|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 18:52:27   
Snelle
Majo, to je strašno samo kad se naglo prestane, kao što je kod tebe, nažalost, slučaj, ali kad se postepeno prestaje onda je verovatno mnogo sve lakše.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 21:16:30   
Anoniman
Da li ja zbunjujem sistem ponude i potražnje pričom danju mi ne treba mleko a noću treba? Da li je pametno ovo što radim da dojim u 20,1.30, 5.30h, a ne dojim u 9.30, 13.30 (ovaj još izbacujem, pa smanjujem količinu izmlazanog mleka) i 17.30? Da li bi bilo bolje da sve obroke odjednom izbacujem?

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 21:27:39   
IVA 11
Majo, ja sam prosla kao ti, samo sto su meni injekcije pomogle, da ne bih isla na operaciju. Slobodno mogu da kazem da mastitis-najtezi oblik koji sam ja imala boli kao porodjaj. Temperaturu 40-41 sam imala 7 dana, umirala sam od bolova, pakao sam s grudima prosla.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 21:29:55   
Brana
ivoo mila bas mi je zao sto si tako prosla!user posted image user posted image user posted image
jel si prekinula dojenje?
user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 21:31:15   
IVA 11
To je bilo na pocetku, prvih 15 dana Lukinog zivota sam prestala. Davno bjese. user posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 21:34:06   
Brana
user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: prestanak dojenja
14.2.2011 21:35:33   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Tash

Da li ja zbunjujem sistem ponude i potražnje pričom danju mi ne treba mleko a noću treba? Da li je pametno ovo što radim da dojim u 20,1.30, 5.30h, a ne dojim u 9.30, 13.30 (ovaj još izbacujem, pa smanjujem količinu izmlazanog mleka) i 17.30? Da li bi bilo bolje da sve obroke odjednom izbacujem?

Ovo i ja radim. Posle evo 3 nedelje suma je ovakva - danju stvarno ima manje, a noću se ništa nije poremetilo.
A to sam se i ja pitala, a svi mi govore da idem tako postepeno, kao ti.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 11:14:27   
Anoniman
Da, ali da li bi bilo bolje ne davati uopšte nego lepo izmlazati? Tako bih mogla pratiti koliko sam izmuzla, i mogla bih smanjivati. Nisam pametna. user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 158
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 11:16:33   
Olga75
Tash , ako mu ne budes davala da siki nego samo ono sto izmlazas trebalo bi brze da se smanjuje

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 11:17:38   
Anoniman
Pa o tome razmišljam baš. Jer ovako, on u 20h mi izvuče mozak kroz sisu. user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 22:26:48   
Anoniman
Menjam taktiku.

Današnji dan je izgledao ovako:
1.30 sisa
5.30 sisa
10 flašica
13 flašica
17 flašica (muzem iz desne 120, leva ni kap)
21 flašica (u 22h muzem, desna 70, leva par kapi)

Planiram da mu dam da sisa u 1.30, iz ličnog komfora, da ne moram u pola noći da škripim pumpicom.
Ako se ne učvorastim do jutra, već u 5.30 ću mu dati flašicu.
Planiram da izmlazam 3x na dan za početak, orijentaciono oko 10, oko 16 i oko 22h (+ podoj u 1.30). U zavisnosti od izmlazane količine, neko izmlazanje će se izgubiti. Smanjivaću izmlazanu količinu... pa valjda ovo sve neće dugo trajati.

Kada god Marka spustim na ruku da mu dam flašicu, on se okrene ka sisi, uhvati je rukicama i kaže "Hooooooooooooo", a mene duša zaboli! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 22:31:33   
magnetic
Ajoj Tasho rasplakah se i ja user posted image



_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 22:34:39   
lanajelena
Kod mene samo prestalo pre dva dana user posted image sva sreca da je odmah prihvatio mleko cak mozda i previse(nemozes ga odvojiti)

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 22:37:03   
snješka
Ajoj Tash, ista stvar i kod mene. Kad mu dam flašicu on sve okreće glavu i pokušava da sisa user posted image . Ja sad za sad dajem ad samo naveče, pred spavanje, ali ću ubrzo morati i one obroke u 15:00, 18:00 i 21:00-21-30, jer vidim da mu nije dovoljno. Ja imam mlijeka samo noću oko 5:00, ujutro u 8:00 i u 11:30-12:00. 

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 22:37:45   
magnetic
Misim da ce to za mene biti bas tesko psihicko iskustvo,zato sam i zaplakalauser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 22:38:29   
snješka
Joj magnetic, mene duša boli. Posebno što je i S dojila 11 mjeseci i sama je prestala, jenostavno više nije htjela da sisa nikako.


< Poruku je uredio snješka -- 15.2.2011 22:39:19 >


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 22:38:48   
Anoniman
Ja imam mleka skoro za sve obroke, bar do pre koji dan je bilo tako. Ali moram da prekinem da dojim. 

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 22:39:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: magnetic

Misim da ce to za mene biti bas tesko psihicko iskustvo,zato sam i zaplakalauser posted image


Navikne se čovek, ali tužno je. user posted image

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 22:40:25   
snješka
IZVORNA PORUKA: Tash

Ja imam mleka skoro za sve obroke, bar do pre koji dan je bilo tako. Ali moram da prekinem da dojim. 


user posted image E tim gore, baš mi je žao Tash. A što moraš? Sorry, nisam baš u toku.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 22:40:45   
Nensi*
Drzite se devojke...user posted image
Ja vas tesim sad,pa vi tesite mene kad budem u toj situaciji...user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 22:41:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: snješka

IZVORNA PORUKA: Tash

Ja imam mleka skoro za sve obroke, bar do pre koji dan je bilo tako. Ali moram da prekinem da dojim. 


user posted image E tim gore, baš mi je žao Tash. A što moraš? Sorry, nisam baš u toku.



klik

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 22:43:15   
choopa choops
Tash user posted image

Mislim da ti nema veze to preko dana ne treba, a nocu treba user posted image Zapravo tako i treba valjda. Malo po malo smanjujes, dok ne dodjes samo na nocne podoje, a onda se i mlijeko samo po sebi smanjuje i nestaje. Beba sama nece htjeti da sisa. Tako je meni bilo sa L, mada je ona bila puno veca. Ali kapiram da bi tako bilo i ranije user posted image Najbolje ces vidjet sama, ako osjetis da te grudi peckaju ili se stvaraju cvorovi, ti pomalo izdoji, ali ne mnogo, vec samo da se ne upali, a da se stvori taman do sledeceg dojenja koliko treba.
Samo polako, doci ce to sve na svoje user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 22:52:54   
snješka
Joj Tasho, pročitala sam i baš mi ježao. Ali je najbitnije da je on ojačao uz tvoje mlijeko, sisao je onja najbitniji period. Takođe mislim da ti njemu trebaš zdrava, za ubuduće. Mislim da si skontala šta hoću da kažem user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: prestanak dojenja
15.2.2011 22:55:35   
Anoniman
Jesam, skontala sam... ali znaš... meni je ovo drugo dete (kao i tebi), i nešto mislim da treće neću rađati. Ovo je poslednji put u životu da dojim. I koliko god da sam mrzela dojenje sa Lukom, sa Markom je to bila pesma, nikakvih problema sem malo ragada na početku. Baš sam uživala. I eto, baš mi je teško. 

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: prestanak dojenja
16.2.2011 9:39:43   
Modessty
Tash samo polako. Mislim da je kod prestanka najveći problem da to mama sama sa sobom raspravi. Evo meni je čak i nakon celih godinu dana bilo teško što prestajem, a realno Danilo nije ni imao bog zna šta da sisa.
Ja sam prvo krajem decembra sasvim izbacila dojenje preko dana (tada je već bio jedan podoj u toku dana). Sisao je obavezno uveče i ujutru, a tokom noći kad zatraži (dešavalo se da to nekad bude i dva - tri puta). U roku od mesec dana mleko se smanjivalo sve više i više. Zatim smo izbacili jutarnji podoj. Pre nedelju dana poslednji put je sisao uveče. Izmuzavala sam se uveče tek koliko da olakšam grudi i da se stvore grudvice. U subotu sam imala blagu upalu, ali pošto sam prestala savim da dojim uzela sam Dovicin i do jutra je upala nestala. Evo sad kad stisnem izadje tek po neka kap i to više liči na vodicu nego na mleko.

< Poruku je uredio Modessty -- 16.2.2011 9:40:41 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here