|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Virak (vrkuta)
30.8.2013 10:33:55   
dada951
Kad smo radili na drugoj bebi, krenula ja da pijem virak, ali izuzetno neredovno. Jedan dan popijem solju dve, pa pauza dva dana. I nista od bebe. Doduse, M bolovi su bili slabiji, makar nesto pozitivno od caja. Onda pauza cetiri meseca, i tek kad sam pocela redovno piti, dve solje na dan mesec dana, ja zatrudnim. Mislim da je kod mene bio problem progesteron i kratka lutealna faza, i mislim da je virak to regulisao.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1226
   RE: Virak (vrkuta)
16.9.2013 14:03:37   
iva80

IZVORNA PORUKA: dada951
Mislim da je kod mene bio problem progesteron i kratka lutealna faza, i mislim da je virak to regulisao.

Kao da me je sunce obasjalo sa ovom tvojom rečenicom- jer mislim da se to i meni dešava... user posted image

Jedno pitanje- da li smem da pijem virak uz lekić koji završavam u sredu a on je za izazivanje ciklusa jer mi se nešto pokarambasalo ovaj put (lek je Orgametril)

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 1227
   RE: Virak (vrkuta)
16.9.2013 14:21:30   
VKaja
jaao eto meni resenja.. i kod mene je problem progesteron,..

kakvog je ukusa caj?

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 1228
   RE: Virak (vrkuta)
17.9.2013 7:42:36   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: ceca111

devojke dal smem da pijem virak posle isiminacija


Ja sam ga pila do kraja prvog tromesecja trudnoće, kažu da pomaže implantaciji i održanju ploda.

ja sam svuda citala da se ne pije u prvom trimestru, verovatno zbog formiranja bebe. ali da moze u drugom i trecem i da ucvrscuje plod. a negde sam cak citala i da ublazava porodjajne bolove.

< Poruku je uredio jovicaa -- 17.9.2013 7:43:05 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1229
   RE: Virak (vrkuta)
17.9.2013 8:06:35   
Ivanka 75
Jovice, ja sam bas citala suprotno, da ga treba piti prva tri meseca bas zbog odrzanja ploda.... zato sam ga i pila...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1230
   RE: Virak (vrkuta)
17.9.2013 8:50:33   
iva80
Da da, preporučuje se i u prva tri meseca radi lepog ugnjezdavanja ploda user posted image
Ako pijete čaj, jel je mutnjikav u šolji kada ga procedite?

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1231
   RE: Virak (vrkuta)
17.9.2013 9:43:09   
little_one
Meni je vrkuta puno pomagala i pila sam ga uvijek toplog i nisam dopustala da se zamuti...drzim svega 10tak minuta preliven caj, procijedim i pijem prije nego se ohladi...kad se ohladi onda se zamuti i vise nema tako fin ukus....meni je predivan...nisam ga pila u trudnoci...nisam se usudjivala zato sto on ima i funkciju prociscavanja organizma pa nisam za svaki slucaj....a Ivanka gdje si to procitala, ja koliko se sjecam da su savjeti bas ovakvi kao sto je Jovica rekla..znaci ne u prva tri mjeseca trudnoce dok se savjetuje u kasnijim stadijumima..user posted image ...sad sam zbunjena...znam da jedino nece skoditi ako se pije tokom cijelog ciklusa, pa i ako zatrudnite vjerovatno vam nece biti nista ako ga pijete ali ja se nisam usudjivala nista u prva tri mjeseca...osim obaveznih lijekova koje sam morala uzimati...

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 1232
   RE: Virak (vrkuta)
17.9.2013 10:16:58   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: iva80

Da da, preporučuje se i u prva tri meseca radi lepog ugnjezdavanja ploda user posted image
Ako pijete čaj, jel je mutnjikav u šolji kada ga procedite?

Evo ja ga sad popila, jeste, mutnjikav je user posted image

Little one, kada sam pocinjala da ga pijem pre 4 godine, tada sam procitala da moze da se pije prva 3 meseca, da nisam to procitala ne bih ga ni pila, ja sam ostala trudna a pila sam po 1 dozu dnevno.

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 17.9.2013 10:20:44 >

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 1233
   RE: Virak (vrkuta)
17.9.2013 10:56:38   
jovicaa
i meni je mnogo logicnije da moze i prva tri meseca, ako ucvrscava plod i stiti od spontanog.
ali verovatno da po difoltu, kao sto ne smes bukvalno ni kamilicu da popijes u prva tri meseca, ni da posisas lupam nesto tipa strepsils, onda ne smes ni caj od virka. za svaki slucaj.
ali iskreno ne verujem da na bilo koji nacin moze da skodi.
a i ne mozemo bas ocekivati od lekara da imaju neki pozitivan stav o virku... oni su uglavnom protiv svih cajeva, vise su za lekice, raznorazne

< Poruku je uredio jovicaa -- 17.9.2013 10:58:55 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1234
   RE: Virak (vrkuta)
1.10.2013 19:11:39   
VKaja
ja upravo dosla iz apoteke sa ovim cajem... e sad, kod mene su problem ciste na jajnicima, pa me zanima jel ima neka cura iskustva sa tim? i naravno, planiramo bebu, tj vec 5 meseci je pravimo, a imala sam i spontani pa sam zbog toga uzela...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1235
   RE: Virak (vrkuta)
1.10.2013 22:52:58   
sana.
VKaja evo i j sam danas pocela sa Virkom zbog user posted image nadam se da ce nam pomoci...A za ciste ne znam da li pomaze valda ce se neko od devojaka koja vise zna javiti se.

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 1236
   RE: Virak (vrkuta)
1.10.2013 22:54:47   
iva80
Ako se dobro sećam, ranije kada sam ćitala, mislim da 'čisti' ciste...da je bilo takvih slučajeva- tipa nakon određenog vremena cura ode kod Dr na UZ a on iznenađen time da je sve 'čisto'...
I ja se tome nadam!!!
Ali bar 2 šolje dnevno user posted image

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 1237
   RE: Virak (vrkuta)
1.10.2013 23:34:42   
degu
Za mene je ovo čudo od čaja, kunem se u virak godinama. Kasnila mi je user posted image i negde oko 50. dc sam uzela virak da pijem i odlučila da mu dam malo vremena da odreagujem, ako ništa idem kod dr-a. Dobila sam u roku od dve nedelje. user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 1238
   RE: Virak (vrkuta)
2.10.2013 17:54:02   
VKaja
ja sam uzela zbog jajnika, imam ciste i veoma me bole, a i zbog zaceca user posted image


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1239
   RE: Virak (vrkuta)
12.11.2013 14:53:55   
Njegova mezimica
Pozdrav svima. Ne bih zelela da ikoga demolarisem ili da neka od vas pomisli kako pametujem jer sam i ja jedna od vas koja pokusava vec osam meseci da ugleda user posted image ali nista od toga. Pre sedam godina sam rodila cerku, ugojila se i unistila potpuno ritam ciklusa. Ove godine sam skinula 35 kg i od tada ciklusa na tacno 28 dana redovniji nego kada sam bila devojka. E sada sta mene buni, citam od prve strane pa do ove 50-te strane i vidim da se sve nalivate tim cajem (mada pijem ga i ja vec 7 dana dva puta dnevno), a nigde ne vidim da je neka pomocu ovog caja ugledala konacno user posted image pa me zanima posto sam ja u ovome zaista nova kako ste toliko zadovoljne cajem kada nigde bebe....Da li se vrkuta u opste koristi za plodnost i lakse zacece. Hvala vam puno na odgovoru i ne zamerite mi na direktnosti.user posted image

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 1240
   RE: Virak (vrkuta)
12.11.2013 15:20:52   
madre
njegova mezimica, super ti je zapazanjeuser posted image
i ja sam to primetila, ali sam ga pila, jer na sve strane citam o njegovoj koristi, ali kod mene nije delovao... kod mene je recimo za samo par dana koriscenja macina trava izgleda cudo napravilauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1241
   RE: Virak (vrkuta)
12.11.2013 17:00:29   
Njegova mezimica
Madre ja imam u ormaricu i Ocajnicu i virak i crveni zdravac...i zaista vise se nadam nego sto verujem u sve to i samo iy tog razloga pijem trenutno virak i nadam se user posted image . Medjutim ovog meseca sam prvi put osetila propadanje tj napetost jajnika i materice i bol u krstima...i to sam pripisala virku...i primetila sam providan sekret rastegljiv bez boje i mirisa sto nisam svih ovih meseci...E sada oybiljno razmisljam da pre podne pijem Ocajnicu a popodne virak...MOzes li mi reci kako si ti pila Ocajnicu, koliko dugo, koliko dugo si radila ne bebi i jos nesto sto ti mi slis da bi mi pomoglo da dobijem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1242
   RE: Virak (vrkuta)
12.11.2013 17:58:31   
nata11
NjM imamo posebnu temu o ocajnici. Po meni ona vise radi radnju od virka.

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1243
   RE: Virak (vrkuta)
12.11.2013 21:24:08   
Njegova mezimica
Nata11 da li je tebi ocajnica pomogla i kako si je pila i koliko puta dnevno....ja ne znam mozda bi pokusala da pijem ocajnicu, zdravac i virak odjednom ali ne kao mesavinu vec svaki u odredjeno doba dana...cula sam iy vise izvora da zdravac daje rezultate zaceca do 8 nedelja koriscenja ....Ne znam sta da radim jer sedam meseci sam vec ocajna i ne mogu da izdrzim da ugledam konacno te famozne user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1244
   RE: Virak (vrkuta)
13.11.2013 10:03:42   
nata11
Odgovorila sam ti u odgovarajucoj temi.

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1245
   RE: Virak (vrkuta)
13.11.2013 10:06:22   
madre

IZVORNA PORUKA: madre

njegova mezimica, super ti je zapazanjeuser posted image
i ja sam to primetila, ali sam ga pila, jer na sve strane citam o njegovoj koristi, ali kod mene nije delovao... kod mene je recimo za samo par dana koriscenja macina trava izgleda cudo napravilauser posted image

na ovaj moj post ne obracajte paznju!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1246
   RE: Virak (vrkuta)
24.11.2013 20:10:12   
Njegova mezimica
Ima li nekih user posted image uz pomoc cajeva do sada, kod mene jos nema ali ima nekog pomaka.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1247
   RE: Virak (vrkuta)
24.11.2013 21:21:01   
nata11
Za sada slaba vajda NjM, sem nekoliko onih postova usput tj. onih koji su se javili samo da pohvale caj.

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1248
   RE: Virak (vrkuta)
25.11.2013 22:39:09   
Njegova mezimica
Nadam se da cu ja probiti led sledeceg meseca sa user posted image user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1249
   RE: Virak (vrkuta)
29.11.2013 20:39:00   
Njegova mezimica
Pozdrav svim jurilicama user posted image . Iako sam ovde kod vas dosta aktivna juce sam sela i sve strane na temu ocajnice sam procitala. Toliko se spominjalo kada se pije, kada se ne pije, kada je opasna kada je bezopasna, da li je to marubi herba, ili marubi vulgaris ili Nepeta cATARIA.I toliko sam se zbunila da sam jutros odmah pozvala apoteku Josip Pancic u beogradu i sa jako ljubaznom farmaceutkinjom pricala. Evo ovo su n jene reci koje sam posle kao "neverni TOma" potvrdila kod jos dva travara.
Ocajnica koju mi pijemo i koja je nama prekopotrebna da vismo videle user posted image je MARUBI VULAGARIS (to je njeno pravo ime i prezime) , ali se prodaje kao MARUBI HERBA (sto odredjuje ovo herba koji se deo biljke koristi odnosno nadimak biljke)
Ona se pije do pocetka ciklusa jer prvi mesec beba pliva i dok se otkrije da je zena trudna veoma je mali period da bi se nastetilo plodu. Onog trenutka kada zena otkrije da je trudna tada prestaje.Apsolutno je caj prejak i najbolji u resavanju zenskog steriliteta tako da veoma brzo pokazuje rezultate. Treba da se pije dva puta dnevno po 2,5dcl, i jako je pozeljno da se kombinuje sa virkom i crvenim zdravcem. Jedino ne sme da se kombinule sa hormonskim lekovima.
Prema recima farmaceuta apsolutno je besmisleno piti caj samo do ovulacije jer tek tada caj pocinje da deluje na organizam a mi ga onda bas prekidamo. To je velika dezinformacja koja jekrenula po internetu da se caj prekida bas onda kada pocinje da deluje.AKo trudnoca nastupi u ovulaciji do ciklusa ima od 14 dana pa i manje, sto je veoma mali period da se na bilo kakav nacin nasteti plodu, ali dok se ona pije mora se jako voditi racuna o ciklusu, da li dolazi na vreme ili ne. Tacnije ne bi smelo da se ne obraca paznja na ciklus koji kosni jer je mozda doslo do trudnoce. Ovo sto sam vam napisala su reci zene iz apoteke koja radi. Sama mi je rekla da je imala policisticne jajnike i da joj je pomogla ocajnica prvog meseca da zatrudni. Ja sam vam samo prenela a vi ako sumnjate ili vam nije nesto jasno slobodno pozovite apoteku i raspitajte se objasnice vam veoma detaljno. Inace ta ocajnica koja nama treba je ocajno gorka i koriste je ocajne zene. Uz nju jako je dobro da se uzima polen i med, pogotovo muzevi jer im med ubrzava i usmerava seme pravom putu. Ovo je telefon apoteke pa ako vas nesto zanima izvolite 011_2182112

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here