|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prestanak dojenja
28.2.2011 8:53:32   
bebuska
I ja sam sad u fazi prestanka dojenja mislim prestala sam vec par dana al jos uvijek izmlazam uvece... Moj bebac je nekako sam prestao, prvo je imao jacu upalu grla i odbijao je da sisa jedva malo da je sisao i usled toga mi se mlijeko dosta smanjilo a onda je pocela faza kada par puta povuce i onda se igra jednostavno vise nije htjeo... Probala sam da izmlazam pa dam mu dam flasicu al jedva 100ml izvucem tako da sam presla na kravlje mlijeko (koga sad pije oko 800ml dnevno+ jogur,sir pavlaka) user posted image Sad izmlazam uvece iz desne jedva par kapi a iz lijeve sinoc oko50ml pa dokle tako vidjecemo... Uglavnom, s obzirom na moju losu krv i sve probleme koje sam imala zbog toga uspjela sam ga dojiti punih 7 mjeseci. Zao mi je sto nisam i duze al sta je tu je...user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: prestanak dojenja
28.2.2011 8:55:05   
bebuska
A pogotovo se rastuzim se sjetim  njegovog izraza lica i srece kad vidi da cu lec kraj njeg da ga dojim...user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: prestanak dojenja
28.2.2011 22:00:35   
Anoniman
Danas sam muzla samo uveče. Izvadila sam iz leve 10ml, a iz desne 40.

Mislim da će meni zauvek ostati u sećanju njegovo igranje sa sisom, kada je već ustvari završio samo se mazi. I onda kad sisa, ja kažem "Šta radiš to?", a on se izbeči, i okrene prema meni, pa se nasmeje, naravno ispadne mu sisa iz usta (glupan user posted image ), i onda brže bolje se okrene opet prema njoj da ne sklonim. user posted image

(odgovor članu bebuska)
  Direktna veza do poruke: 228
   RE: prestanak dojenja
1.3.2011 11:13:10   
Modessty
Tash meni je mleko za dva dana sasvim prestalo kad sma počela da pijem Dovicin. Morala sam da ga pijem jer mi se upalio bio jedan kanal. Od prve tablete je upala prošla. I već sutra dan je bilo po nekoliko kapi mleka. Sada kad ti mleko već prestaje ne izmuzavaj pumpicom nego ručno. Tako ćeš smanjiti potražnju pa se i grudi neće puniti. Izdrži još neki dan i gotovo!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: prestanak dojenja
1.3.2011 13:49:43   
Anoniman
Ne mogu iz desne ručno da izvučem... imam jedan dojke koji mi pravi problem, od bradavice do pazuha, i tačno odatle vadim tih 40ml. Svakako moram početi sa antibioticima zbog urinarne...

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 230
   RE: prestanak dojenja
1.3.2011 15:03:41   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

Mislim da će meni zauvek ostati u sećanju njegovo igranje sa sisom, kada je već ustvari završio samo se mazi. I onda kad sisa, ja kažem "Šta radiš to?", a on se izbeči, i okrene prema meni, pa se nasmeje, naravno ispadne mu sisa iz usta (glupan user posted image ), i onda brže bolje se okrene opet prema njoj da ne sklonim. user posted image



user posted image user posted image user posted image

jao ja cu da zaobicem ovu temu kad budem prestajala sa dojenjem, vec vidim da cu da se isplacem na ovakve postove user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: prestanak dojenja
1.3.2011 15:49:06   
Verus
user posted image user posted image  srce maleno!
IZVORNA PORUKA: Tash

Danas sam muzla samo uveče. Izvadila sam iz leve 10ml, a iz desne 40.

Mislim da će meni zauvek ostati u sećanju njegovo igranje sa sisom, kada je već ustvari završio samo se mazi. I onda kad sisa, ja kažem "Šta radiš to?", a on se izbeči, i okrene prema meni, pa se nasmeje, naravno ispadne mu sisa iz usta (glupan user posted image ), i onda brže bolje se okrene opet prema njoj da ne sklonim. user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: prestanak dojenja
4.3.2011 22:22:49   
Anoniman
Evo danas, samo iz desne 20ml.

Mislim da ću sad da počnem na 2 dana, ako uopšte bude potrebe. Ne smeta mi, samo kad pipnem, osetim u desnoj čvorić, koji sam eto izvukla i bilo je tih 20ml.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 233
   RE: prestanak dojenja
4.3.2011 22:28:35   
New Mom
Uspostavila sam dojenje pred spavanje (oko 20.30h), zatim se budi (na žalost) oko 3h, pa oko 6h pre no što odem na fax.
Prepodne nisam tu, pa ne sisa, ali tada nemam mogućnost izmlazanja (jer sam van), pa sad danima više ne osećam da išta tada ima.
Obično se izmlazavam oko 13h, 14h, nekih 50-ak ml ide po iz svake, to je tek toliko da ih olakšam.
Međutim, desilo mi se nekoliko puta u ovih 10-ak dana da za podoj u 6h nema ništa. Malo sam rastrzana, jer još pokušavamo da prihvatimo neku flašicu (sad sam uzela i opciju br.4), ali nikako niko ne uspava da je navede ni da pomiriše, pa se bojim da baš te podoje ne izgubim pre no što to uspemo.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: prestanak dojenja
4.3.2011 22:30:59   
Anoniman
Ni tommee tippee nije prihvatila?

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 235
   RE: prestanak dojenja
4.3.2011 22:35:21   
New Mom
Ne. Menjala sam joj prvo opcije sa cuclama (veći cug, manji, ovo, ono), ne ide. A sećaš se kad sam je kupila? Nudili joj pola familije (jer kao, da to ne radim ja, lakše će prihvatiti). Davali joj moje mleko, probali bebelac, impamil, milupu.
Sad sam uzela Dr Brown pre 2 dana. Pokušavamo.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: prestanak dojenja
4.3.2011 22:38:04   
Anoniman
Jesi probala TI da joj daš umesto ostatka familije? Marko hoće samo od mene da pije, drugima se otima iz ruku. 

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 237
   RE: prestanak dojenja
4.3.2011 22:44:05   
New Mom
Eto ti sad. Mislim da nisam.user posted image
Otima se i ova drugima, gura ih i njih i flašicu. Moram nešto provaliti.
Pitala onu gospodu na pedijatriji (katedri), rekoše mi otprilike: teško ćete to, verovatno nikad (to sam mogla zaključila i bez njih).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: prestanak dojenja
4.3.2011 22:46:16   
Anoniman
Probaj. A kada nisi tu, neka joj daju kašice. user posted image

I recimo, Marko večito kaki dok jede user posted image , čak i kad nema šta da kaki, napreže se, pa se zagrcne. Provalila sam da ako pevam, onda mirno jede. user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 239
   RE: prestanak dojenja
10.3.2011 23:41:06   
Anoniman
Prethodna dva dana nisam izmlazala, danas sam samo malo, na par mesta mi se činilo da se nakupilo, iako nije bilo tvrdo, ali neki osećaj... Izvukla sam iz obe zajedno 5ml. user posted image

Inače, izgleda da onaj čaj od Nane zaista smanjuje količinu mleka, jer počela sam da ga pijem pre 4 dana. Nakon dve šolje je prestao da mi se stvara čvor u desnoj dojci, i nisam izmlazala dva dana!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 240
   RE: prestanak dojenja
10.3.2011 23:42:48   
magnetic

IZVORNA PORUKA: Tash

Prethodna dva dana nisam izmlazala, danas sam samo malo, na par mesta mi se činilo da se nakupilo, iako nije bilo tvrdo, ali neki osećaj... Izvukla sam iz obe zajedno 5mluser posted image

Inače, izgleda da onaj čaj od Nane zaista smanjuje količinu mleka, jer počela sam da ga pijem pre 4 dana. Nakon dve šolje je prestao da mi se stvara čvor u desnoj dojci, i nisam izmlazala dva dana!

Taman za jutarnju kafuuser posted image


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: prestanak dojenja
10.3.2011 23:43:13   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 242
   RE: prestanak dojenja
10.3.2011 23:48:11   
Iwana87
Nm sad citam za tvoje navikavanje na flasicu i dolazim do zakljucka da cemo prestati sa dojenjem tamo negde oko 18 god kad ce valjda skapirati da ima neko drugi sise sem mene

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: prestanak dojenja
11.3.2011 0:08:46   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: magnetic


IZVORNA PORUKA: Tash
Izvukla sam iz obe zajedno 5mluser posted image

Inače, izgleda da onaj čaj od Nane zaista smanjuje količinu mleka, jer počela sam da ga pijem pre 4 dana. Nakon dve šolje je prestao da mi se stvara čvor u desnoj dojci, i nisam izmlazala dva dana!

Taman za jutarnju kafuuser posted image



user posted image

tash bravo user posted image i za caj user posted image

NM ne znam jesi li probala, ali ja hvalim Nuby flasicu (ima na temi tamo), slicna je TT, ali je dosta mekanija. I da prvo joj iz flasice probaj davat izdojeno mlijeko pa tek onda formule i slicne stvari...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: prestanak dojenja
21.3.2011 21:54:29   
bebablue
Moja beba odbija dojenje i ja sam bas user posted image , ali lakse je ako je tako sama odlucila...E sad je tu problem...odbila je da sisa na levoj vec ima dosta vremena, ja nisam izmlazala jer je izduvana i meka skroz, ali kad stisnem ide u mlazuuser posted image
Na desnu je sisala, dok nije pocela da trza glavu i nece, kad joj se priblizim ugrize me...
Nemam mogucnost da cuvam svoje mleko, da bih joj eventualno ponudila na flasicu...kako da ga zaustavim (smanjilo se u onoj koju je sisala) ako u ovoj koju ne sisa vec duuuuzeeeeee vreme jos ima mleka kad stisnem?!

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: prestanak dojenja
21.3.2011 22:00:17   
Anoniman
Probaj sa čajem od Nane, ali se ne nalivaj jer, kao što znaš, od tečnosti nadolazi mleko. Recimo, popij 2 šolje na dan. I ja nisam pila toplo, isto mi je mleko nadolazilo od tople tečnosti.

Zatim lepo pumpicu u ruke, i moraš uhvatiti ritam. Lupaću sad: izmlazaš 2x na dan 100ml, pa 2x na dan 80ml, pa 2x na dan 60ml, pa pokušaš 1x na dan, pa ednom u par dana... ja sam prestala kada mi više nije smetlo u grudima. Iskrena da ti budem, nisam stisla već... ne znam koliko... evo gledam, 10.3. sam poslednji put izvukla malo mleka, i posle toga više nisam ni pipnula bradavice. Realno, nemam pojma dal bi išlo kad bih stisla, i ne zanima me, jer mi ne smeta.
Kad sam sa prvim detetom prestala da dojim, rekli su mi da ne stiskam bradavice ako mi mleko ne smeta (naravno, nakon što sam prethodno skroz smanjila količinu).

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 246
   RE: prestanak dojenja
23.3.2011 21:57:50   
bebablue
Tash, hvala na vrlo detaljnom opisuuser posted image user posted image user posted image ...malo izmlazam, ali manje nego ti jer su grudi, tj. grud iz koje je S sikila skroz meka i ni malo teska, pa racunam ni da je ne forisiram izmlazanjem da se ne stvara, a levu sto odavno ne siki, nju ne diram vise da proveravam ima li mleka

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: prestanak dojenja
23.3.2011 21:59:40   
Anoniman
Nadam se da ćeš se što pre rešiti muke! user posted image

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 248
   RE: prestanak dojenja
31.3.2011 12:34:50   
jovicaa
eto bojala sam se da necu moci da zaustavim mleko kada dodje vreme, a ono se samo zaustavilo pre vremena. iako mi u pocetku nije prijalo dojenje, sada jako patim sto nemam vise mlekauser posted image ... taman kada sam pocela da uzivam ono se smanjilo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: prestanak dojenja
31.3.2011 12:41:31   
jovicaa
uzela sam previse obaveza na sebe... htela sam faks, htela sam voznju , nisam prihvatala niciju pomoc -  izigravala super zenu i eto, nesto je moralo da strada.
nije mi mama za dzabe nudila pomoci i govorila da se ne preopterecujem.
sada znam za sledeci put i svim buducim mamama preporucujem da samo odmaraju i doje svoje bebe!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here