali kada je imao dve i po preselili smo se u drugi grad.On i sada pita za stari grad i kada cemo mi ici staroj kucici :) A bake zamoli da ne placu kad ga vide preko skajpa, jer sam sigurna da mu je to stvarno tesko.Znam i ja da je njima tesko,ali zasto da opterecuju malisana ? Lijepo im reci-ako planirate plakati,placite prije ili poslije razgovora.kad se cuju sa njim-neka mu pricaju pjevaju ili se igraju. Kao da je on tu. I to je to. Nemoj Anci da se brines- u Evropi ce uskoro da bukne neki mini-rat,tako da je mozda bolje sto si tamo;) A i kriza u Alberti ponovo nece biti tako strasna kao sto je u Srbiji. Mada, gospodja Kolinda tvrdi da ce Hrvatska brzo u najrazvijenije drzave,pa onda domovnicu u ruke i korijenima:) Ljubim te!

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Trbuhom za kruhom
13.1.2015 9:33:48   
Modessty
Anči razumeće Mare sve kad dođe vreme! A ti budi sigurna da ste uradili pravu stvar za njega.
ja se stvarno trudim da ne padam u bedakšto nam ovde ništa ne ide kako treba a trenutno nemamo nikakvu šansu za odlazak. Znam da bi mi bilo teško, ali bi otišla da mi se pruži prilika! Svega mi je dosta! Koliko se trudimo i rintamo i opet ne možemo da uštedimo ni cvonjka! Beograd mi je daleko a kamo li more ili nešto slično!
Tako da, što reče moj kolega koji je skoro otišao iz zemlje, stisnem muda koja nemam i teram dalje samo da mom detetu bude bolje!
Ljubim te i držite se! Biće sve bolje! Kad osetiš da padaš u bedak ti se samo seti odakle si i zašto otišla!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Trbuhom za kruhom
13.1.2015 22:55:00   
Didy
Ančice user posted image Normalno je da te drma nostalgija, verovatno će je uvek biti, ali seti se recimo devedesetih i odmah će te proći nostalgija. A i Mare će da se privikne vrlo brzo. Jednog dana će vam biti zahvalan što ste uspeli da napravite taj veliki korak. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Trbuhom za kruhom
14.1.2015 5:17:23   
Ana RR
Ma ja sam ok, jedinu krizu sam imala tada kada je Mare bio bolestan a ja bila u groznom pms-u user posted image ali bilo je tu još nekih faktora zbog kojih sam prosto bila pred tačkom ključanja. Znate, koliko je dobro to što ovde imamo nekoga i što nismo morali da plaćamo rentu, toliko to i nije baš sjajno. Ali posle toga smo 10ak dana bili sami i taman nam je to trebalo da se malo opustimo.

Ja nemam nikakvu želju za povratkom. Znam zašto sam došla i zbog čega. Marko će se navići brže od nas verovatno, ali eto bude mi ga nekad žao kada počne da priča o svojoj kući tamo u Beogradu. Biće sve drugačije kada ovde budemo imali svoj kutak.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Trbuhom za kruhom
17.1.2015 17:42:01   
17 joka
Anciuser posted image user posted image divno je sto ste se snasli i da vam je lepo, kriza ce postojati uvek pomalo ali sve je to normalno, tamo vam je bolje svakako uzivajte


evo ja za manje od mesec dana idem sama u Nemacku na 3 mmeseca i poslecu tako tromesecno ako mi bude bolje,zaradicu toliko da se izvucemo iz lose finansiske situacije a posle ako sve bude ok. sledecih puta skupljam novac za ono stoo nam trebauser posted image

eto meni je unapred tesko znam da ce brzo proleteti tri meseca ali opet nikad se nismo odvajali tako dugo,pogotovo sto nam se u poslednja cetiri meseca mnogo losih stvari desilo i oboje smouser posted image molim samo dragog Boga da mi da snage za sve sto me ceka

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Trbuhom za kruhom
17.1.2015 19:51:34   
Azra_
Joko, radićeš, posao će te okupirati, imaš i ti cilj kao Anči. Prođe to za čas! Šta je par meseci, pa i godina u odnosu na ceo život?! Samo hrabro devojke. Samim tim što ste donele takve odluke jeste i previše hrabre po mojim skalama, i samo napred!

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Trbuhom za kruhom
17.1.2015 20:20:51   
Ana RR
Joko, imaš moju podršku, ako ti išta znači. Veruj mi da 3 meseca proleti dok se okreneš. Jeste teže što si sama, ali ako radiš dan brzo prođe, uveče si već umorna i jedva čekaš da legneš. Ako imaš cilj pred sobom, samo napred. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Trbuhom za kruhom
18.1.2015 10:23:39   
Torbica
Joko, to su predivne vesti! Samo napred draga user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Trbuhom za kruhom
18.1.2015 16:29:04   
17 joka
hvala vam puno na podrsci, to mi mnogo znaciuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Trbuhom za kruhom
18.1.2015 19:47:44   
lanajelena
Anci nisam propratila da ste vec otisli user posted image ...Joko bice sve super,znas zasto ides user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Trbuhom za kruhom
19.1.2015 7:45:36   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Nemoj Anci da se brines- u Evropi ce uskoro da bukne neki mini-rat,tako da je mozda bolje sto si tamo;)



Znaš li da je i ovo jedan od razloga našeg odlaska? Ja sam sigurna da će tamo biti nekog sra*a, odavno već nije sajno i samo je pitanje gde će prvo početi. user posted image

Lanajelena user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 19.1.2015 7:46:46 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Trbuhom za kruhom
19.1.2015 9:17:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Nemoj Anci da se brines- u Evropi ce uskoro da bukne neki mini-rat,tako da je mozda bolje sto si tamo;)



Znaš li da je i ovo jedan od razloga našeg odlaska? Ja sam sigurna da će tamo biti nekog sra*a, odavno već nije sajno i samo je pitanje gde će prvo početi. user posted image




Sta vi to znate sto mi ne znamouser posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 515
   RE: Trbuhom za kruhom
19.1.2015 9:28:36   
Brand new mama
UM, ne citas vesti:) rat je vec poceo samo jos nismo obavesteni. U Ukrajini ponovo, na Zapadu - iz cistog straha ce da krene makljasa, ljudi ce se polarizovati na hriscane i nehriscane...upadosmo mi u srednji vek,a onda samo da nekom malo zadrhti prstic iznad crvenog dugmeta i odosmo mi kolektivno...da ne lajem. Tako, Anci, tebi su bar planine u zaledju, cim pripuca,a ti u partizane;)Nema da te ni Rambo nadje.
Joko, sto kaze Ana, prodje dan dok se okrenes;) Znas zasto to radis, bolje nego da ostanes,da se drzite za ruke i...sta ce to doneti? Stisni zube, idi radi da mozes da zaradis, uci jezik i pazi da te neko ne zeza(mislim za pare,ako ides kod nasih da radis- to je vise pravilo nego izuzetak)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Trbuhom za kruhom
19.1.2015 9:37:43   
Modessty
uhhh kako bi ja otišla u lepu piiip mat..piiiip samo da mi se pruži prilika!

jel ima nekog ovde ko je u Norveškoj? Interesuje me da li može tamo da se živi od sporta. Imamo kao neku ponudu. Kažem kao jer mi sve to deluje malko neozbiljno

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Trbuhom za kruhom
19.1.2015 9:47:19   
Klarita
Mislim da je soni u Norveskoj, ali nisam sigurna...
I mene plase ove price o ratu i sad stvarno vise necu da ulazim u ovu temu user posted image
Anci, srecno jos jednom...Moduser posted image onda bi mi dolazili na kafu kod tebeuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Trbuhom za kruhom
19.1.2015 10:00:07   
Brand new mama
Necu vise o ratu,evo najozbiljnije;) Mod,ne znam da li mozes direktno zbog sporta da odes u Norvesku,ali znam lika koji je ovde dosao iz Egipta sa zavrsenim recimo DIF-om pa radi u DE kao nastavnik fizickog...samo,on se ozenio sa Nemicom,sto mu je sigurno bonus:)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Trbuhom za kruhom
19.1.2015 10:12:21   
Modessty
ma uopšte nije reč o toj priči sa faksom. Vezano je za Aikido. Ja se ne nadam uopšte jer mislim da nije realna ta priča. Al ajde da ne bude posle kako sam eto neverni Toma user posted image

Klari ja ću odma da te usvojim! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Trbuhom za kruhom
19.1.2015 13:30:31   
ishler
Mi se spremamo za Norvesku ako mogu oko nekih informacija da pomognem tu sam,Koliko znam traze se inzenjeri i med struka,jezik mora dobro da se zna pogotovo za ljude van EU,mi ucimo ja doduse manje,suprug dosta.Za struke gde se radi sa decom,pacijentima itd traze da se polozi kod njih np3 test jezika.Jezik se mora ovde u Srbiji dosta uciti skole ne vrede nista samo privatni profesor,sve smo isprobali,minimalan period intenzivnog ucenja mislim npr 3 h dnevno i dobar profesor minimum 7 meseci u proseku,cak i tada nije konverzacija sjajna,za konverzaciju je potrebno zavrsiti kod nas C2.Jer kod nas je princip ucenja drugaciji nego gore.To je ono sto ja znam,za posao nije lako za nas van EU,ima dosta peripetija i uglavnom se ide gore pa se trazi.Ako te jos nesto interesuje pitaj....Verovatno ce se i soni javiti,pa ti mozda reci nesto vise....Ps moramo autorizovati diplomu,tj ne priznaju sve struke,i to se radi kod njih,bez toga nema posla...

< Poruku je uredio ishler -- 19.1.2015 13:31:43 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Trbuhom za kruhom
19.1.2015 19:07:29   
nata11
Joko ja bas mislim da ce ti taj rad prijati. Srecno user posted image

_____________________________





(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Trbuhom za kruhom
19.1.2015 19:36:13   
Ana RR
Neka budu to samo naši tripovi, nadam se da nikada neće biti rata.

Naša drugarica je nedavno otišla u Norvešku, ona je farmaceut i našla je posao u apoteci, ne znam u kom gradiću. Otišla je prvo sama, ali mislim da bi sad već trebalo da joj se pridruže muž i deca. Ne znam koliko dugo je učila jezik ali kaže da treba vremena da se savlada. Tamo svi pričaju engleski i kaže da ljudi čim vide da je stranac odmah razgovor nastavljaju na engleskom a njoj to ne odgovara jer se jezik najbolje uči kroz praksu. Ali svakako je zadovoljna.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Trbuhom za kruhom
19.1.2015 20:27:09   
Didy
Moja drugarica iz Poljske kod koje smo bili sad za Novu godinu je bila sa mužem 6 godina u Norveškoj. Otišli su sami bez ikakvog znanja jezika. On je dobio posao inženjera brodogradnje i sva njegova poslovna komunikacija je bila na engleskom, niko nikada nije od njega tražio da uči norveški. Ona je tamo odmah krenula na intenzivni kurs norveškog jezika (svakog dana je imala časove) i za dve godine je položila nivo B2 s kojim je predavala u osnovnoj školi deci iz Poljske koja su u Norvešku imigrirala. E, pa ako je ona mogla da nauči za godinu dana toliko da može da ga predaje, a nikada ga ranije nije učila, onda mogu i naši da se odsele tamo, pa da nauče za godinu dana toliko da nađu neki posao. i mislim da se brže i bolje uči jezik kad ga oko tebe svi pričaju nego kad ovde ideš na časove.
Inače, oni su se vratili u Poljsku pre dve godine, a njen muž i dalje radi za tu istu firmu od svoje kuće. Samo da napomenema da su napravili kuću preko 200 kvadrata i opremili je da padneš na dupe samo od toga što su tamo uštedeli za 6 godina. Nisu imali nikakvu drugu ušteđevinu i nisu podizali nikakav kredit.

< Poruku je uredio Didy -- 19.1.2015 20:28:53 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Trbuhom za kruhom
19.1.2015 21:06:36   
ishler
Za drzavljane EU vaze jedna pravila za nas druga,oni su u mnogo boljem polozaju nego mi,oni mogu da rade bilo koji posao i to sa engleskim jezikom,mi ne.Da je tako svi bi odavde otisli.Nama koji nemamo pasos EU traze da prvo autorizujemo diplomu ako je priznaju u No,trazimo posao sa tom diplomom tj u toj struci,sa znanjem Norveskog,znanje engleskog znaci ali samo za opstu komunikaciju a ne za posao,inace za inzenjere je tacno da primaju i sa znanjem engleskog ali samo odredjene firme i odredjene inzenjere,mm je inzenjer zna perfektno engleski,godinama je radio da strancima,ali da bi se tamo zaposlio mora znati Norveski.Inace ucenje jezika ovde i tamo je nebo i zemlja,ali je ne moguce biti tamo raditi sa engleskim a uciti Norveski.To su pravila za zemlje van Eu,u procesu sam pa znam sve detalje.Za one koji rade spajanje porodice partner koji dolazi kod onog koji vec radi moze raditi bilo sta,takvo je pravilo.Zelim svima srecu,treba pokusati....

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here