|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prestanak dojenja
16.2.2011 22:53:44   
Anoniman
Mod user posted image

Danas sam mu dala da sisa u 1.30, i u 5.30 tek toliko da malo izvuče, pa dohrana. Nakon toga sam muzla 3x, jednom oko podne 100ml, pa oko 18h 80ml i oko 22h 100ml. Uopšte ne razumem zašto danas imam više mleka nego juče! user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 176
   RE: prestanak dojenja
16.2.2011 23:21:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

Nije za ovu temu, ali neka... Danas Mare leži u kolicima, guče nešto, a ja se muzem. Sklanjam pumpicu, on video sisu, bacio cuclu koju je naopako pokušavao da nabode u usta i kaže HOOOOOO i maše ručicama!  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 177
   RE: prestanak dojenja
18.2.2011 21:50:50   
Anoniman
Danas...
sisao je u 1.30 i u 5.30, i onda sam oko 16h izmuzla 60ml, i grudi mi i dalje nisu mnogo tvrde, nisu da moram da muzem. Videću da li ću pred spavanje, kasnije morati.
A Marko... baš je čudan već tri dana. Nešto pekmezav, da nije zbog toga što mu ne dajem da sisa preko dana? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 178
   RE: prestanak dojenja
18.2.2011 22:43:42   
Snelle
A možda su i zubići?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: prestanak dojenja
18.2.2011 23:19:27   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Tash

Danas...
sisao je u 1.30 i u 5.30, i onda sam oko 16h izmuzla 60ml, i grudi mi i dalje nisu mnogo tvrde, nisu da moram da muzem. Videću da li ću pred spavanje, kasnije morati.
A Marko... baš je čudan već tri dana. Nešto pekmezav, da nije zbog toga što mu ne dajem da sisa preko dana? user posted image



Zao mi je sto cu ovo napisati,ali ja mislim da jeste...
Vuk se mnogo promenio kad sam prestala da mu dajem da sisa i davala mu moje mleko na flasicu...Do tad je spavao celu noc,nikad se nije budio nocu da jede,ali tad je poceo...Ja sam napravila gresku sto sam mu odjednom oduzela sisu,nisam isla postepeno,sad znam da nisam trebala tako to da uradim,ali sta da radim kad sam videla da uopste ne povraca kad pije moje mleko na flasicu...
I dan danas se budi nocu,bez obzira sto sisa,kao da se sad plasi da mu je ponovo ne oduzmem i do pre dan-dva nista nije hteo da pije na flasicu osim Humane koju pije pred spavanje jer se meni smanjilo mleko pa to u grudima ostavljam za noc da ne moram da ustajem...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: prestanak dojenja
19.2.2011 10:05:36   
Anoniman
I Marko sisa noću da ne moram da ustajem. A danju, ako imam svog mleka, dam mu na flašicu. To pije mirno, ne pomeri se, a kad dam ad, kreće borba sa flašicom, na pola ustaje da podriguje, po nekada kaki... user posted image  

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 181
   RE: prestanak dojenja
19.2.2011 10:06:23   
Anoniman
Snelle, ne znam za zube. Ne beli se, nije natečeno, ali peva kada mu prstom trljam desni. Sve stavlja u usta, ali to radi već mesecima unazad. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: prestanak dojenja
20.2.2011 23:35:22   
Anoniman
Noćas je sisao u 23.30, pa u 5.30, i uveče oko 18.30 sam izmuzla 40ml.

Mislim da je vreme da izbacujem podoj u 5.30, problem je što se on razbudi dok mu donesem flašicu, pa će to ići uz ustajanje u 5.30. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 183
   RE: prestanak dojenja
20.2.2011 23:37:13   
jovicaa
jel se smanjuje tash?
jbt aleksandar je izbacio jedan podoj(sada sisa na 4 sata)
i nocu ne sisa po 8 sati(nekad vise nekad manje) zato sto dajem dohranu.. i sise su prvo ok prihvatile i onda odjednom ludilo!! cvorovi i sranja... a vec 7 dana je tako

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: prestanak dojenja
20.2.2011 23:39:06   
Anoniman
Smanjuje se, pu pu pu

Moraš jako da smanjiš unos tečnosti. Bez toga ne ide.

Ali mislim da se kod mene najviše smanjuje jer on ne sisa sem noću. Čim beba sisa, ona izvuče mnogo više nego pumpica. A u sisama mora ostati mleka da bi one skapirale da ne treba da prave toliko, samo ne sme biti čvorova.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 185
   RE: prestanak dojenja
20.2.2011 23:39:39   
Snelle
Ima li neko od mama koje imaju stariju decu savet kako dete odbiti od noćnog podoja. Čoveče, ova moja bi noću sisala na sat vremena user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 20.2.2011 23:40:06 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: prestanak dojenja
20.2.2011 23:40:56   
Anoniman
Daš vode. user posted image I maltretiraš se tako par noći. Ja evo planiram da to počnem, sve odlažem, mrsko mi da se mlatim. 

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: prestanak dojenja
20.2.2011 23:42:06   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Tash

Daš vode. user posted image I maltretiraš se tako par noći. Ja evo planiram da to počnem, sve odlažem, mrsko mi da se mlatim. 


Ma da, dam vode i ona i dalje neće da spava. Ova mala uopšte nije naivna!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: prestanak dojenja
20.2.2011 23:43:54   
Nensi*
Isto to i Vuk radi,hoce samo sisu i nista drugo...Budi se bas cesto,i zato sam nam spojila krevete da ne moram da ustajem...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: prestanak dojenja
20.2.2011 23:48:21   
Snelle
Jel nastavi da spava nakon toga ili ne?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: prestanak dojenja
20.2.2011 23:53:15   
Nensi*
Nastavi ali se brzo opet probudi user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: prestanak dojenja
20.2.2011 23:55:31   
Snelle
Dakle, ni to nije rešenje user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: prestanak dojenja
20.2.2011 23:55:35   
Anoniman
Lepo ja kazem da sisanje ima vise mana nego prednosti a onda me vi lincujete. Ali realno, da vam deca ne sisaju, stavile biste im u flasicu bilo sta i gotovo. To je bre navika. Cist bezobrazluk. :)

Inace, osetim da mi je desna puna, i mozgam sta cu sad. Ako ispumpam a Mare se probudi tada, napravila sa s*anje, a ako se ne probudi do 3... Ne znam. Legla sam u krevet i kuckam sa mobilnog u nadi da cu ga probuditi. :)))

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: prestanak dojenja
20.2.2011 23:57:26   
Snelle
Tasho, samo malko izmuzeš, tako da ti bude lakše, a i da bude za njega kad se probudi!
Sram te bilo što pokušavaš da ga probudiš user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: prestanak dojenja
21.2.2011 0:03:37   
Anoniman
ma nije tvrda, samo... Kad pipam... Ako se ne probudi za max 2 sata, bice tvrda. Ali kontam probudice se jer je jeo u 8, davno to bese. :)

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 195
   RE: prestanak dojenja
21.2.2011 0:09:04   
jovicaa
ne zelim ja da zaustavim, nego samo malo da smanjim kolicinu, posto je jedan podoj on sam izbacio, a jedan sam mu ja izbacila, nisam cak ni izbacila nego prepolovila, posto mu dajem pre spavanje malo dohrane da bi duze spavao...
a grudi mi luduju, vec 7 dana, prvo je bilo manje vise ok, a sad mi se vec cvorovi praveuser posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: prestanak dojenja
21.2.2011 0:11:50   
Anoniman
da, shvatila sam. Izmlazaj svaki dan po 10ml manje. Znam, to je dosadno, ali je najjednostavnije.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: prestanak dojenja
21.2.2011 0:36:00   
jovicaa
jao ja uopste ne mogu da izmuzem te cigle u sisama, pumpicom me boli, a rucno izmuzam ali to ne splasnjava... tako da sam mu sad daala da sisa, da se malo smiri to... valjda ce se prilagoditiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: prestanak dojenja
21.2.2011 0:36:48   
jovicaa
tash a kako tvoja urinarna infekcija, hoces izdrzati bez antibiotika?
cula sam da postoji i neka inekcija za smanjivanje mlekauser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: prestanak dojenja
21.2.2011 0:53:01   
Anoniman
nemam simptome infekcije, samo se cita u urinokulturi. Sto je dobro trenutno, ali ne na duge staze.
Ja bih prirodno da zaustavim mleko.
A sta te boli kad izmlazas pumpicom? Bradavice? Namazi ih u debelom sloju pantenol mascu, ostavi 5min i onda tek pumpaj.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here