|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trbuhom za kruhom
10.6.2011 7:18:52   
vukosava
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Dakle , zanima me sledeće (pa ko god ima informacije neka napiše) :

- u koju zemlju se najlakše iseliti (tj za koju je potrebno najmanje papirološkog cimanja) ,
- koja "caka" ima najbolju prođu (zanimaju me samo legalne cake),
- koja zemlja nudi najbolje uslove za mlade bračne parove ,
- uopštene procedure oko iseljenja .

Hvala svima na informacijama .



Iz mog ličnog iskustva - da citiram jednog Amerikanca - Dobiti radnu dozvolu za Evropsku Uniju je ravno dobiti dozvolu za sletanje na mesec. Ja sam sređivala papire od jula do decembra i kad su mi nakon porođaja trađili nakon svega odobrenog da za ambasadu spremim još neke iste samo novije rekla sam, ma malo morgen.... Baš ću sa malom bebom sad da visim po pošti i kojekakvim kopirnicama da još to jurim...

Ako si ti Bubi medicinska sestra, ja mislim nešto da je do sada bila Kanada zemlja gde se lakše dolazi do državljanstva... Pogledaj ovde KLIKNI listu okupacija koji mogu da dobiju radnu dozvolu na osnovu SKILLED WORKERkategorije.

evo nesto iz medicine:
3152 Registered Nurses (Cap reached) - ovo su izgleda popunili
3215 Medical Radiation Technologists
3222 Dental Hygienists & Dental Therapists
3233 Licensed Practical Nurses

Slabo se razmem u to šta si po struci tačno ti i muž pa pogledaj. Moja rođaka, magistar hemije znam da je šizela što njem muž ima više poena sa električar diplomom od nje sa tim magistarskim. Njima treba stručnih ljudi za ta zanimanja na spisku. A menjaju ga izgleda svake godine.

Moji drugari su upravo otišli za Australiju odavde iz Amerike, dobili trajnu radnu dozvolu, za koju ti ovde nakon nađenog posla treba od 4 do 7 godina ako završiš američku školu (zelena karta).

Iz svog ličnog iskustva - Amerika i EU teško jako, a čini mi se da je Australija i Kanada lakše...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trbuhom za kruhom
10.6.2011 19:00:40   
vukosava

IZVORNA PORUKA: BubaMira

IZVORNA PORUKA: Iwana87

Ako ste oboje radno sposobni i spremni da min 5 god crncite od jutra do sutra onda pici negde gde sunce sija.


E , o ovome ja pričam - negde preko bih crnčila 5 godina , i posle tih 5 godina bih imala bar nešto - makar svoju kamp prikolicu . Ovde , kako stvari stoje , mogu da crnčim još 55 godina - ni tada neću moći da obezbedim sebi krov nad glavom .



Za mojih 5 godina zaposlenja na jednom faksu u Novom Sadu sam uspela da zaradim za (sve na kredit): digitalni fotoaparat, klimu, ormar, nov krevet, da presvucem jedan stari krevet. I gomilu sitnica tipa odece i nekih dziza od Kineza za po kuci...

Kad sam se zaposlila ovde, prvog dana kad sam potpisala ugovor sam kupila NOV AUTO, rata 4.7%. A tu sam samo sanjala da posedujem svoj auto...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trbuhom za kruhom
10.6.2011 19:14:15   
Verus
Moram dodati da mnogi ljudi misle da bi otisli, i da odu ne bi bili bas tako 100% odusevljeni....ne znam kako bih vam opisala...uvek hocemo ono sto nemamo...Razumem ja to za neuredjenu zemlju, za to da se nema i verujem da bi mnogi sutra pobegli: ali kad pobegnete, pa stignete, pa se smestite...prodje vreme i shvatite nekako, da nije ni to to...Otkud znam, ne znam kako bih vam uopste to objasnila.  Ja znam sa druge strane ljude, koji su dobili iseljenicku za Kanadu, bili videli, shvatili da nije to to, i izbrali da opet, zive u Srbiji kako tako...Eto, ta devojka mi kaze da joj jedino nedostaje cream za kafu u razlicitim ukusimauser posted image  
Sve je relativno...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trbuhom za kruhom
10.6.2011 19:17:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Moram dodati da mnogi ljudi misle da bi otisli, i da odu ne bi bili bas tako 100% odusevljeni....ne znam kako bih vam opisala...uvek hocemo ono sto nemamo...Razumem ja to za neuredjenu zemlju, za to da se nema i verujem da bi mnogi sutra pobegli: ali kad pobegnete, pa stignete, pa se smestite...prodje vreme i shvatite nekako, da nije ni to to...Otkud znam, ne znam kako bih vam uopste to objasnila.  Ja znam sa druge strane ljude, koji su dobili iseljenicku za Kanadu, bili videli, shvatili da nije to to, i izbrali da opet, zive u Srbiji kako tako...Eto, ta devojka mi kaze da joj jedino nedostaje cream za kafu u razlicitim ukusimauser posted image  
Sve je relativno...

To je i Anuk rekla...
Mislim da se to ne shvati dok ne zivis u stranoj zemlji.
A s druge strane, neko to i ne dozivljava tako. Svi smo razliciti.
Ja sam sigurna da bih crkavala za Srbijom tj. Srbijom u malim navikama, porodici, prijateljima...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trbuhom za kruhom
10.6.2011 19:48:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: BubaMira

IZVORNA PORUKA: Iwana87

Ako ste oboje radno sposobni i spremni da min 5 god crncite od jutra do sutra onda pici negde gde sunce sija.


E , o ovome ja pričam - negde preko bih crnčila 5 godina , i posle tih 5 godina bih imala bar nešto - makar svoju kamp prikolicu . Ovde , kako stvari stoje , mogu da crnčim još 55 godina - ni tada neću moći da obezbedim sebi krov nad glavom .



Za mojih 5 godina zaposlenja na jednom faksu u Novom Sadu sam uspela da zaradim za (sve na kredit): digitalni fotoaparat, klimu, ormar, nov krevet, da presvucem jedan stari krevet. I gomilu sitnica tipa odece i nekih dziza od Kineza za po kuci...

Kad sam se zaposlila ovde, prvog dana kad sam potpisala ugovor sam kupila NOV AUTO, rata 4.7%. A tu sam samo sanjala da posedujem svoj auto...



E pa o tome pričam ... Ovde mogu da nagomilam samo dugove, pare za auto - ne.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trbuhom za kruhom
10.6.2011 19:52:24   
Verus
Pa ni ja nisam tako to sve gledala iz Srbije, a opet, valjda kad ti se desi shvatis; iskreno ne znam, moja osecanja su jako jako pomesana zbog svega, nekako, ne osecam se da pripadam bilo gde, a to je najgori osecaj na svetu...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trbuhom za kruhom
10.6.2011 20:16:58   
PoisonEve
Ne razumem rec patriota. Ako je to neko ko slepo voli svoju zemlju, onda to nisam ja. Pridrzavam se svih zakona, drustvenih i moralnih normi, lepog ponasanja, ali ako bi rekla da bi mi nesto mnogo nedostajalo odavde-lagala bih!
Muka mi je vise od potenciranja visokomoralnih politicara kako nam je zemlju zahvatila bela kuga. A sta oni rade na tome da to promene??? Daju 20-30 hiljada kad se zena porodi i to je sve! Ne postoje nikakva pomoc za trudnice koje nemaju prihoda!
Ja sam imala tu nesrecu da izgubim posao malo pre trudnoce. I sta sad? Da placem i kukam??? Ne! Evo ja cu u 6. mesecu da pocnem da radim (neprijavljena naravno) jer nam trebaju pare. Hvala Bogu, ne iznajmljujemo stan, komunalije placaju roditelji (za sad), a mm treba da diplomira bilo bi jako ruzno da ga ja teram da se zaposli sad.
Nije lako bez novca, ali sklepa se tu i tamo ako se covek snadje. Drzim casove,pisem sastave, mozda cu moci kad se porodim i da radim od kuce (za moj posao to je moguce). Da nesreca bude jos veca,oba moja roditelja su radila u firmi koja je nedavno propala i sad su i oni ostali bez posla! Moj tata koji se celog zivota bavi kompjuterima sada popravlja sve i svasta po stanovima i pravi plakare,kuhinje...
Ali, da imam priliku da odem-otisla bih sa mm. Nije savrseno preko znam to putujem, pricaju mi drugi.
U svakom slucaju zelim mnogo srece onima koji se odluce na taj korak!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trbuhom za kruhom
10.6.2011 20:21:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR
moja osecanja su jako jako pomesana zbog svega, nekako, ne osecam se da pripadam bilo gde, a to je najgori osecaj na svetu...

Tako sam se ja osetila kad sam se udala. Ali ozbiljno. Ruzan osecaj.Pogotovo ako ide na duze staze.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trbuhom za kruhom
10.6.2011 21:44:20   
vukosava
Ja sam malo slb - ima jedna pesma od Metalike - Wherever I may roam, where I lay my head is home...

Zivela sam u jednom mestu od rodjenja do 3 godine, pa u drugom od 3 do 5, u trecem od 5 do 19, cetvrtom od 19 do 31... Usput provela dva leta radeci u dve razlicite zemlje van nase. Sad sam vec pet godina ovde i kad je doslo vreme da idem kuci nakon zavrsenog faksa, blesavo al nije mi se islo...

Nostalgija ubija prve godine bilo gde napolju, al bukvalno rastura (bar je mene). Nisam mogla ni muziku na nasem jeziku da slusam (kazem nasem mislim na srpski, hrvatski, crnski, gorski, bosanski, hercegovacki, a i makedonski i slovenacki )... Al godina za godinu, navikavam se...

Imala sam isto tako groznu nostalgiju kad sam sa 19 otisla da studiram. Isti jezik, drugi naglasak, strcis gde god da se pojavis. Daleko od svojih, daleko od kuce.

Ovde sam od prvog dana sa muzem. Sto je mnogo mnogo drugacije.

Savetujem vam ako idete u inostranstvo, lakse je sa podrskom. Ali sto se dece tice to pazite.

Jedna drugarica je dosla u SAD preko zelena karta lutrije. Dete od 2 godine doslo sa njima. Otisli na Floridu u veliki grad i skontali jako brzo da je detetu sto puta lepse kuci tamo gde su bili. I vratili su se.

Jesu pare vazne, al je emigrirati zesci rizik, cak i ako imas nekog da te negde doceka... Sad zavisi sve koliko imas para pocetnih i koliko si daleko..

Ja sam prvi dan spavala u praznom stanu, na podu, na naduvanim dusecima za plazu. Drugi dan kupila krevet na naduvavanje, kompjuter, slusalice i mikrofon da mogu da se cujem sa mamom.

Sad sa malim detetom, ista prica, sajens fiksn sto bi ovi rekli, nema leba da bi mogla...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trbuhom za kruhom
19.10.2011 8:53:15   
Brand new mama
Tacno je 4 godine i 1 mjesec kako sam u Deutschlanduser posted image ...Moj dragi je ovdje dobio posao u struci,a ja kao svaki impulsivni ludak dosla da ga vidim poslije 2 mjeseca(nismo nikad bili razdvojeni toliko) i ponudili mi da cuvam jednu klinkicu za pristojnu svotu(pa,dvije plate u srbiji u mojoj struci tad). Posto smo mislili da je sve to na par mjeseci,cekali smo da mm dobije otkaz,pa nije,pa smo se vjencali,dobili i dvije bebice... Da smo ostali u Srbiji,tesko da bi se odlucili na ludost tipa braka i beba,jer jednostavno ih ne bi mogli priustiti..bar ne tako brzo. Bude mi zao kad shvatim da vidjam porodicu i prijatelje jako rijetko,ali onda se i naljutim jer su se ljudi bukvalno udaljili i tesko je okrenuti moj broj ili baciti mail.OK,ja sam 4 g.ovdje,imam bebe,ali nisam umrla.To bas pogadja i mm.Moj dragi stalno ima trip kako ga svi posmatraju kroz prizmu stranca,ali ja licno mislim da to nije strasan problem.Mozda zato sto sam ja stranac stalnouser posted image .I vise mi nije bitno gdje sam,vec da je moja porodica sa mnom,da smo zdravi i zadovoljni. Moju bazicnu porodicu i onako nisam vidjala svaki dan,sem brata,jer moji zive u Hrvatskoj,a udajom ponovo ne bih bila u Bg,tako da 100 ili 1000 km mi ne znaci nesto puno-nekad je teze preci tih 100 kad nemas para...
Mm je druga prica...

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trbuhom za kruhom
19.10.2011 9:14:21   
Anoniman
BNM to razilaženje se dogodi i na 5 metara user posted image Ja otkad imam porodicu mnogima iz društva sam nestala sa mape user posted image Drugačiji tempo života, drugačiji prioriteti i nisi im više zanimljiv. A ja sam iz provincije... Šta je onda u većim gradovima?

PE je lepo rekla-šta je to ustvari "patriotizam"??? Da volim ko sam i odakle sam-volim, ali pošto mi se danas brani i da se izjasnim KO sam, jer država u kojoj sam rođena više ne postoji (kao da su i svi u njoj rođeni izumrli! user posted image ), ne vidim zašto bi se stidela želje da odem odavde. Ja stalno proveravam uslove i mogućnosti odlaska napolje (naravno, ne bih se usudila ništa na slepo, jer bi išli porodično sa detetom) i da mi se sutra ukaže prilika, moji koferi su spakovani! Volim ja i moju mamu i brata i to malo dragih i iskrenih prijatelja, ali želim i da moja deca imaju bolji život i bolje uslove školovanja, sportskih aktivnosti, zaposlenja, uopšte egzistencije, nego što je već decenijama ovde... Hvala savremenoj tehnologiji što postoji Skype pa se kontank može negovati ako treba svakodnevno, pa makar i virtuelno.

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trbuhom za kruhom
19.10.2011 9:19:42   
minavb
IZVORNA PORUKA: vukosava

Ja sam malo slb - ima jedna pesma od Metalike - Wherever I may roam, where I lay my head is home...


user posted image
Sutra bih otišla, i našla bih način da odavde izvučem roditelje.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trbuhom za kruhom
19.10.2011 10:05:37   
mihi
Mina nemoj da ideš molim teuser posted image . Ne znam šta da kažem na ovu temu nije lako biti stranac ni u jednoj zemlji na svetu, ali i ovde je situacija neizvesna i maglovita.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trbuhom za kruhom
19.10.2011 10:12:43   
viking
Najgore je što se uglavnom većina nas i ovde oseća kao stranci, kao da niko ne vodi računa (mislim na državu) o nama i da nikog nije briga šta će se desiti...

IZVORNA PORUKA: mihi

Ne znam šta da kažem na ovu temu nije lako biti stranac ni u jednoj zemlji na svetu, ali i ovde je situacija neizvesna i maglovita.


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trbuhom za kruhom
19.10.2011 10:15:01   
minavb
Ako mm-u ponude dobar ugovor, odosmo gde god, a ponudiće mu kad tad. Sve i da ne mogu da povedem roditelje, bolje bi živeli da im šaljemo lovu i da nam čuvaju stan.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trbuhom za kruhom
19.10.2011 10:25:02   
bebać
I mi bi otišli, u porodičnom komletu. I mislim da bi svagdje živjeli bolje,nego ovdje. Šta m zna da radi, mogli bi postati milioneri, ne preuveličavam uopšte, a ovdje šta god zna da rdi nema svijet para da mu plati pa tako da skoro sve džaba. Ostaje neka iole normalna egzistencija bez nade u napredovanje i bolje.

A ja, *ebatam se po ovim konkursima, iz dana u dan kao da tražim da postanem predsjednik SAD-a, a ne iole normalno radno mjesto za iole normalnom platom.A pri tome imam nekakve normalne i standardne kvalifikacije koje jedan radnik treba da ima, po njihovim EU standardima koje traže, a nadoknadu za to ne refundiraju po EU standardima. Klasika...Hoće u Eu a nisu kompetentni(uostalom ima ona stara, bez k..a ne idi u svatove)user posted image user posted image

Dosad nam je utjeha što sinu ide sve kako treba i po redu,borimo se za to maksimalno.user posted image

< Poruku je uredio bebać -- 19.10.2011 10:30:04 >


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trbuhom za kruhom
15.11.2011 15:59:13   
Olga75
IZVORNA PORUKA: cekisha

Moje brige su sledece,pa ako ima nekog ovde koga je brinulo isto bila bih zahvalna da to podeli samnom,naravno svaki savet je dobrodosao..
Suprug i ja zivimo u inostranstvu 2 godine,u stvari on 12 godina a ja 2,koliko smo i vencani.On radi,ja ne jer jos uvek cekam dokumenta.Zaradjuje solidno,ali nekad nam je to nedovoljno jer imamo nekih dugova od ranije,tako da verujte mi nekad sa 5e u dzepu sacekamo sl platu.
Mm je cesto odsutan zbog posla,tako da sam ja uglavnom sama,jer ovde nemam ali bukvalno nemam nijednu drugaricu ili nekog sa kim bih razmenila neku rec.Jedina zanimacija mi je skola za jezik dva puta sedmicno i to je to.Vikende provodimo sami kuci,gledajuci tv,mastajuci o nekim lepsim danima,deci,odlasku kuci u Srbiju.Sto i jeste moj glavni problem...
Mnogo me muci nostalgija i uzasno mi se ide kuci,mm tako isto,nista ga ovde ne vezuje.Ali kao sto vec rekoh on dugo ovde radi,ja sam takodje ostavila posao u Srbiji kad sam dosla.Kako sad da se vratimo,od cega cemo ziveti,morali bi i stan da placamo.Kako sad naci posao u Srbiji?
Ali opet razmisljam pa tako zivi 99% ljudi u Srbiji,a ni ovde nije nesto bajno,da mogu neke pare da se ustekaju pa i ajde,ali nije sve ni u parama.
Nedostaju mi moji roditelji,moj grad,drugarice,moj jezik i narod
Ovde nekad i ne izadjem iz kuce po tri dana kad mi dragi nije tu,nemam volje ni zasta.Sta mi vredi sto zivimo u lepom gradu,na jezeru,gde sve cveta a ja ne vidim smisao...
Da li da poslusamo srce i vratimo se na rizik ili sacekamo jos neko vreme???
Unapred hvala,pozz



IZVORNA PORUKA: Meisje

Cekisa,koja zemlja je u pitanju???

Moj savet je,bez dileme,ostanite tu gde ste! Procice nostalgija...
Ja sam pre 4 meseca,ustvari sad 5,dosla u Holandiju i ostavila sam isto sve,drustvo,porodicu,posao...i za sad ne zalim,jer cim sletim u Beogradu na aerodrom shvatim koliko smo mi negativni,i da ne nabrajam sve najgore! Radujemo se tudjoj nesreci,ljubomora...uzas! Kad udjem u prodavnicu odmere me od glave do pete upadljivo bez blama...uh odvratno... A da ne pricam o tome kako su neke "drugarice" podnele moj odlazak,i da ne pricam o pozajmljivanju para... Ja volim svoju zemlju ali kod nas je losa atmosfera. I svi se foliraju a u stvari su nesrecni i nezadovoljni svojim zivotom...
Ja sam bezuslovni optimista ali za Srbiju ne vidim perspektivu,nama samo Bog moze da pomogne!!



IZVORNA PORUKA: cekisha

Mei Italija je u pitanju.
U pravu si ti za sve to,i mi smo letos bili dole i sve ga toga ima,i meni se isto tako pokazao ko je pravi drug kad sam odlazila iz Srbije.
Jesu ljudi negativni i nesrecni,ali ja ovde Mei nemam cak ni takve za drustvo.Evo vec dve godine su prosle,ja nemam skim kafu da popijem,a veoma sam drustvena osoba.
I meni je u pocetku bilo super,sve mi je bilo novo,lepo,a sad vec ne znam kako da se postavim...



IZVORNA PORUKA: Meisje

Hm,cudi me to za Italiju...Italijani su slicnog temperamenta kao mi... A je l si probala da se povezes sa nasima koji su u Italiji,preko interneta??Nacices nekog sigurno! Je l ima tm drugove,pa njihove zene??
U svakom slucaju ako i odlucite da se vratite,nemojte na ne vidjeno,pokusaj odatle da konkurises u Srbiji ili tvoj muz...pa vidi kako ce da ide.




_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trbuhom za kruhom
15.11.2011 16:00:31   
Olga75
IZVORNA PORUKA: cekisha

Jesu slicnog temperamenta kao mi dole na jugu,na severu gde smo mi su hladniji dosta.
Ima ovde par nasih zena,koje se medjusobno druze ali ne znam kako bih ti to objasnila,nije to to.One se vec par godina druze zajedno i nekako nijedna od njih nije napravila korak da me pozove u to isto drustvo,a ja da jurcam za nekim i da ga vucem za rukav da bi se druzili stvarno nikad nisam radila a i to mi nije iskreno...Bas zeznuta situacija,a kad spomenem nekom dole u Srbiji da mi se vraca kuci kazu mi da nisam normalna.




_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trbuhom za kruhom
15.11.2011 16:04:03   
Meisje
Cekisa,a kakvi su izgledi da nadjes posao?? Naravno da ne treba da juris za nekim,pogotovo ako ti ne lezi... Vidite,razmotrite sve mogucnosti,ja samo mogu da ti kazem da nismo svi isti,ima ljudi u Srbiji koji nikad ne bi napustili Srbiju a ima onih koji bi odma otisli,treba da radite kako je vama bolje i kako osecate. Ako si spremna da "prezivljavas" u Srbiji,mada,nikad se ne zna kako ces da prodjes kad se vratis,mozda nadjes dobar posao...,i ako mislis da cete se bolje osecati onda se vratite i preuzmite taj rizik...ali to su vrlo ozbiljne odluke i treba da vidite sta je za vas najbolje!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trbuhom za kruhom
15.11.2011 17:06:23   
cekisha
Mei radni papiri mi stizu za neki mesec,i naravno da cu probati da se zaposlim.Mada mnogo je tesko za zenu za posao ovde,ne znam zasto...jos sad i ova kriza stigla do Italije,mnogi Italijani su bez posla i vec su svi nervozni pa se necu bas mnogo nadati da cu ja kao strankinja brze naci posao od njih,mada nikad se ne zna.
Hvala ti na savetu i potpuno si u pravu,ne znam ni sama sta je trenutno najbolje.
Mrzim ozbiljne odlukeuser posted image Ne vredi pusticemo da prodje jos neko vreme,pa cemo videti,svakako ne mozemo preko noci da se vratimo..Pozz

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trbuhom za kruhom
16.11.2011 9:31:13   
bebać
I mene potaknu ova tema...mi imamo nekakvu šansu za vani, ustavri imam ja, ali više bih voljela da ode m za početak, tako da to posle nove godine kontamo sprovesti u djelo,baš smo pričali o tome i suglasni smo...

ja ovih dana idem da vadim pasoš, nisam ga izvadila još, a i m i Sergej imaju svojuser posted image

I da, mislim da je svagdje bolje nego u Bosni, ali obzirom da meni porodica znači puno, mislim ipak za neka dugotrajnija rešenja da je ovo primarno, ali za početak i neki kraći period što se mora nije ni teškouser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu cekisha)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trbuhom za kruhom
28.11.2011 17:46:11   
vukosava
IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Ne razumem rec patriota. Ako je to neko ko slepo voli svoju zemlju, onda to nisam ja. Pridrzavam se svih zakona, drustvenih i moralnih normi, lepog ponasanja, ali ako bi rekla da bi mi nesto mnogo nedostajalo odavde-lagala bih!



Bi sto posto. Porodica i prijatelji.


IZVORNA PORUKA: PoisonEve
Ja sam imala tu nesrecu da izgubim posao malo pre trudnoce.


Pazi ovo: ja sam dobila posao u devetom mesecu trudnoce, 4 dana pre termina sam potpisala ugovor. I znali su da sam trudna. Doduse nisam imala porodiljsko, pocela sam da radim kad je beba imala 3 nedelje, ali imamo od cega da zivimo.


IZVORNA PORUKA: n i n a

PE je lepo rekla-šta je to ustvari "patriotizam"???



Patriotizam je kad ja dovucem 5 mojih studenata stranaca tu u Srbiju u maju 2012 (ako sve bude ok) i da im pokazem svoju domovinu user posted image Mozda? Za mene je patriotizam kad mi koji smo na strani promenimo misljenje o ljudima iz nase zemlje bar za jedan pedalj. Bar malkice...

I jeste nina, bez skajpa ja bih odavno bila nazad - tu.

minavb - u SAD bi imala pune ruke posla, posto je ovde jako moderno i skupo mrsavljenje, pracenje ishrane itd. I retko kome i uspeva, tako da posla nikad dosta user posted image

bebac: imala sam negde u mail-u oglas za CISTACICU. Trazili su i znanje cini mi se Engleskog ili cega vec. Jos da uvedu fakultet i za to radno mesto. Stvarno su oglasi samo za supermene. Ako nisi nekom rodbina ili poznanik - da imaju za sta da se uhvate da ne zadovoljavas. A realno, retko ko i moze da zadovolji sve to sto pise u oglasu. A gde mislite da idete?






(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trbuhom za kruhom
28.11.2011 18:08:29   
bebać
Vuko onda se kontamouser posted image Zato se ja ebakam po konkursima samo takouser posted image

Sada čekam treći sastanak(krug razgovora) za ovo jedno radno mjesto(vrše nekakvu selekciju i regrutaciju osoblja) jer je upitanju novi objekat i čitava nova postava radnika, pa da vidim šta će biti...rodjaka nemam nikakvih,niti preporuka...

Gdje ćemo ići? Išli bi bilo gdje, gdje oboje možemo normalno da radimo i napredujemo,jer smo i ja i m jako dinamični i vrijedni...ja imam nekakvu ponudu za Njemačku, pa kontam da odem ako ništa kao turista, da vidim jel bi se šta dalo 'pokrenuti', pa ćemo da vidimouser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trbuhom za kruhom
28.11.2011 18:13:14   
Anoniman
Bog te bebac, ti ko da konkurises za CIA agenta user posted image user posted image user posted image Ma toliko preteruju da je smešno i dok čitaš konkurs, a tek kad posle saznaš koga su zaposlili, i da taj neko jedva završio osnovnu user posted image Ja sam nepopravljivi idealista-sve mislim da će jednog dana opet ceniti znanje i umeće user posted image

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trbuhom za kruhom
16.10.2013 13:05:18   
Lu

IZVORNA PORUKA: Verus

Pa ni ja nisam tako to sve gledala iz Srbije, a opet, valjda kad ti se desi shvatis; iskreno ne znam, moja osecanja su jako jako pomesana zbog svega, nekako, ne osecam se da pripadam bilo gde, a to je najgori osecaj na svetu...

Kad pripadaš "sebi" onda se svugdje snalaziš.
Meni je iskreno svejedno gdje da živim ako su mm i moje dijete uz mene, eto sad nije mm ali biće valjda, ABD otićemo i nas dvoje s njim. Ne razumijem ja baš najbolje taj patriotizam, šta mi može biti preče od mojih voljenih, onih s kojima sam zasnovala dom?
Verus baš bi me zanimalo da se javiš i kažeš kako sad gledaš na stvari kad si se vratila u Srbijuuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here