|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prestanak dojenja
11.2.2011 15:13:06   
Brand new mama
da se ja javim...tash,ja sam prije pisala(prije sto godina) da mi je babica rekla da se zalfija i nana ne piju u toku dojenja,jer smanjuju kolicinu mlijeka.Posto sam ja po porodjaju nagruvala kolicinu na 250 ml svaka tri sata izdajanjem,samo sam popila dvije solje nane dnevno i smanjila mi se kolicina za dva dana na pola. Probaj tako,jer znam da valjda taj lijek utice direktno na hipofizu i stvarno nije za zezanje(sem ako volis da si highuser posted image Srecno


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: prestanak dojenja
11.2.2011 17:46:20   
Anoniman
BNM, razmisliću o tome, jer ne smem da pijem čajeve zbog Marka. U tom slučaju bi to značilo zaista kraj, i nema nazad, to mleko mu ne bih smela dati. Nema nazad u smislu da ... napravio mi se čvor pa ću dati Marku da ga izvuče, i slično. 

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: prestanak dojenja
11.2.2011 21:05:52   
Anoniman
A nakon ta dva dana? Jesi nastavila da piješ? Jel se količina poveća kad prestaneš da piješ?

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: prestanak dojenja
11.2.2011 21:39:30   
Crvenkapa85
sh izvini sto se mesam ali zasto zaustavljas mleko???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: prestanak dojenja
11.2.2011 21:44:53   
Anoniman
Pisala sam na prethodnoj strani.

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: prestanak dojenja
12.2.2011 15:33:25   
Anoniman
Evo sam izmuzla, danas sam morala i levu malo. Iz desne sam izvukla 110 (10ml manje nego juče), a iz leve 40ml. Izlupala sam kupus i turila ga u grudnjak. Sad šuškam kako se pomerim! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 20:55:33   
Anoniman
Kako je Taške, pomažu li travke?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 20:58:20   
Anoniman
Danas sam dojila u 1.30, pa u 5.30, i onda tek u 20h (kao i prethodna dva dana), ali se nisam izmlazala preko dana jer nisam bila kod kuće. Grudi su bile mekane do skoro 19h, i onda BAM! user posted image Beba sisala, ja izmuzla jedva 40ml posle toga, ali u desnoj dojci imam čvor. Ide od pazuha ka bradavici, nije kamen tvrdo, kao što mi se već jednom desilo, ali je čvor. U levoj, koja je btw i u 20h bila mekana, isto imam nešto tu kod pazuha, ali nije čvor, nego... ne znam da objasnim. Uglavnom, evo izlupah kupus, turila na sise, pa ću da probam posle da izvučem pumpicom čvor iz desne dojke, jer daleko je Markovo buđenje u 1.30. Držite mi fige! 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 20:59:56   
Brana
joj Tashkeuser posted image drzim fige da sve prodje okuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 21:01:17   
Anoniman
Drž' se, i probaj da izdržiš bez lekova, pa makar i čorbu kuvalauser posted image

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 21:02:13   
Anoniman
Eeee , šta ti je priroda , neko mora da zaustavlja mleko , a neko nema user posted image . Tasho , boli li te to , mislim , ti čvorovi ?

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 21:02:21   
Anoniman
Ma ne da mi keva da pijem lekove. Kaže da mi je organizam demoliran (što je istina) i da nikako ne smem uzeti lekove sem ako sve ovo ne bude gore od lekova. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 21:02:57   
Anoniman
Ne boli. user posted image Uopšte mi nije jasno. Trebalo bi boleti. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 21:03:48   
Anoniman
Vid' nje , pa ćuti , dobro je što ne boli .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 21:04:23   
Maya21
Tashke drz se! user posted image user posted image user posted image lupaj kupus, pij persun i nanu.. probaj bez lekova... meni se od caja od nane smanjila kolicina, ali to je bilo sa Makijem, i to u nekom cini mi se 13. mesecu, kad je vec ionako mala kolicina... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 21:04:33   
Anoniman
Ma da bre, kontam da si ti baš izmučena od svega, a ne može ti biti ovako gore, makar nemaš propratna dejstva lekauser posted image

Evo,pozdravlja te Šone
jlnnnbbnnnnnnmm,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 21:07:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Vid' nje , pa ćuti , dobro je što ne boli .



Pa bilo bi bolje da boli, znala bih kad se napune grudi. Ovako... kad ne bih gurala ruke u grudnjak svako malo, ne bih ni znala šta mi se sa sisama dešava. user posted image


Maya, ne smem čaeve zbog Marka. Naime, smem, ali onda on ne sme mleko. user posted image Sutra ću to još pitati, idemo na kontrolu. Prošlo već 17 dana od izlaska iz bolnice.

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 21:08:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja


Evo,pozdravlja te Šone
jlnnnbbnnnnnnmm,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,...



Bole tebe Šone, ti ovih muka nećeš imati! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 21:16:17   
Anoniman
Dobro kažeš Tašouser posted image
Al' dobro je što te ne boli, šta se žališ, zamisli da te na svu muku još i bole sisići, pa odlepila bi, breuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 21:16:32   
Verus
 ni mene nije bolelo, i sto kazes morala sam rukama onako, da uvhatim dojku i "izvagam" da skontam ima li mleka.  Smanjivala sam na 4 puta na dan, pa 3, (u ovo vreme vec nije htela da sisa nego sam samo pumpala), pa 2x, 1x i onda 1x u svaka 2 dana.  Evo, sad vec 3 dana ne pumpam.  MOgla sam sinoc, osetim da ima tu mleka, ali sve se to verovatno isusuje.  Obavezno stavi topli oblog na dojku i pored kupusa, da otvori taj kanal da mozes da izvuces mleko. Najzgodnije je ono sa carapom, pirincem i 20tak sekundi u mikrovalnu, najduze drzi toplotu...Drz se!
IZVORNA PORUKA: Tash

Ne boli. user posted image Uopšte mi nije jasno. Trebalo bi boleti. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 21:20:35   
Anoniman
Ne bih da grejem previše, od toplog nadolazi mleko. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 22:04:19   
jovicaa
tash zasto ne prestanes skroz da ga dojis i onda izmlazas svaki put sve manje? tako bi mogla i lekove i cajeve da pijes...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 23:46:35   
Anoniman
zato sto mi se stvaraju s vremena na vreme cvoorovi negde duboko koje pumpica ne izvlaci, a beba da. Strah me da krenem sa lekovima, sta ako mi se to desi? Ali realno, mogla bih tako probati jedno 10ak dana, pa da vidim kako ide. Ako ide, krenem da pijem lekove. Ma... Da ne verujete da cu to napisati, ali zao mi je sto moram da prestanem, on tako voli da sisa, ali se zaista sad vec brinem za sebe. Smrsala sam 20kg za 5 meseci, a sada se hranim bzvz zbog te njegove alergije, zaista se plasim da ne napravim neki haos u svom organizmu, jer bolje da sam tu za njega a da ne sisa, nego da sam bolesna.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 23:50:06   
indy_25
Ma dovoljno je sisao tasho nemoj da te grize savjest.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: prestanak dojenja
13.2.2011 23:56:15   
madre
tasho, nemoj da se opterecujes... moj sin je sisao 2 i po meseca, doduse meni je stalo mleko... a ja nisam uopste i nista mi ne fali, bar tako mislimuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

naponi
VVVV

Koliko vremena je proslo od kad su vam poceli naponi do porodjaja (dakle ne mislim na kontrakcije i druge jake bolove, vec samo na napone)?

odmah sam se porodila (31%)

10-15 min (26%)

oko pola sata (11%)

oko sat vremena (7%)

oko 2 sata (6%)

nekoliko sati (17%)


Ukupan broj glasova: 175

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here