|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 0:59:14   
Brana
Snekuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 1:01:11   
indy_25
super tasho bravo Mare user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 1:01:38   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 1:04:25   
Anoniman
i prosli put je on izvukao. Ja krenem blago da masiram, i on kao da zna, krene bas jako da vuce, i tacno kad izvuce sve iz cvora izbaci bradavicu. Zaista mislim da oni osete kad treba da pomognu mami. :)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 1:05:59   
Brana
osete nego sta duse nase malene!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 9:56:32   
jovicaa
a kako zaustavljaju laktaciju mame koje kasnije prestanu da doje? ja se plasim da mi mleko nikad nece stati!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 10:15:28   
Olga75
jovice , meni je stalo kad je Marija prestala da siki samo od sebe

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 10:36:32   
Modessty
Ja prestala da dojim dete pre nedelju dana! U ponedeljak 07.02. je poslednji put sisao. Sledeće veče je pio mlkeo iz flašice sa doodatkom neskvika. Posle dva dana počeo je da pije čisto mleko. I to naravno Kravicu 2.8%mm.
Ja sam se uveče izmuzavala. U subotu su se napravile grudvice u jednoj dojci i bolelo me. Ceo dan sam s vremena na vreme izmuzavala i masirala. Uveče mi moj drug doktor reko da uzmem obavezno neki antibiotik. Ja popila Dvicin i ujutru sam ustala ko nova. Nema upale nema grudvica. Mleko samo po par kapi. Evo i danas grudi su mekane i kad stisnem skoro da nema ničega. user posted image user posted image user posted image
Da znate samo koliko sam srećna što sve prolazi bez problema! Dete mi mnogo bolje spava od kad ne sisa.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 10:37:15   
Modessty
IZVORNA PORUKA: olga75

jovice , meni je stalo kad je Marija prestala da siki samo od sebe


ako iam mleka i velike su grudi neće baš tek tako da prestane. Mora malo izmuzavanje par dana


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 10:38:07   
Anoniman
I moje mnogo bolje spava od kada mu dajem flašicu češće a sisu ređe. user posted image

Mod, super, blago tebi!

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 10:58:50   
jovicaa
nadam se da cu i ja lako zaustaviti mleko , kada dodje vreme, posto u mojim sisama uvek ima jos posle podoja, ne moram da izmuzam, ali uvek ima jos. i kada ne sisa malo duze, u desnoj sisi mi jako nadodje, skroz se pipaju sve zlezde na gornjem delu, mislim oteknu, ali cim isisa, nema vise toga.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 11:21:34   
Modessty
IZVORNA PORUKA: jovicaa

nadam se da cu i ja lako zaustaviti mleko , kada dodje vreme, posto u mojim sisama uvek ima jos posle podoja, ne moram da izmuzam, ali uvek ima jos. i kada ne sisa malo duze, u desnoj sisi mi jako nadodje, skroz se pipaju sve zlezde na gornjem delu, mislim oteknu, ali cim isisa, nema vise toga.


rano ti je da brineš o tome. Uživaj u dojenju. To ti je sad sa detetom i više nikad. user posted image
Ja sam zaista srećna što sam uspela da ga toliko dugo dojim i pored problema koje sam imala na početku. Više mi je bio psihički problem da prestanem da ga dojim. Sve sam se plašila kako će da prihvati mleko i da li ću da imam probleme. Ali eto sve se samo rešilo.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 12:19:29   
Verus
Meni se isto ne budi otkada ne sisa.
IZVORNA PORUKA: Modessty
Dete mi mnogo bolje spava od kad ne sisa.


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 12:52:04   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: Tash

Zaista mislim da oni osete kad treba da pomognu mami. :)


Definitivno ostete...da moj malisa nije bio tako uporan mislim da ni mi ne bi uspeli.

U tvom slucaju je komplikovanije time sto je bebac osetljiv...dok je kod nas problem bio iskljucivo u meni.
Ovde svakako treba poslusati savete lekara, svako je slucaj za sebe, a sigurno da ces tvom sincicu vise znaciti zdrava nego bolesna. To su meni uvek govorili...pa i sada...

Sto se prestanka tice,u mom slucaju desilo se spontano... nisam nista preduzimala...ali da sam naglo morala da prestanem verovatno ne bi bilo tako jednostavno.

Drzim palceve da sve prodje kako treba!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 12:57:00   
indy_25
Ja i sada kad stisnem bradavice izlazi mi mlijeko ne puno negop opo par kapi a i poslije sina mi je isto tako bilo jel se i vama koje ste prestale to desava. Evo upravo sam probala i izasle su  nekoliko kapi i to je bas bijelo pravo mlijeko user posted image

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 13:52:30   
Verus
indy kazu da to hoce dosta dugo, mesecima, nekim zenama i par godina...ne znam zasto....

Ja nisam 3 dana pumpala, pa sam osetila malo teskobu, i ispumam 120ml to vece....sigurno i sada da odem izvukla bih nesto, mada vise ne osecam teskobu pa necu...

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 13:54:47   
Anoniman
Verus, nisam u toku, ti više uopšte ne pumpaš? Ona ne sisa?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 14:29:08   
IVA 11
Indy, to se meni desavalo i poslije mastitisa i gnojenja, i injekcija za zaustavljanje mlijeka. Prvih mjesec dana stalno sam bila mokra, a nisam dojila, posle po par kapljuca bogami do 5 mjeseca, par na dan ali je bilo do tad, I dr mi je rekao isto sto i Verus kaze, sve individualno, mjesecima to moze da traje i prestane.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 14:33:20   
Verus
snek, dojila sam do njenih 9.5 meseci, onda je ona jednostavno odbila.  Pipka bradavicu, smeje se, odguruje je.  Pa sam pumpala 2x na dan, pa 1x davala joj na flasicu, a evo od pre 4 dana ne pumpam vise uopste...Sad pije smrznute zalihe mog mleka (kojeg imam jos bar za mesec dana), a ujutru rano adaptirano=jer tad nemam vremena da odmrzava i grejem, nego na brzinu napravim ovo, pa joj dam i ona nastavi da spava....
IZVORNA PORUKA: snek

Verus, nisam u toku, ti više uopšte ne pumpaš? Ona ne sisa?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 14:37:59   
Olga75
i do dve godine nakon prestanka dojenja moze da se pojavi mleko , i sad ako gnjavim grudi nakon 19 meseci se pojavi mleko. Pitala sam koleginicu ginekologa koja mi je rekla da je to normalno da i nakom nekoliko godina nakon prestanka dojenja na izmlazanje moze da se pojavi po par kapi mleka

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 17:33:19   
Anoniman
Dojila sam jutros oko 5.30, i onda sam oko 16h izmlazala, opet je krenuo da se stvara onaj čvor u desnoj. Izvadila sam 60ml iz desne i smekšala je, iz leve ni kap, mekana je skroz (ali kad sisa, i-ha-ha guta). 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 17:35:43   
Olga75
Tash , cim ga stavis na dojku pocinje da se stvara mleko , to tako ide

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 17:36:33   
New Mom
IZVORNA PORUKA: olga75

i do dve godine nakon prestanka dojenja moze da se pojavi mleko , i sad ako gnjavim grudi nakon 19 meseci se pojavi mleko. Pitala sam koleginicu ginekologa koja mi je rekla da je to normalno da i nakom nekoliko godina nakon prestanka dojenja na izmlazanje moze da se pojavi po par kapi mleka

A meni su rekli i da se i kod osoba koje nisu dojile ili čak su usvojile bebu, može izazvati laktacija (bar par kapi).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 17:40:32   
Olga75
kazu da moze , ako se koristi onaj sistem koji ide na dojku i onda bebac stimulise fizicki bradavice a samim posmatranjem deteta na dojci hipofiza radi svoj posao i krece hormonski lucenje mleka , hocu da kazem da je moguca i izazvana laktacija a i relaktacija user posted image

< Poruku je uredio olga75 -- 14.2.2011 17:41:10 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 18:44:36   
maja19
Kako mi je drago kad citam da nemate problema sa grudima posle prestanka dojenja..jer to su stvarno strasne muke...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here